Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

40.000 civarında bir fiyat diyelim.

• Beğen
Tepkiler: Amanita
Scudo
40.000 civarında bir fiyat diyelim.
Tek seçenek 56 kadro bulabildim. Eğer boyu uyarsa Carraro crt world oldukça dolu bir bisiklet. Bu deore setli 30 vites olanı. Bir de 22 vitesli Cues setli var ama onu hiç göremedim piyasada.

(link)

(link)

Decathlon touring 520 olabilir ama bunun da sadece L kadrosu var. Gidip denemeden internetten üzerinden sipariş vermeyin derim bahsettiğiniz gibi uzun tura çıkacaksanız.

(link)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve ozcan24
Teşekkür ederim.

Tekrardan merhaba. Foruma sorduğum bu sorunun neticesini de yazmak istedim. İkinci elde bisiklet almak biraz zor, özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde değilseniz seçenekler az oluyor. Tam size uygun bir şey bulsanız kadro boyu uymuyor veya fiyat yüksek oluyor, satıcı iletişim kurma noktasında sorunlu olabiliyor, girdikleri birçok bilgi hatalı oluyor vs. Hatta bisikletin arıza çıkaran orjinal parçalarını daha ucuz parçalarla değiştirenler de oluyor. Tam aklınıza yatacak bir bisikleti uygun bir fiyat ile denk getirmek mümkün olsa da biraz zor.

Velhasıl ikinci el işi bana pek uymadı. Araştırdıkça hevesim de arttı ve forumdan Amanita arkadaşımızın da tavsiyesiyle Mosso Legarda 2324 modelini araştırmış idim ve bugün sıfır olarak PedalTürk'ten satın aldım. mağazadan da çok memnun kaldım. bisiklet ile 20km kadar bir sürüş yaptım, gerçekten akıyor, çok beğendim. Bu fiyata alınabilecek bir muadilinin olmadığını düşünüyorum, eğer bu bütçede şehir bisikleti düşünen varsa mutlaka göz atsın derim.
Ben de 2327 düşünüyorum, bu ileti de beni heveslendirdi şimdi:)

Öncelikle herkese merhabalar ve iyi forumlar değerli insanlar :) Kafam çok karışık o yüzden buraya üye oldum.. Ben 16 inç bisiklet alacağım da bütçem en yüksek 13-15 bin arası, Kron TX 150 (2024) modelini düşünüyorum ama turkuaz siyah renk seçeneğini 16 inç bulmak zor aradığım fiyata. Bunun yanında bi firma öneride bulundu aynı renk ve kadro boyu Kron TX 300 (2023) verelim 15bine dediler eski fiyatından. Çok kararsız kaldım. Yardımcı olur musunuz sizce hangisini almalıyım efendim.. Teşekkürler..

Öncelikle herkese merhabalar ve iyi forumlar değerli insanlar :) Kafam çok karışık o yüzden buraya üye oldum.. Ben 16 inç bisiklet alacağım da bütçem en yüksek 13-15 bin arası, Kron TX 150 (2024) modelini düşünüyorum ama turkuaz siyah renk seçeneğini 16 inç bulmak zor aradığım fiyata. Bunun yanında bi firma öneride bulundu aynı renk ve kadro boyu Kron TX 300 (2023) verelim 15bine dediler eski fiyatından. Çok kararsız kaldım. Yardımcı olur musunuz sizce hangisini almalıyım efendim.. Teşekkürler..
16" bisiklet alacağım demek yerine boyunuzu belirtirseniz bence daha iyi olur bir hata yapmamak adına. Bütçeniz yetiyorsa tx300 alın tabii ama boyunuzu belirtirseniz başka marka modellere de bakarız.

Son düzenleme:
16" bisiklet alacağım demek yerine boyunuzu belirtirseniz bence daha iyi olur bir hata yapmamak adına. Bütçeniz yetiyorsa tx300 alın tabii ama boyunuzu belirtirseniz başka marka modellere de bakarız.

kusura bakmayın efendim 1.60 boy

çok

kusura bakmayın efendim 1.63 boy
Süspansiyonlu şehir bisikleti bakıyorsunuz doğru mudur? Düz maşalı da olur mu?

Tx300-tx150 yerine bence beğenirseniz mosso modellerine bir bakın.

(link)

(link)

Bunları beğenmezseniz ve tx300 hoşunuza gittiyse tx150 yerine tx300 alın tabii.

• Beğen
Tepkiler: demiircan
düz maşa istemiyorum, kilitli süspansiyonlu istiyorum, marka olarak kron’a çok odaklandım garip bir şekilde, sanırsam tasarımı biraz daha hoşuma gitti ama her şey bir kenara öncelik problem çıkarmayacak bi marka ve kalite olması daha önemli benim için

düz maşa istemiyorum, kilitli süspansiyonlu istiyorum, marka olarak kron’a çok odaklandım garip bir şekilde, sanırsam tasarımı biraz daha hoşuma gitti ama her şey bir kenara öncelik problem çıkarmayacak bi marka ve kalite olması daha önemli benim için
Varsa alacağınız siteden tx300 linkini atabilir misiniz? Tam özelliklerine bakalım Mosso mu daha iyi o mu karar verelim. Tabii mossonun renkleri ve tipi hoşunuza gitmediyse, daha iyi olsa bile tx 300 alın içinize sinmesi açısından.

• Beğen
Tepkiler: demiircan
Varsa alacağınız siteden tx300 linkini atabilir misiniz? Tam özelliklerine bakalım Mosso mu daha iyi o mu karar verelim. Tabii mossonun renkleri ve tipi hoşunuza gitmediyse, daha iyi olsa bile tx 300 alın içinize sinmesi açısından.
bisikleti satın alacağım firma, mimoza bisiklet diye bir firma. Siteleri güncel değil ama stoklarında ürün varmış. kronbisiklet.com.tr/tx-300 bu sitede tüm özellikleri mevcut, link olarak atamıyorum site de yeni olduğum için
bisikleti satın alacağım firma, mimoza bisiklet diye bir firma. Siteleri güncel değil ama stoklarında ürün varmış. kronbisiklet.com.tr/tx-300 bu sitede tüm özellikleri mevcut, link olarak atamıyorum site de yeni olduğum için
kadro boyu 18 ve 20 olarak gözüküyor ama pttavm sitesinde bisikletexpress satıcısı olan bir ilanda 16 kadro da mevcut. 16 üretilmemiş olamaz galiba ama kendi sitelerinde yazmamamışlar işin garip tarafı. Mimoza satıcısı da 16. kadro ellerinde olduğunu söylemişti zaten. Girdiğimiz gün itibariyle netleşirse gün içinde satın alıcam, haftalardır bunlarla uğraşıyorum. Çok bunaldım, artık. Sizde çok yardımcı oluyorsunuz gerçekten çok teşekkür ederim.

kadro boyu 18 ve 20 olarak gözüküyor ama pttavm sitesinde bisikletexpress satıcısı olan bir ilanda 16 kadro da mevcut. 16 üretilmemiş olamaz galiba ama kendi sitelerinde yazmamamışlar işin garip tarafı. Mimoza satıcısı da 16. kadro ellerinde olduğunu söylemişti zaten. Girdiğimiz gün itibariyle netleşirse gün içinde satın alıcam, haftalardır bunlarla uğraşıyorum. Çok bunaldım, artık. Sizde çok yardımcı oluyorsunuz gerçekten çok teşekkür ederim.
2023 ile 2024 yılı modellerinin parçaları farklı olabiliyor. O yüzden direkt alacağınız yere sormak lazım. Yani Kron'un sitesindeki 2024 olduğu için ondaki parçalara bakmak doğru olmaz. Dediğiniz gibi 2024 modelinde 16" üretilmemiştir o yüzden sitede görünmüyor olabilir. 2023 yılında üretmiş olabilirler.

Ürün teşhir değilse, kapalı kutuysa ve hoşunuza gittiyse Tx300 alın geçin, fiyatı iyi. Yani aynı fiyata 2 kat daha iyi bir şey bulunmaz. Bu fiyat bandında alacağınız tüm bisikletlerin parçaları aşağı yukarı aynı zaten. "Kazıklanıyor muyum acaba" yada "aynı fiyata daha iyisini bulabilir miyim" dedirtecek stress yapacak bir durum yok. Alın, binin, keyfinize bakın.

Arka jant tellerim sürekli kopuyor (Bu yıl 4 kere koptu) Ama çember ile alakalı bir sıkıntım olmadı. Ağırlıktan.
yukarıda yazan diğer arkadaş ve sizin bu cant sorunu nedeniyle trek bisikletileri araştırınca trek'in bu sorunları karşıma çıktı. Başka markalarda da varmı diye baktım örneğin cannondale de bulamadım. Giant da da aynı sorunlar çıkıyor araştırınca karşınıza.Trek bu sorunları garantiden karşılıyormu? sitelerinde hayat boyu garanti gibi laflar etmişler.

Kron TX 150 16 inç kullanıyorum. (2023) Boy 165 cm.

şu ana kadar 1000 km civarı sorunsuz kullandım. Sadece siboptan kaynaklı sorun nedeniyle iç lastik değişimi oldu.
Umarım bu bilgi işinize yarar.:)

2023 ile 2024 yılı modellerinin parçaları farklı olabiliyor. O yüzden direkt alacağınız yere sormak lazım. Yani Kron'un sitesindeki 2024 olduğu için ondaki parçalara bakmak doğru olmaz. Dediğiniz gibi 2024 modelinde 16" üretilmemiştir o yüzden sitede görünmüyor olabilir. 2023 yılında üretmiş olabilirler.

Ürün teşhir değilse, kapalı kutuysa ve hoşunuza gittiyse Tx300 alın geçin, fiyatı iyi. Yani aynı fiyata 2 kat daha iyi bir şey bulunmaz. Bu fiyat bandında alacağınız tüm bisikletlerin parçaları aşağı yukarı aynı zaten. "Kazıklanıyor muyum acaba" yada "aynı fiyata daha iyisini bulabilir miyim" dedirtecek stress yapacak bir durum yok. Alın, binin, keyfinize bakın.

Peki 20k bandında mosso 2330 ,bianchi T11x3 gibi modellere yönelmek nasıl olur? Deore set ve altus set arasında, hafta sonraları 40-50km tur yapan ve yeni başlayan birisi için kayda değer bir fark olur mu?

• Beğen
Tepkiler: sauron
@Amanita Merhaba, Mosso 2324 düz maşa ile Bianchi t0011x3 arasındaki fiyat farkına değecek kadar hissedilir bir fark olur mu? Bütçem var fakat arada yaklaşık 8 bin TL var.

• Beğen
Tepkiler: Seyran Ari
Tek seçenek 56 kadro bulabildim. Eğer boyu uyarsa Carraro crt world oldukça dolu bir bisiklet. Bu deore setli 30 vites olanı. Bir de 22 vitesli Cues setli var ama onu hiç göremedim piyasada.

(link)

(link)

Decathlon touring 520 olabilir ama bunun da sadece L kadrosu var. Gidip denemeden internetten üzerinden sipariş vermeyin derim bahsettiğiniz gibi uzun tura çıkacaksanız.

(link)
carraro 330 + schwalbe marathon plus.

(link)

(link)

(link)

Peki 20k bandında mosso 2330 ,bianchi T11x3 gibi modellere yönelmek nasıl olur? Deore set ve altus set arasında, hafta sonraları 40-50km tur yapan ve yeni başlayan birisi için kayda değer bir fark olur mu?
Süper olur. Bütçe yetiyorsa tabii ama tur yapacaksanız kask, ön arka ışık, çanta vs için de bütçe ayırmayı unutmayın.

Olabilir neden olmasın.

Merhaba, değerli üyeler. Sıfır bisiklet bakıyorum. Boy: 170, kullanım şekli: düz yolda, günde 10 km, bütçe: 10.000-12.000 TL. Bu özelliklerde alabileceğim en iyi bisiklet hangisidir? Teşekkür ederim.

Geri