Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinde lastik seçimi

selamlar. kuzenim yurtdışından vittoria randonneur tech 700x28 lastik getirecek elinde fazladan varmış kullanmadığı.

baktığım kadarıyla şehir bisikleti kategorisinde gözüküyor. fiyatı da fena değil iyi birşey gibi :) yol bisikletimde efektif kullanabilir miyim bilgisi olan var mı? mevcut lastiğim de 700x28.

Scudo
selamlar. kuzenim yurtdışından vittoria randonneur tech 700x28 lastik getirecek elinde fazladan varmış kullanmadığı.

baktığım kadarıyla şehir bisikleti kategorisinde gözüküyor. fiyatı da fena değil iyi birşey gibi :) yol bisikletimde efektif kullanabilir miyim bilgisi olan var mı? mevcut lastiğim de 700x28.
Decatlonda satılıyordu geçen sene aldım, kullandığım süre içinde hiç patlak yaşamadım koruması iyi. Ben Max psi nin biraz üstünde hava bastığım için yanakları çatladı.

Mossonun jantı profilli olduğu için geçen gün bisikletçi bana Schwalbe Lugano 2 ve Cst czar önerdi. Bu lastikler hakkında bilgisi olan var mı.

Son düzenleme:
Merhaba, bende yol bisikleti olarak kron rc1000 var. 25mm lastik kullaniyorum ancak yollar cok kotu oldugu icin hem konforu cok dusuruyor hem de cok fazla patliyor. Patlama korumalı 28mm bir lastik alsam jantıma uyumlu olur mu ve kadroya sürtme ihtimali var mıdır acaba?
Bu soruya cevap verebilrcek arkadaş var mı ? Rc1000 28 lastikle kullanılabilir mi sürtme yaomadan

Bu soruya cevap verebilrcek arkadaş var mı ? Rc1000 28 lastikle kullanılabilir mi sürtme yaomadan
Marka bununla ilgili bir bilgi sunmuyorsa denemeden öğrenemezsiniz maalesef. Ya da daha önce denemiş birisinin bilgi vermesi lazım. Jantınız yüksek ihtimalle uyar ama kadro konusu muamma. Ayrıca 25mm olarak da zırhlı ve patlak koruması yüksek lastikler mevcut.

Merhaba, burdan cevap gelmeyince kendim deneme yanılma yoluyla öğrendim ki kullanılabiliyormuş. Şuanda kendi bisikletimde 28 Vittoria Urbano 9 zırhlı lastik var. Arka lastik için uyuyor, ön lastik için 1 2 sene önce denemiştim ama sanki uymuyor diye hatırlıyorum. 28lik lastikler yol bisikletleri için gerçekten çok güzel, özellikle haftasonları hariç kaldırım taşlı yollarda kullandığım için büyük konfor sağlıyordu.

Bu biraz da lastiğe göre de değişiyor sanki. 28 mm lastik kullanabildiğim bir kadroda 26 mm başka bir lastiği kullanamamıştım ben. En olmuştu ama profilden sığmadı maşanın ön frenin takıldığı yerin altından sürtme yapmıştı.

Bianchi SLR ve Mosso TCA serileri için 28 mm lastik yorumu yapabilecek var mıdır?

Schwalbe Cx Pro 700x30 diye bir lastik var.Bu lastiği yol bisikletine takmak sizce ne kadar mantıklı ? Yol bisikletinr şehir içinde de kullanıyorum ve şartlar malum .Bu lastiğin hafif dişi oluşu Cyclocross veya Gravel bisiklet havası uyandırıyor hemde yolda ki pürüzleri daha az hissederiz.Kısacası 28 lik lastik taksbiliyosak bu lastiğide takabiliriz herhalde ? Zırhlı bi lastik değil diye biliyorum bu yüzden biraz hafif .
E1205F01-C659-4006-ABD2-4FB0880DAD7E.png

Schwalbe Cx Pro 700x30 diye bir lastik var.Bu lastiği yol bisikletine takmak sizce ne kadar mantıklı ? Yol bisikletinr şehir içinde de kullanıyorum ve şartlar malum .Bu lastiğin hafif dişi oluşu Cyclocross veya Gravel bisiklet havası uyandırıyor hemde yolda ki pürüzleri daha az hissederiz.Kısacası 28 lik lastik taksbiliyosak bu lastiğide takabiliriz herhalde ? Zırhlı bi lastik değil diye biliyorum bu yüzden biraz hafif .
269938 dosyayı görüntüle

Arazide sürmüyorsanız kullanılacak lastik değil. Yoldan hangi titreşimi alır bilmiyorum ama lastiğin kendi dişlerinin yarattığı titreşimi sürekli hissederseniz.

Arazide sürmüyorsanız kullanılacak lastik değil. Yoldan hangi titreşimi alır bilmiyorum ama lastiğin kendi dişlerinin yarattığı titreşimi sürekli hissederseniz.
Hocam lastiğin kenei yarattıgı titreşimi severim o ayrı :) hani hafif bi gravelimsi bi his olur mu acaba emniyet şerinde ki mıcırlardan kurtulurum diye belki dedim .

• Beğen
Tepkiler: makaram
"28mm lastik takabiliyorsak, 30mm dişli lastik de takabiliriz" çok doğru bir yaklaşım değil. Çayırda, toprak yolda, çamurda sürülsün diye tasarlanan cyclocross lastiği ile asfaltta sürmenizi da tavsiye etmem.

"28mm lastik takabiliyorsak, 30mm dişli lastik de takabiliriz" çok doğru bir yaklaşım değil. Çayırda, toprak yolda, çamurda sürülsün diye tasarlanan cyclocross lastiği ile asfaltta sürmenizi da tavsiye etmem.

O zaman biz şansımızı herkesin yaptığı gibi gibi yol biskletine Schwalbe 700x28C Marathon Green Guard olarak kullanalım şehir içi için daha uygun gibi :)

Continental Gp 5000 sarı yanaklı olan modelden almıştım. Çok memnunum. Ama dün akşam bir mıcır parçası lastiği yandan kesti ! Ufak bir 4 mm uzunluğunda kesik oluştu. Ama hangi lastik olsa bu yarık oluşurdu. Yola savruluş mıcırlar maalesef hangi lastik olsa zarar verecek kadar çoktu. Neyse sağlık olsun. Lastiğimden halen çok memnunum.
İç lastikte ise tel batmış gibi delik var.

Continental Gp 5000 sarı yanaklı olan modelden almıştım. Çok memnunum. Ama dün akşam bir mıcır parçası lastiği yandan kesti ! Ufak bir 4 mm uzunluğunda kesik oluştu. Ama hangi lastik olsa bu yarık oluşurdu. Yola savruluş mıcırlar maalesef hangi lastik olsa zarar verecek kadar çoktu. Neyse sağlık olsun. Lastiğimden halen çok memnunum.
İç lastikte ise tel batmış gibi delik var.
Çok güzel lastik gerçekten ama yandan yarılmalara karşı muadillerine göre biraz dayanıksız sanki. Benim de aynı olay başıma geldi ve etrafımda kullanan bir çok kişi benzer sıkıntıyı yaşadığı için ve malum fiyatları da epey yükseldiği için sadece yarış lastiği olarak kullanıyorlar artık.

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc
Herkese merhaba
Yol bisikletim için lastik arıyorum. Aşağıdaki lastikler beni memnun eder mi? Bunların arasında ki fark zırh kısmında mı ?
(link)
(link)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Herkese merhaba
Yol bisikletim için lastik arıyorum. Aşağıdaki lastikler beni memnun eder mi? Bunların arasında ki fark zırh kısmında mı ?
(link)
(link)

Yol bisikletinize lastik arıyorsanı zbu lastikler sizi memnun etmez. Bir tanesi 620 gr lastik yol bisikleti için sıkıntı dert tasadan başka birşey vermez :)

Herkese merhaba
(link)
(link)

Üreticinin resmi sitesinde ( (link) ) Xpedium modeli Tires > City-Commuter kategorisinde ( (link) ) listelenmiş. "THE CST XPEDIUM LINE WAS DESIGNED TO GET YOU THROUGH THE DAILY COMMUTE" diye de açıklamışlar. Resmi site daha fazla bilgi bulma açısından çok yetersiz, örneğin siteye göre 700x25 seçeneği yok, Safe ile Safe+ diye bir model ayrımından ya da yanakta görülen SAFE yazısının anlamından bahseden bir kısım yok. Üreticinin sitesi böyle olduğunda bilgi almak için sundukları yollarla iletişim kuruyorum, soruma cevap alamazsam o firmayla yolumu bir daha kesiştirmemeye özen gösteriyorum.

Sadece HB'deki iki ürüne bakarsak, ikisinin de görselleri aynı, fiyatları neredeyse aynı. Bu durumda az fiyat farkı göze alınıp SAFE+ alınabilir, belki şansa "+" işareti olan ya da "+" denmeyi hak eden bir model gelir ama yüksek olasılıkla SAFE yazan, diğeriyle aynı ürün gelir.

Her durumda, diğer korumalı yol lastiklerinin iki katına yakın ağırlıkta bir ürün olduğundan iki yukarıdaki mesajda belirtildiği gibi başka lastiklere bakmakta fayda olabilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RmzBurak
Herkese merhaba
(link)
(link)

Patlaklardan bıkmış, yarış-performans derdi olmayan, bütçesi sınırlı iseniz alınır neden olmasın...
Maxxis Detonator sahibiydim. Yaklaşık 230 gr ağırlığında. Birkaç sürüş sonunda yokuş aşağı gidiyorken patladı, hem de öyle böyle patlama değil. Yere temas noktasında 2-3 cm kadar uzunluğunda kauçuk kopmuştu. Güçlükle yama yapıp eve dönmüştüm. Sonrasında 28mm zırhsız Mitas bir lastiğe geçtim. Onda da bolca patlaktan sonra 520gr 28mm zırhlı Vittoria bir lastiğe geçtim. Allah' a şükür patlak yüzü görmedim. Lastik konusunda öncelikler ve bütçe temel etmen oluyor. Demem o ki "ben bisikletime binerim. beni bir yerden bir yere sıkıntısız götürsün" dersen alınır. Yuvarlanma direnci, ağırlık vb performans kıstasın varsa alınmaz.

Geri