Wahoo Elemnt (ve Bolt) Kullanıcıları Kulübü

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli Wahoocu arkadaşlar :D Konuyu görmemiştim, agustos ayında sıfır elemnt roam sahibi oldum. Garminin dümdüz tasarım ve dokunmatik ekran mantıksızlıgı nedeniyle wahooyu tercih ettim. Roamdan oldukça memnum özelikle led bildiğimler epey iş yapıyor. Climb ozelliği geçtiğimiz Çeşme granfondo yarışında kullanma imkanım oldu. Yokuş yaklaşınca otomatikman ekrana geliyor, ne kadar eğim olacağı, ne kadar mesafe ve yükseklik kaldıgı belirtiyor. Ona göre kadansı ayarlayıp, eforumu iyi korudum.

Sizlere sormak istediğim konu var, kış sezonu geldiği için artık evde roller üzerinde antremanlar yapmaya başladım. Wahoodaki planned workout özellikleri kullanmaya çalıştım ama tam anlayamadım. Bilenler varsa tavsiye verebilirmi? Hangi antremanı seçeyim? FTP seçiyorum genellikle..

Scudo

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli Wahoocu arkadaşlar :D Konuyu görmemiştim, agustos ayında sıfır elemnt roam sahibi oldum. Garminin dümdüz tasarım ve dokunmatik ekran mantıksızlıgı nedeniyle wahooyu tercih ettim. Roamdan oldukça memnum özelikle led bildiğimler epey iş yapıyor. Climb ozelliği geçtiğimiz Çeşme granfondo yarışında kullanma imkanım oldu. Yokuş yaklaşınca otomatikman ekrana geliyor, ne kadar eğim olacağı, ne kadar mesafe ve yükseklik kaldıgı belirtiyor. Ona göre kadansı ayarlayıp, eforumu iyi korudum.

Sizlere sormak istediğim konu var, kış sezonu geldiği için artık evde roller üzerinde antremanlar yapmaya başladım. Wahoodaki planned workout özellikleri kullanmaya çalıştım ama tam anlayamadım. Bilenler varsa tavsiye verebilirmi? Hangi antremanı seçeyim? FTP seçiyorum genellikle..
O antrenmanlar interaktif trainer veya dış sürüş için uygun diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burak B.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O antrenmanlar interaktif trainer veya dış sürüş için uygun diye tahmin ediyorum.
Ayarlardan Hedef kadansı gösterecek şekilde ayarladım. İntervalde düşük kadans 50, yüksek kadans 110 gibi komutlar veriyor. İyi terletiyor özellikle mixed planned :) Her açtığımda farklı program veriyor. İnteraktif trainer isterdim ama müsait değilim :D Seneye belki wahoo kickr alırım, roam ile güzel bir ekosistem olur. Rollerin yeri ayrı, daha eğlenceli ve yorucu oluyor.

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
292
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abilerim merhaba wahoo da bir şeyi bulamadım bu garminlerde güç eğrisi olarak görünen yer wahoo larda nerede oluyor acaba bilginiz var mı ?

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
292
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzinleri vermiştim,bildirimleri de alıyordum ama sonradan kesildi. Uygulamayı kaldırıp yeniden kurunca düzeldi.
Hocam şuan aynı sorunu bende yaşıyorum uygulamayı kaldırdım geri yükledim fakat nafile telefonum samsung s10e uygulamaya her girmemde izin istiyor veriyorum tekrar istiyor sorun uygulamadamı telefonda mı bilemedim siz başka sıkıntı oldu mu ?

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam şuan aynı sorunu bende yaşıyorum uygulamayı kaldırdım geri yükledim fakat nafile telefonum samsung s10e uygulamaya her girmemde izin istiyor veriyorum tekrar istiyor sorun uygulamadamı telefonda mı bilemedim siz başka sıkıntı oldu mu ?
Ben bir daha sorun yaşamadım. Telefonum da , Wahoo'm da değişti zaten.

BAROK

Üye
Tepki
36
İsim
ITRi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba elemnt roam v2 de belirtilen memory 32 gb 'yi cihaz da nerede görebiliyoruz. Yani kutusunda yazıyor fakat cihazda da yazan bir yer var mı? system info da boş alan 864 mb yazıyor. Bu değildir herhalde değil mi? çünkü cihazı yeni aldım 30 gb doldurmamın imkanı yok.

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.042
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba elemnt roam v2 de belirtilen memory 32 gb 'yi cihaz da nerede görebiliyoruz. Yani kutusunda yazıyor fakat cihazda da yazan bir yer var mı? system info da boş alan 864 mb yazıyor. Bu değildir herhalde değil mi? çünkü cihazı yeni aldım 30 gb doldurmamın imkanı yok.
dolu olma ihtimali var.
Otomatik tüm dünya haritaları yüklenmişse, gereksiz bir yer kaplıyor.
Ben sadece Türkiye olacak şekilde, diğer haritaları silmiştim. Ama ne kadar yer kaplıyordu, ne kadar kaldı hatırlamıyorum şuan.

• Beğen
Tepkiler: BAROK

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçenlerde gelen güncelleme ile Climb pro özelliği için artık rota yüklemeye gerek kalmadı. Çok iyi oldu.

Tepki
24
Merhaba, element roam cihazın hız sensörü olmadan gösterdiği hız, sensörsüz kullanabilecek kadar sağlıklı mı? Test eden arkadaşlar bilgi verebilir mi

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.042
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, element roam cihazın hız sensörü olmadan gösterdiği hız, sensörsüz kullanabilecek kadar sağlıklı mı? Test eden arkadaşlar bilgi verebilir mi
Normal şartlarda sağlıklı.
Fakat, Tünel/köprü/altgeçit gibi yerlerde, askeriyeye yakın olan bölgelerde veya orman içi gibi bölgelerde, GPS verisi anlık olarak aksadığında, absürd değerler gösterebiliyor. Bu durumlarda hız sensöründen gelen veri ile doğrulama yapıyor cihaz.

Dİğer durumda şu oluyor, 0 anında altgeçite girdin, 3 saniye ilerledin ama hiç veri alamadığı için hala giriştesin. Bir sonraki veriyi aldığında, ilk 2 saniye hızın 0, son saniyede hızın 90 gibi saçma sapan değer gösterebiliyor. Telefonlarda da olan absürd değerlerin sebebi bu.
Bu tip anlık veri kayıpları sıkıntı olmaz ise, sadece ana cihaz yeterli olabilir.

• Beğen
Tepkiler: blackdestiny

BAROK

Üye
Tepki
36
İsim
ITRi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dolu olma ihtimali var.
Otomatik tüm dünya haritaları yüklenmişse, gereksiz bir yer kaplıyor.
Ben sadece Türkiye olacak şekilde, diğer haritaları silmiştim. Ama ne kadar yer kaplıyordu, ne kadar kaldı hatırlamıyorum şuan.
evet gereksiz bir sürü dünya geneli harita vardı Türkiye hariç hepsini silince düzeldi.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün favero assioma power metre aldım. Wahoo vo2 max ölçüyor mu?

Aesert

Aktif Üye
Tepki
1.115
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün favero assioma power metre aldım. Wahoo vo2 max ölçüyor mu?
Aynı dertten muzdaripim. Maalesef ölçmüyor. Intervals gibi sitelerden power verisinden görülebiliyor. Ancak Garmin üstünden Vo2max bakan arkadaşlarımın Intervals verilerindeki Vo2max'leri kesinlikle aynı değil. Intervals hep daha düşük gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı dertten muzdaripim. Maalesef ölçmüyor. Intervals gibi sitelerden power verisinden görülebiliyor. Ancak Garmin üstünden Vo2max bakan arkadaşlarımın Intervals verilerindeki Vo2max'leri kesinlikle aynı değil. Intervals hep daha düşük gösteriyor.
Favero'nun tüm istatistiklerini de göstermiyor maalesef 😔

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
292
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba benimde kafama bir şey takıldı strava üzerinden rota çizdiğimde örnek veriyorum 1000 mt tırmanış gösteriyor ama iş wahoo ya gelince rotayı gidiyorum 800 metre tırmanış çıkıyor yanımda arkadaşın garmin edge 520 var onda ise 900+ metre çıkıyor bu sorun neyden kaynaklı yani her seferinde garmin ile arasında veya strava arasında yükseklik olarak fark çıkıyor bilginiz var mı acaba ?

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli arkadaşlar merhaba
Roam v2 almayı düşünüyorum. Kullanıcı deneyimlerinizi paylaşır mısınız lütfen.

sleepy112

Üye
Tepki
14
İsim
Ozi
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba
Roam v1 kullanıyorum, gece sürüşlerinde ekran ışık seviye ayarını bulamadım. Acaba yok mu
teşekkürler

Tepki
0
İsim
Güner
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Triathlon
Benim Wahoo marka saatim var ve mesafe ölçümü mil bunu nasıl metre olarak değiştirebilirim yardımcı olurmusunuz.
Mesafe ölçümü mil olarak ayarlı metre ye çevireceğim nasıl metre olarak ayarlayabilirim yardımcı olurmusunuz.

Son düzenleme: