Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine başlangıç rehberi

Bende bugünden itibaren şehir bisikletinden yol bisikletine geçtim ancak fren kollarını sıkmak gerçekten çok zor geldi bana belki gidonun şeklinden dolayı bilemiyorum...fren kollarını daha kolay kullanmanın bir yolu varmı acaba ? yoksa zamanla alışmak mı gerekiyor =

Scudo
Zamanla daha kolay gelecek ama yanlış şekilde monte edilmişse daha zor olacaktır. Dilerseniz özel mesajdan bir resim atın kontrol edelim

Selamlar,

Forumda da yol bisikletinde yeniyim. Sipariş verdiğim bisiklet Mosso 730TCA Tiagra. Geometrisi konusunda yorumlarınıza ihityacım var;
Ben Bakırköyde oturuyorum işyerim Etilerde. Mevcut şehir bisikletimle bu yolu haftada 3 kez (B.köy-Etiler 25km) gidip geliyorum. Ayrıca haftasonları 100kmlik tur planlarım var. Bu geometri doğru bir seçim midir?

Teşekkürler

Geometri bilgileri sanırım bununla aynı
(link)

Merhaba arkadaşlar bende yol bisikletine başlamak istiyorum aşağıdaki bisiklet çok hoşuma gitti bu model nasıldır (link) bisikleti aldıktan sonra bütçe el verdikçe değişikliğe gitmeyi planlıyorum ilk olarak aynakolu değiştireceğim(rengi çok kötü),sonra jant seti ve lastikler daha sonra grup setin aynakol harici kalan kısmını değiştirerek güzel bir bisiklet elde etmeyi düşünüyorum.Öyle gram takıntısı falan olan birisi değilim görüntüsü güzel olsun parasına göre özellikleri cok kötü olmasın benim icin yeterli.Değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

@sahinatabey01

Merhaba, bisiklet çok güzel, ama fiyatına göre komponentleri düşük kalmış. Bu fiyata 2. el seçeneklerini değerlendirmenizi öneririm.

(link)

21 Inch diyor kadroya, 185 boyum var idare eder miyim sizce?

@dublebas

Tam ölçülerini öğrensek daha sağlıklı olur ama daha büyüğü olmadığı için size uygun olacaktır

• Beğen
Tepkiler: dublebas
Merhabalar , ilk defa market bisikleti dışında bir bisiklet ve ilk defa yol bisikleti alacak birisi için claris set düzenli bakım ve ayar yapımı ile tatmin eder mi ?

@Baki KAYAN birşey sormak istiyorum. Ben katlanırdan geçtim yol bisikletine ve katlanırı şehir içinde sıklıkla kullanıyordum.
şimdi yol bisikletimde kitli pedal var ve kısa işlerim için bile o ayakkabıları giymek istemiyorum.
Bir yolu var mı acaba? ya da normal spor ayakkabıyla kitli pedalı kullanmakta bir sıkıntı olur mu?

Cevabınıza göre katlanırı satıcam:)

bu kurt benim de içime düştü artık. her gün bisiklet bakmadan yapamıyorum. ghost 5100ümü satılığa bile çıkardım. şehirden yola geçmek istiyorum. günde toplam 15 km ev iş arası hafta sonları da 70 km kadar yol yapıyorum ama artık şehir bisikletiyle olacak iş değil. alü kadro, carbon maşa, biraz daha iyi bir jant seti işimi görecek gibi. aklımda canyon endurace 6 ve cube peloton race bisikletler var. M 53-54 beden bir bisiklet düşünüyorum. 36 yaşındayım ve kendime dışarıdan bakınca çocuk gibi görmeye başladım. ne pis hastalıkmış bu ya. :)

@Kazuya

pek rahat olmuyor ama kullanımda bir sıkıntı yok. ben de bazen işe bisikletle gelirken öyle biniyorum. yokuş çıkarken ayakları acıtıyor biraz sadece.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
@Kazuya

Dağ pedalı ise sıkıntı olabilir. Temas alanı küçük olduğu için riskli olabilir, düşme şansınız var. Yol pedalı nispeten daha rahat normal ayakkabı ile de kullanılabilir.

• Beğen
@Berke yol pedalı. Denemekte fayda var ohalde.

@Kazuya
Yol pedalı ise pek sorun çıkacağını sanmıyorum ama ayağı kalkınca dikkatli olun.

@Berke çok teşekkürler, dikkat edicem

• Beğen
Tepkiler: Berke
@Kazuya

Yol pedalı takılı bisikleti kullanmak riskli olabiliyor. Ayağınızdan pedal kayabilir. Hızlı giderseniz dengenizi bozabilir. Bu riske girmeyin derim. Tavsiyem crankbrother markasının 4 taraflı mtb pedalları var. Mtb ayakkabısı ile kullanılıyor. Kaba değil, en azından kilitli pedalı kullanıp mtb ayakkabısı ile rahat edersiniz.

• Beğen
Ben de yol pedalı olan pd-r540'ı okula gidip gelirken günlük ayakkabılarımla kullanıyorum, bir konu açacaktım bunun hakkında ama erindim. Buraya yazayım madem;

1.Kesinlikle kalkışta yavaş kalkın.
2.Kesinlikle 20-25'i geçmeyin veya kadans'ı çok yüksek tutmayın(60-70'in üzeri riskli)
3.Kesinlikle pedalların üzerinde ayağa kalkmayın.
4.İnişlerde yüksek hızlara çıkmayın zira pedal çevirmeye çalışırsanız yine ayağınızın altından kayar.

Aklıma gelenler bunlar, daha vardı da unuttum :) Kısacası sakin sakin gitmekte bir sakınca görmüyorum :harika:

@taner07 Yol bisikletini normal pedalla kullanmak bu kadar tehlikeli mi?
Çünkü benim de bir yol bisikleti alma düşüncem var ben de doların düşmesini vs bekliyorum ve amacım da günlük işe giderken ve sürekli olarak gezme amaçlı kullanamak. Ayakkabı almayı pek istemiyorum, zaten yarışmak gibi bir sıkıntım da yok bu ayakkabı işi biraz daha düşündürdü beni...

Bir de ilgimi çeken bir şey daha var, bayiler hep "yarış" amaçlı modelleri getiriyorlar. Ya da onlar sanki daha çok ortalardaymış gibi geldi bana. Mesela merida'nın RIDE serisi daha çok konfor ve günlük sürüş için yapılmış bir geometriye sahip o değil de REACTRO var ortalıkta, ya da SCOTT da SPEEDER serisi belki fiyatından dolayı daha çok... yoksa bana mı öyle geldi bilmiyorum. Bazı firmaları ise hiç bilmiyor ve tanımıyoruz bir TREK tir gidiyor, chainreaction sitesinde VİTUS marka bisikletler var insan merak ediyor iyi midir lan bunlar? diye ben pek rastlamadım. Sanırım biizm bayiler ve satış anlaşmaları ile ilgili bir durum.
ne dersiniz? düşüncem doğru mu yoksa bana mı öyle geliyor?

@alper 76 yok siz yanlış anlamışsınız ben kilitli pedalı normal ayakkabı ile kullanmaktan bahsediyorum, normal pedal ile kullanabilirsiniz rahat şekilde :harika:

• Beğen
Tepkiler: Imlampre ve Kazuya
Geri