Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

(link)
(link)
arkadaşlar bu iki bisiklet arasında kaldım.Carraro tasarım olarak ve aero selesi ile gönlümü fethetti.Ama corelli nin de vites sistemi daha iyi.Sizce hangisi? Carraro 21 vites,,,Corelli 16vites...Ama corellinin vites sistemi daha iyi.Kararsız kaldım açıkçası.Birde eski claris ve yeni claris modelleri vardı sanırım.Onların arasındaki fark nedir ve bu bisikletlerde yeni claris mi var?

Scudo
Herkese iyi forumlar.
Ben Mosso Cavalier 700 full set Tourney almayı düşünüyorum. Tourney set ve Cavalier serisi hakkında tecrübesi olanlar eksilerini artılarını belirtebilir mi?

(link)
(link)
arkadaşlar bu iki bisiklet arasında kaldım.Carraro tasarım olarak ve aero selesi ile gönlümü fethetti.Ama corelli nin de vites sistemi daha iyi.Sizce hangisi? Carraro 21 vites,,,Corelli 16vites...Ama corellinin vites sistemi daha iyi.Kararsız kaldım açıkçası.Birde eski claris ve yeni claris modelleri vardı sanırım.Onların arasındaki fark nedir ve bu bisikletlerde yeni claris mi var?

İkinci el de bakabilirsiniz o fiyatlara daha iyi donanımlı bir bisiklet alma şansınız olur.

@Albatros_65 Carraro görünüm olarak aero görünüme sahip ama işte o kadar... Aynı zamanda çelik maşaya sahip ki aero kadro zaten ağır bir de çelik maşa daha da ağır kıldı bisikleti... Veee 3'lü aynakol ile yol bisikleti disiplininin dışında bir bisiklet.

Corelli yeni R2000 Claris, 2'li aynakol ve alüminyum maşa ile daha bir yol bisikleti. Ben de Claris r2000 kullanıyorum ve iyi ayarlandiysa hızlı, akıcı vites gecislerine sahip.

Bu haliyle Corelli derim.

@dabann biraz daha birikim ile en az Claris setli bir bisiklet alın. Tourney de kötü bir grupset değil ama kablolarin hoodlardan çıkışı ve vites arttırma-azaltma kollarının farkli yerlerde oluşu birer dejavantaj.
Ancak Claris, abilerinin görüntüsüne sahip, abilerinin teknolojilerini barindirmasiyla yol bisiklerine daha bir yakışır durumda.
Claris 👍

Merhabalar herkese. Bu postta 2 kere bisiklet tavsiye istemiştim. O zamanlar araya başka işlerin girmesi nedeniyle alamamıştım. Ama bu sefer gerçekten kararlıyım almakta. Bütçe olarak 7000TL civarında bir bütçe ayırdım. Seçeneklerim aşağıdaki gibi. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi çekinmeden paylaşmanızı rica ederim. İyi akşamlar dilerim herkese.

- Giant TCR 1 Alü Kadro, Durace Grupset ve Jant Seti
-
Batus Zoncolan Reparto Corse Karbon Kadro, 105 set ve Zonda set
- Ceepo Mamba kadro alıp üstüne, 105-Ultegra karışık set ve Zonda set

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914
@Imp Bu dediğiniz gibi bir şey yapmak isteseydim, iç piyasada var mı bilmiyorum ama, elektrikli yarış bisikleti bakardım. Bir yarış bisikleti(ipince tekerli) alınıp, ona elektrikli bisiklet kiti takılabilir.

Bu sorduğunuzu en iyi şekilde biraz bisiklete binerek cevaplayabilirsiniz. Kiralayın ya da yakınınızdan ödünç alın. Sürdüğünüzde anlayacaksınız zaten olur mu olmaz mı.

• Beğen
Tepkiler: Imp
Merhaba arkadaslar. yerli , kadrosu iyi gravel tavsiyesi , tecrübesi olan var mi?

@Imp Bu dediğiniz gibi bir şey yapmak isteseydim, iç piyasada var mı bilmiyorum ama, elektrikli yarış bisikleti bakardım. Bir yarış bisikleti(ipince tekerli) alınıp, ona elektrikli bisiklet kiti takılabilir.

Bu sorduğunuzu en iyi şekilde biraz bisiklete binerek cevaplayabilirsiniz. Kiralayın ya da yakınınızdan ödünç alın. Sürdüğünüzde anlayacaksınız zaten olur mu olmaz mı.

Kesinlikle haklısınız, yol bisikleti olan bir yakınım olsun isterdim. Bu seçeneği hanımla bile konuştuk ama kira olayı lüleburgazda varmı onu bir araştırayım. Elektrikli bisiklet olayına da biraz baktım. Sadece dağ bisikletlerinde var, diye gördüm. Ama kit takılır takılmaz o konularda sanırım 0 bile değilim

@Fatih Anıl Kendi adıma Ceepo daha şık ve göze gelen bir kadro. Ayrıca aero olmasından dolayı diğer 2 modelden ayrılıyor. Bildiğim kadarıyla aero bisiklet kadroları diğer lightweight ( Safkan yarış bisikleti olarak düşünebiliriz.) ya da endurans modellerden biraz daha ağır oluyor.

Öncelikle karar vermeniz gereken nokta aero bir bisiklet isteyip istemediğinize karar vermek. Eğer istiyorsanız diğer seçenekler elenecektir, istemiyorsanız diğer modellere geçebiliriz. :)
Batus için yorum yapamıyorum çünkü hakkında detaylı bilgi göremedim.

Giant Tcr için üst seviye bir grup set düşünmüşsünüz. Amaç ağırlıktan kazanmak mı yoksa kadroyu uygun alıp ileri de tekrardan grup set üzerine farklı bir kadro eklemek mi? (Tabii ki zevk meselesi). Tcr serisi tutulan, sevilen bir model. Sizi üzmeyecektir ama alüminyum kadroya o grup set ilginç görünebilir.

@Imp merhaba,

bahsettiğiniz şey imkansız değil. ama kesinlikle yol bisikleti kullanmalısınız. başka türlü o ortalamayı yakalayamazsınız.

yol şartlarına da bağlı tabi.

uygun bir antreman süreci ile yapabileceğinizi düşünüyorum.

strava kullanmanızı tavsiye ederim. oradan gideceğiniz yolun rotasını oluşturup ne kadar eğim, yokuş vs. var görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Imp ve Hami Bulut
Merhaba arkadaşlar buradan birkaç karşılaştırma sormuştum:)
Şimdi yine iki bisiklet hakkında ki görüşlerinizi alabilir miyim?

Giant tcr advanced 1 kom vs Cannondale supersix evo

Her ikisi de ultegra ve v fren olduğunu düşünerek görüşlerinizi yazarsanız sevinirim,

@Imp merhaba yapmanız gereken ortalama profesyonel sporculara yakın. Siz bence elektrikli yol bisikleti alın. Orbea da görmüştüm. Link i bulursam atarım

• Beğen
Tepkiler: Imp
Merhaba herkese, 35 yaşında sigarayı bırakmış bir muhasebe elemanı olarak, aklıma takılan belkide hayata geçireyemeceğim merakım için vaktinizi alacağım için kusuruma bakmayın. Hergün işe gitmek için 57 km yolum var, aslında hangi bisikletten daha çok yapılabilirliği varmı onu öğrenmek istiyorum (hergün gitmek zorunda değilim) iş yerinde bırakabilirim bisikleti)

57 km yolun benim adıma sürdürülebilir olabilmesi için 1,5 saat (ilk etapta 2 saat) civarlarında olması lazım. Aksi bir durumda sürdürülebilirliği kalmaz diye düşünüyorum.

1,5 saatte 57 km gidebilmem için yaklaşık 35-40 km tam olarak 38km/h ortalama sürat yakalamam lazım. Bu yapılabilir mi? Hiç birşey bilmeyen biri olarak sorduğum zaten aşikar umarım dalga geçmezsiniz. :)
Süreceğim yolun tamamı asfalt yaklaşık 20 kmsinde iniş yokuşlar var ancak geriye kalan 30-35 km eğimi nasıldır pek bilmesemde (şuan düşünme gereği duydum) yol düz gibi duruyor.
Hayır yapılamaz derseniz, geriye kalanı okumanıza gerek yok cevabınız için teşekkür ederim.

Evet olabilir, bu süratlerde iyi bir kondisyonla1, 5 saatte yapılabilir derseniz. Sizede teşekkür ederim ancak bir kaç sorum daha olacak.

- Yol bisikleti doğru bir tercihmidir? Farklı bir öneriniz varmıdır?
- Sizdeki bilgi ve tecrübe ile empati yapsanız nasıl bir kombin yada yol izlerdiniz.
- Herhangi tavsiye öneri yönlendirebileceğiniz biryer varmıdır.

Biliyorum fiyat önemli bir unsur ve bütçe belirtilmesi isteniyor(bir kaç konu okudum yazmadan önce) . Ancak ben olayın yapılabilirliğini ve başlanması gereken yer konusunda tatmin olmalıyım ki bütçe ve gerekli bilgi/donanım olayına sonra girerim diye düşündüm.

Not: Önce düşük bir modelde hafta sonları başlayıp sonrasında, yol bisikletine geçme gibi bir lüksümde yok. Ya bu yolda sürebilirim sporumuda keyfimide yaparım. Yada yalan olur gider. Tek lüksüm tek yönlü oluşu (olabiliyorsa) Yani 57x2 yapma zorunluluğum yok.

Özellikle işe gidip gelmek için 38 ort cidden çok uçuk bir rakam. Hiç engebe ve yol ayrımı olmayan 40km'lik sahil hattında bile tek başına 38 ortalama çıkaran kişi sayısı sayılıdır. Ki sabah kalkıp işe gitmeden önce böyle bir efor harcayan kimseye rastlamazsınız. Yani bu hız üzerinden bir bisiklet planı hem ulaşılması zor hem sürdürülemez bir plan malesef :(

(link)
Bahsettiğim 40 km rota için hızlara linkten bakabilirsiniz. (Ki büyük çoğunluğu peloton / grup sürüşü ile yapılmış süreler)

Merhaba arkadaşlar buradan birkaç karşılaştırma sormuştum:)
Şimdi yine iki bisiklet hakkında ki görüşlerinizi alabilir miyim?

Giant tcr advanced 1 kom vs Cannondale supersix evo

Her ikisi de ultegra ve v fren olduğunu düşünerek görüşlerinizi yazarsanız sevinirim,
Giant TCR Advanced Kom serisinde 50-34 aynakol 11-34 ruble mevcut. Diğerinde 52-36 aynakol mevcut ve geometrileri birbirinden farklı. Ben iki bisiklet arasında kalsam yine kullandığım bisiklet olan Giant ı tercih ederdim.

Özellikle işe gidip gelmek için 38 ort cidden çok uçuk bir rakam. Hiç engebe ve yol ayrımı olmayan 40km'lik sahil hattında bile tek başına 38 ortalama çıkaran kişi sayısı sayılıdır. Ki sabah kalkıp işe gitmeden önce böyle bir efor harcayan kimseye rastlamazsınız. Yani bu hız üzerinden bir bisiklet planı hem ulaşılması zor hem sürdürülemez bir plan malesef :(

Bahsettiğim 40 km rota için hızlara linkten bakabilirsiniz. (Ki büyük çoğunluğu peloton / grup sürüşü ile yapılmış süreler)
teşekkürler @BerkEvren , @makaram 'ın da tavsiyesiyle, strava beni yolu 15 km kısaltacak bir yol tavsiyesinde bulundu araçla pek tercih etmediğim bir yoldu ama bisikletle daha cazip ve çekilebilir yol (hem doğayla daha iç içe hem daha az trafik) ve strava tahmini süresi 1 saat 54 dk. 22,5 km/h ortalama hız ile ilk etapta zor olsada yapılamaz değil sanırım. Sanırım bir tık daha ikna olmaya yakınken bisiklet fiyatlarını hayranlıkla izliyorum. Gerçekten ciddi farklar varmı bilemiyorum ama trek başlangıç bisikleti 7.000+

• Beğen
Tepkiler: makaram
orbea orca aero yol bisikleti hakkında ne düşünüyorsunuz. Sıfır almayı düşünüyorum.

Selamun Aleyküm güzel forumun güzel insanları bir kaç bisiklet arasında kaldım yardımınıza ihtiyacım var. 2500 civarı bir bütçem var öncelikle sıfır mosso 700 tourney , kron rc1000 , carraro nun tourney setli muadili birde corelli kr200 (claris setli ) olan bisiklet arasında kalmıştım taki düne kadar bunlara birde ikinci el giant scr1 eklendi sora setli karbon maşalı resimlerden gördüğüm kadarıyla baya temize benzeyen bir giant scr1 buldum 3100 yazmış sahibi 2800 e kadar düştük yarın bisikleti görmeye gidicem büyük ihtimallede beğenicem giant scr1 2017 model yazmış ama 2016 katalog rengi var bisiklette linki burada
(link)
Lütfen sebepleriyle artısı eksisini yazarak bir modeli öne çıkarın fikirleriniz benim için çok değerli

Geri