Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@Tunahan_günsoy dostum boşver bisikleti dolar konusuna gel, çok heyecanlı, herkes orada :D

Scudo
Selamlar. Bir yarış-yol bisikleti almak istiyorum bütçe olarak max 2.300 olarak belirledim ve bisikleti d Mosso cavalier 700 Claris olarak belirledim. Ancak bu bisikleti hiç bir yerde bulamıyorum internette. Bulsam da siteler gram güven vermiyor. Yaşadığım yer bir şehrin merkez bölgelerinde değil bir ilçesi ve bu yüzden düzgün bir bisikletçi yok. Ne yapmalıyım bu konuda tavsiyeye ihtiyacım var. Sevgiler, selamlar.

Merhaba Arkadaşlar,
Dağ bisikletinden yol bisikletine geçicem
araştırdım farklı markaları Bianchi slr 600 almaya düşünüyorum Carraro Cr-Race 052 ninde vites takımı fiyatı aynı sayılır . Siz hangisini önerirsiniz başka model önerileriniz var mı ve Slr 600 ün eksi yanları varsa aydınlatırsanız sevinirim iyi geceler

Arkadaşlar başlangıç için yol/yarış bisiklet önerir misiniz başlıktaki bütçeyle. 2.el bulamadım çünkü yaşadığım şehirde 2.el yok neredeyse. Çok anlayan birisi değilim. Önerilerinizi bekliyorum.

Triban 540, Carraro 062, Salcano 030 apex arasında kaldım. 4000-5000 tl arasında bütçem var. Yokuş performansım fena değil eğimli yollarda rahat sürebiliyorum. Başlangıç için bianchi slr 600 ya da carraro 052 de yeterli olabilir diyolar ama kararsızım. Almışken sağlam olsun düşüncesindeyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Selamlar btwin triban 3 ile triban 500 arasında kaldim. 2.el olarak alacağım

@Emre07E Açıkcası o bütçeye sora set olarak da alabilirsiniz uzun bir süre sizi tatmin edecektir. Cavalier bakma nedenizin o çekici jant profilleri olduğunu tahmin ediyorum. İkinci el düşünceniz mümkünse o fiyata güzel setlerde mümkün.

@Brkyklc Bianchinin kadro rengini daha hoş buluyorum üzerinde tiagra 4700 olması lazım aldığınız bisikletin vites setine de mutlaka bakın yeni nesil setler bir üst setin benzer özelliklerini taşır.
@mrkoyuncu Claris setli herhangi bir modele bakabilirsiniz. Yerli bir marka olan Corelli KR100 , Mosso cavalier gibi setlere bakabilirsiniz.
@LegendSh Alışma sürecinizi etkileyecektir mutlak. Apex vites sistemi diğerlerinden biraz farklıdır. Akıcılığını tiagradan daha çok sevsem de herkesin görüşü değişebilir. Xrs 030 sizi üzmeyebilir. lakin carraro 062 nin 105 setide gayet üst bir set günümüzde dolar fiyatlarına bakınca dura-aceleri uzay aracı olarak göreceğiz.
Yeriniz de olsam önce deneyimlerdim çünkü shimano ve sram vites değişiklikleri mevcut.
@mrth Öncelikle vites sistemi farklılığı var. biri Tourney daha önce deneyimlediğim başlangıcın başlangıcı denilen hell. Diğeri micro , Triban500 kısmını önermem daha mümkün olur.

Arkakdaslar asagidaki 2 urunun 2. elleri benzer rakamlarda ve kondisyonlarda ise sizin tercihiniz ne olurdu ?

(link)

(link)

@s.ozaydin
Maşası karbon değil,bozuk yollarda titreşimi karbon maşaya göre daha çok hissedersiniz..
@coskun.gercek
Maşası alüminyum..İlk defa yol alacaksanız,11-28 ruble oranı zorlar sizi..
@Novosibirsk
Triban 500'ü alın..Size daha çok hitap ediyor çünkü..Mosso agresif bir kadroya sahip,ayrıca maşası da alüminyum..
@Emre07E
Güvenmediğiniz biryerden almayın.Decathlon güvenilir bir kurum..Bu bakımdan triban 500'ü size de öneririm..Bütçeniz iyiyse,daha üst modellere de bakabilirsiniz tabi..
@mrkoyuncu
Triban 500..Bütçe kötüyse triban 100..
''Adam herkese kullandığı bisikleti öneriyor'' diyenler olabilir..Arkadaşlar bu bisiklet ''başlangıç'' modeli olarak rakipsiz diyebilirim..Diğer başlangıç modellerinin hem maşaları alüminyum,hem de kadroları agresif..

Kimseye cevaben değil genel olarak yazıyorum.
Hem şehir/tur (hibrit) bisikleti (2016 Sedona 340) hem de yol bisikleti (2018 Carraro 052) sahibi olan amatör bir bisiklet kullanıcısı olarak neyi tercih edeceğinizi iyi belirleyin derim. Yol bisikletinde popo ağrısını göze alıp konforsuz, bol titreşimli ama hızlı; şehir bisikletinde daha az ağrı, nispeten daha az titreşim ve daha yavaş seyir vardır.
Yol bisikleti seçiminde bütçe, frenler, vites grubu, lastikler, kadro yapısı ilk kriterler olmalı. Bu marka az titreşir, bu model çok titreşir diye düşünen yani poposu kıymetli olan yol bisikleti almamalı.

@Revolutions

Scott tercih ederdim. Bunu kullanan arkadaşlarım da var. Memnunlar. Ayrıca rubleler farklı. Biri 11-28, biri 11-34.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Eroseros 11-28 e 11-32 benim gördüğüm kaynaklarda ama sonuc olarak hakılısınız fark var. Sanırım 28 li ruble yokuslarda daha performans isteyen bir seriydi ??

@Revolutions
Yola yeni başlıyacaksanız,32 size daha uygun..Gerçi arada sadece bir dişli var ama yerine göre önemli bu..28'in yetmediği yerde,32 sizi rahatlatır..
Bir de çok takılmayın bu konuya..Sonradan ruble değişimi yapabilirsiniz..

@Revolutions Yol bisikletinden beklentinize göre değişiklik gösterir. gösterdiğiniz kaynakların bilgileri doğru ise ağırlık kısmında Scultura daha hafif gözüküyor. Karbon kadroların tercihinin %45 bu yüzden olmasından dolayı ağırlık takıntınızı azaltabilir. Gerek kadro ve aero dinamiği açısından Scott tercih edebilirdim. Bu fark tamamen arasındaki ağırlık ve kadro değişikliğini gösteriyor. içinizde önce bunu cevaplayın bence

Selamlar, ben bisikletten fazla anlamayan amatör bir kullanıcıyım şuan hali hazırda Salcano NG450 27.5 HD kullanıyorum maşa kilitli olmadığından beni yoruyor oturduğum bölge aşırı yokuşlu inişli çıkışlı yollar bozuk ama geçen gün arkadaşın 92 model Bianchi marka yol bisikleti ne bindim aşık oldum resmen. Yokuşlar beni yormaya başladı artık tarz değiştirsem mi diye düşünüyorum bozuk yollarda sürekli akort ister mi ya da jant yamulur mu? Ben turlara vs. gidiyorum aşırı bozuk yollardan geçtiğimiz de oluyor. Model olarak Mosso Cavailer 700 gördüm hoşuma da gitti açıkçası bana 2500-Max 3000₺ kadar önereceğiniz bisiklet var mı?

@tokhanoğlu o bütçeye sıfır mı ? 2. el mi bisiklet bakıyorsunuz. yol bisikleti hız açısından uygun olsa da,konfor açısından istediğinizi vermeyebilir. Günlük sürüş mesafeniz nedir? Bisikleti ne için kullanmayı planlıyorsunuz? Çünkü her bisiklet kendisiyle güzeldir , yol , dağ , şehir ayırmayı pek sevmiyorum.

@yoldakigenc Sıfır düşünüyorum kredi kartına taksit olduğundan günlük olarak bir km belirtmem doğru olmaz bazen hiç çıkamıyorum bazen 15-20 bazen 10 km bazen de 40-50 değişken bir durum bisikleti günlük sürüşler ve turlar için kullanmayı planlıyorum bazen uzun yol bazen köy ziyareti (10-15 km) şeklinde

@ahlaksız Teşekkürler

@tokhanoğlu köy ziyaretleri için @ahlaksız arkadaşımızın önerdiği gibi bir cyclocross işinizi görecektir. çünkü patika,kum ve ufak çaplı dağlık yollarda sıkıntı çıkarmada yol kontrolüne en ideali cyclocross. cyclocrosslar yol bisikletiyle aynı setleri kullansalar dahi , ağırlıkları diskten , lastik boyutundan dolayı biraz daha ağırdır. o akıcılığı tam anlamıyla kullanamazsınız. bende apex setli bir cyclocross kullanıyorum gayet memnunum. ama mesafeleriniz kısa olduğu için dilerseniz o bütçeye gayet iyi dağ bisikletleri alabilmeniz mümkün. Mosso Cavalier'i beğenmenizdeki asıl neden ise o geniş profil jantlarının alımı diyelim. bisiklete ayrı bir şık ve üst seviye görüntüsü veriyor. lakin bozuk yollar sizin üzebilir. cyclocrossta dayanıklık daha ön planda olduğu için akort sorunlarınız %65 azalır.

@yoldakigenc Öncelikle teşekkürler hocam, MTB nin geniş lastiklerinden bıktım ben bu model iyi derseniz tamamdır ta da bana önerebileceğiniz başka bir model var ise belirtirseniz sevinirim

Geri