Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

merhaba bir yol bisikleti almayı düsünüyorum. Bisikletin karbon maşası kırılıp yerine alüminyum maşa takılması biraz endişelendirdi beni. Bir sıkıntı olur mu sizce ? Fiyatı karbon maşalara göre daha düşük.

Scudo
@Akupunto

Karbon maşa kırıldıysa bisiklet muhtemelen kaza yapmıştır. Bu da kadroda sorun olma olasılığını artırıyor. Eğer illa almak istiyorsanız, bisikleti görüp iyice inceleyin derim.

@mater yurtdışından alma imkanınız varsa söyle bir sey de bakabilirsiniz. (link)

• Beğen
Tepkiler: mater
@Gökhan Toros bisiklet arabanın arkasında bağlı iken arkadan bir araç çarpmış. hali ile jantlar da değişmiş. jantlar orijinalinden daha iyisi ile değişti deniyor. Kadroda sıkıntı yokmuş.

@OnurÖzdağ bundan bahsediyorusunuz sanırım

11329904854_a9a9c66199_h.jpg

accell-carraro-CR-RACE-FIRE-00771-CTN (1).jpg
Üçgen geometrileri birbirine benziyor evet o_O Carraro'da arka tekeri tam oturtamamışlar biraz uzakta kalmış :D

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ
@Serkan Mıstınoğlu hocam iyi günler.Yol bisikletine başlamaya karar verdim şuanda aktif olarak şehir bisikleti kullanıyorum.Lüften bana yardımcı olurmusunuz, şimdi birikmiş param yok ama 2000 tl ye yakın bir bütçem var.4500 tl civarı bir bisiklet alma mı tavsiye edersiniz (yaz güneşini kaçırmadan binebildiğim kadar bineyim :)) , ya da düşük sistemle başlamamı mı tavsiye edersiniz.

Hangi marka model ile başlamamı tavsiye edersiniz (mosso cavalier, şuan bulunduğum yerde bianchi satan var, carraro vs) boyum 183 bacak boyum 80-90cm arası.Söyle diyeyim haftada 100-300 km yapabilirim agresif sürerim,ama rahat da olsun saygılar.Slr 200 e 1750tl, slr 400 e 2000 diyor pazarlıkla düşürürüm biraz.

@Azzi514 SLR 400 size uygun, yeteri agresiflikte bir bisiklet :) 56 kadrosunu edinin

@Runandbike dün bir accel bike mağazası görmüşken girdim hatta özellikle o modeli sordum ama yok dedi. Birkaç soru soracaktım ama abinin uykusu olduğu için çok yüklenmek istemedim :D Bisikletle ilgili hiçbir fikrimiz yok. Hadi XRS 001'i torku kullanıyor desek, üstelik UCI onaylı. Carraro Fire neyin nesi bilmiyoruz :snzdglsn:

Arkadaşlar merhaba. Birkaç yıldır yol bisikleti almak istiyordum fakat iş şimdi ciddiye bindi. Bindi binmesine fakat zevkle başladığım yol sinir strese döndü. 1800-2000₺ bütçem mevcut. Şu ana kadar Corelli Kr 300, Kr 200, Mosso Cavalier 700 Claris, Carraro cr 022 gibi modellere baktım. Corelli yerli üretici bir firma olmasından mütevellit yakın geliyor fakat bir türlü karar veremiyorum. Gözünüzü seveyim yardımcı olun.

evet arkadaşlar , malum kurların fırlamasından dolayı artık bütcemiz istedigimiz her bisikleti almaya yetmiyor.
uzun araştırmalar sonucu 8.8 kg ağırlıgında merida scultura 400 2018 e karar vermiştim, alacaktım yanlız piyasada 52 kadrosu yok:( ayrıca fiyatları bütçemi zorlamaya başladı.ikinci ele bakiyorum ordada yok.
2018 de alınabilecek 4000-4500 hadi max 5000 bandında , 8.5 kilo civarında en mantıklı fiyat performans yol bisikletini hep beraber seçelim istiyorum.
Bu konu ayrıca bu fiyat bandına bu sene alınabilecek en iyi f/p yol bisikleti rehberi de olabilir.

@veterans hocam bende biraz takıntılıyımdır bu konularda,başlangıç bisikleti olduğu için pek bişey farkedeceğini sanmıyorum.Nasıl olsa henüz alışmadığımız için herhangi birini alabilirsin.Benimde kafam karışıktı @Serkan Mıstınoğlu abimiz uyar dedi,bulunduğum yerdede bianchi satan yer var alıp geçecem,başlangıç olduğu için çok fazla takılma bence ileride yetmeyecek zaten değiştirmek isteyeceksin o zaman detaylı araştırırsın.Hepsinin vites vs. aynı tek farkeden jant,ruble oranları onu da kendin araştırıp öğrenebilirsin.images.jpeg
Benim makinede bu :)

@Serkan Mıstınoğlu hocam hayırlı günler.Bianchi slr 400 den daha iyi dediğiniz bir bisiklet varmı başlangıç için acemiyim bu konularda kusuruma bakma.Şunu al dediğin varsa onu alıyım çok teşekkürler yardımcı olduğun için üstad.

@Azzi514 Sedona 610 veya Carraro 022'ye bakabilirsiniz. Bianchi'den daha iyi değiller ama alternatifler.

Carraro'nun maşa aluminyum ama üzerindeki Claris eski nesil Claris. Bianchi'de yeni nesil Claris var

@ahlaksız Şu son bir iki günlük tecrübemle kr300'e göre daha iyi olduğunu sanmıyorum. Yine bu minik tecrübemle Corelli'nin başlamak için oldukça iyi olduğunu düşünüyorum fakat kime sorsam yüz çeviriyor. Beni arayışa iten de bu açıkçası, yoksa direk gidip alacağım şu mereti.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu
@veterans
Yola ilk defa başlıyacaksanız,benim bisikleti tavsiye ederim..
1-Dediğiniz bisikletin maşası karbon değil
2-Dediğiniz bisikletin kadrosu,benim bisikletin kadrosu gibi endurance değil..Yani kr300 alırsanız,benden daha çok bisiklet üstünde eğilmeniz gerekecek..Belki sırt ağrısı,kol ağrısı yaşıyacaksanız ve soğuyacaksınız bisikletten..

Hepinize iyi günler 4 5 yıldır Mtb kullanıyorum.Gezi güzergahları bozuk asfalt kısmı sıfır asfalt bazen de ilçede çok fazla narenciye bahçesi vs var o yılları kullanıyoruz. Yaşadığımız yer küçük bir ilçe küçük bir bisiklet derneği var.( Mtb kullananlardan oluşuyor) Kısmet olursa yol yarış bisikleti almak istiyorum. Mosso cavalier 700 sora set almak İstiyorum ( satış fiyatından daha cazip bir fiyatı 3 taksit alabilme ihtimalim var). İlçede ilk olacak ve ilk defa kullanacağım nelere dikkat etmeliyim. Bozuk yollarda napmalıyım? Renk olarakta neyi tavsiye edersiniz? Alttaki kron da bana ait Mtb

Dosyalar

• 473CDC4D-7CF5-4EA5-91C2-67932BB1730A.jpeg
    473CDC4D-7CF5-4EA5-91C2-67932BB1730A.jpeg
    101,5 KB · Okunma: 41
  • BEE5B899-42B1-421B-B97E-E1239F988836.jpeg
    BEE5B899-42B1-421B-B97E-E1239F988836.jpeg
    101,4 KB · Okunma: 39
  • 36465F05-33AB-4E43-9AB2-715EA50BBAF3.jpeg
    36465F05-33AB-4E43-9AB2-715EA50BBAF3.jpeg
    102 KB · Okunma: 39
  • F3A8867C-8D3C-4EAE-AD65-DFE9F4449A1E.jpeg
    F3A8867C-8D3C-4EAE-AD65-DFE9F4449A1E.jpeg
    250,9 KB · Okunma: 39
Merhaba sayın forum üyeleri,yol bisikleti almayı düşünüyorum 2000 liraya önerebileceğiniz beni üzmeyecek tavsiyelerinizi bekliyorum. Aklımda kron rc 2000 var bu bisiklet hakkında yorumlarınız, tecrübelerinşz nelerdir? Herkese çok teşekkür ederim, kazasız sürüşler dilerim.

İyi akşamlar.Konuyu baştan sona okudum ama birkaç sorum var.

1)Sıfır olarak Triban 500 ya da Mosso 700 Claris almayı düşünüyorum.İncelemelerde Triban'ın ilk kez yol bisikletine bineceklere daha uygun olduğu söyleniyordu.Daha konforlu ve yeni başlayanlar için yokuşlarda daha rahat olduğu vs. Yol bisikletini geçtim 10 senedir bisiklete binmiyorum neredeyse.Ev- okul arası 20 km genelde bu amaçla ya da arada 50-100 km mesafelerde sürmek için kullanabilirim.

2)2.el triban 300 alabilirim onların yerine.Sıfırı kartla alacağım için 2.elde en fazla 1000 civarını çıkabiliyorum.Fotoğraflardan temiz gözüküyor ama almaya bisiklet konusunda bilgisi benden daha iyi olan kuzenimle gideceğim.Görerek alma imkanım var.

Herkese merhaba 2 bisiklet arasında kaldım sizce mosso cavalier 700 sora mı carraro cr-race 042 mi.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Geri