Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Strava günlüğünüz...

Arkadaşlar, Strava'da adilik yapmak için flag'leyenler var mı? Yani yaptığınız dereceyi şikayet edip sizi KOM'dan düşürenler var mı? Böyle yapan birilerini hiç duydunuz mu?
İlk defa dereceye girdim bu yüzden bilmiyorum. Ama bu dereceye yakın süreler yapıyorum aynı yerde sıkıntı olmaz sanırım.
Bugün dirsekliksiz çıktım dün de dirsekliksiz çıkmıştım. sıkıntı olmamıştı ama bügün iki kere düştüm. Gece düzgün uyuyamadım ondan olabilir de 🥴 arkadaş dirseklik takıyorum binlerce km düşmüyorum dirseklik çıkarttığım ikinci gün iki kere düşüyorum. Yok arkadaş ben de bi gudubetsizlik var herhalde. 🤣
İlk düşüş: 28 rubledeyim daha küçük vites yok %11 kadar bi eğim, solumda yol arkadaşım Fatih vardı kadans sensörü diğer bisiklette olduğundan bilmiyorum kaçtı ama çok düşüktü... bi an gözüm karardı sola doğru yalpaladım Fatihe çarpmamak için sağa attım kendimi tabi o panikle kilit pedalı açmadan soluma doğru yapıştım yere, telefonda alarm çalmaya başladı ayağıma kramp girdi Allahım neler oluyor Fatih iyi misin abi dedi iyiyim dedim garmin mesaj gönderiyor galiba dedi. iptal et bişeyim yok dedim babama ve eşime mesaj gitmesin, ama sol ayağım hala pedala kilitli aynı anda kramp girmiş. Telefonu çıkarıp alarmı kapattım. Kilitten ayağımı kurtarıp olduğum yere oturdum. Fatih soruyor abi seni başka bi yere götürmemi ister misin. Yok dedim Fatih oturuyorum burda (içimden şuan Şeriton plajında şenzlongta uyukluyor olmak isterdim 😬.)
Neyse biraz oturup yoklamdım kendimi sonra Tırmanışa devam ederken Fatih dedim Develi iptal Erciyesten Kayseriye dönelim dizlerim, belim ağrımaya başladı. Bir müddet çıktık bir telefon geldi Fatihin yakın bir arkadaşının babası vefat etmiş Allah rahmet eylesin duygusal bir an yaşadık cenazeye yetişmek için geri dönmek zorunda kaldık.
Check out my activity on Strava: (link)
243049 dosyayı görüntüle

2. Düşüş eve giderken üst geçide asansörle çıktım diğer asansörün yanında durdum ama kilit pedalı çözmeyi yine unuttum ve sağ dirseği in üzerine ağır çekimde düştüm.

@can onur ben adilik için değil de 65 ort ile bitiren bi arkadaşa mesaj attım sen hayırdır sabit 65 nasıl dedim bana otobüse tutundum dedi ben de flag atıyorum o zaman dedim one dedi ben de birazdan anlarsın dedim 😁
geçmiş olsun

Scudo
Dün ilk 100km sürüşümü yaptım. Bakımsız zincir, ağrıyan bacak kaskları, hafif halsizlik ve kırgınlık ile yola çıktım. Sürüş boyu 2 sigara böreği, 1 tadımca bar ve bir kutu kola tükettim. 2 litre de su içtim. Şu şartlarda bile 150 yi rahat çıkaracak haldeydim fakat ne zaman uzun sürüş yapsam 60 km den sonra sağ dizim ağrımaya başlıyor ve ağrı giderek artıyor. Son 20 km işkence oldu resmen. 2 kez mola vermek zorunda kaldım. Daha önce kal, sele ayarlarını defalarca yaptım ama bu ağrı her uzun sürüşte oldu neredeyse. Sebebini bulamadım.

Neyse biraz zor şartlar altında da olsa ilk defa 100 km sürmek güzeldi. Kendimce bir eşiği daha atlamış oldum. Beklediğim kadar da zorlanmadım. Tek zorlayan şey diz ağrısı idi.

(link)

1602142870112.png

@makaram yüksek kadans, düşük vitesle gitmenizi tavsiye ederim. Ben faydasını gördüm.
Dediğiniz normal şartlarda doğru. Fakat arkadaşın seçtiği rota buna pek uygun değil. Büyük bir kısmı şehir içi trafiğin yoğun olduğu bölgede geçmiş. Çok fazla dur kalk da yapmış. 100k yapmak güzel bir antrenman olabilir. Fakat bol miktarda dur-kalkın olduğu, kendi temponu (kadansını) bulamadığın sürüşler hem çok yorar, hem de antrenman olarak çok da efektif değil gibi...
Kendi Temponu koruyabileceğin bir güzergahta sürüş yapman daha yararlı olur...

@Cemal Ç. @Noldor Yüksek kadans ile sürmeye özen gösteriyorum. Bu sıkıntı uzun süredir var. Standart bir tempo ile yaptığım sürüşlerde de oluyor, değişken tempo sürüşlerde de. Hep aynı mesafeden sonra ağrı başlıyor. Biraz dinlenince geçiyor. Sürmeye başladıktan kısa süre sonra tekrar başlıyor. Yürürken vs kesinlikle ağrımıyor. Sadece pedal çevirirken ağrıyor.

Check out my activity on Strava: (link)Image
Urla'ya varınca Yıldıztepe Şehitliği'ne gelmişken bakayım dedim, son 100 metreye kadar anca çıkabildim. Resmen duvar. Öyle bir eğim var ki insan evladı çıkamaz. Her pedalda bisikletin önü kalkıyor, o derece.

Eğer minimum nabız ve kadans ölçerin varsa ve tüm sürüş boyunca açıksa bırak flag lasınlar. Power metre varsa zaten birde extradan kimse bi'şey yapamaz.Öbür türlü biraz flag dan kurtulman zor.
Gps'imde kadans ve nabız ölçer yok. Geçen ay Strava fenomenlerinden biri benim o zamanki son 5 sürüşümü nedense beğenmiş. Ulaşım amaçlı yaptığım, eşya falan taşıdığım düşük hızlı sürüşlerdi bunlar. Adamı da biliyorum ama hiç tanımam. Hayırdır? Takipçi sayısını artırmaya çalışıyor zannettim. Kendisi beni takip etmiyor sözüm ona ama son 5 sürüşümü de beğeniyor. Saçma bir durum sezdim. 2-3 dk sonra pat diye bir uyarı, 2 sene önce yaptığım kom flag'lenmiş ve bu adam şu an oranın kom'u. Umurumda değil, o yokuşta her şekilde geçerim onu da insan biraz rahatsız oluyor. Başınıza geliyor mu böyle saçmalıklar diye merak etmiştim.

Son düzenleme:
Günler kısalmaya başladı, gün doğumunda hissedilen sıcaklık 3-4 derece olunca mesafeler de kısalmaya başladı ama yine de 100k üzeri bir sürüş yaptık
6426ED34-F483-4CE6-BBB4-B4D433D5F1F1.png

2 Gün yatmanın bedelini bugün ödedim. Bu arada Bursa tayfasına Gündoğduyu bir süreliğine önermiyorum. Çıkışta yollar hep toprak içerisinde kalmış. İşin tüm zevkini ortadan kaldırıyor. Keza Mudanya tarafında da benzer problem var ama Gündoğdu kadar berbat değil.

(link)

1602438742480.png

121356612_10159239078849586_7123185067656399426_n.jpg121472768_10159239078949586_8530917508917897888_n.jpg

@ÆSir SDN moderatörüsünüz, umarım ayarlarını yapmayı biliyorsunuzdur:) Yani ironi paylaşım olduğunu düşünüyorum😝

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: Clal ve ÆSir
Geri