Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@fbyram teşekkür ederim önerileriniz için

Scudo
Ben bu zamana kadar klasik mtb bisiklet kullanıyordum ama son 1 2 yıldır sporu takip etmeye başladım (giro, vuelta, tdf, dauphine) bu yüzden de yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ama hangi marka almam gerektiği ya da bazı modellerin lastikleri mtb lastiği gibi aralarındaki farkları vs bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi Forumlar.

@dabann öncelikle bir fiyat aralığı belirlemelisin ve almak istediğin bisiklet başlangıç seviyesi mi olacakk yoksa orta seviye mi? Bunları bilmem gerekir sana bisiklet önerebilmem için

@Beytullah Ekri

Yol bisikletinden önce beklentilerinizi kararlaştırmanız gerekiyor. Çeşiti yol bisikleti kadroları mevcut. rahat kullanım endurance serisi kadro, tam yol bisikleti kadroları, birde turlar icin daha bir elverişli olan gravel kadrolar ayrıca yagmur camur arazi icin cyclocross tarzı kadrolar mevcut.

Bende yol bisikleti aldım ancak istedigim tarzda olmadıgını anladım o yüzden satmaya giriştim. Böyle bir şey yaşamak istemiyorsanız kesinlikle yukarıda dedigime kulak vermelisiniz. Ayrıca uzun yolculuklar yapacagım yazmıssınız benim tavsiyem endurance kadrolu ya da gravel (bagaj takılıyor) kadrolu bir bisiklet öneririm. Ayrıca bu bütceyle ikinci ele yönelirdim ben kesinlikle.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhabalar, benimde yol bisikleti için biraz tavsiyeye ihtiyacım. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bütçe limitim 6 bin TL.
Mümkünse Endurans tarzda bir bisiklet arıyorum.
Minimum Tiagra set ve karbon maşa olmalı.
Disk konusunda emin değilim ama V freni tercih ederim.
Ayrıca bisikleti bayisinden almayı tercih ederim. Şuanda yazmış olduğum markaların 2017 modelleri de olabilir mağazalara da bakacağım.

İncelediğim markalar ise;

Cannondale: Renkleri güzel ne yazık ki kadro geometrisini sevemedim. Ayrıca bütçemi aşıyor.

Mosso: Aradığım bütçeye uygun hitap eden bir model bulamadım. Görsel açıdan da beğenmedim.

Giant: Bütçeme uygun tiagra setli bir modeli yoktu websitesinde.

Salcano Xrs033 105 : Tasarım olarak beğenmedim ne yazık ki. Ayrıca kötü yorumlarından dolayı soğuk kaldığım bir marka.

Carraro Race 062: Hoş görünüyor ancak kadro kalitesinden emin olamadım. Diğer alt modellerinde de aynı kadroya sahip çünkü.

Merida: Uzun zamandır takip ettiğim bir marka ancak fiyatlarının gereksiz yüksek olduğu kanaatindeyim.

Specialized: Bütçeyi aşıyor.

Cube: Bütçeyi aşıyor.

Scott: Bütçeyi aşıyor.

Kron: Düşünmüyorum ne yazık ki.

KTM: Bütçeyi aşıyor.

Cube: Bütçeyi aşıyor.

Trek: Mtb'sinden çok memnun kalmıştım ancak şuanda bütçem uymuyor.

Biraz uzun ve boşluklu bir yazı olduğunun farkındayım ancak diğer arkadaşlara da referans olur diye düşündüm. Eğer tavsiye edebileceğiniz bir marka model olur ise cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

@Hami Bulut
E hocam sanada birsey begendirmek mesele anladigim kadariyla :D
6 bine bisiklet bulunur bulunmasina ama sizin birazcik begeni damarlarinizi genisletmeniz gerekiyor :D
Ne verelim abimize :D

Giant contend 2017 bulunur bence o fiyata (hatırlıyorum sanki)

@Hami Bulut

Hocam o zaman ikinci ellere bakmak daha mantıklı geliyor. Hatta sahibinden de Atölye 25.4 var. Caddebostan giant olması lazım. Orada bütcenize uygun güzel bisikletler vardı ikinci el olarak. Trek fx 7.7 görmüştüm sanki.

56 beden bi trek var tam 6000 tl sanırım.

@Mustafa.bnck
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim.

Başlangıç seviyesi istiyorum çünkü daha önce hiç yol bisikleti ve boynuz gidonlu bir bisiklet kullanmadım. Bütçem 2000 ile 3000 arası. Marka takıntım yok.

Ekleme yapayım konfor ve performans ikileminden bir önceliğim yok dengeli bir yapıda olursa daha iyi olur.

@dabann carraro cr042 modeli var fiyatı 3100 civarında.Alüminyum kadro sora grupset var üzerinde
Buna bakabilirsin
Cararronun başka modelleri de var eğer daha düşük olsun dersen
Carraro cr022 var onun fiyatı da 2900 civarı.Kadro alüminyum claris grupset var.
Tabi ki bunlar sıfır fiyatları eğer ikinci el alırım dersen onlara da bakabilirsin.

@Hami Bulut Merida, o bati ülkelerinin bir çok bisiklet markasindan daha iyi bir markadır. Merida kalitesinde ABD ya da Avrupali bisiklet markaları bisiletlerini 2+ kati fiyatlara satıyor.

• Beğen
Tepkiler: kallone
@Mustafa.bnck

Teşekkür ederim mesajınız için modelleri inceleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa.bnck
@ProfessionaL

Cevap için teşekkürler. Evet o ilanı görmüştüm maalesef 1.65 boyunda olunca 2. ellerde dahi seçenekler azalıyor :). Ayrıca 2. ellerde peşin ücret talep ediliyor. Atölye 25.4 'ü takip ediyorum 2.el düşünen arkadaşlar mutlaka onlarla görüşmeli diye düşünüyorum.

@mariokaldato :) Sizin yorumlarınızı daima eğlenceli bulmuşumdur. :) Ben de ne aradığımı burada keşfedebilirim diye düşündüm. @amasseia Beklediğim cevap tam olarak bu değildi ama teşekkürler.

Son düzenleme:
@dabann
Rica ederim ne demek

arkadaşlar salcano xrs300 hakkında düşünceleriniz nelerdir?

@gezgin gezer @mariokaldato , @gezgin gezer in dediği gibi "SCHWALBE G-ONE SPEED 700X38C" tarzı bir dişsiz kalın lastiği alıp temiz 2.el bir karbon mtb'ye taksam olmaz mı? Absürt mü olur? Bugün bir bisikletçiye bunu sordım "olur ama yakışmaz" dedi. Ben de bütçemden(~5bin) ve hafiflik isteğimden dolayı çıkmazda kaldım. Çünkü hem agresif kullanım hem uzun yol için uygun bi şey arıyorum.

(Yol bisikletlerinden vazgeçtim. Narin bir kullanıcı değilim. Yağmur çamur pat küt her zaman ve her türlü düz yol bozuk yol sürebilmem lazım. O sebeple bugün gravel-cyclcross'ları tekrar araştırdım. Bazı modeller var ama ağır. Carraro gravel g2 var güzel ama 11,7kg. Mesela Kron Ccr 2000 var ama o da eh...)
#Ya 2.el kaliteli bir cyclcross alacağım (bunlar da 5-6 bin lira yani)
#Ya "2.el karbon MTB + 700x38" kombinasyonunu uygulayacağım
#Ya da bi 6 ay daha bisikletsiz bekleyip biraz daha para biriktireceğim.
Benim gibi egzantrik bir adam için varsa yardımlarınızı beklerim?. @Oxsy @Bisiklet sever 93 @Murat B. @Serkan Mıstınoğlu

@Taskar

Carraro G2 Gravel 'de bendenizin hayalidir şu aralar , aslında 5300TL civarında fiyatıyla sunduğu komponentler gayet iyi. Ağırlık konusu görece fazla gibi görünse de , hidrolik disk frenler ve alüminyum maşa ortalama 1.5kg (tahminimce) farkı oluşturuyor. Yani aslında fren farklı , maşa karbon olsa 10kg civarı olacak ama hidrolik olmayan frenlerle Gravel tarzı dışına çıkacak biraz. Ha bana göre çok problem olmasa da her türlü yol şartında hidrolik bu tarz için şart oluyor biryerde.

Bu model 4500TL gibi bir kampanyaya girse bence stok bitirir.

@Taskar
Ne demiş mario kaldato "_Bana paradan , nakitten bahset Kasım ben sana yaparim hayalindeki bisikleti nemelazim"

@mariokaldato
Muk-kam-mal cevabınız beni son derece tatmin etti sayın mario(!)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Geri