Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Devlet nişanı başka bir şey , verilme koşulları başka , fakat tabiki de bu gençlerde onurlandırılmalı üst perdeden , her ilimizde kaçar tane , güreşçi , boksör, halterci , voleybolcu var , birde bisikletçilere bakın.

Scudo
Üstüne tam manası ile gidilmemiş ve toplumda bisiklet sporu gazlanmamış , yabacı ülkelerdeki yarışlardaki seyirci potansiyel ve ilgisine bakıyorumda bizde böyle bir görüntü yok malesef , yanlış hatırlıyor olabilirim , cbbt da yabancı yarışçılara yuh mu çektiler öyle bir şeyler olmuştu
Abi seneler önce Bursa GF'de adam bize baya ağır küfürler etti. Utanmasa yolumuzu kesecekti. Neymiş efendim, bizim yüzümüzden trafik kapatılmış.

Güzel bir proje idi bu başarı, 2.5 yıl koç Andy Sparks ile çalıştı, uzun süreler y.dışında velodromda antrenmanlar, kamplar yapıldı ve sonuç :harika:

Burada anahtar "antrenör" oldu. Üzücü yanı devamı gelmedi, zira o yarışlarda parlayan yıldızlardan biri Caleb Ewan idi
Bu hikayenin bir benzeri motosiklet camiasında yaşandı.
Kenan Sofuoğlu Türkiye'de yapamayacağını gördü ve tası tarağı toplayıp apar topar Almanya'ya taşındı.
Yurt dışı hikayesi ona 5 kez dünya süper sport şampiyonluğu kazandırdı. Şimdi öğrencisi Toprak Razgatlıoğlu'na menajerlik yapıyor.
Toprak Türkiye'nin ilk Süper Bike dünya şampiyonluğunu kazandı. Geçen senede yine aynı segmentte dünya 2.oldu.

Yani bisiklet olsun, motosiklet olsun bu ülkede müşterisi yok, reyting getirmiyor. İmkanı olan yurt dışına gidip şansını denemeli.

• Beğen
Tepkiler: lrfan ve altur
TDU geldi geliyor :)

1673951177275.png

• Beğen
Tepkiler: altur
Bu videoyu nereye atayım bilemedim. Yarış değil ama yarış rotasında. Malum Ötztaler bisiklet maratonu çok popüler bir yarış. 225km-550m ile epey bir geçitten geçiyor. Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan kura çekiliyor. Bana bu sene çıkmadı ben de garibanın Ötztaler'i diye gidip rotayı kendim sürdüm.
Burayı 2017 yılında da sürmüştüm, aradan geçen 5 yılda trafik hariç çok şey değişti. Performans pek iyi değildi, (link)
Yarıştaki rota ile tamamen aynı değil, arada ana yol yerine bisiklet otobanını kullanıyorum zira yarışta kapatılan bu anayol normalde çok yoğun ve tehlikeli. 5km daha ekliyor ama çok sevimli bir yol.

İnstagramda denk geldiğim yarış vıdeolarında gidonlarda flare açısı var gibi. Yol bısıkletlerınde olmuyor diye biliyorum acaba son zamanlar sporcular acılı gidon mu tercih ediyor yoksa göz yanılması mi benim gördüğüm

İnstagramda denk geldiğim yarış vıdeolarında gidonlarda flare açısı var gibi. Yol bısıkletlerınde olmuyor diye biliyorum acaba son zamanlar sporcular acılı gidon mu tercih ediyor yoksa göz yanılması mi benim gördüğüm
Aero barlarda genelde flare oluyor.

Örnek: (link)

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
Volta A La Comunitat Valenciana 2023, nam-ı diğer Valencia Turu ile nihayet yarış sezonu Avrupa anakarasına ulaştı.

Altea'da tamamlanan ilk etapta Intermarche'li Biniam Girmay toplu sprint finişini ezip geçerek çok şık bir şekilde kazandı.

images (1).jpeg

Yarış 18.00 itibariyle Eurosport'tan takip edilebilir.

(link)

Valencia turunun ikinci etabında Alto de Pinos yokuşunda yeni sarı mayomuz Giulio Ciccone oldu. Her zamanki vizyonsuz ataklarından biri ile takım arkadaşı Pello Bilbao'yu belki de mayodan eden Mikel Landa'nın bu başarıda katkısı büyük.

images (1).jpeg

Kraliçe etap 4. günde. Cumartesi kaçmaz.

(link)

Ağalar seversiniz sevemezsiniz bilmem ama Strade Bianche erkekler yarışı Eurosporttan canlı veriliyor bilginize,kadınlar yarışı bitti.Toz toprak kırıcı bölümler zevkli yarış...

Amatör bir bisiklet sürücüsü olarak federasyon yarışları hakkında sorum olacaktı şimdiden yanıtlarsanız sevinirim. Uzun süredir bisiklet kullanamasam da bugün gelen gazla beraber tekrardan antrenmanlara çıkıp Bursa daki Türkiye kupası 1.etapa katılarak denemek istiyorum. Yaşım 18. Bu yarışa katılmam için neler gerekiyor acaba. Lisans vs. olması gerekiyor ama yarış günü ve yarış öncesi neler yapılıyor? Kulübüm olmadığı için neler yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim..
Ve tabi hazırlanma sürem çok az olduğu için nasıl bir antrenman önerirsiniz?

Son düzenleme:
Amatör bir bisiklet sürücüsü olarak federasyon yarışları hakkında sorum olacaktı şimdiden yanıtlarsanız sevinirim. Uzun süredir bisiklet kullanamasam da bugün gelen gazla beraber tekrardan antrenmanlara çıkıp Bursa daki Türkiye kupası 1.etapa katılarak denemek istiyorum. Yaşım 18. Bu yarışa katılmam için neler gerekiyor acaba. Lisans vs. olması gerekiyor ama yarış günü ve yarış öncesi neler yapılıyor? Kulübüm olmadığı için neler yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim..
Ve tabi hazırlanma sürem çok az olduğu için nasıl bir antrenman önerirsiniz?

Merhaba, Ferdi lisans çıkarmanız yetiyor. Ama yarışa katılmak için il temsilcinizle öncelikle haberleşmeniz lazım. Sizin isminizi Ferdi olarak listeye ekleyecek, listeyi il temsilcisi ve gençlik Spor onayladıktan sonra yarışa katılacaklardan birisi teknik toplantıda ibraz edecek, lisansınızı da götürmeniz gerekiyor, toplantıda kaydınız yapılacak ve sırt numaranızı alacaksınız. Normalde bu işi kulüp idarecisi veya antrenör yapar ama Ferdi sporcu olduğunuz için teknik toplantıya katılıp numaranızı almanız lazım, yarış ile ilgili detaylar zaten toplantıda açıklanır

• Beğen
Tepkiler: sydrotik
Merhaba, Ferdi lisans çıkarmanız yetiyor. Ama yarışa katılmak için il temsilcinizle öncelikle haberleşmeniz lazım. Sizin isminizi Ferdi olarak listeye ekleyecek, listeyi il temsilcisi ve gençlik Spor onayladıktan sonra yarışa katılacaklardan birisi teknik toplantıda ibraz edecek, lisansınızı da götürmeniz gerekiyor, toplantıda kaydınız yapılacak ve sırt numaranızı alacaksınız. Normalde bu işi kulüp idarecisi veya antrenör yapar ama Ferdi sporcu olduğunuz için teknik toplantıya katılıp numaranızı almanız lazım, yarış ile ilgili detaylar zaten toplantıda açıklanır
Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: lrfan
Peki sizce uzun süredir(3-4 ay) hemen hemen bisiklet kullanmayan biri için 1 aylık hazırlanma ile bir yarışa katılınabilir mi? Hedefim genel olarak giren kişi sayısının yarısına gelebilmek.

1 ayda kabaca 3-4 ay önceki halinize yakın bir noktaya gelirsiniz, tabi bisiklet geçmişinize, antreman geçmişinize, yaşınıza ve bu 1 ayda neler yapacağınıza vs bağlı bu.
Ancak yarışı nerede bitireceğiniz çok başka ve onlarca bilinmeyeni olan bir konu 🤷‍♂️
Peki sizce uzun süredir(3-4 ay) hemen hemen bisiklet kullanmayan biri için 1 aylık hazırlanma ile bir yarışa katılınabilir mi? Hedefim genel olarak giren kişi sayısının yarısına gelebilmek.

• Beğen
Başlık yarış gündemi olunca buradan paylaştım, yarışlar üzerine sohbet edeceğiz, özellikle Gran Fondo, bu Çarşamba 21:00 YouTube Çağrı Terzioğlu kanalında, canlı yayında da soru alacağız

22 Mart Çarşamba 21:00

@sydrotik

Şunu eklemeyi unuttum.

(link) adresinden BİSNET üzerinden giriş yapıp önce kayıt olun, sonra tarih yaklaşınca yarış başvurunuzu da yapmanız lazım, bu yeni bir uygulama, ondan geç geldi aklıma

• Beğen
Bugün günlerden Ronde(tour of Flanders),11,30 da Eurosport verecek sanirim,Flaman bölgesinin efsanevi Koppenberg'ini kaçırmak istemeyebilirsiniz:harika:

🖐IMG_20230402_004644.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sccetin
Geri