Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2024

Scudo
Bizim tr sunucuları full makara :D yarış dışında her şeyi anlatıyolar
Haksızlık yapıyorsunuz, Caner Eler ve Sarper Günsal oldukça güzel yarış anlatıyorlar hem 4,5 saat boyunca sadece yarış anlatmak mümkün müdür?

Bizim tr sunucuları full makara :D yarış dışında her şeyi anlatıyolar
Haksızlık yapıyorsunuz, Caner Eler ve Sarper Günsal oldukça güzel yarış anlatıyorlar hem 4,5 saat boyunca sadece yarış anlatmak mümkün müdür?
+1 ile katılıyorum. Geçtiğimiz sene "5 saat yarış mı izleyeceğiz?" diyen babam saati geldiğinde yarışı soruyor. Keza annemde anlatımlarını tek yarışı değil rota üzerindeki coğrafi olarak detayları bölgeleri anlatmalarını çok seviyorlar. Yani adamların yarışın ötesinde bilgi birikimini yada o an ki anlatımlarını es geçmek haksızlık olur.

Keza Cumhurbaşkanlık yarışı TRT Spor Yıldız 'da yayınlandığında sadece yarıştan ve kişilerden bahsettikleri için çok keyifli ve akıcı olmuyordu.

Kesinlikle değildir. Genel kültür süper. Kesinlikle gereksiz ve fazla bilgi yok. Ben sıkılmadan dinliyorum.

Şahsen ben de kendilerini pek severek dinliyorum. Hatta şanslı bile hissediyorum. Çok iyi genel kültürleri var. Caner Eler, Sarper Günsal ve Berkem Ceylan üçü de "bunu nereden biliyorsunuz?" dediğim şaşırtıcı bilgilere sahip olabiliyorlar. O açıdan biraz podcast havasında geçiyor yayın.

Teknik bilgi anlamında çok detaylı bilgiler vermiyorlar. Yani işte beslenme programları, yeni donanımlar vs. gibi ama yine de özellikle geçmiş yarışlarda yaşanan olayları vs. çok iyi hatırlıyorlar. Bi yandan bölgedeki yapılar veya tarihi özellikleri hakkında da çok enteresan bilgiler anlatabiliyorlar. "2005 Giro'da 6. etapta şöyle bi olay yaşanmıştı..." diye başlayıp detaylı olarak hatırlamaları vs. çok enteresan cidden. Yine Film, kitap, dizi gibi şeylerde de çok güzel konular konuşuyorlar. Sarper Günsal biraz daha yaşın getirdiği yorgunlukla tabi ki 6-7 saatleri bulan yayınlarda yoruluyor artık.

Türkiye'de bu üçlüden daha fazla keyif veren spor yayını duymadım ben.

2017’de Marcel Kittel 5 etap almış, başka bi rekor olabilir belki o bahsettikleri, siz Caner Eler - Sarper Günsal ikilisini izlemiyordunuz sanırım.

Vingegaard dünkü duygusal boşalmanın ardından toplu yarışın son gününde kendine yakışır bi performans gösterdi. Son 500-550 metre civarında da Pogacar’a “sen git benden bu kadar” işaretini çakması da komik oldu :)
Dağlık etap yazmıştım. Evet, Caner ve Sarperi izlemiyorum sıkıntı veriyor anlatımları. Yabancı spikerlerden izliyorum, daha donanımlı adamlar zira hepsi zamanında profesyonel olarak bisiklet sürmüş, büyük turlara katılmış kişiler.

Bu kadar büyük güç gösterisi beni eskilere götürüyor. İnşallah 8-10 sene sonra Allah kahretmesin demeyiz. Açıkçası bi tarafım tadını çıkarırken diğer tarafım soru işareti ile durduruyor beni.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK
Nefis çekişmelerin olduğu, özellikle son tırmanışta amansız restleşmelerle geçen bir dağlık etap izledik. Quick-Step, Landa ve Remco için tempoyu arttırınca ters tepti ve tükenen öndeki yokuşçuları avlamak için Pogi'nin yanına Jonas katılıp harika bir zirve finişi yaşattılar.
Sisyphos söylencesi son kez yaşandı ve Zeus gene kazandı.
Jonas onurunu kurtarmak adına sonuna kadar mücadele etti.
Carapaz ise bence Pogi'nin ardından yarışın en formda sporcusu olarak mükemmel yarıştı.
Mayo sahipleri ünvanlarını garantiledi. 6-10 arası sıralama yarın son halini alacak ..

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Bu kadar büyük güç gösterisi beni eskilere götürüyor. İnşallah 8-10 sene sonra Allah kahretmesin demeyiz. Açıkçası bi tarafım tadını çıkarırken diğer tarafım soru işareti ile durduruyor beni.
Fausto Coppi doping hakkında şöyle der.O zamanlar bisikletçiler; amfitamin karışımından oluşan halk arasında ''la bomba'' denen doping maddesi kullanırlarmış.
Gazeteci sorar:Bisikletçiler la bomba kullanır mı?
Fausto Coppi:Evet.Aksini iddia edenler ile bisiklet konuşmayın.
Gazeteci: Peki ya sen kullanıyor musun?
Coppi:Evet,ne zaman gerekirse.
Gazeteci: Peki ne zaman gerekiyor?
Coppi:Hemen hemen her zaman

Benim de sadece içim fesat :booo:
8be37ee4e5c4c64d784e77ab62d3ad6a.jpg

Dağlık etap yazmıştım. Evet, Caner ve Sarperi izlemiyorum sıkıntı veriyor anlatımları. Yabancı spikerlerden izliyorum, daha donanımlı adamlar zira hepsi zamanında profesyonel olarak bisiklet sürmüş, büyük turlara katılmış kişiler.

Rob hatch / carlton kirby. Bunlardan biri tavşan yarışı bile anlatsa izlerim. Ortamın içinde olduklarından herşeye hakimler. Tadejin sıfır zincir sevmediği, dağlık etaplarda arkaya büyük ruble taktığında zincirden bir veya birkaç bakla eksilttiği gibi gereksiz bilgileri verirler. Ayrıca çoğu menejer ile araları iyi olduğu için sporcunun daha önceki antreman kayıtlarına sanırım erişebiliyorlar. Daha ortada fol yok yumurta yokken, richie portenin col de la couillole tırmanma rekorunun kaç dakika farkla kırılacağına bahse filan giriyor. Yarın dinleriz bakalım ilk üçün kj/kg/w/h değerlerini.

Birde işin güzelliği fransız medyasına düşmanlar. :) Tadeje iftira atan lequipe gazetesini, hatch itin şeyine soktu. Adam haklı batı avrupalı olmayan bir şampiyonu fransızlar sindiremiyor. Hiç bir zaman sindirememişlerde.

Rob hatch / carlton kirby. Bunlardan biri tavşan yarışı bile anlatsa izlerim. Ortamın içinde olduklarından herşeye hakimler. Tadejin sıfır zincir sevmediği, dağlık etaplarda arkaya büyük ruble taktığında zincirden bir veya birkaç bakla eksilttiği gibi gereksiz bilgileri verirler. Ayrıca çoğu menejer ile araları iyi olduğu için sporcunun daha önceki antreman kayıtlarına sanırım erişebiliyorlar. Daha ortada fol yok yumurta yokken, richie portenin col de la couillole tırmanma rekorunun kaç dakika farkla kırılacağına bahse filan giriyor. Yarın dinleriz bakalım ilk üçün kj/kg/w/h değerlerini.

Birde işin güzelliği fransız medyasına düşmanlar. :) Tadeje iftira atan lequipe gazetesini, hatch itin şeyine soktu. Adam haklı batı avrupalı olmayan bir şampiyonu fransızlar sindiremiyor. Hiç bir zaman sindirememişlerde.
Fransızların karın ağrısı 1985 yılından beri bir Fransız sporcusunun turu kazanamaması olması. Bizim Türk spikerler kötü demiyorum ama ilgimi çekmiyor anlatımları.. Tamamen kişisel tercih diyelim yabancılardan dinlememi..

Fransızların karın ağrısı 1985 yılından beri bir Fransız sporcusunun turu kazanamaması olması. Bizim Türk spikerler kötü demiyorum ama ilgimi çekmiyor anlatımları.. Tamamen kişisel tercih diyelim yabancılardan dinlememi..
Bisiklet yarışlarını belli bir müddet takip ettikten sonra işin mantığı oturuyor. O zaman yarıştan keyif alması da artıyor. Başkalarının yorumlarına gerek bile kalmıyor, velev ki spikerleri de takip ediyorsanız siz de öğrenince yarış anlatıcılarının sizi tasdiklediğini farkediyorsunuz; bundan daha da bi keyif alıyorsunuz.

Evde özellikle haftasonları çocukla eşim de ister istemez yayına maruz kaldıklarından dolayı Caner - Sarper - Berkem - Enes dörtlüsü iyi oluyor. Bazı zamanlar eşimle İtalya - Fransa - İspanya tur planları falan yaparken buluyoruz kendimizi, konuyu genelde bisiklet yayını açmış oluyor. Oğlum için de coğrafi bilgiler dikkat çekici olabiliyor, bi yandan da bisiklete maruz kalmış oluyorlar. Tam olarak benim beklentilerimi karşılıyor diyebilirim Eurosport Türkiye. Bi de bütün hafta İskoçlar, Hintlililer ve Çinlilerin İngilizce’siyle münasebet halinde olunca haftasonu bari beynimi biraz rahat bırakmak iyi oluyor :)

Bi kaç start saati de vermiş olayım;
Cavendish 15:41:30
Van Aert 18:03:00
Remco 19:41:00
Jonas 19:43:00
Tadej 19:45:00

Ve geldik veda etabına...
Paris'te sprint finişi yerine Monaco'dan Nice'e 33.7k.lık "Bireysel zamana karşı" ile Tour sona eriyor. Kısa fakat çıkış ve iniş ile ivmelenmeye uygun. Son 5k. düz.
3 yıl önce Roglic böyle bir etapta tur şampiyonluğunu Pogi'nin müthiş zamanıyla kaybetmişti. Tabi artık sadece etabı bitirmek yetecek Tadej'e ama son etabı da alırsa şaşırmayalım. Remco son sözü söylemek için bu günü bekledi. Jonas ise kendi temposunda en iyisini göstermek isteyecek.
profile-tourdefrance2024stage21-6675587873d66.png

21-stage-667558786f6cd.png
Bu pazar öğleden sonra başlayıp akşam bitecek son etabı kaçırmamalı.
15.15-21.30 arası canlı yayınlanacak..

Ben yanlış mı anladım yoksa sabah Abrahamsen’e verdikleri süper kombatif ödülünü vazgeçip Carapaz’a mı verdiler? Yani kimin daha çok hakettiğini sorgulamıyorum ama olay biraz saçma oldu sanki. Ayrıca bence Carapaz da değil mesela Steff Cras var adam GK 17. bitirecek, Itzulia’daki kazadan en büyük hasarı alan oydu. Bu örneklerden biri sadece..

Ben yanlış mı anladım yoksa sabah Abrahamsen’e verdikleri süper kombatif ödülünü vazgeçip Carapaz’a mı verdiler? Yani kimin daha çok hakettiğini sorgulamıyorum ama olay biraz saçma oldu sanki. Ayrıca bence Carapaz da değil mesela Steff Cras var adam GK 17. bitirecek, Itzulia’daki kazadan en büyük hasarı alan oydu. Bu örneklerden biri sadece..
Ödülü kazananı insanların verdiği oylar ile belirlediler. Abrahamsen 4 bin oy, Carapaz 3 bin oy aldı ama son anda jürinin oyları ile birinci Carapaz seçildi. Artık jüri ne kadar oy verebiliyorsa önüne geçtiler Abrahamsen`in. Juri balık hafızalı sanırım ilk 2 hafta Abrahamsenin yaptıklarını çabuk unuttu.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Umur Bora
Ödülü kazananı insanların verdiği oylar ile belirlediler. Abrahamsen 4 bin oy, Carapaz 3 bin oy aldı ama son anda jürinin oyları ile birinci Carapaz seçildi. Artık jüri ne kadar oy verebiliyorsa önüne geçtiler Abrahamsen`in. Juri balık hafızalı sanırım ilk 2 hafta Abrahamsenin yaptıklarını çabuk unuttu.

Olimpiyat kotası alamayan Rikardo'ya kıyak geçtiler. İbrahimsen daha genç dediler

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Geri