Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

Scudo
açıkçası kararsızım yol bisikleti ekipmanı takılmış bir mtb kadrosu benim kullanım şeklime daha yatkın gibi

Ben dağ bisikleti kullanıyordum.Daha sonra yol bisikleti de almaya karar verdim ve yol bisikletine geçtim.Öncelikle zaten yol bisikleti kullananlar için çukurlar,logar kapakları,tramvay rayları başlı başına bir dert.
Bir de yol bisikletinde dağ bisikletine göre daha fazla hız yapabildiğimiz için nedense içimde birazcık korku oluştu.Sanki hız yapınca içimdeki insan yeter yavaşla diyor.

• Beğen
Tepkiler: TafLan ve BayCicik
Birçok mtb kullanıcısı benim gibi pek mtb binen olmadığı için tek de sıkıcı olduğu için bir zaman sonra yola geçiş yapıyor. Ben öyle düşünüyorum.

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadıkları deneyimleri forumdaki arkadaşlar paylaşmış,benim yol bisikletim gittikten sonra yaşadığım süreç:Ağır depresyon:) alacak param olmamasına rağmen eşim izin verse,hemen gider alırım bir yerden para bulurum. 2 tane şehir bisikleti var,hiç binmiyorum bile

@okuyucuoptik öyle bir anlam çıktıysa mesajımdan üzülürüm...tayta önyargı yani...tam tersini hedeflemiştim..

• Beğen
Tepkiler: okuyucuoptik
Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadıkları deneyimleri forumdaki arkadaşlar paylaşmış,benim yol bisikletim gittikten sonra yaşadığım süreç:Ağır depresyon:) alacak param olmamasına rağmen eşim izin verse,hemen gider alırım bir yerden para bulurum. 2 tane şehir bisikleti var,hiç binmiyorum bile
Eşiniz şehir bisikletine binmenize izin veriyor ama binmiyorsunuz..Yol bisikletine izin vermiyor ve bu yüzden yol bisikleti de almıyorsunuz,öyle mi o_O
Acayip,üzücü,garip..

Depresyon olayı da düşündürücü..
Sanırım 90 yaşında bir dedeydi..Nat Geo'da bir belgeselde gördüm..Hastaneye gidiyor,muayene oluyor filan..Bu dede doktora muayene sonrası şunu soruyor; ''bisiklete binebilir miyim?''
Dedenin tek derdi bisiklet..Doktor da izin veriyor ve biniyor..
Artık kaç senedir biniyorsa,tek derdi bisiklet olmuş..Biz de o yönde gidiyoruz sanki..Bu ülkede o kadar yaşamayız da..!

Yol bisikletine geçtikten sonra MTB'yi bırakanlar: Siz MTB'ye zaten hiç başlamamıştınız. :D
Bu konuda çok haklısınız. Bizim küçük bir gurubumuz var, yaz aylarında %90 sıcak ve geneli düz asfaltta ortalama 40 km lik sürüşler yapıyoruz çoğu kişide mtb var. Israrla söylüyorum kendinize gereksiz ağırlık yapıyorsunuz diye ama dinleyemiyorum. Amortisör iyi diyorlar ama amortisörlerini denediğimde salcano, kron gibi bisikletlerin üzerinde gelen stok maşadan ibaret ve bakımsızlıktan inmiyor ya da inince geri çıkmıyorlar. Yani mtb bisikletleri mtb lerin kullanılacağı yerde değilde yol bisikletinin kullanılması gereken yerde sürdüğümüz için yol bisikletine geçince rahatlıyoruz.

Geri