Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinde lastik seçimi

Continental grandprix 4000 model lastikleri kullanıyorum. Yakın zamanda yeni lastik almam gerekiyor sizce aliexpress veya sizin önerebileceğiniz site varsa yurtdışından aynı modeli veya 5000 modelini mi getireyim ? Lastiklerden epey memnunum ancak şu anda ülkede yeni lastik almak için bir türlü stok bulamıyorum. Aynı muadilde performans klasmanında lastik önerebilirmisiniz. Ağırlığı çok olsun istemiyorum hem fiyatı orta düzey olsun hemde muadil performans verecek birşey istiyorum. Ebat olarakta 700x23 mü yoksa 700x25 mi önerirsiniz ?

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Scudo
23 artık standart dışı kalmış bir ebat. hem de konforu ciddi anlamda azaltıyor. ben yeni tercihlerimi 28'lik olarak yaptım, sürtünme direncine dair son yıllarda ortaya çıkan bilgiler doğru teker basıncıyla büyük tekerlerin daha verimli olabileceğini gösterdi.

• Beğen
Tepkiler: Samet M.
(link) şu iyi midir sizce? bir çılgınlık yapıp aldım ama

Sanırım 23C almışsınız. Bir arkadaş 23C kullanıyorda soğuk asfaltta pek memnun olmuyor. 😅

Sanırım 23C almışsınız. Bir arkadaş 23C kullanıyorda soğuk asfaltta pek memnun olmuyor. 😅
25 aldım hocam ben :) ya ben o kadar profesyonel olduğumu sanmıyorum. beklentim çok yüksek değil, süreyim bisikleti yeter bana kafasındayım :)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
25 aldım hocam ben :) ya ben o kadar profesyonel olduğumu sanmıyorum. beklentim çok yüksek değil, süreyim bisikleti yeter bana kafasındayım :)
Estağfurullah... bende uzman ya da çok bilgili değilim.

Patlaklardan bıkmış, yarış-performans derdi olmayan, bütçesi sınırlı iseniz alınır neden olmasın...
Maxxis Detonator sahibiydim. Yaklaşık 230 gr ağırlığında. Birkaç sürüş sonunda yokuş aşağı gidiyorken patladı, hem de öyle böyle patlama değil. Yere temas noktasında 2-3 cm kadar uzunluğunda kauçuk kopmuştu. Güçlükle yama yapıp eve dönmüştüm. Sonrasında 28mm zırhsız Mitas bir lastiğe geçtim. Onda da bolca patlaktan sonra 520gr 28mm zırhlı Vittoria bir lastiğe geçtim. Allah' a şükür patlak yüzü görmedim. Lastik konusunda öncelikler ve bütçe temel etmen oluyor. Demem o ki "ben bisikletime binerim. beni bir yerden bir yere sıkıntısız götürsün" dersen alınır. Yuvarlanma direnci, ağırlık vb performans kıstasın varsa alınmaz.
O kadar performan beklentisi olan biri değilim, işe gidip geliyorum hafta sonları turlara katılıyorum işte. Kendi halimde pedallıyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: benben
Ben de yirmiüççüyüm. Standart dışı kalma diye bir şey yok. Aynen devam. 🙂

• Beğen
Tepkiler: enzo ve Ali Eren
23'e +1
Arada biraz 25'lere gözüm kaysa da kendimi ikna edemiyorum.

Continental GrandPrix Attack/Force 700x23-25
model lastikler hakkında ne düşünüyorsunuz. Performans ve kalite açısından.

Continental GrandPrix Attack/Force 700x23-25
model lastikler hakkında ne düşünüyorsunuz. Performans ve kalite açısından.
Sana dolma teker de olsa yine akarsın 😊 hız istiyorsan vittoria düşün derim, performans ve patlak koruma ikisi bir arada olmuyor

• Beğen
Schwalbe one evo kullanan arkadaşlar.700 30 almayı düşünüyorum.Soğuk asfaltta sürüyorum genelde.Önerir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
vittoria corsa graphene 25C kullanıyordum. kurlar böyleyken rubino graphene 2.0 modeline geçiş yaptım. yağmurlarda çıkmıyorum, kuru havada performansı beni memnun etti. ben merlinden aldığımda 2 dış lastik 3 iç lastik türkiyedeki iki dış lastik fiyatından ucuza gelmişti...

Son düzenleme:
  • Beğen
23C ilk aşktır arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren ve Özcan
23 le başladım 25 e geçtim sonra 28 aldım kadroya sürtünce 25 e geri döndüm 23 e dönmeyi asla düşünmedim. İlk aşkımdan nasıl bir nefret ettiysem. :):)

Hayirli aksamlar. Lastik değişiminde jant etken değil mi? Misal bisiklet orjinalinde 23 lastikli geliyorsa bunun bi aralığı varmi? Tabi kadro açıklığı mevzusu ayrı durum. 23 le gelen janta 25 28 vs takmak nasıl belirlenir?

Fiyatına göre çok iyi lastik, benim ikinci çiftim. Hızlanma , düşük yuvarlanma direnci , patlak koruması ve viraj kabiliyetinden çok memnunum.
Tabii ki kuru zemin ve 700x25 olarak yorumluyorum.

Geri