Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@Taskar
Aslında şu son soruma doğru bir cevap bulabilsem memnun olacağım.

Scudo
@Taskar
Merhaba,

Piyasada markali en ucuz karbon bisikletler bunlar

(link)

En ucuzu 800£ civari.

Bu arkadasin yolundan gitmeniz gerekiyor. Cinden siparis edip kendiniz toplamayi deneyebilirsiniz ki kendisi 730£'a mal etmis yine de sizin limit biraz da olsa asiyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
@Taskar
İnce nasıl olur bilmiyorum ama Schwalbe G-one lastiklerden takılırsa bayaa iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Taskar
@Taskar Karbon mtb karşılayabilir ama 5000 TL ye karbon mtb bu ülkede bulman biraz zor 2. el eski model bulursun ancak onuda karbonu ne durumda olduğunu bilemezsiniz bence sizin istediğiniz amaçlara ve fiyata en uygun bisikletler CARRARO cr062 Salcano xrs33 Peugeot r 13 28 ve triban rc 500 bu bisikletler gayet güzel ve hem performans hem de uzun yolda çok fazla problem çıkartamacağını düşünüyorum sizde bence gereksiz bir karbon sevdası olmuş karbon çok hafif ve rijit ama uzun yolda veya şehir içinde gezinirken karbon ne kadar gerekli bence bir düşünün

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Taskar
@Bisiklet sever 93 önerdiğin modelleri araştıracağım, çok teşekkür ederim. Evet araştırmalarım sonucu üstün özelliklerinden dolayı karbon takıntısı oluştu, çünkü önceki mtb full alloy ~15kg olunca insan hafiflik arıyor.? Ama hafif bir Al. kadro bulabilirsem olabilir. Carraro g2 ~11kg mış, ? bakalım... 2.el / az kullanılmış karbon iyi marka mtb'ler var, ~5 bin liralık. Onları muayene ettirip alabilirim...

@Taskar verdiğin bütçeye göre en iyi sıfır bisiklet bana göre "Mosso TCA Tiagra" 7005 Alu kadro ve Nano karbon maşa. Sitesinde de ağırlığının 9.0 kg olduğu mevcut.
Karbonu UCİ'de yarisanlar kullansın boş ver, onlar bisikletlere para vermiyor bilakis para aliyorlar.

Mosso tca nin kadro kalitesi nasıl? Kullanıp yorum yapabilen biri var mıdır?

Mesela bu bisiklet ilginç,
(link)

Alüminyum ve 8.30 kg (hangi boy için acaba), ki daha da hafifletilebilir. Ama arkadaki incecik chainstay'i görünce bu bisiklet çok esnektir kesin diye de düşünüyor insan. Mosso için değil de genel olarak söylersek, iyi Alu, kötü karbondan iyi diyebilir miyiz? Bu vesileyle 6k-7.5k civarı sıfır (güvenilir mağazadan 2. el de olabilir), hafif bisiklet önerileriniz de varsa yazarsanız harika olur arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@amasseia Ali bey bisiklet kağıt üzerinde süper (7005 Trible Butted Alloy, karbon maşa, 9 kg vs.) gözüküyor da... Millet bu 1-2 senelik bisikleti satmak için niye sıraya girmiş orası biraz işkillendirici >> (link)
Neredeyse hepsi de açıklamalara şunu yazmış: "Hiçbir sorunu yoktur." İyi de canavar gibi yeni bir bisikleti niye satıyorsunuz, derler. değil mi?

• Beğen
@Taskar

Mosso Cavalier kullaniyorum, TCA modelinin düşük modeli, ben çok memnunum. TCA kullanmadim ama az çok biliyorum. Üst segment bir kadro ve daha hafif, karbon maşa ve tiagra set gayet güzel görünüyor. Eski serilerde(2016) jant sıkıntısı vardi sonra hallettiler.
TCA'da tek handikap bildiğim kadariyla 39-53 aynakol olmasi, bilmiyorum en yenilerde durum nasil bakmak gerek. Bu aynakol da bisiklete yeni baslayanlar için rampada problem olabiliyormus, çünkü aynakol hız odakli oldugundan rampada amatör kullanıcıyı zorluyormus.
Yüzlerce kullanıcıdan bu kadar kişinin satmasi da normaldir.

Arkadaşlar 6-7500 TL civarı hafif (<8.3 kg) ve rijit yol bisikleti bulunur mu?

• Beğen
Tepkiler: mesutgunes52
Arkadaslar bir biliklet begendim be one marka şehir bsikleti fiyatları hakkımda bilgim. Yok deore setli 23x9 vites 800 tlye alınabılırmı yardım ederseniz secinirCom yardomlarınızı bekliyorum. Ck tşk şimdiden

Dosyalar

• IMG-20190724-WA0020.jpg
    IMG-20190724-WA0020.jpg
    195,1 KB · Okunma: 30
  • IMG-20190724-WA0024.jpg
    IMG-20190724-WA0024.jpg
    170,8 KB · Okunma: 30
  • IMG-20190724-WA0022.jpg
    IMG-20190724-WA0022.jpg
    124,6 KB · Okunma: 23
  • IMG-20190724-WA0026.jpg
    IMG-20190724-WA0026.jpg
    149,5 KB · Okunma: 28
  • IMG-20190724-WA0015.jpg
    IMG-20190724-WA0015.jpg
    177,3 KB · Okunma: 29
  • IMG-20190724-WA0025.jpg
    IMG-20190724-WA0025.jpg
    160,1 KB · Okunma: 27
@trainspotting35
53,54 :)

52 kadro var elimde. Boyunuz kaç acaba bence özele gelin kimseyi kızdırmayalım.

@YSGF giriş seviyesi düşünürseniz satılık triban 100'üm var izmir'deyim

@alicangul29

Hangi boy için yazdıklarını bilemeyeceğim ama genel olarak M benden baz alıyorlar. Şuanda kullandığım ultra 700 af xl kadroda önceki sahibi spd ile 8,9 kg geldiğini söylemişti ki bence haklıda. 15 kg bir bisikletten 4'te 1 biri genişliğine sahip lastikli ve neredeyse yarı ağırlığında bir bisiklete geçince tüy gibi geldi. Kendi adınıza yazdığınız bütçe ile 54 beden bir bisiklet çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Forumdan daha bilgili olanlar yardımcı olacaktır, bende kadro boyu seçeneğim olmadığı için aldım ama en küçük bir pişmanlığım olmadı. Kendinizi mosso ile sınırlı tutmayın bence.

Merhaba bisiklet severler 3000-4000 TL arasında yol bisikleti düşünüyorum sizlere birkaç sorum olacak:
1-Hangi yol bisikleti türünü seçmeliyim işe gidip gelme ve uzun yolculuklarda kullanabileceğim
2-Boyum 1.72 hangi kadro boyunu seçmeliyim
3-Marka model olarak önerileriniz nelerdir
4-Sıfır mı alınmalı ikinci el bisikletlerden daha üst modellerden mi alınmalı
TEŞEKKÜR EDERİM ☺️

@Taskar
Ben yanit vereyim. Alirsin yaparsin olur ama ortaya cikan sey bir yol bisikleti olmaz. Ben diyim mutand, sen de hibrit olur.
Ara turler cok fazla var zaten piyasada. Senin sorun eger "bir mtb yada şehir bisikletine ince teker takarsam yol bisikleti olur mu ?" Ise bende derim ki babamin man kamyonuna formula 1 lastigi takarsam formula araci olur mu ?
Ben yanıt vereyim zahmet etme : OLMAZ

@Beytullah Ekri
1- O bütçeyle gravel olmaz zaten klasik yol bisikleti olur yada cycle cross tarzında bir tercih yapabilirsiniz. tur öncelikli diyorsanız sedona 410 da bir alternatif olarak aklınızda dursun.
2- Boy seçimi belli olmaz btwinde m olur diğerlerinde 48-52 arası olur denemeniz lazım.
3- sıfır alacaksanız triban 500-520, Mosso monza cycle cross, corelli kr300 gibi seçenekler olabilir. bütçeyi biraz zorlayıp carraro gravel g2 de bakabilirsiniz. tur olarak da sedona 410 dan bahsetmiştim 2. önerimde peugeot t11 olacak. 2. el bakacaksanız seçenekler artar. Bahsettiğim bisikletleri 500-750 tl arası daha ucuza alma imkanı doğar.
4- Bisikletten çok anlamıyorsanız yani hobi amacıyla kullanacaksanız (şahsi fikrim) sıfır alın. Kadrosu iyi olan ve geliştirmeye uygun bir model alıp bütçenizle sonra parçalarını tedarik edip yükseltirsiniz.

• Beğen
Geri