Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine başlangıç rehberi

Scudo
@taner07 tamam :) içim rahatladı vallahi... Bu arada sanırım üstün kalitesinden olmalı pedallaın fiyatları da çok etkileyici maşallah.

Yol bisikletim olmasa da yazıyı baştan sona okudum. Hız tutkusu ve agresif sürüş ön planda olunca insanın kanı kaynıyor. Yokuşlar başa bela gibi duruyor ancak insan vücudu alışır sanırım. Seneye bir yol bisikleti gözüktü bana [emoji85] Başlığa tekrardan göz atıcam faydalı bilgiler var. Hayırlı geceler herkese...

• Beğen
Tepkiler: Engin er.
@Kazuya
Altı sert ayakkabı ile kilitli pedalı kullanmak çok riskli. Kayar zaten.
Kısa gezintiler için tabanı yumuşak ya da tırtıklı ayakkabı işinizi görür ama yine de çok güvenli ve konforlu olmaz...
Ben de yol kullanıyorum ama katlanır da olsun diye düşünüyorum.
Tam karar vermedim gerçi.
Satmayı düşünürken haberim olsun isterim.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
Merhabalar konu çok faydalı teşekkürler bilgi veren arkadaşlara bende yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum. @Baki KAYAN birşey sormak istiyorum. (link) Bu bisikleti almayı düşünüyorum bütçeyi denkleyebilirsem başlangıç için uygun olur mu ?

@Metin Yakıcı
Tabi ki, iyi bir seçim olacaktır.

@Ahmetgitar spor ayakkabıyla kullanıcam, yumuşak ve tırtıkı, izlenimleri paylaşırım.
katlanırımı satarsam ilk sıra sizin:)

Ben De çift taraflı pedal kullanıyorum, kilitli ayakkabıyla bile trafikte kilitsiz tarafı kullanıyorum daha rahat oluyor.

Yol bisikletini arada sırada ulaşım amaçlı da kullanacaksanız çift taraf alın rahat edin.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
merhabalar.
benimde şöyle bir sorum olacak başlangıç için dediğimiz nasıl bir şey oluyor? ben mesela makinamın üzerindeki donanımlara

bakarak karar vermeye çalışıyorum hatalımıyım? örnek başlangiç diye Shimano Ultegra değilde Shimano Claris mi yada

Sram Force yerine Sram Apex mi almayıyım? Ayrıca kadro boyu dışında belirleyici extra nelere bakmamız gerekiyor. Bende yol

bisikletine geçme yolundayım ve bisiklet arıyorum fakat bir sürü marka bir sürü donanım olunca birde üzerine fiyat karmaşası

da eklenince içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ayrıca yurtdışı, yurtiçi alımlarında çok bir fark oluyor mu? Bunun dişinda

marka konusu var kadro markasının fiyata birhayli etkisi oluyor Kron ile Cannondale mesela markanın ne getirisi yada katkıso oluyor?

Vereceğiniz cevaplar karar vermemde oldukça etkili olacağını düşünüyorum.

@zenero Bu konuda sürüş üzerine tartışıyoruz, bisiklet seçimi konularına yazarsanız daha doğru ve verimli bilgiler alabilirsiniz :)

Baki abi bende bir soru sorayım o zaman.Abi sence endurance mi yoksa safkan yarış kadrosumu alınmalı?

@M.Furkan Kurt

Bisiklet seçimi konularında araştırmamız daha sağlıklı olacaktır ancak geri çevirmeyeyim tabi ki

Hangi amaçla kullanmak istediğine bağlı, yarış amaçlı kullanacaksan tabi ki safkan yarış kadrosu tercih edilmeli. Endurance bisikletler yarış amaçlı bisikletlerden biraz daha konfor sağlıyor, tercih edilme sebebi bu olmalı. Endurance bisikletler ile yarışılmaz diye bir kaide de yok tabi ki, Edirne yarışında oldukça fazla sayıda endurance kadro mevcuttu.

@Baki KAYAN Abi nerdeyse forumdaki bütün konuları okudum :).Endurance titreşimleri daha iyi absorbe ediyormuş.Ya şimdi aklımda soru endurance alırsam safkan yaris kadrosuna göre hantal kalırmı?

@M.Furkan Kurt bu biraz da size bağlı diye düşünüyorum.
Sınırlarınızı çok zorlamadan sürüş yapıyorsanız bence fark olmaz.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@M.Furkan Kurt
Çok uzman sayılmam ama endurance -gelecekte sınırlarınızın son noktasına çıkmayacaksanız (gerçi o zaman her halukarda neyle başladıysanız başlayın daha iyisini isteyeceksiniz)- daha mantıklı bir seçim gibi duruyor.

Geri