Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2022

Yarışın son 50km'lik kısmını geri sarıp izledim. Son 11 km'deki Granon canavarını ise ayrıca kaydettim, gelecek seneki tura kadar arada açıp açıp izlerim :)

Vingegaard'ın sondaki insan üstü eforu ve öncesinde takımının sağlı sollu atakları nefisti evet, ama Pogacar da son iki yıldır hiç görmediğimiz kadar zorlandı. Covid ihtimalini göz ardı etmemek gerek.

Scudo
Yarışın son 50km'lik kısmını geri sarıp izledim. Son 11 km'deki Granon canavarını ise ayrıca kaydettim, gelecek seneki tura kadar arada açıp açıp izlerim :)

Vingegaard'ın sondaki insan üstü eforu ve öncesinde takımının sağlı sollu atakları nefisti evet, ama Pogacar da son iki yıldır hiç görmediğimiz kadar zorlandı. Covid ihtimalini göz ardı etmemek gerek.
Bende korona diye tahmin ediyorum. Hali hazırda takımdan 3 kişi pozitif test verdi, muhtemelen Pogacarda pozitif çıkacak.. Hatta dün yada bir önceki gün Cofidis takımından Martin Guillaume pozitif test vermesinden dolayı bırakmıştı, daha sonra pelotonda pozitif test veren ve bunu tura devam etmek için saklayanlar var dedi ama isim vermedi.

Jonas'a şapka çıkartmaktan başka birşey yapılamaz şuan.. 3 sene önce hayat geçimini sağlamak için balık paketleme işinden, en iyi genel klasmancılardan birisi haline geldi.

Jumbo Visma, TDF kadroları açıklandığında çoğumuzun "son yılların en güçlü ve alternatifli takımı" tanımını yapmakla hiç de haksız olmadığımızı bugün gördük.
Poğaçanın takımsal eksikliği yokuş etaplarında ortaya çıkacaktı. Kankası Majka dışında pek destek olacak da yok gibiydi. İşte bu noktadan sonra "Takımdaşlık" konulu bir tez yazdı Jumbo Visma. Daha etap başlamadan strateji belliydi: herkes sırayla üzerine vazife olanları eksiksiz hatta kendini feda etme pahasına (Roglic) yerine getirecekti. Evet kumar gibiydi ya da benzetme doğruysa kamikaze dalışı ..
Van Aert sanki yokuş domestiği, tempo belirleyen bir Rulör yada bir Barodör...Bugün en kilit rol ondaydı.
Kaçan grubu yüksek tempoyla yordu, yokuş inişinde arkadaşlarını bekledi, Vingegaard'ı ve Roglic'i ön gruba taşıdı, son tırmanışa kadar tüm gücünü harcadı.
Bir ara 4 Jumbo ve 1 İneoslu arasında kalan Poğaça zıbın giymiş bebek gibiydi, her hareketi kontrol ediliyordu..
Tabi diğer kahramanlar Benoot, Kruıjswıjk, Kuss, Laport..
Roglic' in iddiası kalmayacağı hissedilince tüm yollar emekçi kardeşimiz "Balıkçı" ya çıkıyordu.
Son 4.5 km müthiş bir tırmanış- ki son zamanların en görkemli performansıyla - etabı müthiş bir şekilde alıp geçen seneden daha iyi olduğunu gösterdi..
Bardet ve Abbas da iyi iş yaptılar.
Barguil de savaşçı seçildi.
İneos yarın birşeyler yapabilir ise rekabet kızışır.
Bugün yorulan ilk 10, yarın temkinli ve "sürüden ayrılmadan" etabı tamamlamak isteyebilir.
Ancak farklı bir gelişme olup genel klasman için etki edebilecek durumlar oluşursa spontane taktikler devreye girebilir...

Dün Danimarkalı "Bıyıklı", bugün Danimarkalı " Balıkçı" ..Birazdan @necmeddin dostumuz gelip bu işte nasıl bir " hikmet" varsa açıklar..
Günün özeti asla o tadı vermez. Mutlaka etap baştan sona izlenmeli..

Pogacar insanmis ya en azindan onu anlamis olduk. Boyle bir takim calismasina kimse dayanamazdi pogacar bile!!!

Son yıllarda böyle bir etaba tanıklık etmedim. Jumbo Visma harika bir strateji uyguladı ve ''Pogacar nasıl yenilir''in dersini verdi. 4 gün sarı mayo giyen ve halen yeşil mayonun sahibi olan Vout van Aert süper domestiklik rolünün hakkını verdi. Girdiği kaçış grubunu temposuyla yordu, sadece Vingegaard ve Roglic'i değil ayrıca Gaudu ve Yates'i ön gruba taşıdı. Diğer takım üyeleri sağlı sollu ataklarla Pogacar'ın gardını düşürdü. Bu etabın işaret fişeğini de poker surat Quintana yaktı. Onun yaptığı atağa Pogacar yanıt veremeyince gerisi geldi. Elbette turun bitimine daha 10 etap var. Ancak en yakın rakibi Bardet'nin 2 dakika 16 saniye, üçüncülüğe düşen Pogacar'ın 2 dakika 22 saniye önüne geçen Vingegaard önemli bir avantaj yakalamış durumda.

Herkes Pogacar 'ın yenilmesine sevindi anlaşılan (ben de dahil 😬)
Sanki biraz ukalalık, ben en güçlüyüm havalarına bürünmesi galiba bir nedeni de...

dun aksam ben de son 80 km yi tekrar izledim ama ne yaris , ne etap oldu be. Insan buyuk keyif aliyor su spordan ve insan ustu azimden .
Bir de Pogacar 'in Col du Galibier - Souvenir Henri Desgrange bolumundeki KOM degerleri paylasildi.
48:44 de bitirmis segmenti , eski KOM 50:27 ve Amator bisikletcilerin bu segmentte ortalama sureleri 1saat:44:53 😂 😂 😂
kaynak : letourdata

Benim gibi kaçıranlar varsa şu anda Eurosport 2'de dünün son 60 km'si var. Herkes çok övmüş izlemek zorunda hissettim kendimi

Benim gibi kaçıranlar varsa şu anda Eurosport 2'de dünün son 60 km'si var. Herkes çok övmüş izlemek zorunda hissettim kendimi
Bencede izleyin özellikle Vingegaard ın son kmlerde Pogaçar'a yaptığı insanüstü atak görülmeye değer.

Dün hepsi çok yoruldu... Bugün başka bir sürpriz olabilir mi aceba? 😈

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Bencede izleyin özellikle Vingegaard ın son kmlerde Pogaçar'a yaptığı insanüstü atak görülmeye değer.
Gerçekten çok iyiydi, izleyerek çok mantıklı bir hareket yapmışım

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Günlerden Alpe d'Huez.. 14 Temmuz olması sebebiyle Fransızlar için de ayrı bir önem taşıyor, Bastille günü. Fransız sporcuları bol bol kaçışta görebiliriz, çok aktif olacaklar muhtemelen. Bardet dün iyi gözüktü bakalım bugüne enerjisi ne durumda. 2015 Alpe d'Huez fatihi Quintana. Froome'u ilk kez zayıf göstermişti zamanında dün Vingegaard'ın Pogacar'a yaptığı gibi. Yaşlandı o da tabi ama dün yine de iyi durdu Nairo. Bugüne de enerjisini biraz koruyabildiyse ben ondan açıkçası sürpriz bekliyorum zamanında yapmışlığı var, kara tren SKY'ı 2015'de dağıtmıştı burada biraz daha gidebilse belki Tour gelirdi bile o sene. Jumbo çok güçlü bütün gün kontrolü ellerinde tutacaklardır, dün Pogacar'a yapılan 2'ye 1 leri bugün Vingegaard ve takımına karşı yapmak lazım. "G", Yates, Bardet,Gaudu,Quintana,Pogacar topla tüfekle saldırmalı. Yates dün sakindi enerjisini koruyabilmiş gibi hissettirdi bana. Bugün gerçekten anlatılmaz yaşanır olacak. Dutch Corner'da içkiler benden:krnz:

Sizi gidi kunduzlar, yarış heyecan kazanınca hemen piyasaya çıktınız demek... :kedicik:
Etap başlasın da sıcak gelişmelere bakalım ..
Şimdi canlı yayın başladı, 19:45 " e kadar sürecek...

Herkes Pogacar 'ın yenilmesine sevindi anlaşılan (ben de dahil 😬)
Sanki biraz ukalalık, ben en güçlüyüm havalarına bürünmesi galiba bir nedeni de...
Daha çok "bir süre sonra hep kazananın sevilmemesi" durumu hocam ya :D

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL
Jumbo Visma, TDF kadroları açıklandığında çoğumuzun "son yılların en güçlü ve alternatifli takımı" tanımını yapmakla hiç de haksız olmadığımızı bugün gördük.
Poğaçanın takımsal eksikliği yokuş etaplarında ortaya çıkacaktı. Kankası Majka dışında pek destek olacak da yok gibiydi. İşte bu noktadan sonra "Takımdaşlık" konulu bir tez yazdı Jumbo Visma. Daha etap başlamadan strateji belliydi: herkes sırayla üzerine vazife olanları eksiksiz hatta kendini feda etme pahasına (Roglic) yerine getirecekti. Evet kumar gibiydi ya da benzetme doğruysa kamikaze dalışı ..
Van Aert sanki yokuş domestiği, tempo belirleyen bir Rulör yada bir Barodör...Bugün en kilit rol ondaydı.
Kaçan grubu yüksek tempoyla yordu, yokuş inişinde arkadaşlarını bekledi, Vingegaard'ı ve Roglic'i ön gruba taşıdı, son tırmanışa kadar tüm gücünü harcadı.
Bir ara 4 Jumbo ve 1 İneoslu arasında kalan Poğaça zıbın giymiş bebek gibiydi, her hareketi kontrol ediliyordu..
Tabi diğer kahramanlar Benoot, Kruıjswıjk, Kuss, Laport..
Roglic' in iddiası kalmayacağı hissedilince tüm yollar emekçi kardeşimiz "Balıkçı" ya çıkıyordu.
Son 4.5 km müthiş bir tırmanış- ki son zamanların en görkemli performansıyla - etabı müthiş bir şekilde alıp geçen seneden daha iyi olduğunu gösterdi..
Bardet ve Abbas da iyi iş yaptılar.
Barguil de savaşçı seçildi.
İneos yarın birşeyler yapabilir ise rekabet kızışır.
Bugün yorulan ilk 10, yarın temkinli ve "sürüden ayrılmadan" etabı tamamlamak isteyebilir.
Ancak farklı bir gelişme olup genel klasman için etki edebilecek durumlar oluşursa spontane taktikler devreye girebilir...

Dün Danimarkalı "Bıyıklı", bugün Danimarkalı " Balıkçı" ..Birazdan @necmeddin dostumuz gelip bu işte nasıl bir " hikmet" varsa açıklar..
Günün özeti asla o tadı vermez. Mutlaka etap baştan sona izlenmeli..
Cem Abi , iyi tesadüf oldu. Şu an balıktayım. Bıyık desen bizim işimiz. Seneye Avrupa'daki tüm etapların tozunu alacağım. Bir adet de foto bırakayım. :)

20220714_155815.jpg

Zaman buldukça takip etmeye çalışıyorum. Bu yıl bu başlıkta çoğunlukla tek başına koşturuyorsun Cem Abi. Grafik,istatistik ve tatlı yorumlarınla yoğun çaba harcıyorsun. Emeklerin için sağolasın Abiciğim. :harika:

Beklediğimiz gibi dünkü tarihi etap sonunda bugün genel klasmancılar bir birlerini kollayarak finişe risk almadan geldiler.
Gene şahsen beklediğim İneos'un joker kartı olarak Pidcock, 120 küsür k.m.kaçtı, peşinden Menties, Froom ve Powless kaliteli bir grup olarak farkı açtılar. Peleton bu dörtlünün risk oluşturmadığını bildiğinden etabı onlara ikram etti.
Pidcock, meziyetlerine ilk kez geldiği TDF'de zorlu bir etap kazanarak iddialı bir yenisini daha ekledi.Ki çok genç ve gelecekte büyük işlere imza atacak potansiyele sahip.
Etap sonunda Sarı mayo değişmedi, Froom 3 yıl sonunda önemli bir etapta kürsü yaptı. Poğaça ikinci sıraya, Thomas üçüncü sıraya yükselirken Bardet dördüncülüğe indi. Ancak lider Vingegaard'ı 2'.30" zaman aralığında takipte olmaları ilerleyen günlerde bizi çok çekişmeli ve zevkli etapların bekelediğinin habercisi..
Ne gam, biz de dominasyon sevmiyoruz zaten..3 hafta bittiğinde hak eden kazansın ve hafızamıza kazınan bir Tour olsun...

Çok sıcak bir gün, 192 k.m. lik kaçışa uygun tırmanış ve inişli, Alplere veda etabı...
1657880399769.png
1657880463992.png
Alplerde kendini hırpalamamış, bacakları bu uzun güne dayanacak, bugüne kadar kameralara çok görüntü vermeyen arkadaşlar sahne alabilir...
Kaçanlar son kısa tırmanışta yakalanırsa toplu sprint görebiliriz..
Canlı yayın 13:55 - 19:15 arası..

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Homer
Geç oluşan 6 lı kaçışçılar, peletonla arayı açtı. Yorgun ve temkinli genel klasmancılar güle oynaya finişe geldiler. Kaçış grubu üç kişiye inip aralarında en iyi sprint gücü olan Pedersen çok rahat bir etap zaferi elde etti.
Mayolar ve genel klasman sıralaması değişmedi.
Günün en şanssızı Calep Ewan, gene düştü ve sol dizine zarar verdi. Umarız kalıcı bir hasar oluşmaz ...

14.etapla Massif Central tepelerinde, fazla zor olmayan tırmanış ve inişlerle 192 k.m ve 3500 m irtifa toplamı var.
Dünkü etap benzeri kaçış grubu oluşup arayı açarsa peleton hiç kendini yormadan finişe gelir...

1657958795347.png
Finiş zirvede , zirvede kısa bir sprint bile var ..
1657958982026.png
1657958851966.png
13:00 - 19:00 arası yayın aralığı..

Geri