Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    939
6.000+ km'dir Lifeline Prime Race 700 x 28mm kullanmaktayım, biri iç lastiğin ömrünü tamamlaması sonucu yırtılma, diğeri de sürüş sonrası günlerde nedenini bulamadığım bir şekilde toplam 2 adet patlama yaşayan, oldukça konforlu bulduğum bir lastik oldu. Önceki bisikletimde 7.000+ Km kullandığım Rubino Pro 700 x 25mm'de oldukça fazla cam ve taş kesiği görünüyor iken bunda daha az rastlıyorum. Yol tutuş anlamında, kendimi çok tehlikeli durumlara sokmamaya çalıştığımdan mütevellit pek yorum yapamam, ancak yeni ıslanmış bir virajı alırken ve yeni başlayan yağmurdaki frenlememde sadece az kaydırarak düşmemi engellediğini, bu nedenle iyi olduğunu söyleyebilirim.

Scudo
yıllardır bu konu konuşulur. bir lastikten bahsederken , aldım kullandım ve patlak yaşamadım demek gerçekten yeterli olmuyor.

öncelikle ne kadar kullanıldı (kaç km) hangi yolda kullanılı , hatta hangi basınçla kullanıldıgı bile çok önemli.

2 cift lifeline armour kullandım toplamda 25000km lastik en zorlu koşullarda ve gravel yollarında bile patlamadı. sert bir lasitk oldugu için yol tutuşu diğer lastiklere göre daha düşük diyebilirim.

onun dışında min 3-4k olmak üzere continental ultra sport- 4000s , panaracer evod , pirelli p zero , victoria corsa kullandım.

şuan iki bisikletimde de tubless sistemi var.

pirelli pzero race tlr ve kış için pirelli cinturato kullanıyorum. cinturato kış için mükemmel bir lastik. pzerodan da memnunum (28mm)

diğer bisikletimde schwalbe pro one evo kullanıyorum. oda 28mm. en iyi lastiklerden birtanesi. yol tutuşu çok iyi , sürtünme direnci çok az. bunun dışında patlak koruması da oldukça iyidir. zaten çok büyük patlaklar olmadıgı sürece tubless sistemde sıvı kapatıyor.

cinturatotu 12k kullandım ve artık yolda kalmamak için diğer yeni seti taktım.

pzero race TLR kullanmaya başlayalı 3k oldu. patlak yaşamadım , yaşadıysam da fark etmedim.

pro one ile 4-5k arası yaptım. ara ara patlıyor ama sıvı kapatıyor. marmariste tırmanış yarışında sıcak+bozuk yollardan baya patlamıştı. finish çizgisine geldiğimde lastik 40psıı ve bir önceki gün yeniden doldurdugum içindeki sıvı tamamen bitmişti.

Schwalbe pro one kullanıyorum. ikinci sete yeni geçtim. Antreman ve yarış lastiği olarak kullandım. Çok memnunum 👍

şu anda vittoria zaffiro IV

Bir sorum olacak bu gün Michelin lithion 2 aldım 700-25-32 iç lastik sipariş ettim uygunmudur acaba?

Ben de öneririm, şuan michelin lithion 2 kullanıyorum o da gayet güzel.
Kullandığınız iç lastik ölçüleri nedir acaba? Bu gün Decathlon dan Michelin lithion 2 aldım dünde internetten 25-32 iç lastik sipariş vermiştim uyarmı diye merak ediyorum 85 kiloyum ona göre siparişi iptal ediyim cevapları bekliyorum

Kullandığınız iç lastik ölçüleri nedir acaba? Bu gün Decathlon dan Michelin lithion 2 aldım dünde internetten 25-32 iç lastik sipariş vermiştim uyarmı diye merak ediyorum 85 kiloyum ona göre siparişi iptal ediyim cevapları bekliyorum
Benim dış lastiğim 700x23c olduğu için İç lastiğim 700x 18-23 arasında . Ben de 85kg civarlarındayım. Dış lastiğiniz 25c ölçüsünde ise iç lastiğiniz uyum sağlar. 23c dış lastiğe 25-32 büyük gelebilir, emin değilim.

Selamlar,

Konfor önemli :) Corsa 25c'den Corsa Control 28'e. İlk patlakta değişicekler.

288996 dosyayı görüntüle

Selamlar, geri dönüş vereyim;
Neredeyse 3 sürüşün 2’sinde patladı corsa control’lar. Dün patlak önleyici şerit ve sıvı ekledim, 30km test sürüşü yaptım. Yuvarlanma direnci arttı gibi ama konfor çok fazla arttı (muhtemelen patlak önleyici şeritten) Farkı daha iyi yorumlayabilmek için birkaç sürüş daha yapmam lazım.
Daha lastik yeni 1200km olmuş ama patlamalar devam ederse performans,ağırlık falan dinlemeyeceğim Schwalbe marathon a geçeceğim. Özellikle yol bisikletinde marathon kullanan varsa tecrübelerini duymak isterim.

Bu lanet patlama durumları beni zırhlı lastiğe yönlendirdi. İç lastik ile dışın arasında koruyucu şerit var hem de dış lastik zırhlı yani durumu sen anla artık .buna mecbur kaldım

Neredeyse 3 sürüşün 2’sinde patladı corsa control’lar. Dün patlak önleyici şerit ve sıvı ekledim, 30km test sürüşü yaptım. Yuvarlanma direnci arttı gibi ama konfor çok fazla arttı (muhtemelen patlak önleyici şeritten) Farkı daha iyi yorumlayabilmek için birkaç sürüş daha yapmam lazım.
Daha lastik yeni 1200km olmuş ama patlamalar devam ederse performans,ağırlık falan dinlemeyeceğim Schwalbe marathon a geçeceğim. Özellikle yol bisikletinde marathon kullanan varsa tecrübelerini duymak isterim.
Maraton akıcı değil önermem ve elektrikli bisiklet için kullanabilirsiniz. Durano alınız en iyisi.

Maraton akıcı değil önermem ve elektrikli bisiklet için kullanabilirsiniz. Durano alınız en iyisi.
Eğer çok berbat, kirli yollarda kullanmıyorsanız Sworks Turbo lastikleri tavsiye ederim. 11000km kullandım. Sadece 2-3 defa patlak yaşadım. Duranoya kıyasla akıcılığı, hafifliği ve yol tutuşu çok daha iyidir. Bike24te şu anda fiyatları çok uygun. (link)
Vergisiyle 30 Euroya geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve MakRo
1 hafta önce ögleden sonra amazonda conti ultra sport 3 çifti 480 tl fiyat vermislerdi. Butun vergiler dahil. Üsendim, akşam sipariş vereyim dedim ve hüsran tükenmiş.

Ben lugano kullanıyorum tavsiye ederim. Maraton dan hafif. Çok performans kaygısı yoksa tam f/p ürünü.

• Beğen
Tepkiler: Umutech
Çok teşekkürler, ilk baktığım Durano'ydu ama delinme koruması marathon'a göre daha düşük olduğundan şu anki sistemden (corsa control+şerit+sıvı) geçmeye değer mi emin olamıyorum. Zaten şu anki halinde patlama azalırsa değiştirmeye gerek duymayacağım 1500-2000km de belli eder sistem kendini.

Eğer çok berbat, kirli yollarda kullanmıyorsanız Sworks Turbo lastikleri tavsiye ederim. 11000km kullandım. Sadece 2-3 defa patlak yaşadım. Duranoya kıyasla akıcılığı, hafifliği ve yol tutuşu çok daha iyidir. Bike24te şu anda fiyatları çok uygun. (link)
Vergisiyle 30 Euroya geliyor.

Çok teşekkürler öneriniz için hiç dikkatimi çekmemişti bu ürün. Corsa control'un ömrü 5000km olunca 11000km gibi değerler muhteşem gerçekten. Yukarıda dediğim gibi sistemi değiştirmeye kalkarsam ciddi ciddi düşüneceğim birebir kullanıcı yorumu çok önemli benim için.

Ben lugano kullanıyorum tavsiye ederim. Maraton dan hafif. Çok performans kaygısı yoksa tam f/p ürünü.
Çok teşekkürler. Yine aynı şekilde delinme koruması üst düzey olmayınca şu anki sistemden geçmeye ne kadar değer bilemiyorum. İmkan olsa en iyisi deneme yanılma yöntemi ama malum ekonomik şartlar buna izin vermiyor maalesef.

Ek: Bu arada 50km daha sürdüm patlama yaşamadım ve konfor şaşırtıcı derecede artmış durumda.

Selamlar,
İlk 2 sürüşüm de sorun yaşamasam da son 2'sinde birden yine patlattık :) Birinde sıvı kapattı ama aşağıda görebileceğiniz şekildekini ne sıvı ne de şerit patlağı engellemedi. Yalnız sıvıyı doğru düzgün enjekte edememiştim bundan dolayı sıvı kapatmamış olabilir. Araştırmaların sonucunda fiyat performans, ağırlık, yuvarlanma direnci ve zırh gücünde en optimal ürün olarak Durano Plus'ı (Katlanır model) tercih ettim. Çifti Merlin'den 60€'ya mal oldu. tempImagempxtDI.pngtempImagee4rTK7.png

Arkada michelin dynamic classics 700*23
Önde btwin resist 700*25 mevcut.
Daha iyi performans ve yer tutuşu için önerilerinize açığım. Dış lastik konusunda gram bilgim yok maalesef

Şuan Conti ultra sport 3 kullanıyorum. 3 bin km oldu sanırım. sadece 1 defa patladı. Gayet memnunum. Rubino prodan geçtim bunlara. rubinonun yarı fiyatına almıştım geçen sene. İki katı para verecek bir fark yok. Rubinoya göre sadece ıslak zemin performansı düşük. Çoğunluk kuru zeminde kullanıldığı için pek de önemli değil.

MTB de tek ön lastik ile üç arka lastik eskittim. Yol bisikletinde ön ve arka lastiğin aşınma sürecinin dengesini merak ediyorum. Bu konuda tecrübeleriniz neler? Muhtemelen çekiş ve yükün daha fazlası arkada olduğu ve daha hızlı yıpranacağı söylenebilir. Ön-arka eşit mi yıpranıyor ve değişiyorsunuz? Yoksa iki arka lastik eskitene kadar tek ön lastik idare edebiliyor mu?

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Geri