Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    939
MTB de tek ön lastik ile üç arka lastik eskittim. Yol bisikletinde ön ve arka lastiğin aşınma sürecinin dengesini merak ediyorum. Bu konuda tecrübeleriniz neler? Ön-arka eşit mi yıpranıyor ve değişiyorsunuz?
ben kendi tecrübemden yola çıkarsam arka lastiği daha hızlı erittiğimi net söyleyebilirim. ağırlığın çoğu orada oluyor vs. gibi bir açıklamam var ama ne derece mantıklı bilemem :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
Scudo
Vittoria rubino pro graphane 2.0 700x25

Şahsen ben P7 kullanıyorum ama sanırım continentale geçiş yapıcam gibi görünüyor tam karar veremedim daha

@StanicEnemy, 👆 son 2 mesaja "neden" diye sormak seçim yapmada faydalı olabilir, Vittoria, P7 ve Conti'lerin kıyaslaması olur, geriye One'lar kalır.
P7'ler gelmiyorsa ve yenileri bakılacaksa tabii.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Şahsen ben P7 kullanıyorum ama sanırım continentale geçiş yapıcam gibi görünüyor tam karar veremedim daha
Memnun değilmisiniz p7 den?

@StanicEnemy, 👆 son 2 mesaja "neden" diye sormak seçim yapmada faydalı olabilir, Vittoria, P7 ve Conti'lerin kıyaslaması olur, geriye One'lar kalır.
P7'ler gelmiyorsa ve yenileri bakılacaksa tabii.
Abi şimdi mesaj geldi kargo hareketlenmiş.

Memnun değilmisiniz p7 den?

Abi şimdi mesaj geldi kargo hareketlenmiş.
Ben gayet memnundum ama arkadaşım değil beraber sürüyoruz benim kilodan dolayı biraz yanak yapıyor dışa doğru yumuşak olmasından kaynaklı ama bende 1 kere patladı fakat arkadaşımda kilo vs problemi de olmamasına rağmen her hafta sürüşte patladı conti ye geçti o yüzden bakalım sizde nasıl bir durum sergileyecek merak ettim

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Ben gayet memnundum ama arkadaşım değil beraber sürüyoruz benim kilodan dolayı biraz yanak yapıyor dışa doğru yumuşak olmasından kaynaklı ama bende 1 kere patladı fakat arkadaşımda kilo vs problemi de olmamasına rağmen her hafta sürüşte patladı conti ye geçti o yüzden bakalım sizde nasıl bir durum sergileyecek merak ettim
Bende kilolu biriyim, 90kg 180cm. Sipariş verdiğim lastikler 700x32 umarım sorun çıkarmazlar. Stok lastiklerim çok sorunluydu. Uzun yol yapardım yazın patlamazdı ama kısa yol yaptığım zaman patlardı. Son zamanlarda ise hemen hemen her gün patladı. Şu patlak olayı beni bisiklet sürmekten soğuttu. Lastik seçimi yaparken Barış abi sağolsun çok yardımcı oldu. Conti hakkında genellikle olumsuz yorum okudum.
(link)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: nhtpkl
Bende kilolu biriyim, 90kg 180cm. Sipariş verdiğim lastikler 700x32 umarım sorun çıkarmazlar. Stok lastiklerim çok sorunluydu. Uzun yol yapardım yazın patlamazdı ama kısa yol yaptığım zaman patlardı. Son zamanlarda ise hemen hemen her gün patladı. Şu patlak olayı beni bisiklet sürmekten soğuttu. Lastik seçimi yaparken Barış abi sağolsun çok yardımcı oldu. Conti hakkında genellikle olumsuz yorum okudum.
(link)
Evet insanı sürüşten sürmekten soğutuyor resmen acayip sinir oluyorum ben de pzero düsündünz mü ? ya da zafiro flan

Jantlarımı değiştirdikten sonra tubeless a geçtim ve 3 aydır Continental 5000S TR kullanıyorum. Henüz bir patlak olmadı. Düşük basınçla kullandığım ve lastiğin hamuru yumuşak olduğu için kullanımı çok konforlu. Sadece ani hızlanma taleplerinde biraz geç cevap veriyor.

Evet insanı sürüşten sürmekten soğutuyor resmen acayip sinir oluyorum ben de pzero düsündünz mü ? ya da zafiro flan
P zero çok ince kaldığı için benim jantım ile uyumlu değil.

• Beğen
Tepkiler: nhtpkl
Continental Gp4000 ve Continental Gp 5000. Çok memnunum.

Artık buna geçtim:

1671719027897.png

Şu anda Vittoria Zaffiro 700×23C lastikler üzerinde takılı.

Vittoria rubino pro3

vittoria rubino pro takılı şuan da yol tutuşu patlamaya karşı direnci akıcılık gayet iyi

Cst Byte Padova 700x32. En ucuz lastiği aldım ancak memnunum hamuru yumuşak.

Vittoria Corsa ve michelin power road ikisi de 28mm çok memnunum. yol tutuşu ıslak/kuru çok güzel.

Benim sorum şu 23 ya da 25 lastiğe basılan hava 28 e basılandan daha az olacağı için acaba 28 e basıp daha hızlı ve konforlu gidilir mi ? :okyrm:

Benim sorum şu 23 ya da 25 lastiğe basılan hava 28 e basılandan daha az olacağı için acaba 28 e basıp daha hızlı ve konforlu gidilir mi ? :okyrm:
Pro peleton 28 mm ye geçtiğine göre bir bildikleri vardır kuvvetle muhtemelen.

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak ve nhtpkl
Geri