Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

@Yunus_tahaa

Sıfır ise xrs030 için fiyat çok iyi. Ben olsam onu alırım. Yalnız. aynakol dişli oranı 53/39 çok sertmiş. Kondisyon zayıfsa yokuş çıkarken çok zorlar.

• Beğen
Tepkiler: Yunus_tahaa
Scudo
@saglam.serdar

XRS 030'ların Tiagra'lı ve Apex'li versiyonları var, fiyatları da farklı. Ve model yılı farkları da mevcut. Muhtemelen bu yüzden uygun.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Yunus_tahaa Cube,Lapierre gibi bir üst segment markalarına geçersiniz. Salcano sadece giriş seviyesi bisikletler için mantıklı. Karbon kadrolarını kimin,nerede,nasıl ürettiklerini bile açıklayamıyorlar. Hiçbir yerde hiçbir bilgi yok. Kadroları ile ilgili en ufak bir bilgimiz bile yok. Hangi testlerden geçiyorlar? Sağlamlar mı? Güvenliler mi? Ağırlık? Geometri? Hiçbir şey yok :)

Bu sebeple Salçano'nun ancak aluminyum kadroları tercih ediliyor. Hiç olmazsa servis ağı yaygın, yedek parça rahat, kullanıcısı çok, ikinci eli yaygın, satması kolay, temini kolay, her yerde satılıyor ve giriş seviyesi yol bisikletleri arasında en çok satan firma. Mosso'nun, Carraro'nun, Sedona'nın, Bianchi'nin, Kron'un belki de B'twin'in önünde

@Serkan Mıstınoğlu

Ben internet sitesinde yer alan modeli baz alarak yorum yaptım. Eğer dediğiniz gibiyse farklı değerlendirme yapılabilir tabi...

• Beğen
@saglam.serdar Bu yıl XRS 030 Tiagra üretilmedi. Muhtemelen geçen yılın bisikletidir. Renginden anlayabiliriz ancak, hangi yıl olduğunu

Bu yıl XRS 030 Tiagra Disk Fren ve XRS 035 Tiagra modellerini sürdüler, sizin de siteden baktığınız gibi.

Yani bahsettiğimiz bisiklet en iyi ihtimalle 2016, veya 2015.
Bayiiler bunu çok sık yapıyor. Hangisine model yılını sorsanız tereddütsüz 2017 der :D Esnaflık, sanırım bunu gerektiriyor. :acpsnr:

@Serkan Mıstınoğlu

Benim sitede gördüğüm model bu... Sram Apex setli...

(link)

• Beğen
@saglam.serdar apex ile tiagra modeli arasında 400-500 lira fark vardı geçen yıl o_O

Tiagra < Apex < 105 < Rival diye gidiyor kabul gören sıralama

• Beğen
@Yunus_tahaa
Salcanoyu çok iyi tanımıyorum..
@Yunus_tahaa
Fiyat iyi.
Modeli netleştirsek yorum yapacağım..
Bütçe bu kadar ise başlangıç için alınır. Değil bütçe çıkabiliyorsa az önce aktif pedalle görüştüm. 3800 TL civarı Allez tiagra 4700 veriyorlar..

@Serkan Mıstınoğlu

Valla Tiagra'nın üzerini hiç denemedim ama Salacano.com'da yer alan XRS03O güzel bisiklete benziyor. 2 bin 400 verirdim.

@yusuuf.klnc
Kesinlikle, ben 45 km/h olayını kilitli pedal olmadan çok da zorlamadan yaptım. Bisikleti bu yaz aldım Mosso 735TCA 105 setli rs11 jantlı baya iyi makine

• Beğen
Tepkiler: hydrocon
D
@Serkan Mıstınoğlu
Dediğiniz gibi Xrs030 tiagra 2016 modeliydi bayinin verdiği fiyat. 3bin küsürse liste fiyatı. Benim düşündüğüm aradaki 800 lirayı verip Ritchey gidon, boğaz, sele - borusu ve grandprix 4000 'e sahip olmaktı ancak dediğinize göre 040 almak daha mantıklı. Biraz tecrübe kazanıp Cupe 'e geçeceğim gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
@Erkin Kalender Sen yol bisikletiylr yatıp rüzgara karşı 45 yapmak okadar imkansız bişey değil patlama olarakta yapılır niye öyle dediniz?

yalnız sanırım bahsedilen 45 km ortalama olarak denmiş. yoksa tabiiki 55-60 lara düzde pedalla çıkmak zor değil.

• Beğen
Tepkiler: yusuuf.klnc
Ben de aynı şeyden bahsettim zaten.45 nedir ki en kötü günümde bile 15 20km koruyabildiğim bir hız..

@Tuurok ben 2 kez düştüm birisinde yokuş aşşağı inerken kadının teki yandan vurdu sürüklendim biraz falan ama bisiklette fazla bir hasar yoktu (karşı taraf ödedi)
2. olarak öküzün teki dönemeçte iken beni bir anda sıkıştırdığı için ani hareket yaptığım için lastiğim kaydı düştüm
AMA BU HİS BAMBAŞKA BİR HİS ÖLECEĞİMİ BİLSEM BİLE SÜRERİM .

Başta herşey çok güzeldi bir hevesle aldım bisikleti sürüyorum kamyon arkası veya tünellerde falan 70 e bile çıkıyorum bazen hıza biraz olsun düşkünseniz o hissiyat sizi sizden alacaktır. Başlar da gerek lastik hassasiyeti bakımından gerek doğru vites kullanımından vitesin frenin şeklinden duruştan kondisyondan çok sıkıntı çekiyorsunuz şahsen ben ilk aldığım dönemlerde ayda 3 lastik değiştiriyordum en azından. Tabi sonra gittiğim yola bakmayı öğrendim bırak çukuru çıkıntıyı taşa bile denk gelmemeye çalıştım şimdi rekora gidiyorum yaklaşık 1 aydır aynı lastik :D Duruş bir süre sonra alıştırıyor kendini kondisyondan düzenli sürerseniz yerine oturuyor geçmek isteyene tavsiye ederim. Bir keresinde Bandırmadan Erdeğe gidiyordum çiçekçi bayırı vardır orda bilenler bilir hafif yokuş aşağı bir yol hafifte viraj var ama yol kaymak gibiydi o aralar şimdi nasıl bilemem kamyon geçiyordu gece 1 2 gibi arkasına geçtim verdim pedalı verdim gazı yattım bir de bisikletin üstüne sonra zaten kimse tutamadı beni o an hızı iliklerime kadar hissetmiştim baktım kamyonun arkasına arkasına iyice yanaştım azcık yavaşlıyıp sakince çıktım arkasından tekrar verdim pedalı kamyoncu bana bakıp noluuyor lan dermiş gibi bir yüz ifadesi takındı sonra zaten 18 eylül caddesine girdim solladım kamyonu herşey iyi güzel buraya kadar sonra ellerimi bırakayım dedim bi hareket yapayım dedim dümdüz yol nasıl olsa dememe kalmadan hala 50 km/h olduğumu unuttum bırakmamla tutmam bir oldu denemeyin yüksek hızda o gidonun titreyişi dün gibi aklımda daha da zaten bırakmadım elimi :D dediğim gibi yol bisikleti gerçekten bam başka bir hissiyat herkese öneririm

Arkadaşlar yeniyim merhaba. :) 2. el Salcano XRS 050, temiz claris set. 1300 lira. Bir de XRS 040 Sora setli, satıcı göbeklerini 105 ile değiştirmiş ama arka vitesi yönlendiren STI kolunda sıkıntı varmış. 1250 lira diyor. Sizce 105 göbek ve Sora set için risk almaya değer mi? o_O

@barisicyuz merhaba sti kollar pahali oldugu icin değmez uğraşmana claris ile sora arasinda cok uçuk bi fark yok ( yariş koşmiyicaksan ) kafan rahat olur ama ben uğraşırim abi ben sora alirim 105 ( aynakol galiba anladigim kadariyla ) aynakol guzel uzun vadede iş görür
dipnot ( 105 set kullanicisiyim )

Geri