Tur Lastik Önerisi - Schwalbe değil Rubena

Scudo

Furfur

Üye
Tepki
4
İsim
Ayhan Simsek
Bisiklet
Mosso
Bisiklete monte halde gelen lastikler Rubena Flash 700x35c idi. Şuan kargo dahil satış fiyatı 35TL.

Yüksek hızlarda ıslak kuru asfaltta şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Fakat yanları desteksiz olduğundan en ufak mıcırlı, taşlı yollarda bisiklet hakimiyetini %70 kaybettiriyor.

Bu nedenle
Schwable Land Cruse Plus 700x40c modelini 14€'ya sipariş ettim. Fikri olan varsa duymayısterim. Kullandığım da deneyimlerimi yine buraya edit etmiş olurum. İyi sürüşler arkadaşlar.
Screenshot_20170930-162313_1.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.524
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Schwable marathon plus 700×40c mi nisan ayından beri kullanıyorum 1000 km yaptim. Lastik yamamayi unttum.
Parasını kesinlikle karsiliyor. Bugun yanlıslikla 25 km hızla asfalta dökülmüş 5 cm derinliginde 15 m uzunluğunda kum dökuntüsunun içine daldım. Şöyle bir sarsıldi ama savrulmadım resmen hayatımi kurtardı maraton plus.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar carraro sportive 225 ile 170km yol kat ettim. İki kere lastik patlattım. Gittiğim yerlerde hep asfalt ya da parke yollar.
Patlamaya sebep olan ise diken, tam olarak ismini bilmiyorum ama 4 mm civarı uzunluğa sahip.
Bisikleti yeni aldığım için lastikleri değiştirmek istemiyorum.
1- slime vs yöntemlerden hangisini önerirsiniz?
2- Bu lastik ile kaç km yol yaptıktan sonra lastik değiştirmem gerek?( Yeni lastiğim kesinlikle en kaliteli zırhlı lastik olacak orası kesin)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@poyraz_371Tyre protector formula x n11de ararsan çıkar youtube da kullanan deneyimleri mevcut bence 0 iç lastik ile bundan kullan patlamayı unutursun

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Taxonera

Teşekürler hocam. Yorumları okudum herkes genel olarak çok memnun. Balans sorunu üzerinde durmuş çoğu kişi.
Peki 1 lastik için( 28 inch CST 700X35C ) kaç ml sıvı uygulamalıyız?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Yaa ne balansı yolda 8 mi çizicen sanki

Satın alırken seçimi var orda her lastik için 150ml lik tüp olması gerek yalan olmasın ama n11de sepete eklerken soruyor sistem

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

rckstr

Üye
Tepki
7
arkadaşlar merhaba
ben helsinkide yaşıyorum buralara kış geldi sayılır bu aralar sürekli yağmurlu Continental Tour Ride (C208) 66tpi 700x42c marka teker kullanıyorum ama hiç memnun değilim yazın kuru havalarda güzeldi ama yağmurlu havalarda sürekli kayıyor , bisikletle servis işinde çalışıyorum kaza yapmaktan korkuyorum ondan ilk fırsatta değişmeyi düşünüyorum lastiklerimi bana kışlık çivili lastik önerisinde bulunabilirmisiniz çivili olmak zorunda finlandiyada 5 ay her yer kar buz :) ve ben karlı havada bisiklet sürmeyi daha çok seviyorum şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
bende mtb bisikletime lastik arıyorum ama arazi çok seviyorum sizce ne yapmalıyım :D

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@aziz otkur
Arazi için Maxxis Crossmark öneririm. Çok az çamur tutuyor ve orta sırasındaki crossmark dedikleri kısım düz yolda akışkanlığı bir hayli arttırıyor.
(link)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Yol bisikleti lastiği için tpı ve epı değeri neyi ifade eder ne kadar önemlidir.
Mesela continental grand prix 4000 s 2 lastiklerim eskidi seneye değişmesi gerek fiyatları çok yüksek onun yerine schwalbe Lugano taksam ne kadar fark eder biri 250 tl diğeri 50 tl
Lugano 50 tpı, s2 320 tpı kullanırken ki fark bu iki sayı arasındaki kadar fark kadar hissedilir mi acaba

danslebleu

Vélo pliant
Tepki
62
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
schwalbe marathon tour plus Delinme koruma seviyesi 6 Level daha ne olsun be hocam :suspus:

• Beğen
Tepkiler: Furfur
Tepki
33
Bisiklet
Sedona
Merida crossway 500 üm var. İç lastik değiştirmekten, yama yapmaktan bıktım.
İç lastiklerin scwalbe dış lastikler ilk aldığımda üzerinde olanlar.
Turlarımı köy yolları ağırlıklı olmakla asfalt dahil yapıyorum.Trakya köy yolları.
Forumda araştırdım ama fikir almak yerine kafam daha çok karıştı.
Tavsiyesi olan? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Rubena Hook STU, 1000km yi geride bıraktık,
Daha bir kere patlamadık çok şükür.

Gerçekten makul fiyata her şarta uygun, patlamaz lastik yapmışlar. Takdir etmek lazım.

Ben 700x35c kullanıyorum. Ve bisikletim ile her türlü yola patikaya dalan birisiyim, sıkıntı çıkarmadı.

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar Gürkan abinin sitesinde toplam 67 kez lastik patlattığı yazıyor, demekki ne kadar patlak koruması olursa olsun lastik bir şekilde patlıyor.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
1000km de arka lastikte yanakta ve sırt desen aralarında catlaklar onde sırt desen aralarında catlaklar olustu sagolsun Sundu bisiklet firmayla gorustu degisimine karar verildi su an 2600km de arka lastik slime iç lastiğe ragmen 3 defa jant tarafından patladı patlamanın cozumunu bisiklete agırlık yukleyecekken lastik havasını indirmekte buldum yanak kedi gözü bi noktada kalkma yaptı ilk zamanlardaki lastiklerdeki kayma azaldı