Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

ben gravelda bile havayı çok bastınca suremıyorum takır tukur heryer diye. Yol bısıkletlerınde sorun yaşamıyor musunuz? Yaşama sıklıgınız nedir yada. Sonuçta ülke yolları ortada. Sürekli yavaslamakta can sıkıcı ama yavaslamazsanızda bisiklete zarar verecek yollarımız var. Bu durum genellikle küçük şehirlerde mi böyle acaba

Scudo
olur tabii de,
Nasıl aratacağız.
Ben taşımak yerine işyerinde sabitleyebilirim bile. Yeter ki güzel bisikletimi bi yere bağlayabileyim.
Çözümler var aslında ama en hesaplısını bulmaya çalışıyorum

Benim aldığım yer bu ama tükenmiş: (link)
Böyle aratınca epey çıkıyor: (link)
Bazıları klasik ayak tabii ama bunun benzerlerinin hangileri olduğu belli oluyor.
unknown.png

Benim aldığım yer bu ama tükenmiş: (link)
Böyle aratınca epey çıkıyor: (link)
Bazıları klasik ayak tabii ama bunun benzerlerinin hangileri olduğu belli oluyor.
unknown.png
Çok teşekkür ederim.
Araştırıyorum.

Çok uzun süredir bisiklet kullanamamıştım sağlık sorunlarından dolayı, bu kış kendime bir adet (link) alıp bisiklete başladım ve şimdi ise yol bisikletine geçmeyi gerçekten çok istiyorum. Bisiklette hız yapmak ve tempolu gitmek gerçekten beni mutlu ediyor ki ben bunu bir hybrid bisiklette yapmaya çalışıyorum. Kendi bisikletim ile her hangi bir şikayetim bulunmuyor ortalama saatte 21km/h ile gidiyorum ve bozuk yollar, köy yolları, mazgallar vb bunlar hiç bir zaman sorun olmuyor 700x35c lastik ile ve kendi içimden diyorum eğer yol bisikletin olsaydı bu yolları geçemezdin diye kendimi avutuyorum bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Kısmet olursa seneye kendime bir yol bisikleti alacağım.

Çok uzun süredir bisiklet kullanamamıştım sağlık sorunlarından dolayı, bu kış kendime bir adet (link) alıp bisiklete başladım ve şimdi ise yol bisikletine geçmeyi gerçekten çok istiyorum. Bisiklette hız yapmak ve tempolu gitmek gerçekten beni mutlu ediyor ki ben bunu bir hybrid bisiklette yapmaya çalışıyorum. Kendi bisikletim ile her hangi bir şikayetim bulunmuyor ortalama saatte 21km/h ile gidiyorum ve bozuk yollar, köy yolları, mazgallar vb bunlar hiç bir zaman sorun olmuyor 700x35c lastik ile ve kendi içimden diyorum eğer yol bisikletin olsaydı bu yolları geçemezdin diye kendimi avutuyorum bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Kısmet olursa seneye kendime bir yol bisikleti alacağım.
Ben bazı mazgallara 35 c ile girdim ve hoş olmadı.
Hayırlısı olsun...

Ben bazı mazgallara 35 c ile girdim ve hoş olmadı.
Hayırlısı olsun...
Bazı büyük mangallar evet sorun çıkartabiliyor fakat arabalara çarpmamak için mecburen yol kenarında ki mazgallardan geçmek zorunda kalıyorum.

Hocam bence Gravel'ı da es geçmeyin, düşünün derim.

Gravel için hangi koltuğu önerirsiniz acaba?
Ben üzerinde gelen koltuğu kullanıyorum.

700x35 ile bir yol bisikletine göre çok daha konforlu sürüş elde edersiniz. 700x25 lastikle çok daha sert oluyor hissiyat fakat bir süre sonra alışıyorsunuz. Ne hikmetse yoldaki tozun bile arasından geçecek kadar yola dikkat eder hale geliyorsunuz. En azından bende öyle oldu. Kalın lastikli bisikletler gibi, hele bir mtb gibi hayvanlık yapmak bir yana dursun, yapabildiğim tek şey aniden önüme çıkan bir kaç engelde bunny hop yaparak geçmek olmuştu o da mtb den alışkanlık. Eminim gören olduysa ne yaptı şimdi bu manyak falan demiştir.

Halbu ki ilk yol bisikletimi geçen yıl aldığımda, çelik kadrolu bir beldesan, 700x35c (şu an bindiğimde yumuşacık geliyor), ilk binişlerde takır tukur gelmişti bana, taş düşürecek kadar sarsıntı, kaldırımda gitmek delilik gibiydi, 700x25 hatta 23 ile herhalde bilekleri çatlıyordur insanların falan demeye başlamıştım.

İnsan bedeni her duruma kendini adapte ediyor. Bir konfor ortamı yaratıyor.

lastik patladığında 700x25 lastiği özellikle schwalbe ise ZULÜM. sırf bu sebepten gravele geçesim var. O lastiğin son kısmı girmiyor abi girmiyor.

700x35 ile bir yol bisikletine göre çok daha konforlu sürüş elde edersiniz. 700x25 lastikle çok daha sert oluyor hissiyat fakat bir süre sonra alışıyorsunuz. Ne hikmetse yoldaki tozun bile arasından geçecek kadar yola dikkat eder hale geliyorsunuz. En azından bende öyle oldu. Kalın lastikli bisikletler gibi, hele bir mtb gibi hayvanlık yapmak bir yana dursun, yapabildiğim tek şey aniden önüme çıkan bir kaç engelde bunny hop yaparak geçmek olmuştu o da mtb den alışkanlık. Eminim gören olduysa ne yaptı şimdi bu manyak falan demiştir.

Halbu ki ilk yol bisikletimi geçen yıl aldığımda, çelik kadrolu bir beldesan, 700x35c (şu an bindiğimde yumuşacık geliyor), ilk binişlerde takır tukur gelmişti bana, taş düşürecek kadar sarsıntı, kaldırımda gitmek delilik gibiydi, 700x25 hatta 23 ile herhalde bilekleri çatlıyordur insanların falan demeye başlamıştım.

İnsan bedeni her duruma kendini adapte ediyor. Bir konfor ortamı yaratıyor.
Bu dediğiniz olay aslında ilk hybrid bisiklete binince yaşadım. İlk başta 35c lik lastik ince gelmişti ve yolda ki tüm her şeyi hissediyordum ve bu olay bana rahatsızlık veriyordu fakat alıştıktan sonra artık rahatsız etmiyor ve 35c lik lastik çok kalın gelmeye başladı son zamanlarda, şeytan diyor 28c lik lastik al geç diyor. Benim merak ettiğim bir konu hybrid ve yol bisikleti arasında ne kadar hız farkı olduğu. Güçlü bacaklara sahip olmadığımı düşünüyorum, 90km lik molasız bir turda 21km/h yapabildim.

Bu dediğiniz olay aslında ilk hybrid bisiklete binince yaşadım. İlk başta 35c lik lastik ince gelmişti ve yolda ki tüm her şeyi hissediyordum ve bu olay bana rahatsızlık veriyordu fakat alıştıktan sonra artık rahatsız etmiyor ve 35c lik lastik çok kalın gelmeye başladı son zamanlarda, şeytan diyor 28c lik lastik al geç diyor. Benim merak ettiğim bir konu hybrid ve yol bisikleti arasında ne kadar hız farkı olduğu. Güçlü bacaklara sahip olmadığımı düşünüyorum, 90km lik molasız bir turda 21km/h yapabildim.
Olay aslında hızlanmak ya da belirli bir hıza çıkmaktan ziyade o hızda kalabilmek. Kondisyon ve performansa dayalı olarak şu anki bisikletiniz ile 21 ortalama yaptığınız eforla muhtemelen 2-3 km daha yüksek ortalama yapabilirsiniz. Düzenli biniş ile ortalama hız arttırılabilir. Bisikletin yetmediği yeri hissedersiniz kesinlikle. Ya da lastiğin.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Olay aslında hızlanmak ya da belirli bir hıza çıkmaktan ziyade o hızda kalabilmek. Kondisyon ve performansa dayalı olarak şu anki bisikletiniz ile 21 ortalama yaptığınız eforla muhtemelen 2-3 km daha yüksek ortalama yapabilirsiniz. Düzenli biniş ile ortalama hız arttırılabilir. Bisikletin yetmediği yeri hissedersiniz kesinlikle. Ya da lastiğin.
Rüzgar olmadığı zaman stabil bir hız da gidebiliyorum fakat rüzgar başladımı hızım sizlere ömür oluyor. Hiç yol bisikleti kullanmamış biri olarak aklımda hep şöyle bir izlenim kaldı *yol bisikletim olsa saatte 35km ile rahat giderim 😅*.

Rüzgar olmadığı zaman stabil bir hız da gidebiliyorum fakat rüzgar başladımı hızım sizlere ömür oluyor. Hiç yol bisikleti kullanmamış biri olarak aklımda hep şöyle bir izlenim kaldı *yol bisikletim olsa saatte 35km ile rahat giderim 😅*.
İki örnekle aradığınız cevabı vereyim.

Bu alttaki yakın zamanda Pendik tarafına alıcı bir şekilde yaptığım gidiş. 8kg luk iyi denebilecek bir yol bisikleti ile. Tamam ölmedim ama iyi terledim.

Screenshot_20220802_211027_com.strava.jpg

Bu alttaki de yol bisikleti almadan önce 11.2kg luk enduro mtb ile yaptığım gene çok gebermeden iyş denebilecek bir tempoda gittiğim yol.

İkisinin arasında 2km/s kadar bir ortalama hız farkı var.

Screenshot_20220802_210810_com.strava.jpg

İki örneği çok yakın eforlarda kullandığım için verdim. Ortalama 38km/s-40km/s yapan birisi hiç olamayacağım sanırım ama 30km/s leri görürüm sanıyorum. 😁

Yani lafın özü çok iyi bir yol bisikleti de alınsa hemen 35km/a ortalaması bonusu olarak gelmiyor. 😜

Bu alttaki yakın zamanda Pendik tarafına alıcı bir şekilde yaptığım gidiş. 8kg luk iyi denebilecek bir yol bisikleti ile. Tamam ölmedim ama iyi terledim.

292412 dosyayı görüntüle

Bu alttaki de yol bisikleti almadan önce 11.2kg luk enduro mtb ile yaptığım gene çok gebermeden iyş denebilecek bir tempoda gittiğim yol.

292411 dosyayı görüntüle

İki örneği çok yakın eforlarda kullandığım için verdim. Ortalama 38km/s-40km/s yapan birisi hiç olamayacağım sanırım ama 30km/s leri görürüm sanıyorum. 😁

Yani lafın özü çok iyi bir yol bisikleti de alınsa hemen 35km/a ortalaması bonusu olarak gelmiyor. 😜
Enduro ile yine iyi hız yapmışınız açıkçası ben daha düşük bekliyordum, pendik - bostancı yolunu sabahleyin seviyorum fakat akşam vakti maalesef sürülmeyecek duruma geliyor.

Benimde ortalamam muhtemelen böyle olur malum hem ağır basıyorum hem güçlü bacaklara sahip değilim. 😅

Akılıma öyle bir kazınmış ki yol bisikleti denilince aklıma hemen 35km/h geliyor ki bacak olmadı sürece hikaye gibi açıkçası. 😁

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
30 km hız iyiymiş..
Ben 14-15 km/s yapıyorum;

Katlanır bisiklet (24 jant)
Elektrik PAS + 80 tork ( 750 w)

Yol bisikleti ile 8-9 anca olur bu dizlerle..

Bikefit denilen olayın çok gerekli olduğunu gördüm. Yatarak sürmek zormuş , boynum fıtık olmazsa iyi bir şey . Bike fit ayarlama rehberi konusu var mıydı ?
Onun dışında her zaman gidip geldiğimde yolda MTB ile en fazla 48 km/h yaparken (yol akıntılı rüzgar yok sırt düz) yol bisikleti ile 50 km/h+ üstü görmek çok iyiydi . Arabalar arkanda kalıyor ya güzel bir olay . Ayna arıyorsun o an . Strava Kaydını incelesem kesin km/h verebilirim .

292412 dosyayı görüntüle

292411 dosyayı görüntüle

Benzeri benim başıma da geldi, kesinlikle çok hızlı hissettiriyor ama her zamanki kullanım şeklim ile arada 1-2 kilometre hız farkı oluyordu.

Dağ bisikletiyle 100 kilometreyi 4 buçuk saatin altında bitiriyorum, yolda da ortalama olarak 25-26 ancak yapabilirim. Satıp hemen kurtuldum, bana göre değilmiş.

Geri