Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    939
Scudo
Önceki lastiklerim 2.el gelmişti (continental grand prix 4 seasons) kaç km deler bilmiyorum. Bugun yeni continental grand prix 4 seasons ları taktım, bakalım nasıl bir çetele çıkacak göreceğiz. Öncekilerle çok memnunum yol tutuş, yağmur ve özellikle bozuk zemin alanında.

ben de continental gp 4 season takmak istiyorum, anca maliyeti dolayısıyla biraz beklemeye aldım. uzun mesafe şehirler arası biniyorum patlamalara dayanıklı olmasını ve yağmurda biraz daha iyi bir tutuş bekliyorum. en uygun gp4season var gibi duruyor. birçok lastik ıslak zemini görünce aklı şaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
ben de continental gp 4 season takmak istiyorum, anca maliyeti dolayısıyla biraz beklemeye aldım. uzun mesafe şehirler arası biniyorum patlamalara dayanıklı olmasını ve yağmurda biraz daha iyi bir tutuş bekliyorum. en uygun gp4season var gibi duruyor. birçok lastik ıslak zemini görünce aklı şaşıyor.
indirimdeyken al;
(link)

Son düzenleme:
şahsen ben 25 ve 23 ünü kullandım benim bir şikayetim olmadı ikisinde de fakat 28 kullanan arkadaşım nasıl olduysa bu lastikte yüzü gülmedi her hafta ya ön ya arka patlattı en sonunda vazgeçti :)
Bir önce ki lastiklerim bana çok sorun çıkardı, sürekli gün aşırı patlıyordu. @Spartiat Barış abi sağolsun bana çok yardımcı oldu lastik ve diğer konularda.
Umarım uzun süre patlak sorunu yaşamam. Bu lastikler katlanır lastik olduğu için janta monte ederken canım cıktı.

• Beğen
Tepkiler: nhtpkl
schwalbe lugano, sık yağmur yağan ya da refüj sulaması vs olan zeminler için özellikle tavsiye ederim, yol tutuşu gerçekten güzel.

Uzun süre durano plus kullandım toplamda 3 kere falan patladı 15k kmde. 1'i tel biri cam biri de muhtemelen jant kesiği idi. Ancak artık iyice öldükleri ve jant değiştirdiğim için tubeless pro one 28 almıştım ama henüz takmadım. şuan conti 4 season 28mm kullanıyorum. uzun süre 25 kullandım. henüz tam farkı anlayamadım ama uzun yollarda daha konforlu olduğunu duymuştum.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Merhabalar, diger secenegini işaretleyenler arasında Specialized yol lastiklerinden herhangi birisini kullanan varsa yorum yazabilirse sevinirim.

Sworks Turbo ve Turbo Cotton modellerini kullandim. Ikisinden de cok memnundum. Patlama direnci, akiciligi ve yol tutusu cok iyiydi.

Merhabalar, diger secenegini işaretleyenler arasında Specialized yol lastiklerinden herhangi birisini kullanan varsa yorum yazabilirse sevinirim.

IMG_20230107_113657.jpg
Contiler geldi cavalierin stok lastiğinden sonra nasıl gidecek bakalım

• Beğen
Tepkiler: kemal.bahadır
28mm ile 25 mm lastik arasında genişlik olarak 3mm fark var mı gerçekten? Yoksa bu değerler değişebiliyor mu. Ayrıca yüksekliğin de nasıl değiştiğini merak ediyorum. Şuanda 25mm continentaller takılı ve eğer uyumlu olursa 28mm almak istiyorum. Bisikletin yanına ineceğim fotoğraflarını çekebilirim boşlukların.

28mm ile 25 mm lastik arasında genişlik olarak 3mm fark var mı gerçekten? Yoksa bu değerler değişebiliyor mu. Ayrıca yüksekliğin de nasıl değiştiğini merak ediyorum. Şuanda 25mm continentaller takılı ve eğer uyumlu olursa 28mm almak istiyorum. Bisikletin yanına ineceğim fotoğraflarını çekebilirim boşlukların.

Dış kalınlık model ve jant kalınlığına göre değişiyor. Aynı lastik 15, 17, 19 mm jantlarda aynı yanak genişliğinde olmuyor. Örneğin aşağıdaki lastik 32 mm ama takıldığı janta göre 31-33 mm olarak ölçülebilir:
1673090966548.png

• Beğen
Tepkiler: makaram
Dış kalınlık model ve jant kalınlığına göre değişiyor. Aynı lastik 15, 17, 19 mm jantlarda aynı yanak genişliğinde olmuyor. Örneğin aşağıdaki lastik 32 mm ama takıldığı janta göre 31-33 mm olarak ölçülebilir:
299251 dosyayı görüntüle
Anladım. Maşa boşluğu 25'i ancak kurtarıyor 28 çok çok zor olacaktır. Sanırım 23 alacağım veya başka modele bakacağız. Teşekkürler.
@Spartiat Tekardan rahatsız edeyim. Özelden yazmıyorum herkes fikir sahibi olsun diye. Ultrasport 3 modelinde karar kıldım. Telli olanında stok problemi yok ama katlanır olanın 23 ve 28likleri var ve 23 benim kadroma uyumlu. Siz olsanız 25mm telli mi tercih ederdiniz yoksa 23mm katlanır mı? Fiyat aynı. Kullanımım %70 sıcak asfalt temiz yol, %30 soğuk asfalt aşırı bozuk değil. Gönlüm 25mmden yana ama katlanır istiyorum. Kafam karıştı.

Son düzenleme:
Anladım. Maşa boşluğu 25'i ancak kurtarıyor 28 çok çok zor olacaktır. Sanırım 23 alacağım veya başka modele bakacağız. Teşekkürler.
@Spartiat Tekardan rahatsız edeyim. Özelden yazmıyorum herkes fikir sahibi olsun diye. Ultrasport 3 modelinde karar kıldım. Telli olanında stok problemi yok ama katlanır olanın 23 ve 28likleri var ve 23 benim kadroma uyumlu. Siz olsanız 25mm telli mi tercih ederdiniz yoksa 23mm katlanır mı? Fiyat aynı. Kullanımım %70 sıcak asfalt temiz yol, %30 soğuk asfalt aşırı bozuk değil. Gönlüm 25mmden yana ama katlanır istiyorum. Kafam karıştı.

Gönül ne istiyorsa onu almak lazım, yoksa hala önceden istediğini istemeye devam edip sonunda alıyor, arada alınan boşa gidiyor. Nereden alınacağını bilmiyorum ama 25 mm katlanır UltraSport 3 çok bulunmaz bir model değil ( (link) )
Olamıyorsa, bence öncelik kalınlıkta, sonra telli/katlanır seçeneğinde olmalı.

Gönül ne istiyorsa onu almak lazım, yoksa hala önceden istediğini istemeye devam edip sonunda alıyor, arada alınan boşa gidiyor. Nereden alınacağını bilmiyorum ama 25 mm katlanır UltraSport 3 çok bulunmaz bir model değil ( (link) )
Olamıyorsa, bence öncelik kalınlıkta, sonra telli/katlanır seçeneğinde olmalı.
Merlin'den 2 adet katlanır 23mm sipariş ettim. İkisi kargo dahil 30 pounda geldi. Başka sitelerde stok vardı ama daha pahalıya geleceği için oralardan almadım.
Şuanda kullandığım lastikler de telli 25mm ultrasport. Açıkçası içimde herhangi bir kuşku yok 23 aldığım için. Yol bisikletinde 2. lastiğim olacağı için 23'ün de tadına bakmak istedim. 25 olsaydı soğuk asfaltta biraz daha rahat edebilirdim belki ama 23 ile beraber de sıcak asfaltta daha direkt bir sürüş olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
120km dir (link). Gidon kontrolünde biraz sorun yaşıyorum örneğin lastiğin yola tutunması sanki azalmış gibi geliyor eski lastiğim ile kıyaslayınca. Düz yolda sıcak asfaltta giderken lastiğim kayıyor gibi geliyor buda gidonun yalpalanmasına sebep oluyor. Bu tarz sorun ile karşılaşan oldu mu? (link)

Mtb de 3 seneye yakın continental race King kullandım. Sert fren yapmadığım için 10 bin km yi geçmesine rağmen dış yüzeyinde neredeyse aşınma yok. Hem yumuşak hemde dayanıklı olması yönünden çok memnunum. Sorun sayılacak tek yönü arka lastik kenarlardan yırtıldı yama yaptım.

Son düzenleme:
Geri