Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

Benimki geçiş değil de daha çok yeni başlamak gibi oldu. Şu an kullandığım xrs050'den en son sanırım 15 sene önce falan 20kg dağ bisikleti kullanmıştım. Bisiklete kilo vermek için başladım ama yol bisikletinin böyle zevkli birşey olduğunu bilseydim 10 sene önce başlardım. Artık araba kullanmıyorum parkta unuttun bizi hayırsız der gibi bakıyor bana :) Bisiklete spor için binmek salonda spor yapmaktan çok farklı bir deneyimmiş onu öğrendim. Bir kere açık havada canım hiç sıkılmıyor. Kondisyon olarak sürekli değişken kuvvet uygulamak gerektiğinden sürüş antrenmanları salon antrenmanlarından biraz farklı geldi alışmak için süre gerekli. Yol bisikletinde ilk sürüşümü yaparken böyle kolayca hızlanıp rüzgarı suratımda hissedince istemsiz bir şekilde "olm bu mükemmel bişeymiş laan" diye bağırmışım :| milletin dönüp "yazık deli heralde" diye bakışı hala gözümün önünde... Bisikleti almadan önce bir heves aldık ama inşallah 2 ay sonra bodrumdaki tozlu yerinde terketmeyiz diye biraz çekindim ama yook muhtemelen hayatımın geri kalanını bisikletsiz geçirmem...

Scudo
@goldengear bisiklete spor amaçlı bindiğinizde herşey çok faklı ne bir futbol kondisyonuna benziyor ne bir salon kondisyonuna benziyor futbolcuyum dersin ama bisiklete binince kondisyon yetersiz geldiğinde bu nasıl bi spor dersin hele tırmanışlarda o yüzden arabadan in bisiklete bin hocam

ikinci el bir yol bisikleti aldım dün, sanırsam bisiklet günlük kullanım için değil yarış odaklı. yarışmak gibi bir amacım yoktu ama aldıktan sonra olmaya başladı :D:D

@ultrAhmet
100+ güzel hız tabi başlangıç için.
Bizim Peloton ortalaması 130+ :)

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Aklımda bir çok soru vardı ve bu yazıyı okuyunca bir çok soruma cevap buldum ama hala şöyle bir soru var akımda benim boyum 180 ve 90 kg ve yol bisikletinin jantları duyduuğuma göre akoru çabuk bozuluyormus tabi bende biraz kilolu olduğum için bir sıkıntı olurmu ve mtb ye göre rahatsız diyorsunuz bu rahatsızlık bisikletin amartısörsuz olmasından kaynaklanıyor yoksa duruş pozisyonundan dolayısıyla mı
bu sorularıma cevap verir misiniz şimdiden teşekkürler

@sercan_rtr 1 küsür yıldır toplu taşıma, araç kullanmıyorum hocam. 100 kilometreyi bile 20 ortalamayla 5 saatte gidebiliyorum, gerisini siz düşünün.

@nbacıshaquılle

İşte bende onu diyorum uyandım ki üstüm açık kalmış...
Bi çıplağım bi çıplağım...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10
@Bisiklet sever 93 hocam çok tecrübeli biri değilim ama benim kilomda 75 jantların akor bozulma meselesi bence jant markasıyla değişkenlik gösterebilir mesela merida kendi jantlarını kullanıyor başlangıç seviye yol bisikletlerinde meridanın jantlarının pek iyi olmadığını söylüyorlar cabuk akor bozuluyor diye benimkiler fulcrum şuanlık bi anormallik yok ama bence kısa sürede akor bozulacak kadar narin değiller

20 ortalama gerçekten az bence performansa asılmalısınız,haftanın enaz 3 günü 35 km binerseniz zorluyarak yardırarak performans artmaması imkansız,30 km ve üstü ortalama kolay yani

@nbacıshaquılle bisikletin ilanındaki fotolar hocam şimdilik, alır almaz bakıma verdim decathlona, gidon bandı teller attırıcılar değişecek hep belki bi de sele. fiyat olarak da takas yaptık canon 1200D verdim bisiklet +150₺ verdi. markası drag blade 2010 model, bisiklet modeli yazmıyor üzerinde.

Dosyalar

• IMG_4582.JPG
    IMG_4582.JPG
    134,8 KB · Okunma: 122
  • IMG_4583.JPG
    IMG_4583.JPG
    137,3 KB · Okunma: 123
  • Beğen
Tepkiler: Alprdnc10
@kapluj Hocam hayırlı olsun, sizin adınıza sevindim. btwin riverside 120 vardı galiba sizde, bisikleti değiştirince ne gibi değişimler hissettiniz acaba?

Performans, konfor, ağırlık gibi diyelim.

@BisikletKolikK hocam daha dün aldım hiç binemedim sadece deneme sürüşü yapmıştım 1dk falan. arka attırıcıda sorun vardı onu değiştirecekler decathlonda. kısmetse haftaya binicem.

Daha geçmedim. Seneye inşallah. En büyük korkum kötü hava şartları. Yağmurda süremeyeceğim. Şu an hidrolik disk var. Yağmurda çıktığım zaman görmüştüm eline alıp yürüyenleri. Sırf yağmurda sürmek için disk frenli alabilirim yolu. Ama o zaman da ağırlık sorun olacak. 'Yol'un ne anlamı kaldı bisiklet ağırsa? Kafam çok karışık, çok... Lakin 1 sene var düşünüp karar vermek için. O sırada beni bir şeylere ikna etmek isteyen varsa zevkle dinleyebilriim.

Yol al birde trainer alırsın kışın evde binersin olur biter..

@ultra 700 ersin

Çok farklı yağmurda sürmek... 'Öyle böyle' değil.

@erhanagir devathlonda ıslak havalar için fren kauçuğu var onu deneyebilirsin, 12₺ sanırsam, bu kırmızı olanlar. modeli de extra wet galiba.

@kapluj Teşekkür ederim. Birazdan bizzat gidip bakacağım.

@saglam.serdar Frenler tutuyor mu? Eline alan çok kişi gördüm. Hatta iki kişilik gruptan bir elemanın hava güzelken bile su birikintisine girmemek için kaldırıma çıktığında diğerinin 'manyak mısın' diye kızdığına şahit olmuştum.

• Beğen
Tepkiler: kapluj
Geri