Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Tour of Istanbul ilk etap az önce bitti görünüyor. En azından 3 kişinin bitirdiği görünüyor.
20 kişi ise DNF olmuş ilk etaptan. Acaba neler oldu?
Aşırı yağış nedeniyle bir çoğu yarışı terk etmiş,ufak defek kazalar olmuş,biraz önce sportstv de tekrarı vardı denk geldi sunucu söyledi.

• Beğen
Tepkiler: Noldor
Scudo
(link)

Sağlam gitmiş 1.

Solo almış yarışı, en kötü adama 45-50 dk fark

21 kişi DNF olmuş

(link)
Neden acaba toplu bur kaza mı oldu? Yoksa yağış beklentisi nedeniyle kendilerimi bıraktı? Birde birinci olan arkadaş kimse gerçekten tebrik ederim. 40 dk üzerinde fark maşallah, bildiğim kadarıyla amatör sporcu yok bu yarışta okadar fark atması normal mi?

Abi gözümden kaçmış. Özür dilerim.🙏
Arkadaşın biride organizasyon sayfasına lanet okumuş. Bu ülkede bu tipler olduğu sürece bu tür spor ve spor dallarıda gelişmez.IMG_20230928_235032.jpg

(link)

Sağlam gitmiş 1.

tüm sonuçlara bakınca bi gariplik var gibi. Yağmur çok etkilemiş sanki etabı.
Herkes granfondo misali, küçük gruplar veya solo olarak gelmiş bitişe.

Dün bakmadım sonuçlara ama 1. ve 2. arasında 38 saniye fark görünüyor, bu 40-45 dakikalık fark olayı nerden çıktı?

Flaş özür düzeltmesi: 1. ve en kötü arasındaki fark olarak paylaşmış arkadaşlarımız tamamdır, okuduğumu anlama özelliğim devre dışı kalmış bi anlık.

• Beğen
Tepkiler: altur
8 ekimde Tour of Turkiye basliyor. Yine guclu takimlar guclu yariscilar ( jay vine, felix gro., damen novak, jasper philipsen, marc cavendish, fin fisher vb.) var. 3, 5 ,6 ve 7. etaplar zor, tirmanişli. 3 kıta takimı ve 16 sporcumuz var. Açikcasi bana göre yarişı başindan sonuna tamamlayabilen bisikletçimiz çikabilirse başarilidir. Hangi seviyede olduklari bu yarişta ortaya çikar. Bu yariş o şekilde amatörlerin elinden gran fondolari toplamaya benzemez.

Dün bakmadım sonuçlara ama 1. ve 2. arasında 38 saniye fark görünüyor, bu 40-45 dakikalık fark olayı nerden çıktı?

Flaş özür düzeltmesi: 1. ve en kötü arasındaki fark olarak paylaşmış arkadaşlarımız tamamdır, okuduğumu anlama özelliğim devre dışı kalmış bi anlık.
Galiba ben, dün okuduğumu geçici olarak anlama problemi yaşadım 😂🤣 uykusuzluk ve dikkat dağınıklılığı kurbanı oldum.
En kötü adama atılan fark, bende gözünü sevim peloton atılan fark olarak anlamışım. Neyse tekrar kusura bakmayın dünkü ruh halim ve üzerine uykusuzluk. Ortalığı biraz karıştırmışım .🙄

• Beğen
Tepkiler: lrfan
Bugünkü sonuçlar da farklı değil, Türklerin klasmandaki yeri bakımından

(link)

Ekleme: Gelecek haftaya TUR'a kendini saklıyorlar diye ümit edelim

Son düzenleme:
Bizdeki ''sözde'' pro sporcuların en büyük amacı gran fondo kazanmak. Amatörlerin yarışlarına salça olmak. Ha bir de devlete kapağı atıp ölene kadar memur maaşı almak. Böyle devam ettiği sürece Türk bisiklet sporcularından gerçek anlamda bir başarı beklentisi hayal bana göre.
Bunların derecelerine bakıp sınırdan dışarı çıkartmayacan , bu dereceleri bir yıl içinde geliştirmedikleri gibi kapının önüne bırakacaksın, yapan yapmayan belli olsun.
Bugünkü sonuçlar da farklı değil, Türklerin klasmandaki yeri bakımından

(link)

Ekleme: Gelecek haftaya TUR'a kendini saklıyorlar diye ümit edelim
Bu Samet tuttuğu yeri koruyor gibi , bence son turda daha iyi bir derece alacak .

Son düzenleme:
Sportstv canlı yayında tour of istanbul

• Beğen
Kızmamak elde değil , biz bu işi çok zor yaparız , bu sporu sevmiyoruz ki , 20 milyonluk İstanbul turunda seyirci İstanbul lu malesef yok , ayıptır ayıp , Eurosport bile ödül törenini yayınlamadı , sebebini bence hepimiz gördük orada 20 kişi anca var onlarda görevli ve yabancı takım personelleridir . Organizasyon güzel bir şekilde yapıldı , gelgelelim kendi evimizde sonuç hüsran, bisikleti sevdirelim diyoruz da nasıl ? Hep gol yiyen takımın maçına kim gider ? Bir şeyi çok merak ediyorum burada ki Türk antrenörler bu yarış hakkında ne diyorlar , kardeşim geliştirin şu sporu ille hemen şampiyon olunda demiyoruz , ucundan kıyısından biraz , birazcık başarı elde edin , çıkarın şu bisikleti "şeytan arabası kültüründen artık. Bisikletçilerimizin derecelerini bilen duyan gören varsa yazsın şuraya lütfen, ne olduğu belli değil.!!!.

Organizasyonda emeği geçen herkese bir bisiklet sever olarak teşekkür ederim. Hava koşullarının olumsuz olması tabiki bir etken ama ben nedense yayıncı kuruluşun çekimlerini beğenmedim. Havadan çekimler bile vasattı. En önemli konu ise tabiki halkın ilgi ve alakası, yukarıda arkadaşın dediği gibi kimse yoktu. Çok üzücü bir durum, tabi narin halkımız bu sporları gereksiz görmesinin yanı sıra hava koşullarıda tuz biber oldu. Yol kapatılmış diye lanet okuyan bir toplumdan ne beklersiniz.

• Beğen
Finiş çizgisini göremedim takın altında, yağmurdan erimiş gitmişti herhâlde, sadece chip okuyucu telleri seçebildim TV'den :(

tören sırasında oradaydık. protokoldekiler için kapalı bir yer vardı. Onun dışında seyirciler açık alandaydı ve ciddi bir yağmur vardı. Ben de çok durmadan ayrıldım.
bu hava şartlarında, kimselerin olmaması normal.

Son düzenleme:
Yabancılar özellikle Hollandalılar kendi sporcularını sadece görsün diye yağmur altında ailecek çoluk çocuk sabahtan gelip akşama kadar yol kenarlarında piknik ya

par gibi bekliyorlar tabiy bu "özveri" , "kültür" onlara ait biz daha o seviyelerde değiliz , denildiği üzere yollar kapandığı için bolca küfür edip , su damlasını gördükmü , milli duygularımızı unutup seyirci kaçış gurubuna dahil oluruz . Eurosportun spikerleri ne gelince ; yabancı bisikletçilerin hayat hikayelerini , 10 sene önceki derecelerini , giydikleri donu bile biliyorlar ve yarış içinde onları gözden kaçırmıyorlar , gelgelelim son etaptaki 12 Türk çocuğu bisikletçi hakkında bilgi vermesini beceremiyorlar , hele hele 12 ci olan mustafayı görmemeleri veya görmek istememelerine ne demeli , sen ilk ona giren bütün bisikletçileri ballandıra ballandıra anlat , ver , oradaki genç mustafayı görme , bu ayıptır , günahtır , rezalettir , federasyon bunları mutlaka uyarmalıdır .

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Geri