Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2022

13. etapta Pedersen ve Wright'la sprinte kaldığında da üzülmüştüm, çok sempatik bi adam gibi geliyor Houle bana. Neyse ki 1 etap aldı en azından, hem de o kaçış grubundan. Kardeşiyle ilgili hikayeyi öğrenince daha da bi sevdim adamı, Caner Eler ve Sarper Günsal gibi ben de izlerken baya bi duygulandım. 10 yıl kadar bir aradan sonra ilk kez doğru düzgün TDF takip ediyorum ve düşük profilli bisikletçiler için güzel bir tur mu oluyor ne, bilgisi birikimi olanlar daha doğru yorum yapacaktır tabi.

Bu arada günah değilse Pogacar'ın kazanmasını istemiyorum ben yav. Vingegaard alsa daha bi sevinirim sanki.

Son olarak da; dün dank etti bana, UCI ve FIA nasıl becerdi de aynı haftasonuna hem F1 yarışı hem de TDF'nin bitişini denk getirmeyi başardı çok merak ediyorum.

Scudo
Ben hızlı koşan pisikletçilerden pek hoşlanmadığım gibi ayar oluyorum. Ne zaman izlesem komplekse giriyorum.

Hadi seni kompleksten çıkarıvereyim.BİSİKLETÇİNİN HIZLI KOŞANININ HİÇBİR MAKBUL TARAFI YOKTUR;)

Fırsat buldukça yerinde etap izlemek de çok heyecanlı oluyor, asıl karnaval orada aslında :) Pandemi ve döviz kurları belimizi kırdı ama

Birkaç sene içinde Flandra'ya gidip Flamanların en güzeli Ronde'yi yerinde seyretmeyi düşünüyorum.@necmeddin abi kadar olmasa da yarışlardan anlarım.

Ayrıca Aranberg'ten start verip Türkiye'ye tur yapmayı planlıyorum mösyö @Cemal Ç. ile

Kısa ve ilk 50 k.m. sonrası için çekişme ve taktik savaşlarının öne çıkacağı sıkı bir etap 17...
1658302690232.png
1658302734044.png
1658302763563.png
1658302790314.png
1658302824834.png
Grafikler günün zorluk derecesi hakkında bilgi veriyor sanırım..:ssrtcbya:
Artık etap için yarışanlar mı yoksa kürsü hedefi olanlar mı mührü vuracak göreceğiz...
Etap kısa olduğu için 14:00' de başlayıp 18:30' da yayını bitireceklermiş...

Marc Soler dün zaman limitine takıldığı için yarış dışı kaldı böylece Pogacar 1 arkadaşını daha kaybetti, bugün de üst üste ataklar yapıp sarı mayoyu tekrar kazanmak isteyecek ama sürekli atak yaparak 2.liğini kaybetme riskini alır mı bilmiyoruz, söz konusu Pogacar olunca her şey olabilir çünkü bilindik şekilde yarışmıyor. Vingegaard hala zayıflık göstermiş değil ve Sepp Kuss gibi dağlarda çok önemli bir desteği var. Tüm bu kapışmanın yanında 'aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın' modunda yarışan Geraint Thomas bir sürpriz yapar mı? Yapsa izleyenler için hiç fena olmaz :)

Marc Soler dün zaman limitine takıldığı için yarış dışı kaldı böylece Pogacar 1 arkadaşını daha kaybetti, bugün de üst üste ataklar yapıp sarı mayoyu tekrar kazanmak isteyecek ama sürekli atak yaparak 2.liğini kaybetme riskini alır mı bilmiyoruz, söz konusu Pogacar olunca her şey olabilir çünkü bilindik şekilde yarışmıyor. Vingegaard hala zayıflık göstermiş değil ve Sepp Kuss gibi dağlarda çok önemli bir desteği var. Tüm bu kapışmanın yanında 'aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın' modunda yarışan Geraint Thomas bir sürpriz yapar mı? Yapsa izleyenler için hiç fena olmaz :)

Rafal Majka da start almıyor bugün, Pogi'nin de işi zorlaştı

İş yerimdeyim ve kaçamak olarak da olsa izlemek istedim. Ama nette bir tane bile doğru düzgün izlenebilecek link bulamadım :(
Yazılarınız ve paylaşımlarınız da olmasa, çok sıkılacağım. :)
Paylaşımlara çok teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
İş yerimdeyim ve kaçamak olarak da olsa izlemek istedim. Ama nette bir tane bile doğru düzgün izlenebilecek link bulamadım :(
Yazılarınız ve paylaşımlarınız da olmasa, çok sıkılacağım. :)
Paylaşımlara çok teşekkür ediyorum.

Belki işe yarar, canlı yayın kontrol ettim

(link)

Sakatlığı nedeniyle Pogacar'ın en önemli yardımcısı Rafał Majka etaba başlamadı.. Pogacarın işi zor gibi.

Rafal Majka da start almıyor bugün, Pogi'nin de işi zorlaştı

Dünkü insafsız Mur de Peguere tırmanışında zinciri kopmuştu, meğer o esnada sağ çapraz bağlarında yırtılma olmuş. Arada sırada kaçışlara girip uydu domestiği olarak çalışan Brandon McNulty dışında neredeyse kimsesi kalmadı Slovenya ejderhasının. Marc Hirschi'nin bu turda kendine bile faydası yok, Mikkel Bjerg ise yokuşçudan çok zamana karşı konusunda yetenekli.

Vingegaard için de işler çok yolunda gitmiyor ama en azından Sepp Kuss gibi bir dağ keçisi domestiği var yanında. Neler olacağını göreceğiz.

Vingegaard için de işler çok yolunda gitmiyor ama en azından Sepp Kuss gibi bir dağ keçisi domestiği var yanında. Neler olacağını göreceğiz.
Aynen katılıyorum, Rafał Majka sakatlanmasaydı ben en azından tempo yaparak hem kendini, hemde Sepp Kuss yarış dışı bırakarak Vingegaard ve Pogaçarın kafa kafaya kalmasını sağlar diye bekliyordum. Şuan için Vingegaard avantajlı şayet ineos ve diğer kalan takımlardan sarı mayoya bir baskı yapılmazsa. Dinlenme gününden önce Pogacar, Geraint Thomasa saldıralım diye teklifte bulunmuş ama Geraint Thomas etkili olmayacağı ve kendisine fayda sağlamayacağı için red etmiş.

Bardet kaybettiği zamanları toplamaya çalışıyor galiba :)

Ben düz inişte 55 km üzerine çıktığımda tırsarken, adamlar o uçurumlu virajları 60 km ortalamayla dönüyor ya! Hem de arkasından takip edenlerin stresi altında...

Çok tatlı etap oluyor valla şimdiye kadar, hevesler kursakta kalmayacak şekilde bitse bari. Yok mu izleyen yav?

Fırtına öncesi sessizlik gibi, bekliyoruz...

Şampiyonlar ligi finali gibiydi,herkes temkinli birbirini ölçtü biçti ama Pogaçarın beklenen o atağı yapacak gücü yoktu,domestik konusunda avantaj dezavantaja döndü vingegaard için ama yinede çok iyi savaştı ve bu kazanım ona özgüven aşıladı,yarın olağanüstü bir olay olmazda fark kapanmazsa,bu işin sonu belli olur 👍

Son düzenleme:
UAE domestikleri çok güzel çalıştı helal olsun. Beklenen agresif atakları göremedik pogaçardan.
Mcnulty e bıraksalardı etabı çok daha güzel olurdu.:kötü:
Ineos bu sene etkisiz kaldı, daha genç ve güçlü lider bulmaları lazım bence.

Vay canına, eski doping canavarlarından daha hızlılar, yandık :)

Pogi ve Jonas tamam da Brandon sana neler oluyor :D

NEW CLIMBING RECORD! Brandon McNulty, Tadej Pogacar and Jonas Vingegaard faster on Col d'Azet than Marco Pantani, Jan Ullrich and Richard Virenque in 1997. (link)

Pogacar bugün takımında ekstra ekstra yardım almasına ve Vingegaard'ı tek başına bırakmasına rağmen yeterli atağı yapamadı, muhtemelen düşünüldüğü kadar kendini güçlü hissetmiyor. Tekrar sarı mayoyu giymek istiyorsa yarın çok daha güçlü ataklar yapması lazım.

Geri