Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tayt veya şort önerileri

@Mert E. ağır şartlar altında kullanmıyorum.Orta halli biraz yol biraz dağlık alanlarda kullanıyorum. Almışkende kalitelisini almak istiyorum.
Bu değerli yorumunuz için teşekkür ederim

Scudo
Ben ilk bisikletimi 9 yıl araştırıp almıştım. Daha sonra tabi eldiven, kask ve aydınlatma için araştırmalarım başladı. Eldiveni 3 yıl araştırdım ve dünyanın en kaliteli eldivenini aldım. Ama bisikletim eskimişti. O yüzden kask ve aydınlatma almadan önce yeni bir bisiklet araştırmaya başladım. Daha önceden tecrube edindigim icin bu kez bisiklet almam 4 yılı bulmuştu. Artık sıra kaska gelmişti. Ama ben bisikletten soğumuştum. Kask almadım. Şimdi bisiklet evde yatıyor. Giden 16 yılıma yanıyorum.

@Erdal YILMAZ ın tavsiyesiyle aldığım funkier active 10 taytım dün geldi arkadaşlar, kendisine birkez daha teşekkür ederim. Toplamda 10 gün kadar sürdü elime geçme süreci, 75 euronun altında olduğu için vergi veya herhangi bir sorun yaşamadım. Ptt çalışanı zarfla getirip teslim etti. Henüz uzun bir tura çıkamadım ama ilk izlenimim eve götürüp Çin den aldığım çakma taytımla karşılaştırınca çok daha etli ve yumuşak olduğuydu. Teknik olarak baskı noktalarınınında hesaplanıp üretildiğinden epey rahat edeceğimi düşünüyorum, bundan sonra popişe gereken özveriyi gösterecem :) varsın 3 kuruş fazla olsun hakettikten sonra.

Yeni konu açmak istemedim. Bu 2 eldivenin 1isini almak istiyorum,rengi önemli değil.Nereden uygun fiyata bulabilirim?

Dosyalar

• IMG_20160302_130509.JPG
    IMG_20160302_130509.JPG
    64,7 KB · Okunma: 76
arkadaşlar merhaba şu sıralarda ben de tayt alma arefesindeyim. Bahar ve yaz için alturanın şu modellerinden birin almayı düşünüyorum. Sizce nasıldır?
(link)
veya şuda olabilir.
(link)

Askili olmasindan dolayi kayma yapmayacagi ve indirim oranini dusunerek bu tayta yoneldim bende ama linkteki sayafadaki degerlendirmeden dolayi vazgectim okumak istersininiz belki @kiaoss (link)

• Beğen
Tepkiler: kiaoss
@Onur YCL Deneyim sonucunuzu bekliyorum.

@Hüseyinsuna Ben Scott'ın aşağıda paylaştığım linkteki eldivenini kullanıyorum. Jel dolgusu gayet başarılı, hiç bir şekilde rahatsızlık hissetmedim, en uzun sürüşlerde bile. Jel dokusu 3-4mm kalınlığında ve rahat.

(link)

Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyinsuna
Eldiven bisiklette en fazla yıpranan çoğu kişi ve ben tarafından da özensiz kullanılan bir aparat.Çok çabuk kirleniyor. Her kullanımdan sonra giysilerimizi yıkasak da eldivenlerimizi yıkamıyoruz.Onun için yıpranan eldivene üzülmemek lazım.

• Beğen
@Hüseyinsuna bende eskişehirdeyim esparkta nike'den almıstım sanırım 115tl ye almıstım eldiven bu

(link)

• Beğen
Bende yeni konu acmadan buraya yazmak istiyorum eldiven olculerini nasil bakicaz acaba

• Beğen
@Altın Sikke
Decathlon eldiveni fiyasko. İç kısımlardaki destekler zayıf. Asla önermiyorum uzun tur yapanlar için.
Ama diğer öneri başarılı. Pahalı da olsa Shimano eldivenler gerçekten çok iyi. Bir sonraki tercihim olacak :)

@Cüneyt HOCAOĞLU
Aynısını kullanıyorum, gerçekten iyi eldiven. Yalnız cırtları çok kötü. Sürekli açılıp duruyor. Onun dışında uzun süre bisiklet üzerinde olanlar için fiyat/performans ürünü diyebilirim.

@yusuf tunçer cevabınız için teşekkürler. Raceline serisi ağır basmakta ama diz altı tayt yaz aylarında sıkıntı yaratır mı acaba diye endişe ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: yusuf tunçer
Merhaba arkadaşlar bende uzun zaman tayt almaya merak saldım ama hiçbir bilgim yok :-(
Taytlar kaç çeşit oluyor?
Çok soğuk havalarda giyerken problem yaratır mı yada içimize termal mi giymeliyiz?

Almışken sağlam birşey almak istiyorum.Benim için en önemli özelliği teri bir nebze olsun dışarı atmalı.
Aşagıdaki tayt nasıldır?

(link)

@Hamid Asım Hocam teşekkür ederim eldivenlerim geldi.Gayet güzel memnun kaldım :D

Şimdide uzun parmak arıyorum kışlık önerilerini alabilirim :D

• Beğen
Tepkiler: Hamid Asım
Merhabalar.
Yakın zamanda yol bisikleti alacağımdan ötürü tayt arayışındayım.
Bütçem 80 TL.
Günlük ortalama 2-3 saat süreceğim.Normalde pantolon ve üstlerimi L beden alırım.Tayt da M alsam her hangi bir sorunla karşılaşabilir miyim?

Arkadaşlar merhabalar yeni kaydoldum bu yüzden yeni konu açamıyorum 150 lira bütcem var yeni bisiklet aldım Bianchi Rcx 120 buna uygun mtb kask, eldiven almak istiyorum tavsiyeleriniz neler yaşadığım yer Sakarya /Geyve köy gibi bir ilçe Adwpazarına 40 dakika bu yüzden internetten almalıyım cevap verirseniz şimdiden teşekkürler

Geri