Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

@Hasan Saylık Apple Watch / Hastane acilinde test etme imkanı buldum birebir aynı değerleri veriyor

Scudo
@teo53Saatler elektrik sinyali degil de isik ile olctugu icin elinizi sikmaniz bile olcumunu etkileyecektir kaldi ki bisiklette her an bir efor halinde oldugumuzu dusunursen isik ile olcen sistemler muhtemelen bantlarin yanina pek yaklasamiycaklar

@furkanbr (link)
" Apple Watch, nabız ölçümünü her 5 saniyede bir yaparken; Mio Alpha ise 3 saniyede bir yapıyor; fakat her iki cihazda tamamen aynı sonuçları elde etmeyi başarıyor. Dahası bu sonuçlar, Watch’un 4 küçük sensörü ile göğsü saran bantlı nabız ölçüm cihazlarıyla %99 oranda aynı sonuçları vermesi anlamına geliyor! " Kaynak: (link)

Dosyalar

• apple_watch_mio_alpha_test_brad_larsom_elma84_2015_05_09.png
    apple_watch_mio_alpha_test_brad_larsom_elma84_2015_05_09.png
    60,3 KB · Okunma: 18
@teo53Linkte de suanda kardiaband adli bir donanim ile olcum yaptigi yaziyor ki o donanim da bilekten elektrik sinyali ile olcum yapiyor , gelistirilen sistemin kullanilabilir olmasi 2 yil sonra diye tahmin ediliyor umarim gercekten yapilir da kullaniriz , sahsen nabiz bandini tekrar takmaya useniyorum donus yolunda

@furkanbr

Apple Watch nabız bandına kıyasla %99 a kadar başarılı bir ölçüm gerçekleştiriyor. Bizzat test etme imkanım oldu watchın kullandığı sensörler ve yazılım farkı var

Batarya ömrünün güncelleme sonrasında düştüğü yazılmıştı. Güncelleme haricinde, ürünün kendisinden de kaynaklı olabilir mi batarya performansının düşmesi? Yani zamana ve kullanıma bağlı olarak, batarya performansının düştüğünü gözlemleyen oldu mu arkadaşlar?

Ben bayağıdır kullanıyorum, son güncelleme ile negatif yönde herhangi bir batarya performansı dikketimi çekmedi.

Genel olarak pillerde yaklaşık 500 şarj/deşarj çevriminde performansın düşmeye başladığını ve kabaca 4-5 gün pil ömrü olduğunu düşünürsek,

500x4= 2000 =~ 5.5 yıl gibi genel olarak hissedilebilir bir düşme olmaması lazım.

Yabancı gruplarda pil performansı ile ilgili denk geldiğim durum; nem alması sonucu pil ömrünün ani düşmesi. Belki de en çok dikkat edilmesi gereken nokta. Hafif yağmurda bile korumaya çalışıyorum bu sebeple

Saate son güncelleme ne zaman geldi acaba? Var mı Türkçe konusunda bir değişiklik.

@bibisiklet
Hocam merhabalar. Göğüs bandıyla saatin verileri ne ölçüde tutarlı ?

İnceleme için çok teşekkürler. Saati seçerken karar vermemizde kesinlikle çok etkili oldu.

Biz bugün bir tane Amazfit Pace aldık (eşim kullanacak). Pazartesi günü de İzmir'den çıkışlı Bodrum Fethiye taraflarına 8-10 günlük tura çıkacağız. Uzun yoldaki deneyimlerimizi buradan paylaşırız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ATTy ve furkanbr
İlk denememizi yaptık.

(link)

@semçantaNabiz olcumleri ne kadar tutarli deneyebildiniz mi yada tahmininiz var mi

Bisiklet ve günlük kullanımda oldukça iyi ama 3. defadır koşuda beni yarı yolda bıraktı. Sanırım kol hareketleri yüzünden sürekli duruyor ,sonlanıyor kafasına göre ekran sağa sola gidiyor vs. aslında fiziksel olarakta temasta yok ama start tan sonra ekran kilidi gibi bir şey olsaymış iyi olurmuş.

• Beğen
Tepkiler: semçanta
@furkanbr

Nabzı ölçümlerinin doğru olduğunu kabul eyoruz. Bizim asıl ihtiyacımız telefonun şarjını yemeden yol izimizi stravaya aktarabilmekti. Bunu da çok Harika bir şekilde yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: furkanbr
Banada saat bugün ulaştı. Denemelerimi ve tecrübelerimi paylaşacağım...

Saati bugün 30km lik bisiklet antrenmanında kullandım.
Gps verileri sigma 9.16 dan aldığım hız, mesafe, zaman vs verilerle neredeyse aynı.
Otomatik durdurma ve başlatma çok hızlı. Neredeyse durmanızla ve hareketinizle devreden çıkıp giriyor...
En çok merak ettiğim saatin nabız ölçme başarımı idi. Şöyle soyliyeyim yol boyunca nabzımı sürekli takip ettiğim, saat kesinlike sapıtmadan belirli bir şekilde veri aktardı. Nabız grafiğini de paylaşıyorum. Tabiki bir göğüs bandı kadar oolamaz fakat bence hafifede alınacak bir şey değil...
Bu arada adım sayma konusunda, kısa ve yavaş olan adımları saymıyor gibi sanki. Sizlerde nasıl?
Farklı deneyimlerim olursa buradan yine paylaşırım...

QuickMemo+_2018-05-05-21-55-17.png

Saat gündüz uykusunu kaydetmedi. Var mıdır bir ayarı?

• Beğen
Tepkiler: ATTy ve furkanbr
MI ürünleri kesinlikle fiyat/performans olarak harika ürünler.
Xiaomi Mi Mix 2 telefon ve Mi Band 2 kullaniyorum. Kesinlikle çok memnunum.

Nabız ölçümlerinde çok küçük farklar olur bence.
Dün yaptığım 105 km lik turda bilekliğin ölçtüğü

Hız , Nabız ve Rakım değerleri aşağıdaki tabloda...

1525605747410.jpg

@Ömer ÇOLAKEger olcumler dogruysa nabiz degerleriniz ortalama hiza gore mukemmel[emoji122]

Merhaba arkadaşlar saatte yukarıda girilmez işaretine benzer bir işaret var küçük bir daire onun anlamını bilen varmı
54ee8e1fea31ad9733e804637571df74.jpg

@Mustafa Şahin merhaba urun hic telefona bağlanmamis olabilirmi normalde telefona bir kez eslestirince bluetooth u acin otomatik baglanip senkronize edicektir eğerki bluetooth kapali kullanirsaniz telefon bağli degildir isareti vericektir resim ekledim bakabilirsiniz
amazfit pace uygulamasindan cihaz durumuna bakin

Dosyalar

• 20180607_041509.jpg
    20180607_041509.jpg
    53,7 KB · Okunma: 35
@Mustafa Şahin
Bahsettiğiniz işaret, "sessiz modu" temsil etmektedir.
Üstten menüyü çekip " hilal " simgesine dokunun düzelecektir.

Geri