Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

İşe kumaş pantolonla gidiyorum . Akşamları ve hafta sonu eşofman yada kotla yol bisikletini şehir içi 10-20 km arası sıkıntı yaşar mıyım? Şehire mi dönmeliyim ?

Scudo
@BurakLEE Paça bandı ve mevsimsel kıyafetlerle bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum.İşyerinde yedek giysilerle değişim yapıyorum.Yol bisikletinden vazgeçmek için bir neden olmasa gerek...

@cazci hocam benim değişim sansım yok. memur adamım . paça bandı şart mı? yol bisikletin de city modeller gibi plastik yağ koruyucu yokmu ayna kolda?

@BurakLEE
Paça bandı paçanın aynakola takılmasını önler. Yağ ile ilgisi yok :) bisikletçilerde 3-5 liraya satıyorlar. (link)

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE
paçadan ziyade ben totonun acımasından yana soruyorum i günlük kullanımda sıkıntı olmuyorsa sorun yok : D

@BurakLEE
10-20 kilometrede acı yaşamazsınız bence. 1400 kilometre taytsız bisiklet sürdüm. Sele 1000 liralık bisikletin üstünde gelen dandik seleydi.

• Beğen
O değil de bu akşam yaşadığım olayı anlatayım; arkadaşımda yol bisikleti var, bende ise 2.25 lastikli 780 mm gidonlu xc. Düz yolda ve tırmanışta yan yana gidebiliyoruz ancak 2.7 km -%2,9 eğimli bir segment var. Seti de yeniledim, bir basayım bakalım dedim. Yarınım yokmuş gibi pedal çeviriyorum. Eğimin az olduğu kısımda fark attım ancak eğim arttığı zaman birden yanımda belirdi arkadaş. Ben delicesine pedal çevirirken onun sadece yatarak süzülüp gittiğini gördüm. Ciddi ciddi hiç pedal çevirmeden güle güle geçti yanımdan insafsız. İşte yol bisikleti budur :(

(Fikir vermesi açısından) setim onunkine göre daha iyi ve iri vücudumla ne kadar yapılabilirse rüzgarı delmeye çalışarak sürdüm.

@BurakLEE her ihtimale karşı " pedli baksır " almakta fayda var.Anatomik yapılarımız farklı ve hassas olabilir...

• Beğen
Mtb rampa inmek,
Road bike tirmanmak,
City bike ise duz yolda gitmek icin tasarlanmistir.

Konuyu hortlatmak istiyorum :) dün ilk yol bisikletimi aldım. Malum yollarımızın kötülüğü vesaire sebeplerden dolayı yıllardır dağ bisikleti kullanıyorum. Son zamanlarda çok kilo aldım ve dağ bisikleti beni daha da yormaya başladı. Lastikleri mi inceltsem diye düşünürken kendimi gaza getirerek yol bisikleti almaya karar verdim. Bugün ilk kez 7-8 km kadar sürme imkanım oldu. Hava soğuk olduğu için fazla yok yapamadım ama bu kısa tecrübe bile yol bisikletinin abartılmadığını anlamama yetti. Dağ bisikletiyle çıkamadığım yokuşu yol bisikletiyle kolayca çıktım. Hem de kondisyonsuz olmama rağmen. Bisiklet gerçekten yağ gibi akıyor. Şimdilik frenler bana tuhaf geldi, zorlandım panik yaptım yokuştan inerken ama herhalde alışırım bir süre sonra. Konfor tabii dağ bisikletine göre daha az, bir de yolların kötülüğü insanı yola odaklanmaya zorluyor. Keşke imkan olsaydı da daha önce alsaydım, bence harika bir tecrübe.

Sanırım 3-4 sene önce 86-88 kg filandım..Şehir bisikleti ile başladım bu spora..Son 2 sene yol kullanıyorum..Triban 500..
Şu an 72 kg'yım..Profesyonel bisikletçiler gibi oldum..:)
Boy 182 cm..Tüm vücudumun değiştiğini,kas yaptığımı hissediyorum/biliyorum..Çokta abartmadan sürüyorum..Mesela bugün 24 km'yi 15 km ortalama ile sürdüm..%20'yi bulan bir iki yokuşta var arada..
Sabrederek,ağır ağır sürerseniz,zamanla fit bir hale gelirsiniz..Bir Alaphilippe olmazsınız tabi ama en azından göbekten kurtulursunuz..:)

Konuyu hortlatmak istiyorum :) dün ilk yol bisikletimi aldım. Malum yollarımızın kötülüğü vesaire sebeplerden dolayı yıllardır dağ bisikleti kullanıyorum. Son zamanlarda çok kilo aldım ve dağ bisikleti beni daha da yormaya başladı. Lastikleri mi inceltsem diye düşünürken kendimi gaza getirerek yol bisikleti almaya karar verdim. Bugün ilk kez 7-8 km kadar sürme imkanım oldu. Hava soğuk olduğu için fazla yok yapamadım ama bu kısa tecrübe bile yol bisikletinin abartılmadığını anlamama yetti. Dağ bisikletiyle çıkamadığım yokuşu yol bisikletiyle kolayca çıktım. Hem de kondisyonsuz olmama rağmen. Bisiklet gerçekten yağ gibi akıyor. Şimdilik frenler bana tuhaf geldi, zorlandım panik yaptım yokuştan inerken ama herhalde alışırım bir süre sonra. Konfor tabii dağ bisikletine göre daha az, bir de yolların kötülüğü insanı yola odaklanmaya zorluyor. Keşke imkan olsaydı da daha önce alsaydım, bence harika bir tecrübe.
Dalgınlığa gelip frenlerin yerini unutmamanızı tavsiye ederim. Hatta kafanıza frenlerin yerini kazıyın. Dörtyol kavşağında, kırmızı da duramayıp yolun ortasına dalmış bir şaşkının tavsiyesi olarak görün 😅.
Kazasız, mutlu sürüşler dilerim 😊.

Yaklaşık 2 yıl dağ bisikleti kullandım.
Ondan sonra yol bisikletine geçme fırsatı buldum 2013 yılında.
Düzenli antrenmanlar yapmaya başladım.. Görünürde ;
hızlı şekilde kilo verme (tabi benim gibi eve kan ter içinde gelip 25+ ortalama veriyorsanız)
Ve birdahada dağ bisikletine dönmeyi düşünmüyorum. Yol bisikleti aşktır herkesin yaşamasını öneririm.
Bir kere zevkini aldımı insan bir daha dönemiyor..

Dalgınlığa gelip frenlerin yerini unutmamanızı tavsiye ederim

O da bişey mi?Ben de frenlerin yerini bırak bisikletin üzerinde olduğunu unutan bile tanırım.Kendisi Rube taraflarında oturur, Paris'te çalışır.:ssrtcbya:

Yol bisikletine geçtikten sonra ne zaman yola geçeceğimi düşünür oldum.Yerinde durmuyo mübarek, bir gün düşecem yola fukara sümüğü gibi yapışacam ama hadi hayırlısı.Bendeki değişim de bu oldu:Korku:krktm:

@Triban hocam sizin yine boyunuz uzunmuş. Ben 1.72yim ve şu an 84 kiloyum. Tabir caizse ayı gibi oldum. Evlilik fazla yaradı bana 😂 havalar biraz ısınsın asılacağım bisiklete iyice. Kask tayt mont falan aldım tam ilkbahara uygun, insan baya havaya giriyor güzel oluyo 😎

@Triban hocam sizin yine boyunuz uzunmuş. Ben 1.72yim ve şu an 84 kiloyum. Tabir caizse ayı gibi oldum. Evlilik fazla yaradı bana 😂 havalar biraz ısınsın asılacağım bisiklete iyice. Kask tayt mont falan aldım tam ilkbahara uygun, insan baya havaya giriyor güzel oluyo 😎
20 kg fazlanız var..Acele etmeden,azimle sürerseniz,ideal kilonuza gelirsiniz:harika:

Sanırım 3-4 sene önce 86-88 kg filandım..Şehir bisikleti ile başladım bu spora..Son 2 sene yol kullanıyorum..Triban 500..
Şu an 72 kg'yım..Profesyonel bisikletçiler gibi oldum..:)
Boy 182 cm..Tüm vücudumun değiştiğini,kas yaptığımı hissediyorum/biliyorum..Çokta abartmadan sürüyorum..Mesela bugün 24 km'yi 15 km ortalama ile sürdüm..%20'yi bulan bir iki yokuşta var arada..
Sabrederek,ağır ağır sürerseniz,zamanla fit bir hale gelirsiniz..Bir Alaphilippe olmazsınız tabi ama en azından göbekten kurtulursunuz..:)
Başkanım bir bisikletli fotonu koy da şu profile görelim. Hep joker, hep joker.

Bende evlenince 83 kilolardan 91 kilolara çıktım sosyal medya hesaplarını silip onlara ayırdığım zamanı bisiklet koşu spor salonu üçlüsüne verdim 1 ayda 84 kilolara indim hedefim 75 kısmetse ve malesef henüz dağ bisikletindeyim seneye yola geçecem inşallah biraz yediğinize dikkat edin o bile yeterli olur umarım😃🙂

Geri