Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo
Benimkinde yazmıyor en azından. 😂

• Beğen
Tepkiler: OmegA
Benimkinde yazmıyor en azından. 😂
Şimdi Google'den baktım, R5800'de manetin üstünde küçük gri 105 yazıyor, PD-R7000'de direk manetin üstünde yazıyor ama belki sadece fren kolları 5800'dür daha ucuz diye. Aktarıcılar 7000 dir. Bir umut var hala.

Şimdi Google'den baktım, R5800'de manetin üstünde küçük gri 105 yazıyor, PD-R7000'de direk manetin üstünde yazıyor ama belki sadece fren kolları 5800'dür daha ucuz diye. Aktarıcılar 7000 dir. Bir umut var hala.
Yok ya sansima hepsi eski olandir.Oyleyse o paraya degmez dimi

Yok ya sansima hepsi eski olandir.Oyleyse o paraya degmez dimi
Yani, 6.000₺ 'ye Van/Rysel R7000 varken, 5800'e 10.000₺ vermek tuhaf olur. Sadece marka prestiji düşük ama yine de ne kadar kötü olabilir. Hiç B'Twin, Van/Rysel kullanmadım, kullanıcı yorumu almak lazım bence, neden o kadar ucuz bir sebep olmalı. 🤔
Öküzler kaç kg ? Birde son hızı ne kadar koşar ? :D

BMC makinenin jantları Shimano WH-RS10, yani benim 2016 model Cannondale Synapse ile aynı. Bu da bisikletin yaşı ve grupsetin 105 5800 olduğu konusunda bir ipucu.

105-5800 sistemin herhangi bir olumsuz tarafı yok, aksine 5 yıl boyunca en küçük bir sorun yaşatmadı bana. Ancak alüminyum bir kadro için 10K çok. Ben karbon Synapse'i Fulcrum LG5 jantlarla 9.500'e bırakmıştım.

BMC makinenin jantları Shimano WH-RS10, yani benim 2016 model Cannondale Synapse ile aynı. Bu da bisikletin yaşı ve grupsetin 105 5800 olduğu konusunda bir ipucu.

105-5800 sistemin herhangi bir olumsuz tarafı yok, aksine 5 yıl boyunca en küçük bir sorun yaşatmadı bana. Ancak alüminyum bir kadro için 10K çok. Ben karbon Synapse'i Fulcrum LG5 jantlarla 9.500'e bırakmıştım.
105 R5800 aslında güzel bende Merida Scultura 400 var 2016 model 0 aldım ve daha vites ayarı dışında aktarıcılara dokunulmadı, sıfır sıkıntılı ama 10.000₺ dediğiniz gibi R5800 ve Alüminyum kadro için çok fazla.

• Beğen
Tepkiler: Umut Tuna1
Karbon olarakta salcanodan baska biseye yetmez sanirim para.Onun karbon kalitesi nasildir ki?

Cok iyiydi ya ahahaha
Kötü olacağını sanmam benim kullanan tanıdığım var ona da sorabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Umut Tuna1
Simdi aradi arkadas 5800 serisiymis.ilk sahibiyim dedi sifir almis bisikleti gordukten sonra birseyler yapariz dedi cok bir pazarlik payi yok ama sanirim 500 falan duser.
Simdi aradi arkadas 5800 serisiymis.ilk sahibiyim dedi sifir almis bisikleti gordukten sonra birseyler yapariz dedi cok bir pazarlik payi yok ama sanirim 500 falan duser.
Orjinal jantlari da ustunde degil shimano jant var ustunde

O halde sahibi hayrını görsün o bisikletin. Üzerinde BMC yazıyor diye XS kadroda 8.5kg gelen bir bisiklete 9.5K verilmez.

Van Rysel/Btwin makinede kablolar da kadro içinden geçiyor. +1 puan daha. Ben oyumu Van Rysel'dan yana kullanıyorum.

Ben Van Rysel'in bu modelini çok beğenmiştim. Mayıs 2020'de fellik fellik bisiklet ararken, bu modelden sadece bir tane Polonya'nın saçma bir şehrinde kalmıştı. (Almanya'da yeni seri EDR AF 105 geliyordu o yüzden bundan satmıyorlardı). Tam o şehre tren biletini alırken karşıma başka bir bisiklet çıktı da vazgeçtim Şimdi ne zaman görsem eski bir dostumu görmüş gibi olurum.

O halde sahibi hayrını görsün o bisikletin. Üzerinde BMC yazıyor diye XS kadroda 8.5kg gelen bir bisiklete 9.5K verilmez.

Van Rysel/Btwin makinede kablolar da kadro içinden geçiyor. +1 puan daha. Ben oyumu Van Rysel'dan yana kullanıyorum.
Onlar 50 kadro ama malesef bana uymaz.50 kadro olsa secenekler coktu aslinda.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhabalar boyum 180 ve uzuyorum şuan gravel kullanıyorüm ama yazin değistirebilme ihtimalim var max 5k ya önerilerinize açığım

Hayir, ne naif görme nede renci de etme. Bir kac yerde yanlis bilgi verdiyse ve vermeye devam ediyorsa ozaman o kisiye nedeni sorulur. Tek ben degilim bu kisiye bunu diyen ve tartisan, buda bir gercek.
Bilmedigin seyi ne tavsiye edeceksin nede önereceksin, bu karsindaki insani yanlisa sürükleyerek zarara sokar, bunada kul hakki denir. Bunu da forumda acik acik konusmak tartismak gerektigini düsünüyorum, böylece üyeler dikkatli olur. Benimde yanlisimi gören yapistirsin lafi, ne alinirim nede gücenirim aksine yanlisimi düzeltigi icin tesekkür ederim.
Ama nedense görüyorumki cogu kisilere yanlisini kabul edemiyor ve terbiyesiz de olabiliyorlar.
Lutfen böyle kisileri destekleyip pof poflamayi birakin, yaptiklari yanlislari görsünsünler. Gerci arkadasimiz tartisma olaylarindan dolayi ban yedigini kendi söylüyor ve okadar kisi kendisine yazmis yine de yanlisini kabul etmemis/anlamamis, bundan sonrada anlayacacagini hic sanmiyorum ama yinede umudu kesmeyelim.

Neyse sizinle bir sorunum yok benim, size hayirli günler ve iyi forumlar dilerim.
Murat bey, siz yanlış yapan kişilere yanlışını göstermeye çalışmak yerine işin doğrusunu göstermeye odaklansanız, zaten kimse sizin bilginize ve tecrübenize laf edebilecek konumda değil. Ama kişilere yönelik atak yapınca olay kişiselleşiyor. (Gerçi bu tartışmaya girmekle ben de size karşı aynı yanlışa düşüyorum, ama siz benim halimden anlarsınız🙂)
Burası bir forum, kişiler normal hayatlarında karşılaşmadıkları kişilerle burada etkileşime girip bir konuda sohbete giriyorlar. Bilenler kadar bilmeyenler, bilmediğini de bilmeyenler olabilir. Doğal bir şey. Zaten herkes yanlış bir şey söylemekten korkarsa kimse konuşmaz olur. Bırakın yanlışlar da yapılsın, herkes bildiğini kendince koysun ortaya. Doğrular tartışıla tartışıla zamanla galip geleceklerdir eğer gerçekten doğru iseler. Diğer türlü iş kişiselleşmeye başladığında yanlış bilen yanlışına daha çok sarılır, doğrular da sadece aynı kişilerde kalır. Boş yere yıpratırız birbirimizi ve kendimizi yıllarca.
Sevgiler, saygılar,

Geri