Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@burcinhan Bunu duyduğuma üzüldüm açıkçası. İnceleme fırsatı bulursam sizin gibi düşünebilirim belki. Merida'nın reacto serine göre biraz daha hafiflerdi verilere göre ama önemli olan saadece hafiflikte değil tabii. Bakalım yıl içerisinde diğer modellerde neler olacak.

• Beğen
Tepkiler: burcinhan
Scudo
Kubay
dostum donanımlar aynı:harika: salcanoyu rakam olarak öne çıkaran sele ve lastik farkı ise saçma,nedense salcanoya karşı millette bir antipati var,sanki öteki karbonlar malezyada üretilmiyor,mosso reborn 2020 kadrolar müthiş,aero kadro olmasına rağmen baya geliştirmişler ve hafifletmişler,bisan eski ama yeniden gelişmekte olan yerli bir firma,garanti konusunda hepsi aynı tas aynı hamam,kullanıcı hatası der geçerler,kullanıcı yorumlarını oku dicemde hiçkimse yoğurdum ekşi demez :) hangisini beğeniyosan onu al;)

@seko35.50
Teşekkür ederim. Bisan sanıyorum yok şuanda zaten. Bir bayiye sordum, bu koronadan dolayı parça gelmediğinden temin edilemiyor dedi. Tam bir süre de veremedi. 2020 Bisanın jant donanımı mosso dan daha iyi duruyor. Forumda bir arkadaş 010 olan jant team35 olduğunu belirtmiş. Biraz daha bekleyelim bakalım..

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Merhaba. Kadıköy belediyesi içinde yola uzunlamasına konulmuş mazgallardan iki tanesini belediyeye tweet atarak ilettim ve geri dönüş yaptılar. Sizin de bildiğiniz yerler varsa paylaşır mısınız? Bunu serbest kürsü bölümünde ayrı bir başlık olarak konu açmak istedim ancak site izin vermedi. Şu tweet'in altına da yazabilirsiniz:
Hatta konu açabilen biri yeni bir konu açıp destek isterse iyi olur. Bütün şehirlerde organize olunup her belediye için ayrı ayrı birer tweet atılsa sonra bu şikayetlerin yarısına yakını sonuçlandırılsa hepimizin kazanımı olur. Ve hatta artıyorum, olumlu dönüşler olursa bu site yönetimi mazgallar ana başlığı oluşturup bunun altında kullanıcılar kendi ilçe belediyeleri için başlıklar oluşturabilir, ilçedeki mazgalları belirleyebilir sonra da aynı anda şikayetler tweeter ve facebook üzerinden yapılabilir. İstemeden sonuç alınmaz. Biz isteyelim, illaki birkaçı da olsa düzeltilecektir. Kaç can acısının önüne geçilir kimbilir. İyi günler herkese..

Son düzenleme:
@Yunus ilkinci belediyeye bravo 👏 en azından dönüş yapmışlar.
Ben kendi belediyeme bu konuyla alakali hem e-posta hem sosyal hesaplardam dm gonderdim ancak bir kere bile dönüş yapmadılar!!!

@amasseia
Dönüş yaptılar da düzeltirler mi göreceğiz :) Birlik olup kampanya haline getirebilsek sonuç alınır aslında ama zor gibi görünüyor

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Merhabalar herkese forumdaki ilk mesajım olacak :) şimdi konuya gireyim benim Salcano insomnia 3*9 sram ön arka x7 kollar x5 ve xcr maşalı 26 jant bir bisikletim var bisikletimden çok memnunum ama hız yapmayı rüzgarı hissetmeyi seven biriyim daha önce hiç yol bisikleti deneme fırsatım olmadı mtb ile de eğimsiz yolda gps ölçümlerine göre 50kmh yapabiliyorum 5 6 saniye o da (◕ᴗ◕✿) şimdik ben bir yol bisikleti alsam onun ile uzun yola turlara çıkabilirmiyim ağırlık ekleyebilirmiyim çanta vs vs hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

@Defcoon
mtb ile de eğimsiz yolda gps ölçümlerine göre 50kmh yapabiliyorum
cümlesini görünce gelen fenalıklar,
5 6 saniye o da

cümlesiyle gitti. Kısa süreli bir kısa-devre gibi bir şey oldu. Yine de uyarayım, eğimsiz yolda yaptığınız hız kendinize kalsın, fazla dillendirmeyin, forumda lince uğramanız an meselesi olur yoksa. Ve haklılardır da lince uğratmakla. Aman diyeyim.

Sorunuza gelecek olursak: Ekseriyetle uzun yola çıkanlar, yine ekstrem örnekler haricinde çoğunlukla yol bisikleti kullananlardan çıkıyor. Hem hafif, hem fazla yormuyor, hem de arazide zorlamamak kaydıyla, biraz daha keyifli olduğu söylenebilir, tabii bu son saydığım subjektif değerlendirme. Dağ bisikletine çanta olarak ne eklerseniz yol bisikletine de aynısını ekleyebilirsiniz. Hızlı ama yüklü de olacağım derseniz, @mariokaldato dan Garibanlar için bikepacking projem başlığını inceleyebilirsiniz, size az çok fikir verecektir. Bikepacking ile ilgili yeterli doküman ve deneyim var forumda.

Yol bisikletine geçtiğinizde ilk haftalar şikayetleriniz olacak, eklem yerleriniz ağrıyacak. O yüzden kadro boyunuzu ve hangi stilde süreceğinizi, yani yol bisikletinin hangi türde olacağını doğru seçmeniz gerekiyor. Çoğu başlıkları unuttuğum için buraya yazamıyorum, forumu detaylı gezinirseniz, aratırsanız bulacaksınız size gerekli bilgileri.

Pişman olmayacağınızı sanıyorum yol bisikletine geçtikten sonra, gereken şey sadece biraz adaptasyon. Kolay gelsin.

@mazot çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ❤️

• Beğen
Tepkiler: mazot
Merhabalar herkese forumdaki ilk mesajım olacak :) şimdi konuya gireyim benim Salcano insomnia 3*9 sram ön arka x7 kollar x5 ve xcr maşalı 26 jant bir bisikletim var bisikletimden çok memnunum ama hız yapmayı rüzgarı hissetmeyi seven biriyim daha önce hiç yol bisikleti deneme fırsatım olmadı mtb ile de eğimsiz yolda gps ölçümlerine göre 50kmh yapabiliyorum 5 6 saniye o da (◕ᴗ◕✿) şimdik ben bir yol bisikleti alsam onun ile uzun yola turlara çıkabilirmiyim ağırlık ekleyebilirmiyim çanta vs vs hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim
Kısa süreli yaptığınız hızlar uzun turlar için pek bir şey ifade etmez. Uzun turlar için önemli olan daha çok yaptığınız km, sürdüğünüz saattir, ortalama hızınızdır.

Her bisikletle uzun tur olur.

Her yol bisikletinde bagaj delikleri yoktur. Çoğu alt orta seviyede vardır. Bunun yanı sıra kelepçeli bagaj ya da cırtcırtlı çanta(bikepacking) takılabilir delik olmayanlara da.

Daha ince ve dişsiz bir lastik seçerek akıcılığı arttırabilirsiniz bisikletimizdeki.

Eğer daha aero bir sürüş istiyorsanız, gideceğim yere biraz daha hızlı gideyim diyorsanız yol bisikleti tercih edin derim.

Hiç bilgim yok, demişsiniz. Forumdaki başlıkları okumanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@yenhesa cevabınız için teşekkür ederim ilgili başlıkları takip etmeye başladım virüs belası geçene kadar öğrenirim birşeyler sanırsam :)

Merhaba Sevgili Yol bisikletçileri :)

Boyum 170 , iç bacak boyum 74 cm.
Yol bisikleti için bana hangi kadro doğru geliyor acaba.
Dağ bisikleti sürdüğüm için alışkın değilim Yol bisikletine
Birkaç defa deneme yaptığımda gidona uzanma mesafesi çok geldi bana.
ön boru kısa olursa kaç kadro olur bilmiyorum. ( Kısa teker mesafesi deniyor sanırım )
Bana bi Kadro boyu söylerseniz çok sevinirim.

Saygılarımla

ön boru kısa olursa kaç kadro olur bilmiyorum. ( Kısa teker mesafesi deniyor sanırım )

Saygılarımla
İç bacak boyumuz aynı, ben 52 kadro kullanıyorum.

Peki 52 kadronun doğruluğuna karar verdin mi ? Yani sence iyi mi , belde yada el bileklerinde ağrı oluyor mu uzun sürüşlerinde

@ogishelby

Saygılarımla
Ben 1.70 boy 78 cm iç bacak boyu ile 52 kadro carraro da gidon boğazı kısaltmak zorunda kaldım. 545 mm lik üst boru uzunluğu bana fazla geldi mesela.Bir sonraki bisikletimi 50-51 kadro almayı düşünüyorum.

Bu tamamen sizin diğer olculerinizle alakali. İç bacak boyunuz seat tube (sele borusu) olcunuzu etkiler. Üst boru olcunuz için bakmanız gereken farklı ölçüler var. Bence denemeden almayın.

Ben 1.70 boy 78 cm iç bacak boyu ile 52 kadro carraro da gidon boğazı kısaltmak zorunda kaldım. 545 mm lik üst boru uzunluğu bana fazla geldi mesela.Bir sonraki bisikletimi 50-51 kadro almayı düşünüyorum.

Bu tamamen sizin diğer olculerinizle alakali. İç bacak boyunuz seat tube (sele borusu) olcunuzu etkiler. Üst boru olcunuz için bakmanız gereken farklı ölçüler var. Bence denemeden almayın.

Yaşadağım yerde Yol bisikleti satan bir yer yok maalesef :)) Denemeden almaya mecburum , değişim ile de uğraşmak istemem açıkcası . Ama benim de aklımda 50 kadro boyu geçiyordu . Teşekkür ederim.

Peki 52 kadronun doğruluğuna karar verdin mi ? Yani sence iyi mi , belde yada el bileklerinde ağrı oluyor mu uzun sürüşlerinde

@ogishelby
Sadece ilk zamanlar bu sıkıntıları yaşadım, şimdi bir sorun yaşamıyorum. Kendim açımdan bu kadro boyu benim için ideal, 50-51 kadro olduğunda ayağa kalktığımda bacaklarımın gidona çarpacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Equilibrium
@emreakcan deneyimlerime dayanarak söylüyorum: Ölçülerinize göre yol bisikleti bedeniniz 50-52'dir.
Farkettiyseniz 2 beden önerdim. Aslında sececegimiz yalnizca 1 beden değil, 2 beden vardır.

Vücut olculerimize göre aşağıda olan(küçük) bedeni tercih ettigimizde daha kompakt bir bisikletle, daha kıvrak manevralar yapabilir bisikleti daha rahat kontrol edebilirken; bir tık yukardaki bedeni seçtiğimizde ise uzun yol ve performans sürüşlerinde bisiklet uzerindeki hareket alanimiz(uzanma, diz) biraz daha geniş olacağı için daha rahat edecegiz.

Bu hususları da göz önünde bulundurmanizi öneririm.

• Beğen
@amasseia Merhaba

yol bisikletindeki duruş pozisyonuna ( uzanma ) çok alışkın olmadığım için sanırım kısa uzanma mesafesi olan 50 bedeni seçmeliyim.
50 beden kullanırken duruş pozisyonuna alıştıktan sonra 52 bedene geçmeliyim.
uzun yol ve performans yapmak istiyorum . hali hazır mtb ile uzun yola gidiyorum ama 15 kg yoruyor gerçekten.

çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
@emreakcan
Scottlarda 52(S) kadro seçebilirsiniz.Benim boy 171 .Herhangi, bel, boyun,bilek ,omuz,sırt vb ağrısı hiç çekmedim.Günde 200 km üstü mesafe, üst üste günler tur atmama rağmen

• Beğen
Geri