Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

@Mete Can Karahasan'ı madde madde masaya yatırmaya başladık yine...

herkes herşeyi düşünecek bilgi birikimine sahip değildir, o nedenle kendisi hakkında en iyi kararları veremez.
Bilgi birikimine sahip olur, olmaz, kendi bileceği iştir. En iyi kararları verip vermemek de kendi bileceği iştir. Sana, bana, başkasına, laf düşmez.

Ayrıca, "Bize oy veren tarafta böyle şeyler yoktur" derken yanılıyorsunuz bence.
İktidarı tutan kitledeki alkollü içecek tüketen oranının, ana muhalefet partisini tutan kitledeki alkollü içecek tüketen oranı ile aynı olduğunu mu iddia ediyorsun?

O nedenle, alkollü içecek içmeyin, başka kimselerin de sizden farklı olmasını beklemeyin.
Oldu, sen dedin ya, alkollü içecek içenler içmez artık. Tamam paşam.

başka kimselerin de sizden farklı olmasını beklemeyin.
Başkalarının benden farklı olmasını beklemek?

Scudo
@Mete Can Karahasan'ı madde madde masaya yatırmaya başladık yine...

herkes herşeyi düşünecek bilgi birikimine sahip değildir, o nedenle kendisi hakkında en iyi kararları veremez.
Bilgi birikimine sahip olur, olmaz, kendi bileceği iştir. En iyi kararları verip vermemek de kendi bileceği iştir. Sana, bana, başkasına, laf düşmez.

Ayrıca, "Bize oy veren tarafta böyle şeyler yoktur" derken yanılıyorsunuz bence.
İktidarı tutan kitledeki alkollü içecek tüketen oranının, ana muhalefet partisini tutan kitledeki alkollü içecek tüketen oranı ile aynı olduğunu mu iddia ediyorsun?

O nedenle, alkollü içecek içmeyin, başka kimselerin de sizden farklı olmasını beklemeyin.
Oldu, sen dedin ya, alkollü içecek içenler içmez artık. Tamam paşam.

Ben bahsi geçen forum üyesini çoktan engelledim. Bu arada yazdıklarını okurken bira içiyordum. Yanlış mı yaptım acaba?

Mısırımı aldım bekliyorum.

Kadercilik diye birşey var, onu alıntı yapıyorum, madem açıklama gerekiyor.
Alışkanlıklarını bırakmamak için insanlar gerçekte olmayan peşin hükümlere inanabiliyorlar. Bu da siyah beyaz ayrımlara yol açabiliyor, biri iyi diğeri kötü gibi.
Örnek, sigara içenler; "içen içer, içmeyen içmez" gibi somut ayrımlarla kendileri bağımlılıklarını normalleştirir. Halbuki en başarılı bırakanlar, sigarayı içtikleri halde birden bırakanlardır.
Bu kararlılık olmadıkça alışkanlık devam eder. Kendinize iyilik edin, kimseyi kendinizden üstün sanmayın deme sebebim bu. O güç sizde, başka kimse sizden alamaz.

Çok sıcak nem bunaltıyor

Karbüratörlü arabadan anlayan var mı?
Motor yağı ne zaman değişir? 10.000 km mi yoksa yılda mi ? Misal yılda 1000 km yapsa 10 sene sonra mi yağ değişir ? Yağ viskozitesi bozulur mu ? Ya da yılda 3000 km yapsa 3,5 yıl sonra yağ ne olur?

Normal de hangisi önce dolarsa yağ değişir derler.. Fakat çevreyi de korumak lazim. Aracımda 20-50 yağ var.(LPG) 16 ay önce değiştirdim. 5000 km oldu..

Keşke yarışlara katılma şansım olsa :D

Pinarello bisikleti iyi bilen, tanıyan arkadaşlara sormam gereken bir kaç soru vardı.

Son düzenleme:
Kendisini iyi biliriz ama sadece o kadar; yani cenazesine çağırırlarsa ancak o zaman işe yarar. ("- Pinarello'yu nasıl bilirdiniz, - iyi bilirdik - tamam gömün" şeklinde :) , bkz. fakiriz biz :( )

Kurtulacaz bu sefer 😁

Hayırlısı bakalım. 🤷‍♂️

Devlet suçu yapanın yanına kar bırakınca, bu hem silah taşıyarak cana kastedebilecek sapıkları teşvik ediyor (ne de olsa devlet dişe dokunur bir ceza vermiyor, o zaman emaneti çekeriz aga!), hem de suçlular cezalandırılmadığı için kendi adaletini sağlamaya çalışan insanlar oluyor ve onlar da silah alıyor.

Bir sokakta, özellikle gece saati ses çıkarmak, gecenin sessizliğini bozmak, benim değerlerime göre "suçtur". İnsanların sessizlik hakkına tecavüzdür. Mesela bu vakada, biri bu potansiyel hırsız, tecavüzcü, yankesici tipleri ihbar etse, ve polis tarafından yakalanıp "gereksiz yere ses çıkarmak" suçundan şöyle bi 2 ay hapis yatsalar. Böyle tipler hızla azalır. Bu ülkenin huzur içinde bir ülke olması için hapishanelerin dolup taşması gerekiyor. Bu it kopuk sürüsü sopayı görmeden hizaya girmez. Gerçi bana kalsa, ne yıllarca hapishanede besleyeceksin, kafasına sıkıp gömeceksin...

3 yıl önce de böyle bir olay olmuştu, kendilerine "sessiz olun uyuyamıyorum" dendiği için deliye dönen 3 tane serseri altlarındaki daireyi basarak haneye tecavüz, ve öldürürcesine darp suçu işlediler. Ve beklendiği gibi, mahkeme halen sürüyor, suçlular halen ceza almadı.

Yanlış politikalardan dolayı kıç kadar yere 20 milyon insan tıkışırsa, ve bu 20 milyonun 15 milyonu ortak yaşama bilincinden uzak, yol yordam bilmeyen hayvan olursa, böyle konserve gibi dipdibe yaşanan bir ortamda böyle vakalar olması kadar doğal bir şey yok.

(link)

Son düzenleme:
Bisiklet motor kornası çevirmeli pilsiz
vin vin
(link)

Bir olay anlatayım, Datça'da yakınında başka bir yerleşim olmayan, 250 haneli ıssız bir sitede, ev sahibi de değil, bir kiracının müftülüğe gidip " biz burada ezan duymak istiyoruz" demesiyle, ezan hoparlörü kondu yazlık siteye. Cuma namazına toplasan 5 kişinin gittiği 250 haneli sitede, 1 kişi "ezan duyamıyorum" dedi ve anında hoparlörü diktiler. Şimdi tatile dinlenmeye gelmiş insanların uykularına sabahın 6'sında "ezan" ile tecavüz ediliyor. Kafayı yersin.

Acaba adam saf ve temiz duygularla, komşularını korumak istemiş olabilir mi? :)

• Hahaha
Tepkiler: Can Çelik
Yeni çamaşır makinelerinin yeni standartlarından bahsetmekte yarar var. Artık makineleri nasıl ayarlarsanız ayarlayın, pamuklu 60°C da seçseniz, Eco 40-60 da seçseniz, 38°C'den fazla ısıtmıyor. Burada sıcak yıkama yapmak için bize kalan üç seçeneğimiz var;
• Yarım yüklerde çalıştırılabilen, eski makinelerde de olan "60 dakika" programı var. O hakikaten suyu 58°C'ye ısıtıyor. Bana çok makul geldi. Her makinede yok, ama su tüketimi çok tasarruflu, yarım yıkamalar için var olan sıcak seçenek bu.
• Ek seçeneklerden "Anti Alerjik" seçeneği bu kez durulama suyu sıcaklığını 40°C'ye ayarlıyor. Eski makinelerde başka adlarla var; bendekinde "ekstra durulama" diye var. Normal "durulama+" seçeneğinden ayrı şekilde, durulamayı 40°C'deki suyla yapıyor. Düşük tüketimli programla yıkayıp yine de iyi durulatabiliriz.
• Pamuklu 90°C, gerçekten 81°C'ye kadar ısıtıyor ama su tüketiminiz iki kat, elektrik kullanımınız ise 4 kat artıyor. Bunu istemeyenlerimiz, 60 dakikalık programları inceleyebilir.
Arkadaşlar, geldik yerli-ithal ayrımına. Bizim Arçelik'imiz, Vestel'imiz var. Bu bölüm su tüketimi üzerine. Ben ithal markalardan daha rekabetçi bir durum farkettim.
Arçelik, Eco 40-60 ayarında iken en az su harcayan makine, Arçelik gibi 4 kiloyu 27.6 litre su ile yıkayabilen bir başka makine yok. Vestel ise pamuklu 60 ayarında çok düşük su sarfiyatı sağlıyor. Tam bir yükü, o da 8 kilogram, 38 litre su ile yıkayabiliyor. Yarım yükü ise 1 saat programında 32 litre ile yıkayabiliyor, yani tasarruflular.
Bunun yanında bu kadar az su tüketen makineleri iyi durulatabilmek için iyi bir deterjan kullanmanız gerekli. Deterjan kirleri askıda tuttuğu için, eksik bırakırsak makinenin içi kirleniyor, çok zararlı. Aksi takdirde makineniz erken yıpranır, biriken tortular paslanmaya neden olacağı için. Her 4.5 kilograma 1 ölçek toz, 2.5 kilograma 1 doz sıvı şeklinde hesaplayabiliriz. Vestel'in sıcak durulama seçeneğinin olması da bir avantaj.

Bisiklet > Corelli Snoop 5.1

Bisiklet arka basamak takımı alıp her 2 tarafa taktım ancak takarken ufak bir sorun aklıma takıldı. Bir çoğunuzunda şimdiden aklına gelen soru; Acaba birileri üstüne çıkınca( ki aletin amacı bu) somunu taktığımız yer eğrilir mi?
Sol taraf beni çok düşündürtmüyor ancak sağ taraf kadrodan farklı olarak extra beyaz bir parça ile birleştirildiği için bunu es geçemedim.

Eğer birileri bu tür basamak takımı kullanıyorsa deneyimlerini yazarbilir mi? Cevap gelmeden üzerine birilerini bindireceğimi pek sanmıyorum :D
IMG_20220825_143337_518.jpgIMG_20220825_143359_062.jpg

Geri