Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Triban RC500 - Adventure/Gravel bisiklet üzerine bir inceleme

Topraklarındaki telaffuz Tiriben
Bir yazının söylenişi yabancı dillerde çok farklılaşabiliyor. Türkçe biz bunu "Tiriben" okuyoruz ama onlar farklı sesler çıkarıyorlar. Bize göre yani. Türkçe yazıya dökülmese "Triban" şeklinde. Dediğim gibi söylenişi biraz daha farklı anlaşılıyor.
Söyleniş (aksağan) çok farklı olabiliyor.
Türkçede zorlanmadan, emin bir şekilde yazarken, yabancı dillerde anadili olmasına rağmen hata yapan insanlar var. Bir adı kodlamadan yazamayanlar var.
Neyse, dediğiniz gibi çok da takılmayalım, biz "Tırayben" demeye devam edelim. Amerikanyalıların "Mc Donalds" markasına fransızların "Mek Donald" dediği kadar özgün olamayalım.
En azından ben aykırı olmaya devam edeceğim.😉

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo
Bir yazının söylenişi yabancı dillerde çok farklılaşabiliyor. Türkçe biz bunu "Tiriben" okuyoruz ama onlar farklı sesler çıkarıyorlar. Bize göre yani. Türkçe yazıya dökülmese "Triban" şeklinde. Dediğim gibi söylenişi biraz daha farklı anlaşılıyor.
Söyleniş (aksağan) çok farklı olabiliyor.
Türkçede zorlanmadan, emin bir şekilde yazarken, yabancı dillerde anadili olmasına rağmen hata yapan insanlar var. Bir adı kodlamadan yazamayanlar var.
Neyse, dediğiniz gibi çok da takılmayalım, biz "Tırayben" demeye devam edelim. Amerikanyalıların "Mc Donalds" markasına fransızların "Mek Donald" dediği kadar özgün olamayalım.
En azından ben aykırı olmaya devam edeceğim.😉
Sen böyle devam et

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Bu bisikleti dağ bayır daha kolay tırmanmak için en ekonomik ne yapmak gerekir. Bu oranlarla uzun dik yokuşlarda zorlar beni.

Bu bisikleti dağ bayır daha kolay tırmanmak için en ekonomik ne yapmak gerekir. Bu oranlarla uzun dik yokuşlarda zorlar beni.
bende aldım 2 hafta oldu aslında oranlar fena değil ama yapacakta çok seçenek yok.arka aktarıcıyı GS uzun bacak ile değiştirip 11-34 ruble takabilirsin. 33-35 genişlikte dişli lastik takabilirsin.
46-30 aynakol takabilirsin.

@sccetin bisikletinizi güle güle kullanın. İnceleme de çok keyifli olmuş, elinize sağlık.

Ben de lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum, tubeless hiç aklımda yoktu ama yeni bir fikir vermiş oldunuz X-One Allround ile :harika:

Farklı kalınlıktaki lastikleri takmak için jant değiştirmemize gerek var mı ? Bir de ben aldım bu rc500 ü popom can çekişiyor kaldırım da falan da gidiyorum. seleyi değiştirsem yeter mi ? Ya da daha yeni başladığımdan mı bu durum? Lastikleri ben de kalınlaştırsam mı ? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm
@sccetin video süperdi bu ara da bu bisiklet ile Bisan all trail Eco arasında kaldım nasıl gidiyor sürüşleriniz

• Beğen
Tepkiler: sccetin
Farklı kalınlıktaki lastikleri takmak için jant değiştirmemize gerek var mı ? Bir de ben aldım bu rc500 ü popom can çekişiyor kaldırım da falan da gidiyorum. seleyi değiştirsem yeter mi ? Ya da daha yeni başladığımdan mı bu durum? Lastikleri ben de kalınlaştırsam mı ? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Pedli taytınız yok mu ? En iyi çözüm tayttır. Tayt giymekten çekiniyorsanız üstüne şort, eşofman vs. giyebilirsiniz. Tabi ağırlık, estetik ve performans derdiniz yoksa yastık gibi kocaman sele de iyi bir çözümdür :)

@Rhodiumm Teşekkürler cevabınız için tayt giymem sele düşünüyorum evet :) Ya da lastik kalınlaştırayım diyorum. Yahut da herhalde zamanla alışacak popom diyorum :)

bugün fark ettiğim ;
arka kaliper PROMAX DSK-300R (post mount)
ön kaliper PROMAX DSK-330R (flat mount)
bunun yanında başlık sahibi arkadaşın paylaştığı resimlerde ön arka kaliper PROMAX DSK-300R (post mount)
bu fark neden kaynaklanmaktadır ?

• İnanılmaz
@sccetin iyi günler müsait olursanız bana özel mesaj atar mısınız..Ben atamıyorum sanırım yeni olduğum için böyle bir hakkım yok. İyi günler.

• Beğen
@serhanaltintas videoyu görür görmez yaptım. Çok güzel oldu.
ben de yaptım fakat arap sabunu ve su karışımı ile yapıştırmaya çalıştığımda çok randıman alamadım direkt yapıştırmaya göre; ayrıca araba arka taşıyıcısı aldım ki aynı filmleri araçta taşıyıcı bağlantı yerlerine de arap sabunu+su ile yapmaya çalıştım ve bu sefer hiç olmadı, belki de ben beceremedim. Videoda Fırat Bey'in dediği gibi bisikleti dolma bebek yapmayın dedi ama :hımm:ben benimkini(Adı Duman) dolma bebek yaptım. Bir iki fotoğraf buyrunuz efenim :)

Dosyalar

• IMG_20201027_141231.jpg
    IMG_20201027_141231.jpg
    699 KB · Okunma: 142
  • IMG_20201027_145336.jpg
    IMG_20201027_145336.jpg
    1,2 MB · Okunma: 140
@sccetin selamlar Wiggle’da aramada farklı ölçülü bir tek lastik çıkıyor Schwalbe X-One Allround Peformance olarak aratınca. Aldığın lastiklerin tam linkini verirmisin teşekkürler

• Beğen
Dün arkadaşıma İstanbul Akmerkez mağazasından M bedenini aldık, bir adet de L var. İlgilenenlere duyurulur.

@sccetin selamlar Wiggle’da aramada farklı ölçülü bir tek lastik çıkıyor Schwalbe X-One Allround Peformance olarak aratınca. Aldığın lastiklerin tam linkini verirmisin teşekkürler
bende bu lastikten aldım ancak tubeles değil.
(link)

• Beğen
Tepkiler: mehmetyazici
Geri