Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Selamlar arkadaşlar geçen yazdan beri hedefim olan bisikleti ancak şuan alabiliyorum almışken en iyi olsun istiyorum ancak bütçe malum bana uzun süre dayancak iyi bir bisiklet önerirseniz sevinirim fiyat en son 3000 tl ye kadar çıkabilir şimdiden teşekkürler .....

Scudo
Arakadaşlar,abilerim ablalarım merhaba adım Tekin 14 yaşındayım ve Mersin'de oturuyorum. Salcano markalı çift amortisörlü bir dağ bisikletim vardı fakat çalındı. Şu an ise yaklaşık 7-8 aydır yazın almak için yol bisikleti araştırması içerisindeyim. Model olarak ne önerirsiniz ve yeni başlayacak olan bana tavsiyeleriniz var mı? Bu arada bu işi ciddi düşünüyorum ve bir iki yıl kendimi geliştirip takım ve turlara katılmayı da düşünüyorum. 1300-2000 TL civarı bir bütçem olacak ama biraz daha üste çıkabilir(belki) .

Salcano XRS060 (055 de güzel ama renk seçeneği yok ve pahalı)
Mosso Cavalier 700 Tourney(bütçeyi zorlarsam claris de olabilir)

Bunun dışında önerebileceğiniz model var mı ve eğer bunlar uygumsa hangisini almalıyım?
Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum...

Abilerim ablalarım ve arkadaşlar öncelikle merhaba. Forumda yeniyim dün katıldım. 14 yaşındayım ve Mersin'de oturuyorum adım Tekin. Salcano çift amortisör dağ bisikleti kullanıyordum fakat çalındı. Ben de 7-8 ay civarından beri yol/yarış bisikleti araştırması yapıyorum. Yazın alacağım ve bütçem 1200-2000 tl olacak ama birazcık daha zorlayabilirim. Birkaç model gördüm piyasada fakat kararsız kaldım. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum hangisini önerirsiniz ve yol bisikletine yeni başlayacak olan bana tavsiyeleriniz nelerdir?

Salcano-XRS060 -> 1430TL
Salcano XRS055 Claris -> 2160TL(Bu modelde renk seçeneği yok sadece sarı var)

Mosso Cavalier 700 Tourney -> 2000TL
Mosso Cavalier 700 Claris -> 2300TL

B'TWIN Triban 500 ->2000TL (Bunu tavsiye eden çok olmazsa düşünmüyorum)

Carraro CR-Race 012 -> 1895TL
Carraro CR Race 022 -> 2330TL

Başka markalara da baktım (TREK,GIANT,GHOST vb. ) ama fiyatlar sıkıntı bütçeyi aşıyor.

Cevaplarınızı bekliyorum...

@lifestyle

İkinci el temiz ve yüksek donanımlı bisiklet elbette önerilir.
Ancak mesela o linkini verdiğiniz bisiklet İzmir'de..
Kargo yapmam diyor.
Nasıl alacaksınız?
Ayrıca uzaktan görmeden ikinci el çöm riskli..
İkinci ele yakınınızda bakın..
O paralara Scott, specialized, granit, merida gibi markaların en azından tiagra olanları almak mümkün..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: lifestyle
Merhaba arkadaşlar,

Carraro Cr 062 (2018 model) yakından inceleme fırsatı olan veya aşağıdaki özelliklerden yola çıkarak fiyat/performans olarak yorumlayabilir misiniz? Şimdiden tüm üstatlara teşekkür ederim!
Ekran Resmi 2018-05-15 22.57.09.png
Özellikler
KADROALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞAKARBON 1.1/8″
ARKA VİTESSHIMANO 105 5800
ÖN VİTESSHIMANO 105 5800
KRANK TAKIMISHIMANO 105 5800 50X34T
ARKA DİŞLİSHIMANO 105 5800 12-28T KASET
VİTES KOLUSHIMANO 105 5800 2X11
FRENSHIMANO 105 5800 KUMPAS FREN
LASTİKSCHWALBE LUGANO 700X25C PATLAMAYA KARŞI DİRENÇLİ
JANTSHIMANO RS010 ALÜMİNYUM JANT SETİ
SELESELLE ROYAL
FİYAT 4.398 TL

Ben de ilk kez yol bisikleti alacağım, almışken yüksek donanımlı iyi birşey olsun sonra uğraşmayayım istiyorum. (link) bu bisiklet hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

@Gringo1903 Seçim güzel. Kaliteli bir bisiklet fakat;

1-) İkinci el bisikletlerde çoğu zaman sıkıntı yaşanır.
2-) Eğer görüp test için biraz süremeyeceksen sakın alma.
3-) Başlangıç için ideal bir bisiklet olduğunu sanmıyorum. Eğer bütçen bu kadar var ise altta vereceğim iki modele bak derim. Başlangıçta almak istediğin bisiklet bence uygun değil ama abilerimiz daha iyi bilirler.

İkisinde de renk seçenekleri mevcut. İnternetten veya güvenilir bisikletçilerden temin edebilirsin.

(link)
(link)

@TechCyclist Yorumunuz için teşekkürler. İzmir' deyim ben de gidip görüp öyle alacağım. Önerdiğiniz bisikletlere baktım ancak sıfır bu seviyede bir bisiklete 2700 lira vereceğime üstüne 1000 daha ekleyip ikinci el çok daha üst seviye bir model almak çok daha mantıklı gibi geliyor. Tabi ki tecrübem olmadığı için başlangıç seviyesinde bir bisiklet fazlası ile işimi görecektir ancak daha sonra bu bisikletleri muhtemelen yarı fiyatına ancak satabileceğim.

Merhaba yol bisikletine geçeceğim ve aklımda Bianchi SLR 600 2018 modeli var full tiagra set bayi nakitte 2700 yaparım diyor fiyat/performans olarak nasıldır almaya değer bir model midir ?

slr600.jpg

@Gringo1903 Daha deneyimli arkadaşlar yazacaktır mutlaka Ancak bir iki şey nacizane yazayım. İlk defa yol bisikletine binecekseniz 52-36 ayna kol sizi üzer Yokuşlarda sıkıntı çekersiniz. 50x34 daha uygun. 105 setle sora-claris mukayese edilmez 105 set daha üst sınıf bir set. Benim kanaatim fiyatını mukayese edenmn ana biraz daha araştırıp 50x34 ayna kollu Tiagra/105 setl bir bisiklet edinin. (105/tiagra arasında fazla bir fark hissedilmediğini söylüyor deneyimli biniciler)

@ErHan72 yorum için teşekkürler. Bir süredir aralıklı da olsa fitness yapıyorum bacak kasları idare eder. Bir süre kondisyon yaptıktan sonra işe gidip gelmek için kullanacağım bisikleti. 3km kadarı şehir içi ve 17 km de otoban olmak üzere 20km Lil düz yokuşsuz bir yol var şimdilik sadece eve çıkana kadar bir 100mt sağlam yokuş var orda da elle çıkarabilirim bisikleti. Acemiliği atana kadar çok mu zorlar 52x36.

@Gringo1903 Yazdığım gibi sadece bu konuda deneyimli; "52X36 ayna kollu bisiklete binen ve günde 120 Km. yapan bir agabeyim var komşum" onun söyledikleri ve burada yazılanları aktardım. Her ne kadar düz yolda olsa mutlaka yokuş göreceksiniz. Bir ara ben de heveslenmiştim ama komşum gerek olmadığını ve zorlayacağını söyledi. Sonuçta yarışa katılmayacaksınız fazla zorlamanın alemi yok. +105 set için fiyat uygun mudur gerçekten bilemiyorum; bisiklet 2015 model. 105 Tiagra nın bir üst modeli. Şöyle bir çıkarım yapın; marka farklı olsa da benim Carraro Cr 052 full Tiagra 4600 set 2015 bisikletim 2000 TL civarlarında 56cm. (güncel fiyat artmış olabilir). Cube marka 105 setli bir bisiklet aynı yıl 3.950 TL. Daha iyi bilenler kıyaslasın fiyatları

@ErHan72 2000 civarına cr052 bulsam alacağım zaten ancak İzmiri geçtim Türkiye genelinde bile ikinci eli yok gibi birşey. Koyanlar ise 2600,2700 civarına koyuyor. Aynakol ve rublelerle ilgili çok bilgi sahibi olmadığım için onlara dikkat etmemiştim hiç. Aradaki fiyat farkına gelirsek Cube' de daha kaliteli jant seti, daha üst düzey kadro kalitesi vs var aynı paraya cr062 sıfırı alınabiliyor ama bu fiyat farkına değer mi onu merak ediyorum ben de.

@Gringo1903 3950 TL verene kadar sıfır 105 set Carraro alırsınız

(link)

N11 de 4050 TL

(link)

Peşin alabilirseniz daha uyguna da bulabilirsiniz

+Bi de çok uçmuş fiyatlar Ben bu fiyatlara satsam bir de kâra geçerim. 1 sene olmuştur alalalı 2000 TL ye almıştım ben

@ErHan72 evet malesef çok uçuk sıfır 105 ya da tiagra setli bisikletler. Sonuçta artık birçok kişi ikinci el alıyor bisikleti aynı bisikletin yine yurt dışı marka dengi bir modeli 6000 lira civarından başlıyor sıfırı ve dolar böyle giderse daha da artmaya devam edecek malesef.

@Gringo1903 Cube Alman malı bayağı kaliteliymiş. Fiyatı bir araştırın Umarım en azından fiyat konusunda değerlendirme yapanlar olur. Şimdi bahsettiğim agabeyimle konuştuk O da dolar/Euro fiyatları nedeniyle uçuyor fiyatlar diyor. Neyse işi siyasi boyuta taşımayalım. Alacağınız bisiklette fatura veya en azından garanti belgesi arayın ne olur ne olmaz Umarım gönlünüze göre iyi bir bisiklet bulursunuz kısa zamanda

@ErHan72 zaman ayırdığınız için çok teşekkürler. Tecrübeli üstatlar da fiyat ile ilgili yorum yaparsa kafama tam oturacak gibi bakalım hayırlısı.

@Decsan
Öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkürler. Yakında İzmir'e gideceğimden dolayı İzmir içi bisikletlere de bakmıştım. Gidip görerek almak her zaman en iyisidir. Scott, Specialized, Lapierre gibi markaları gördükçe sıfır claris bir bisiklet almak içime sinmiyor. Bütçeyi 3000 civarına çektim. Ayrıca bisiklet kadrosu alıp toplamayı da düşündüm. Bu aralar 2. el bisiklet kadrolarını araştırıyorum. Ancak en ucuz şekilde bile tiagra setli iyi bir 2. el bisiklet toplamak 3000 lira sınırını aşıyor. Bu konuda ne yapmam gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Decsan
@lifestyle
Açıkçası ben sürekli ilan takip ediyorum..
Uygun fiyatlı bisiklet gördüğüm zaman inceleyip evraklarını kontrol edip alıyorum..
Elimdeki bisikleti de ardından satışa koyuyorum..
3000₺ civarında kaydadeğer markaların en azından tiagra setli aliminyum ve 2015 üstü modellerini yakalamak mümkün aslında..
Günlük ilan takip edin derim..

Geri