Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Merhaba, değerli üyeler. Sıfır bisiklet bakıyorum. Boy: 170, kullanım şekli: düz yolda, günde 10 km, bütçe: 10.000-12.000 TL. Bu özelliklerde alabileceğim en iyi bisiklet hangisidir? Teşekkür ederim.

Genelde Carraro tavsiyesi verildiği için baktım biraz modellere, bütçe dahilinde Carraro Sportive 220 güzel bi seçenek bence, büyük ihtimal 46 kadro, belki 51'de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: nonamemen
Scudo
Genelde Carraro tavsiyesi verildiği için baktım biraz modellere, bütçe dahilinde Carraro Sportive 220 güzel bi seçenek bence, büyük ihtimal 46 kadro, belki 51'de olabilir.

Ben de yorumları inceledim mosso'nun bir modeli önerilmiş en çok. Mesela neden hiç Ümit önerilmemiş? Ben çok anlamıyorum bisiklettrn malesef

Merhaba, değerli üyeler. Sıfır bisiklet bakıyorum. Boy: 170, kullanım şekli: düz yolda, günde 10 km, bütçe: 10.000-12.000 TL. Bu özelliklerde alabileceğim en iyi bisiklet hangisidir? Teşekkür ederim.
51 kadro

(link)

• Beğen
Ben de yorumları inceledim mosso'nun bir modeli önerilmiş en çok. Mesela neden hiç Ümit önerilmemiş? Ben çok anlamıyorum bisiklettrn malesef

Mosso da Ümit de Ümit bisikletin markaları. Firma Mosso'nun kalite alt eşiğinin üstünde hiçbir modeli Ümit markası altında üretmiyor. Her sınıftan, 3x7 vitesli, vidalı rubleli, çelik ya da alu kadrolu, düz maşa ya da basit amortisörlü ekonomik bisiklet arayanlar Ümit'e yönelebilir, kalite olarak diğer ünlü markaların bu seviyedeki modellerinden daha kötü değildir, hatta bazı markaların daha üst model gibi görünen ürünlerinden bile kalitelidir. Biraz daha seçici davrananların ya da Ümit'lerde olmayan özelliklerde bisiklet arayanların mecburen Mosso ya da diğer markalara yönelmesi gerekir.

• Beğen
Amantia ve Spartiat çok teşekkür ederim. Bu fiyata en çok bu bisiklet önerilmiş acaba en önemli nedeni nedir? Bir de fiyat olarak biraz daha alt bir model daha önerebilir misiniz? (alıntı yapamadım)

Amantia ve Spartiat çok teşekkür ederim. Bu fiyata en çok bu bisiklet önerilmiş acaba en önemli nedeni nedir? Bir de fiyat olarak biraz daha alt bir model daha önerebilir misiniz? (alıntı yapamadım)

Şu modeli diyorsanız 3x8 vitesli Mosso Legarda'lar yaygın 3x7 vitesli modellerin hemen üstünde, rakiplerine göre biraz daha uygun fiyatlı, bileşen seçimleri düzgün (3x8 vitesli bazı eski Kron ve Peugeot modellerindeki gibi hatalı bileşen seçimi olmayan), pek kalite sıkıntısı olmayan, rakiplerinden az daha hafif modeller. Düz maşalı olması (Mosso Legarda'larda xDM kodlu olanlar) fiyat, hafiflik, daha az bakım gerekliliği, daha az ses, rijitlik sağladığı için avantajlı. Daha önce daha hesaplı V frenlisi vardı, artık yok. Başka markalarda benzer özelliklerde ama V frenlisine bakabilir, online sitelerde kampanya-kupon kullanarak daha hesaplı ulaşmaya çalışabilir, stoğunda bisiklet bulunduran satıcılardan önceki yılların modellerini temin etmeye çalışabilirsiniz. Mosso Legarda'da belirgin kalite farkı sıkıntısı yaşamadan 2019 yılının modeli olan 1924'lere kadar geri gidebilirsiniz.

Mosso'nun trekking modellerinin isimlendirme detayları şurada var: Mosso Kullanıcıları Kulübü

• Beğen
Aynısının 21 vites olanı. Bütçeniz yetiyorsa 24 vitesli olanı alın.

(link)

• Beğen
Link olduğunda alıntı yapamıyorum kusura bakmayın. @Spartiat anladığım kadarıyla 1924-2024-2124...diye gidiyor ve hangisini ucuza bulursak alabiliriz. Peki @Amanita genelde düzlüklerde kullanılacaksa da 24 almak farka değer mi?

Sadece vites farkı yok parça kalitesi de daha iyi. Bütçe varsa değer.

• Beğen
Sadece vites farkı yok parça kalitesi de daha iyi. Bütçe varsa değer.
teşekkür ederim. Başka üye arkadaşların da önerileri veya bu modeli önerirlerse de belirtirlerse dikkate alacağım.
Acaba amortisörlü modellerden de önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Amanita
teşekkür ederim. Başka üye arkadaşların da önerileri veya bu modeli önerirlerse de belirtirlerse dikkate alacağım.
Acaba amortisörlü modellerden de önerebilir misiniz?
Legarda'nın amortisörlü versiyonları da var. MSM olan versiyonu amortisörlü. ben yakın zamanda 2324 MSM V fren modelini aldım. çok memnun kaldım ama diğer bisikletler ile kıyaslamam pek mümkün değil, yıllar sonra bisiklet sahibi oldum, başka bir deneyimim olmadı. ama teknik olarak ve gördüğüm yorumlar kadarıyla bu fiyatta bu bisikletin muadili yok. ben şehiriçinde kullanmak için aldım ama etrafta çokça kilit taşlar (arnavut kaldırımı) var. o yüzden MSM tercih ettim. açıkçası amortisörlü almasam kesinlikle "keşke amortisörlü alsaydım" derdim. ama legarda'daki amortisör de öyle aman aman kurtarıcı bir şey olmuyor :) faydasının zayıf olduğunu düşünüyorum ama kendi adıma amortisörlü tercih ettiğim için de pişman değilim kesinlikle.

Bir de bence boşa geçmiş yıllara ait olanlara bakmayın derim 1924-2024-2124... gibi. benim gördüğüm kadarıyla satıcılar bu ürünleri çok az bir fiyat avantajıyla satıyor, internet satıcıları için konuşuyorum tabi. yani en fazla 1000 tl için birkaç yıl depoda beklemiş bisikleti almaya gerek yok derim.

Bir de şunu belirtmek isterim eğer MDM H olanı düşünecekseniz, 2324 MDM H ile 2327 MDM H arasında fiyat farkı pek yok. 2327'ye de göz atmanızı tavsiye ederim

• Beğen
Legarda'nın amortisörlü versiyonları da var. MSM olan versiyonu amortisörlü. ben yakın zamanda 2324 MSM V fren modelini aldım. çok memnun kaldım ama diğer bisikletler ile kıyaslamam pek mümkün değil, yıllar sonra bisiklet sahibi oldum, başka bir deneyimim olmadı. ama teknik olarak ve gördüğüm yorumlar kadarıyla bu fiyatta bu bisikletin muadili yok. ben şehiriçinde kullanmak için aldım ama etrafta çokça kilit taşlar (arnavut kaldırımı) var. o yüzden MSM tercih ettim. açıkçası amortisörlü almasam kesinlikle "keşke amortisörlü alsaydım" derdim. ama legarda'daki amortisör de öyle aman aman kurtarıcı bir şey olmuyor :) faydasının zayıf olduğunu düşünüyorum ama kendi adıma amortisörlü tercih ettiğim için de pişman değilim kesinlikle.

Bir de bence boşa geçmiş yıllara ait olanlara bakmayın derim 1924-2024-2124... gibi. benim gördüğüm kadarıyla satıcılar bu ürünleri çok az bir fiyat avantajıyla satıyor, internet satıcıları için konuşuyorum tabi. yani en fazla 1000 tl için birkaç yıl depoda beklemiş bisikleti almaya gerek yok derim.

Bir de şunu belirtmek isterim eğer MDM H olanı düşünecekseniz, 2324 MDM H ile 2327 MDM H arasında fiyat farkı pek yok. 2327'ye de göz atmanızı tavsiye ederim
çok teşekkür ederim. O zaman amortisörlü olanlar Msm oluyor. Msm olanlardan da 24 vites olan sizin aldığınız var. en mantıklısı o görünüyor.

...Bir de bence boşa geçmiş yıllara ait olanlara bakmayın derim 1924-2024-2124... gibi. benim gördüğüm kadarıyla satıcılar bu ürünleri çok az bir fiyat avantajıyla satıyor, internet satıcıları için konuşuyorum tabi. yani en fazla 1000 tl için birkaç yıl depoda beklemiş bisikleti almaya gerek yok derim....

Zaten 22xx'ten öncesini gezilmedik dükkan bırakmayanın bulması bile pek kolay değil. Ben onu 19xx'ten bugüne kadar neredeyse aynı model olduğunu, hangisi bulunursa alınabileceğini belirtmek için yazdım. 22 ve sonrasında renk farkı bile olmadığından firmalar rahatlıkla önceki modelleri yeni model gibi, aynı fiyattan satıyor. Küçük farkları bilen (örneğin her yıl lastik değişiyor, arada sele değişti, sele borusu ve gidon değişti v.b.) eski ürün olduğunu yakalayıp satıcıyı indirim yapmaya ikna edebilir. Sürekli piyasayı takip etmeyip güncel fiyatları ürüne yansıtmayan satıcılardan bir süredir stokta bekleyen ürünleri ucuza almak da mümkün oluyor.
Daha üst markalarda ve model yılı farkı belirgin modellerde eski ürün çok avantajlı fiyata alınabiliyor tabii. Örneğin 2019'da oğluma bisiklet ararken Delta İzmir bir önceki yılın ellerinde kalan tek 105'li Cannondale'ini yarı fiyatına bırakmıştı. Şimdi o kadar değildir, çünkü çok alt seviye olanlar (market bisikletleri) hariç satıcılarda bisiklet kalmıyor. Fiyatların bu kadar rahat yükselmesinin bir nedeni de bu.

İyi akşamlar
Bazen şehir içinde bazen uzun turlarda ve patika yollarda kullanabileceğim uzun ömürlü bir bisiklet arıyorum.
Scott sub cross 10 veya sub Sport 10 modelini önerir misiniz. Aralarındaki fark nedir. Bu fiyatlarda tavsiyede bulunabileceğiniz bir model var mıdır?
Şimdiden teşekkür ederim.

İyi akşamlar
Bazen şehir içinde bazen uzun turlarda ve patika yollarda kullanabileceğim uzun ömürlü bir bisiklet arıyorum.
Scott sub cross 10 veya sub Sport 10 modelini önerir misiniz. Aralarındaki fark nedir. Bu fiyatlarda tavsiyede bulunabileceğiniz bir model var mıdır?

Sub Cross 10 daha sportif kullanıma uygun trekking bisikleti, Sub Sport 10 bagajlı, çamurluklu, ayaklıklı, zırhlı lastikli şehir bisikleti.
Scott Sub Cross 10 bence kendi sınıfında rakipsiz. Ancak şehir bisikleti arıyor olsam Sub Sport 10'a bakmazdım.

İyi akşamlar
Ben 2020 model Sub Cross 50 kullanıyorum 4 yıldır, hiçbir sorun yaşamadım. Çok keyifli bir bisiklet, sizin de memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Merhabalar, önümüzdeki ay bir bisiklet satın almak istiyorum. Peugeot-Bianchi T11 ya da Carraro Sportive 327 gibi modeller kafama takıldı. İşe git gel yapmayı (3 KM) ve akşamları 10-15 KM turlamayı düşünüyorum. İç bacak boyum 82 santim. Şehrin yolları bozuk olduğu için iki çukurda dağılmayacak komponent kalitesi yüksek ve ağırlık yapmaması adına düz maşalı bir bisiklet aramaktayım. Bu bahsettiğim modeller veya alternatifleri üzerinden tavsiye verir misiniz, şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Dostum al kullan işte. Mosso iyidir,seni heryere götürür bakımlarını yap yeter. Ben bu bisikletle ege turu,ve kapıdağ Çanakkale ayvalık vs tur yaptım. Şehir içinde de sürekli tur yapıyorum kamplı olarak. Zaten 2.3 sene kullanıp değişiyoruz sürekli bisikleti. Uygun bütçeli ve güzel bir bisiklettir tavsiye ederim. Msm h ct modeli.Screenshot_20240523_034226_Photos.jpg

Herkese merhaba, sedona 410 veya btwin triban 500 flatbar arasında kaldım amortisörsüz fitbike tarzında bisiklet almak istiyorum. Bütçem 7k 2. El alacağım önerilerinizi bekliyorum sağ olun.

selamlar arkadaşlar üç bisiklet arasında kaldım hangisini önerirsiniz hangsi daha iyidir almam daha iyi olur
salcano city life
kron tx 150
merida crossway 40d
uzun bir süre bisiklet sürmüşlüğüm var kendime uygun düzgün bir bisiklete geçmek istiyorum gerekli araştırmaları yaptım az çok sen son bu ikisi arasında kaldım ama duruma göre merida da alabilirim biraz daha ucuz olması daha iyi olur süreceğim yer erzincan dümdüz şehir rahatça hız yapabilecegim beni yormayacak eziyet etmeyecek birşey istiyorum çok uzun süre bisiklet kullandım sonrasında düzgün bir bisiklete geçince önemini kavradım sonra araştırdım ve yeni bir bisiklet almak istiyorm yardımcı olursanız sevinirim
bu 3ünden birini alacagım artısı eksisi nesi var nesi yok neyi önerirsiniz ve neye dikkat etmemi önerirsiniz söylerseniz bir de sizin ağzınızdan dinleyebilirsem sevinirim
link paylaşmak isterdim ama yeni oldugum için sitede paylaşamıyorum malesef

Dosyalar

• Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 23-06-51.png
    Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 23-06-51.png
    391,3 KB · Okunma: 15
  • Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 23-07-21.png
    Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 23-07-21.png
    623,4 KB · Okunma: 16
  • Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 23-07-47.png
    Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 23-07-47.png
    722,4 KB · Okunma: 17
Geri