Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Herkese merhabalar, İzmir içinde kullanacağım bir şehir bisikleti almayı planlıyorum. Buca' da yaşadığım için yokuş performansı da benim için önemli. 27 vites carraro 328 ya da 18 vites peugeot t11x2 almayı düşünüyorum. Carraro 328 2023 üretimi olup arkada alivio önde altus kullanılmış ve fiyatı anlık 10.7k, eski serileri gibi deore kullanılmıyor sanırım artık. Peugeot için acera grupsetli halini 8.6k gibi bir fiyata, deore/altus setini ise 11.6k ya buldum internette. Öncelikle t11x2' de grupsetleri bu fiyat farkına değer mi? Onun dışında bu segment ve fiyat aralığında önerebileceğiniz başka modeller var mı? İyi günler dilerim.

T11X2 deore/altus 11.6k
306146 dosyayı görüntüle
Carraro 328 10.7k
306147 dosyayı görüntüle
t11x2 8.6k:
306149 dosyayı görüntüle

Eski serilerindeki Deore bileşenler de eski seri. 6000/8000 serilerinden olmadıkça en üst seri diye düşünmeyin. Eski Deore eski Alivio'dan iyi olabilir ama yenisinden değil. Deore istiyorsanız 3x10 modellere bakın. En hesaplı 3x10 Mosso Legarda 2330 MSM H ama hem yakında fiyatı arttı, hem de listenizdeki modellerden farklı olarak süspansiyonlu.

x9'lu modellerde iyi bir alternatif de (link)

F/P ürünler ise uzun süredir olduğu gibi (link) ve (link). Bu durum muhtemelen stoklar bitip bu modelleri sadece Bianchi etiketiyle bulabildiğimizde değişecek.

• Beğen
Tepkiler: HaLiL_27 ve Axubex
Scudo
Arkadaşlar merhaba.

Bisiklet önerisi için desteğinizi rica ediyorum.
40 yaşında, 1.72 boy ve 85 kg yum.
Bisiklet geçmişim çok fazla yok, yazları 1-2 ay sürüyorum sadece.
Bundan sonra daha çok ağırlık vermeyi düşünüyorum.

Mevcutta 3-4 yıl önce aldığım Mosso marka şehir bisikletimi büyüyen oğlum elimden aldı.
Çok memnunum bu markadan.

Yeni bisiklet almayı düşünüyorum kendime.
Yine Mosso olabilir.
Bütçem 10 bin TL civarı artı eksi fiyatlar olabilir.
Mosso veya farklı marka önerilerinize açığım.

İlgilenen yardım eden/etmeyen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Edit: MOSSO LEGARDA-2330-MSM-H ERKEK ŞEHİR BİSİKLETİ 460H HD 28 JANT 30 VİTES

Bu ürün dikkatimi çekti ilk araştırmamda.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba.

Mevcutta 3-4 yıl önce aldığım Mosso marka şehir bisikletimi büyüyen oğlum elimden aldı.

Yine Mosso olabilir.

Geçtiğimiz ay sonu Mosso Legarda 2324 MDM H aldım ve gayet memnunum. Tam bir f/p ürünü diye düşünüyorum tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: kuytu5
Arkadaşlar merhaba.

Yine Mosso olabilir.

14+ bin liraya çıkabiliyorsanız (link) en makul model. 10K altında Peugeot modelleri iyi. Düz maşalı (link), (link); süspansiyonlu (link).

Herkese merhabalar, İzmir içinde kullanacağım bir şehir bisikleti almayı planlıyorum. Buca' da yaşadığım için yokuş performansı da benim için önemli. 27 vites carraro 328 ya da 18 vites peugeot t11x2 almayı düşünüyorum. Carraro 328 2023 üretimi olup arkada alivio önde altus kullanılmış ve fiyatı anlık 10.7k, eski serileri gibi deore kullanılmıyor sanırım artık. Peugeot için acera grupsetli halini 8.6k gibi bir fiyata, deore/altus setini ise 11.6k ya buldum internette. Öncelikle t11x2' de grupsetleri bu fiyat farkına değer mi? Onun dışında bu segment ve fiyat aralığında önerebileceğiniz başka modeller var mı? İyi günler dilerim.

T11X2 deore/altus 11.6k
306146 dosyayı görüntüle
Carraro 328 10.7k
306147 dosyayı görüntüle
t11x2 8.6k:
306149 dosyayı görüntüle

27 vites tercih ederseniz ruble hg200 11-34 alirken bayii ile gorusun 11-36 hg 200 takabilirlermi bir sorun, Sundu gibi bazi bisikletciler yapiyor bunu ilk alirken. Disli oranlari 11-34 ve 11-36 da tamamen ayni. Sadece ilk disli orani farkli , yokusta 36 disli ile daha rahat edersiniz.

Merhaba bir trekking bisiklet almak istiyorum şu iki model arasında kaldım, hangisini tavsiye edersiniz? Boyum 172, bacak boyum 76, hangi kadro boyunu almalıyım?
(link)
(link)

Merhaba bir trekking bisiklet almak istiyorum şu iki model arasında kaldım, hangisini tavsiye edersiniz? Boyum 172, bacak boyum 76, hangi kadro boyunu almalıyım?
(link)
(link)

İki model arasındaki seçimi maşa tercihinize göre yapın. Mosso süspansiyonlu, Bianchi düz maşaya sahip.

Mosso'da 46 kadro olur ama denemeniz en iyisi olur, Bianchi'yi bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Myali ve sauron
@Spartiat

Hocam peki 2330 modeller tek tip mi farklılık gösteriyor mu?
12600 civarına da 14900 civarı da 2330 lar mevcut nette.

Aktif üye olmadığım için link atmama izin verilmiyor, isim olarak atacak olursam,

Mosso Legarda 2330 Msm H Şehir Bisikleti 30 Vites 51 Kadro (175 cm Üstü Boy)

MOSSO LEGARDA-2330-MSM-H ERKEK ŞEHİR BİSİKLETİ 460H HD 28 JANT 30 VİTES SİYAH ANTRASİT

bu ikisi aynı ürün mü mesela?

@Spartiat

Hocam peki 2330 modeller tek tip mi farklılık gösteriyor mu?
12600 civarına da 14900 civarı da 2330 lar mevcut nette.

Aktif üye olmadığım için link atmama izin verilmiyor, isim olarak atacak olursam,

Mosso Legarda 2330 Msm H Şehir Bisikleti 30 Vites 51 Kadro (175 cm Üstü Boy)

MOSSO LEGARDA-2330-MSM-H ERKEK ŞEHİR BİSİKLETİ 460H HD 28 JANT 30 VİTES SİYAH ANTRASİT

bu ikisi aynı ürün mü mesela?

Legarda'nın 30 viteslisi 2021'den bu yana, yani 2130'dan başlayarak var. Daha düşük vites sayılı modellerdeki gibi farklı fren ve maşalı modelleri olmadan, sadece hidrolik fren süspansiyonlu olarak üretiliyor. 2230 ile 2330 arasında sadece lastik, önceki 2130 ile bunlar arasında yine lastik ve desen/renk farkı var. 2023 model 2330'ların ilk üretilenleriyle son 1-2 ayda üretilenleri arasında da lastik farkı var. Yeni kullanmaya başladıkları lastik daha iyi.

Müşterilerin neredeyse hiçbiri 2330, 2230 arasındaki farkı anlamaz, çoğu 2130 ile farkı da anlamaz. Bu nedenle çoğu satıcı geçen yılın modelini bu yılın modeli 2330 diye satıyor. Aradaki fiyat fark bundan da olabilir, bu ay başı gelen zammı yansıtmadıklarından da olabilir.

• Beğen
Legarda'nın 30 viteslisi 2021'den bu yana, yani 2130'dan başlayarak var. Daha düşük vites sayılı modellerdeki gibi farklı fren ve maşalı modelleri olmadan, sadece hidrolik fren süspansiyonlu olarak üretiliyor. 2230 ile 2330 arasında sadece lastik, önceki 2130 ile bunlar arasında yine lastik ve desen/renk farkı var. 2023 model 2330'ların ilk üretilenleriyle son 1-2 ayda üretilenleri arasında da lastik farkı var. Yeni kullanmaya başladıkları lastik daha iyi.

Müşterilerin neredeyse hiçbiri 2330, 2230 arasındaki farkı anlamaz, çoğu 2130 ile farkı da anlamaz. Bu nedenle çoğu satıcı geçen yılın modelini bu yılın modeli 2330 diye satıyor. Aradaki fiyat fark bundan da olabilir, bu ay başı gelen zammı yansıtmadıklarından da olabilir.

Çok teşekkür ederim hocam detaylı bilgi için.
Velesbitcim firması en uygun satıcı gözüküyor.
Epttavm sitesinde 12600 TL civarında satışta,
kendi sitesinde de benzer fiyatlarda.

Tavsiye ettiğiniz 2330 modeli bu değil mi hocam,
Yanlış almayalım?

Bir de kadro boyu olarak 1.75 civarı boya uygun kadro seçimi konusunda ne almalıyım?

Kusura bakmayın sizi de yoruyoruz ama..

1.78 civarı boyum var 51 kadro 2124 bana biraz büyük geldi. Ben olsam 46 alırım ama denemeniz lazım. Birde üstünde ki amortisörün markası bile yok galiba amortisör önemliyse başka modelleri de düşünmelisiniz. Benim ki de amortisörlüydü kilitleme mekanizması 1 senede bozuldu. Gerçi 2330'da kilitleme gidondan yapılıyor ama yine de söylemek istedim. Ayrıca selesi de iyi değil 2124 ile aynı ise ki öyle görünüyor.

• Beğen
1.78 civarı boyum var 51 kadro 2124 bana biraz büyük geldi. Ben olsam 46 alırım ama denemeniz lazım. Birde üstünde ki amortisörün markası bile yok galiba amortisör önemliyse başka modelleri de düşünmelisiniz. Benim ki de amortisörlüydü kilitleme mekanizması 1 senede bozuldu. Gerçi 2330'da kilitleme gidondan yapılıyor ama yine de söylemek istedim. Ayrıca selesi de iyi değil 2124 ile aynı ise ki öyle görünüyor.

Teşekkürler hocam,

O halde 2324 yeterli olacaktır diyebilir miyiz?

Yani 2330 modeli aradaki yaklaşık 5 bin TL ücret farkına değecek bir ekstra avantaj sunuyor mu?

Çok teşekkür ederim hocam detaylı bilgi için.
Velesbitcim firması en uygun satıcı gözüküyor.
Epttavm sitesinde 12600 TL civarında satışta,
kendi sitesinde de benzer fiyatlarda.

Tavsiye ettiğiniz 2330 modeli bu değil mi hocam,
Yanlış almayalım?

Bir de kadro boyu olarak 1.75 civarı boya uygun kadro seçimi konusunda ne almalıyım?

Kusura bakmayın sizi de yoruyoruz ama..

Evet, 2330 Legarda'nın en iyisi, en azından süspansiyonlu isteyenler için öyle. Tam model adı Mosso Legarda 2330 MSM H. İlk 23 yıl, sonraki 30 vites sayısı, ilk M man, SM süspansiyonlu maşa, sondaki H hidrolik fren. Daha az vitesli modellerden biri olsa karıştırma ihtimali olur, bu model tek.

Velesbitcim iyidir, ben de 2019'da onlardan bir Legarda almıştım, hatta garantili kurulum için yetkili servisine çok yakın bir kargo şubesine ulaştırmışlardı.

Ben 1.74 boy ve 81 iç bacak boyuyla 46 kadro kullanıyorum. Size de 46 olur ama bacak boyunuz daha uzunsa 51 de olabilir. Her zaman en iyisi bir satıcıda farklı model bile olsa denemek tabii.

• Beğen
Bence arada ki fiyat farkına değer ama asıl mesele amortisör. O amortisörle isterse Xtr grup seti olsun tercih etmem.

• Beğen
Evet, 2330 Legarda'nın en iyisi, en azından süspansiyonlu isteyenler için öyle. Tam model adı Mosso Legarda 2330 MSM H. İlk 23 yıl, sonraki 30 vites sayısı, ilk M man, SM süspansiyonlu maşa, sondaki H hidrolik fren. Daha az vitesli modellerden biri olsa karıştırma ihtimali olur, bu model tek.

Velesbitcim iyidir, ben de 2019'da onlardan bir Legarda almıştım, hatta garantili kurulum için yetkili servisine çok yakın bir kargo şubesine ulaştırmışlardı.

Ben 1.74 boy ve 81 iç bacak boyuyla 46 kadro kullanıyorum. Size de 46 olur ama bacak boyunuz daha uzunsa 51 de olabilir. Her zaman en iyisi bir satıcıda farklı model bile olsa denemek tabii.

Arkadaşın amortisör yorumu kafamı karıştırdı.
Amortisörsüz modellerden hangisini tavsiye ediyorsunuz peki hocam?

Amortisöre ihtiyacınız var mı önce buna karar vermeniz gerekiyor bence.

Amortisör olmayacaksa, bütçeye göre Carraro 328, 330 ve 350 modellerine bakardım ben olsam. @Spartiat üstad daha iyi tavsiye verebilir.

• Beğen
Arkadaşın amortisör yorumu kafamı karıştırdı.
Amortisörsüz modellerden hangisini tavsiye ediyorsunuz peki hocam?

Ben de süspansiyonlu bisiklet sevmem. 5 bisikletim var, biri süspansiyonlu, o da mecburiyetten. Bu tamamen kişiye ve kullanım şartlarına bağlı bir konu. Yollar bozuksa, kısmi arazi kullanımı varsa süspansiyon faydalı olur. Ben süspansiyonu gereksiz ağırlık, tıkırtı ve laçkalığı (bunu tam olarak nasıl Türkçe ifade edebileceğimi bilemiyorum, aklımdan geçen "rijit olmaması") nedeniyle sevmiyorum.

Düz maşa modellerde 3x10 olarak Carraro Sportive (link) olabilir ama fiyat yüksek. 3x10 ihtiyacı yoksa Peugeot modelleri (link) ve (link) ideal.

Ben güncel şartlarda F/P ürünleri olması nedeniyle bu iki Peugeot ürününü (süspansiyonlu isteyenlere de (link)) tavsiye ediyorum ama "sen ne dersen o" diyenlerin çoğu finalde bunları almıyor, daha çok Legarda ve kısmen Sportive alıyor. Neden öyle olduğunu sorduğumda bir kısmı "Peugeot iyiyse sen niye Legarda kullanıyorsun" diyor (ama bu çok dar bir pencereden konuya bakış), bir kısmı Peugeot'nun piyasadan çekilmesinden tedirgin olduğunu söylüyor (ama bir üretim hatası olmadıkça bu hiç önemli değil), kimi de bayi gazıyla Sportive aldığını söylüyor (satıcılar Carraro satmayı seviyor).

• Beğen
Amortisör olmayacaksa, bütçeye göre Carraro 328, 330 ve 350 modellerine bakardım ben olsam. @Spartiat üstad daha iyi tavsiye verebilir.

Önceki bisikletim mosso 24 vites modeli,
Oğlum aldı şu an elimden.
Ondan memnunum açıkçası,
Yaklaşık 3 yıldır da bir sorun çıkarmadı bana.
Carraro dan aynı memnuniyeti bulabilir miyim bilmiyorum hocam.

Geri