Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

1.5 sene mtb sürdüm eskiden beri taekwon-do kick boks ve karate yaptığım için ayaklarım çok kuvvetli ama 130 kiloydum hergün işe mtbyle gidip geliyordum (18km)hafta sonları da uzun tur (50 80 km arası ) yetmiyordu artık daha da hız yapmak istiyordum bisikletçileri gördükçe hevesim artıyordu derken biriktirdim parayı 2. Senede aldım carraro ve 022 kilo 125 satarken ekipmanlariyla satmıştı çanta korna lâstik vs neyse gidiyorum şehir içi düz yol bişey yok beklediğim hızı yapamadım ters biseyler var çozemedim.
Bi hafta sonu çıktım uzun yola daha 20.km de ufak bi çukurda arka jant tellerinden 3 ü kırıldı elimde bisiklet bisikletçi gezdim yoğunluktan hiç biri bakmıyor neyse yaptırdım vapurladöndüm eve kalan yolu korka korka gittim
Geldim kilitledim eve 1 sene binmedim hediye tur bisikleti geldi birinden onla devam ettim yolu satışa koydum ama içim de el vermiyor gelenlere yüksek fiyat çekiyorum ki almasınlar
Küfür bile ettiler ki haklilar 🤣
Simdi düştüm 104 kiloya dedim bi süreyim
Allahım akıyor alet baş basanildigince düz yolda 55km/saat gördüm yarışıyorum herkesle daha da başka Bisiklete binmem ilerde daha görünüşü güzel kaliteli birşey alırım ama yol bisikletinden vazgeçmemIMG-20200826-WA0002.jpg

Scudo
Ben en büyük farkı hızda buldum açıkcası hem yokuş hem düz yol. Şehir bisikletim vardı ( Mosso legarda 24v ) o bisikletle zorlandığım yokuşu yol bisikletiyle daha hızlı ve çok daha az yorularak çıktım. Muhtemelen en büyük fark hafiflik ve jant seti. Konfor olarak çok bir şey kaybettiğimi de hissetmedim

Yavaş turlarda hafif değilseniz canınıza okuyor ama hızlı turlarda fazla etkilemiyor 19kmlik tur yaptık grupla eve geldiğinde ağrıyordu her tarafım

En büyük değişim ilk günler oluyor 🤣 Size ait önemsiz olan birşeylerin farkına varıyorsunuz. Oturmak ne büyük nimettir Ya Rabbim deyip şükrediyorum. =D

Tehlikeli yanı nedir ilk defa duyuyorum bilmediğimden soruyorum söküp atarım hemen @Çağdaş78

@ErzincanLee tabi yeniler bilmez yazlık sinemayı yada kahve taburesi . Rahata alışınca sonuç böyle...
@AsiDelikanlı sürerken takılma riski var. Gerçi ben daha geçen gün hem rampa çıkıp hemde sola dönerken acele edip pedalı çevirince hafiften bir zıplamıştı. Bazen görüyorum. Ayakligi açık halde sürenler oluyor, uyarıyorum.

@Çağdaş78 Abi galiba kilo endeksi ve yağ oranıda önemli çünkü çok zayif yada kilolu olmak selede büyük sorunlar yaratabiliyor.

ilk yol bisikletine geçtiğimde ensemin ağrısından hiç keyif alamıyordum, allahtan birkaç sürüşe sele ayarını falan da tam oturtunca alışıyor insan o ağrının her binişte olduğunu düşününce abooov. ama en problemli yanı hele de şu dönemde, masrafı bitmiyor giriş seviyesinden bi pedal bi ayakkabıya 600 700lük oluyor insan ya

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.
Yol bisikleti olarak kabul edilir mi bilmem ama.
Btwin Rock Rider 540 dan Carraro Gravel G4 modeline geçtim.
Hızım %40 kadar arttı sürelerde aynı oranda azaldı. 1 yılda yaptığım yolu 2 ayda yaptım. 🧐

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Lise zamanlarında yol bisikleti uzun süre sürdüm ve yaklaşık 14 sene ara verdikten sonra tekrar yeni giriş seviyesi yol bisikleti aldım. Yol bisikletine geçmek denilemez buna ama bisikleti özlemişim. Sadece sele derdini özlememişim onu farkettim.

Bende boyun ağrısı ve oturma ile ilgili sıkıntılar oldu 🙂 zemine çok daha dikkat etmeye başladım. Ortalama hızımda artış oldu her ne kadar çok km ler yapmasamda.

• Beğen
Tepkiler: Serkan-tetova
ben de 2 3 haftadır geçtim en büyük sıkıntı şu lastik patlamaları
boyun ağrısını sele ağrısını hepsini halletimde şu lastiği çözüme kavuşturamadım.sürekli patlıyor

Ben farklı bir tecrübe aktarayım 3 Senedir 2014 Trek Madone 5.9 di2 Ultegra 56 kado kullanıyorum.Karbon kalitesi (OCLV 500) donanım seviyesi üstlerde bir bisiklet.
Yeni bir bisiklet almak istediğim için takas yaptık bir arkadaşlar ondaki Cannondale 56 Caad8 i aldım 3x10 lu tiagra seti vardı 2 x 11 105 setle değiştirdim.İlk sürüşten itibaren aynı eforla aşağı yukarı %10 daha hızlı gidiyorum.Yokuşları daha iyi çıkıyorum.Trek Madone 5.9 endurance bir geometriye sahipti(Şimdi Madone endurans değil diyenler olacak modeli aynen yazıp açıp bakabilirsiniz)Caad 8 geometrisi klasik yarış bisikletlerine yakın bir geometriye sahip.Alın borusu uzun biraz o da konforu olumlu yönde etkiliyor.
İşin özü malzemeden bağımsız olarak geometri de çok çok önemli.

İstanbul için trafikte her türlü kaçış imkanı. 42cm gidon genişliği ile müthiş.

Geri