Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Mur de Huy son 150 metrede Tesla model S gibi hızlandığını gördükten sonra bu form seviyesindeki bir Pogacar'ı yenmek için iki şeyden biri gerekli diye düşünüyorum:
Bir başka Pogacar, ki bulması birazcık zor olabilir, ya da geçen sene TDF 11. Col du Granon etabında Jumbo Visma ekibi ve Vingegaard'ın yaptığı gibi domestiklerinden ayrılmış ve sağlı sollu ataklarla yorularak hizaya getirilmiş bir adet Sloven ejderhası. Quickstep şu haliyle pek de Remco'ya bu takım desteğini verebilecek durumda değil gibi.

Kadınlarda ise SDWorks, Team Sky mirasını devralmış gibi görünüyor. Her kürsüye iki sporcu çıkarmak gibi acayip bir istatistikleri ve Van Der Breggen'in ardından Demi Vollering'i yeni Ardenler kraliçesi yapma hedefleri var sanırım.

Tek günlük yarışlarda Remco'nun Pogacar'ı yenebilecek kadar gücü ve dayanıklılığı olduğunu düşünüyorum. Pazar günü Liege- Bastogne- Liege yarışında,
Julian Alaphilippe form grafiğini kazandıysa şayet, takım arkadaşı Remco Evenepoel ile POGACAR'ı bayağı zorlayacaklar diye tahmin ediyorum.

Vingegaard vs Pogacarı sanırım Tour de France ta rakip olarak görebileceğiz, ( Bisikletforumda bir arkadaşın tespiti vardı, POGACAR geçen seneye göre biraz kilo vermiş, VINGEGAARD 'ın ise bacaklar geçen yıla göre daha kalınlaşmış. ) Bakalım bu sene nasıl bir yarış izleyeceğiz.
INEOS takımıda bu ikiliye rakip olabilecek sağlam bir lider çıkarabilseydi güzel olurdu. Egan Bernal'in belindeki rahatsızlık tam güçte uzun süreli form tutmasını engelliyor gibi.

Scudo
Tadej tüm zamanlara oynuyor.
Bernal bu sezon bir şey kazanamaz.
Roglic kaza yapmazsa iddialıdır.
Remco büyük turlar için kıvama geldi.
Pidcock olimpiyat şampiyonu ve benim favorim ..

Nazar değdi kem gözlüler yüzünden..

Critérium du Dauphiné 2023...
Giro sonrası TDF öncesi takım ve sporcuların son durumunu izlemek adına kısa ama zevkli bir 8 gün...
İlk iki gün sprinterlere göre olsa da giderek zorlaşan tırmanış/iniş etapları ile kendi geleneğine uygun, çekişmeli olacak zamanlar vaad ediyor..
Bugün den başlayıp 11 haziran' a kadar bakalım nasıl bir heyecana sahne olacak?
Tek sorun Eurosport canlı yayınlarının üyelik gerektiren platform üzerinden yapılacak olması.
Bunun tek nedeni Roland Garros...

Laporte yıktı geçti bugün, Jonas ona lead-out yaptı :hımm: Ama kaçışın böyle kaybetmesi büyük dram

Sezonun ilk yarışı yine prestijli bir tırmanış yarışı olan Glocknerkönig oldu. Geçen seneye göre çok daha akıllıca hareket edip biraz daha iyi bir zaman yaptım ama kürsü 15 saniyeyle falan kaçtı. Yaş grupları yine değişmiş ve beni 0-45 yaş grubuna atmışlar. Gençler defterimizi dürdü haliyle.
Aslında epey daha iyisini yapacak performansım vardı. Son 2 hafta da iki sağlam KOM alıp 30dk civarı sürelerde iyi değerlere (5.6-5.7 wkg) ulaşmıştım ama son haftada yaptığım bazı ufak hatalar ve biraz da şansına kötü bir güne denk gelmem kötü oldu. Genelde 1. ve 2. olan elemanların tekerinde rahat giderken 5dk içinde motoru elime aldım. Son 25dk falan kalmıştı, o zamana kadar da 50dk 5.3wkg gelmiştim yani patlamam için bir sebep yoktu. Shit happens diyelim, nasip değilmiş.
Hava da çok soğuk olmasa da yağışlıydı, karbon jant ve eski usul frenlerle epey eğlenceli oldu.

Sezonun ilk yarışı yine prestijli bir tırmanış yarışı olan Glocknerkönig oldu. Geçen seneye göre çok daha akıllıca hareket edip biraz daha iyi bir zaman yaptım ama kürsü 15 saniyeyle falan kaçtı. Yaş grupları yine değişmiş ve beni 0-45 yaş grubuna atmışlar. Gençler defterimizi dürdü haliyle.
Aslında epey daha iyisini yapacak performansım vardı. Son 2 hafta da iki sağlam KOM alıp 30dk civarı sürelerde iyi değerlere (5.6-5.7 wkg) ulaşmıştım ama son haftada yaptığım bazı ufak hatalar ve biraz da şansına kötü bir güne denk gelmem kötü oldu. Genelde 1. ve 2. olan elemanların tekerinde rahat giderken 5dk içinde motoru elime aldım. Son 25dk falan kalmıştı, o zamana kadar da 50dk 5.3wkg gelmiştim yani patlamam için bir sebep yoktu. Shit happens diyelim, nasip değilmiş.
Hava da çok soğuk olmasa da yağışlıydı, karbon jant ve eski usul frenlerle epey eğlenceli oldu.
Süper değerler gerçekten. Tebrik ederim

Eurosport'ta bugün BMX finalleri vardı o ara reklamda Tour de France 1-23 July yazınca gördüm çok bir şey kalmamış. Bir an aklıma Pari-Roubaix 'den dolayı aklıma sanki Fransa etabı oldu bir daha niye oluyor gibi gelmiş olsa da sonradan Giro d'italia ile karıştırdığım aklıma geldi.

Forumdaki çoğu kişiye göre çok detaylı kim nedir, kim necidir bilmesem de az çok bildiğim kadarı ile fırsatını buldukça izliyorum hoşuma gidiyor.
(link)

Ülkemizde çok bilinmeyen Tour Divide, keza benim de çok bilmediğim önüme geldikçe takip ettiğim bir yarış. 2745 mil uzunluğa sahip Amerika'nın en kuzeyinden hatta bir kısmı Kanada içinden başlayıp Meksika sınırında biten bikepacking tarzlı bir yarış. Tabi yarış olmasının yanında normal turmuş gibi yoluna devam edenler de var. Bir kaç kez günün fotoğrafı paylaşımlarında burada yarışan kişilerin bisiklet fotoğraflarını paylaşmıştım. Transcontinental Race ile adını duyduğumuz (link) bu sene ki Tour Divide 2023 yarşının birincisi oldu. Bu rotayı tam 14 gün, 3 saat, 23 dakika ile tamamladı.
2.Sırayı :
(link) 14 gün, 16 saat, 57 dakika ile tamamladı.
3.Sırayı :
(link) 15 gün, 2 saat 50 dakika ile tamamladı.

(link)
(link)

Bu yarışta drop kullananlar bisikletçilerin bir kısmı mtb+dropbar kombini ile yarıştı. Gravel bisiklet döndü dolaştı @mariokaldato 'nun dediği noktaya doğru geldi.

Yarışı bitirenler ve hala aktif olan diğer sürücüler için: (link) (keşke yarış başladığında paylaşsaydım)

Gönül isterdi ki daha çok bilgiye sahip olayım ve TCR konusu gibi kendi başlığı olsun topluca konu hakkında tartışalım. Ama o kadar bilgim maalesef yok.
1.Ulrich Batholmoes

2023-Tour-Divide-.jpg

2.Justinas Leveika
tailfin-tour-divide-bike-check-videos_7.jpg

3.Joe Nation
Nation-2023-tour-divide-rigs_1.jpg

Benim favori ismim vaktiyle Trans Amerika yarışının da birincisi olan, yine bir dönem Mike Hall ile yarışmış isim olan (link)
lael wilcox.jpg

TourDivide.jpg
tour-divide-700x470.jpg

Ülkemizde çok bilinmeyen Tour Divide, keza benim de çok bilmediğim önüme geldikçe takip ettiğim bir yarış. 2745 mil uzunluğa sahip Amerika'nın en kuzeyinden hatta bir kısmı Kanada içinden başlayıp Meksika sınırında biten bikepacking tarzlı bir yarış. Tabi yarış olmasının yanında normal turmuş gibi yoluna devam edenler de var. Bir kaç kez günün fotoğrafı paylaşımlarında burada yarışan kişilerin bisiklet fotoğraflarını paylaşmıştım. Transcontinental Race ile adını duyduğumuz (link) bu sene ki Tour Divide 2023 yarşının birincisi oldu. Bu rotayı tam 14 gün, 3 saat, 23 dakika ile tamamladı.
2.Sırayı :
(link) 14 gün, 16 saat, 57 dakika ile tamamladı.
3.Sırayı :
(link) 15 gün, 2 saat 50 dakika ile tamamladı.

(link)
(link)

Bu yarışta drop kullananlar bisikletçilerin bir kısmı mtb+dropbar kombini ile yarıştı. Gravel bisiklet döndü dolaştı @mariokaldato 'nun dediği noktaya doğru geldi.

Yarışı bitirenler ve hala aktif olan diğer sürücüler için: (link) (keşke yarış başladığında paylaşsaydım)

Gönül isterdi ki daha çok bilgiye sahip olayım ve TCR konusu gibi kendi başlığı olsun topluca konu hakkında tartışalım. Ama o kadar bilgim maalesef yok.
1.Ulrich Batholmoes

306275 dosyayı görüntüle

2.Justinas Leveika
306276 dosyayı görüntüle

3.Joe Nation
306277 dosyayı görüntüle

Benim favori ismim vaktiyle Trans Amerika yarışının da birincisi olan, yine bir dönem Mike Hall ile yarışmış isim olan (link)
306278 dosyayı görüntüle

306279 dosyayı görüntüle
306280 dosyayı görüntüle
Bende bu forma başladığım ilk zamanlarda buna benzer bir etkinlik düzenleyenler vardı sanki yada ben mi yanlış hatırlıyorum. Resmi bir organizasyon değildi ama, Türkiye içinde insanlar Kendi aralarında bir etkinlik yapıyorlardı. Hala devam ediyor mu acaba yada ben mi yanlış hatırlıyorum. 🤔

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Bende bu forma başladığım ilk zamanlarda buna benzer bir etkinlik düzenleyenler vardı sanki yada ben mi yanlış hatırlıyorum. Resmi bir organizasyon değildi ama, Türkiye içinde insanlar Kendi aralarında bir etkinlik yapıyorlardı. Hala devam ediyor mu acaba yada ben mi yanlış hatırlıyorum. 🤔
Evet hatırladığım kadarı ile 2 kez düzenlendi, hatta 2. yarışta biraz sorunlar çıkmıştı ve 2 farklı organizasyon şeklinde olmuştu. Forumun ihtiyar delikanlılarından olan o dönem ki rumuzu ile Süper Dede Mümtaz abi ve Birol Çakır organize etmişti. O dönem forumdan yarışanlardan aklımda en çok kalan @Abdülkadir Ergin @hamlet2006 Cemil Dada Bahri Kaplan Abdullah Karagöl var, Aslında forumdan daha fazla katılan vardı da tam hatırlayamadım kimler vardı. Birde kendisi forumda mı hatırlayamadım ama Barış Elbüken vardı
hatta bu fotoğrafta bitişin olduğu yerden.
Maalesef 2.yarışta bir takım değişiklikler anlaşmazlıklar olunca orada bitti. Basit gibi görünse de aslında ciddi organizasyon ve bütçe gerektiren bir olay. En basiti ile gpsli takip sistemleri ve anlık verilerin takibi bile başlı başına bir olay. Hatta o dönem onlarla ilgili bir takım problem olmuştu diye aklımda. Gönül ister ki bu gibi bir organizasyon da yurdumuzda olsun, hatta ilki düzenlenen bu yarış devam etsin.

Bize en yakın yarış (link) bu olmuştu. Galiba bir de Bulgaristan tarafında bir bikepacking ultra mesafeli yarış olacaktı.

Trans Türkiye Ultra Bike Race

Evet hatırladığım kadarı ile 2 kez düzenlendi, hatta 2. yarışta biraz sorunlar çıkmıştı ve 2 farklı organizasyon şeklinde olmuştu. Forumun ihtiyar delikanlılarından olan o dönem ki rumuzu ile Süper Dede Mümtaz abi ve Birol Çakır organize etmişti. O dönem forumdan yarışanlardan aklımda en çok kalan @Abdülkadir Ergin @hamlet2006 Cemil Dada Bahri Kaplan Abdullah Karagöl var, Aslında forumdan daha fazla katılan vardı da tam hatırlayamadım kimler vardı. Birde kendisi forumda mı hatırlayamadım ama Barış Elbüken vardı
hatta bu fotoğrafta bitişin olduğu yerden.
Maalesef 2.yarışta bir takım değişiklikler anlaşmazlıklar olunca orada bitti. Basit gibi görünse de aslında ciddi organizasyon ve bütçe gerektiren bir olay. En basiti ile gpsli takip sistemleri ve anlık verilerin takibi bile başlı başına bir olay. Hatta o dönem onlarla ilgili bir takım problem olmuştu diye aklımda. Gönül ister ki bu gibi bir organizasyon da yurdumuzda olsun, hatta ilki düzenlenen bu yarış devam etsin.

Bize en yakın yarış (link) bu olmuştu. Galiba bir de Bulgaristan tarafında bir bikepacking ultra mesafeli yarış olacaktı.

Trans Türkiye Ultra Bike Race

Unutmamışım demek vay be

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Sezonun en büyük maraton yarışı. Toplamda 3500 civarı katılımcı vardı, bizim parkurda (127km-3758m) 600 civarı sporcu vardı. Eskiden 900-1000 kişi olurdu. Hey gidi günler.
Kürsü yapmanın çok zor olduğu bir yarış. Kategoriler sadece yaşa göre, amatör-pro ayrımı yok. O yüzden kazara kürsü yapınca çok anlamlı oluyor.
Bu sene çok sıcak bir güne denk geldik. Start sabah 9'da ve benim tayfa için yaklaşık 5:30-6 saat sürüyor. Son 3 saat 32 derece falandı. Birçok baba yarışçı su kaynatıp gerilere düştü.
Benim içinde çok zor bir oldu, önceki yıllardan epey yavaştım ama herkes yavaşlayınca sonuç fena olmadı. Genelde ilk 10 ve kategoride ucundan bir 3.lük

(link)

Turumuz yükleniyor..
(link)

Sezonun en büyük maraton yarışı. Toplamda 3500 civarı katılımcı vardı, bizim parkurda (127km-3758m) 600 civarı sporcu vardı. Eskiden 900-1000 kişi olurdu. Hey gidi günler.
Kürsü yapmanın çok zor olduğu bir yarış. Kategoriler sadece yaşa göre, amatör-pro ayrımı yok. O yüzden kazara kürsü yapınca çok anlamlı oluyor.
Bu sene çok sıcak bir güne denk geldik. Start sabah 9'da ve benim tayfa için yaklaşık 5:30-6 saat sürüyor. Son 3 saat 32 derece falandı. Birçok baba yarışçı su kaynatıp gerilere düştü.
Benim içinde çok zor bir oldu, önceki yıllardan epey yavaştım ama herkes yavaşlayınca sonuç fena olmadı. Genelde ilk 10 ve kategoride ucundan bir 3.lük

(link)

Video Rapor:

San Sebastian klasik yarışını izlemek isteyen varsa Eurosport 1 son 45km veriyor.
Not: bisiklet kazaları ile ilgili twetter dan biraz yüklenelim derim, Sarper beye ve Berkem beye.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve MakRo
Geri