Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    939
uzun yıllardır cst correre eps modelini kullanıyorum yine alcak olsam yine ondan alıcam diğer ürünleri orta şeker ama bu lastik gercekten iyi ayrıca bu lastiğin correre clxx modelide var o korumasız model onunla karıştırılmasın eps modeli olucak eps firmanın koruma teknolojisine verdiği isim

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam
Scudo
Önde Mitas Syrinx 25c , arkada Cst Czar 23c takılı.

Schwalbe Durano Plus veya DD modeli, folding (telsiz), 25 ve 28 mm olanlarını kullandım. En son ne zaman lastik patlattım hatırlamıyorum, en az 7 sene olmuştur, yılda 10 bin km civarı yol geçerim, kilom 76, öyle hafif sayılmam yani :)

Ağırlığa kafa takmadım, yolda kalmaktansa

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Cst czar lastiğin yönü var mı yanakta bulamadım da

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Cst czar lastiğin yönü var mı yanakta bulamadım da

AliExpress'teki (link) yok diyor:
H13803412df444a72aedf26faceb052afa.jpg

(kurulum yönünü ayırt etmeye gerek yok)

AliExpress'teki (link) yok diyor:
H13803412df444a72aedf26faceb052afa.jpg

(kurulum yönünü ayırt etmeye gerek yok)
Çok teşekkür ederim hocam. Bide birşey daha sormak istiyorum yol bisikleti jantlarinda yön bulunuyor mu peki. Benim eski bisikletim diskti karıştırma imkanım olmuyordu

Çok teşekkür ederim hocam. Bide birşey daha sormak istiyorum yol bisikleti jantlarinda yön bulunuyor mu peki. Benim eski bisikletim diskti karıştırma imkanım olmuyordu

Yön yok ama göbekte yazı varsa bisikletin üstünden bakınca okunabilecek yönde olması istenen bir şey.

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
Vittoria Rubino Pro3 25mm şu an üstündekiler..

Bisikletle beraber gelen Michelin Lithion II 'ler (25mm) depoda bekliyorlar.. 28mm denemek isterim , bakalım bunlar eskiyince geçerim sanırım.

Merhaba,
Michelin Lithion II leri kullandınız mı hiç? Bu aralar lastik almayı düşünüyorum. Dün bisiklet yolunda (mini city önünde) belediyenin vidanjörü çimleri sularken su bana geldi ve dengemi kaybederek bisikletin üstünden uçtum. :) Ufak tefek yaralar var. Bisikletin üstündeki CST comprassor ü artık değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum. Videolarınızı da izliyorum. Vittoria Randenneur 700 x 28 de olabilir yol tutuşu iyiyse. Çok performans takıntım yok.

Michelin Lithion II leri kullandınız mı hiç?
Contilerim çok eskiyip yol tutmaz hale gelince,eski bisikletimden kalan 4 senelik lithionII leri kullanmaya başladım, 5 aydır kullanıyorum yuvarlanma direnci çok tatmin edici değil en azından contiler kadar değil ama sağlam lastik,yol tutuşuda fena sayılmaz,ıslak zeminde denemedim.

Selamlar,

Konfor önemli :) Corsa 25c'den Corsa Control 28'e. İlk patlakta değişicekler.

IMG_1826.jpeg

Cst czar nasıl önerirmisiniz acaba

Merhaba,
bahsettiğiniz lastik, geçen martta satın aldığım Bisan RX9300'ün üzerinde geldi. Neredeyse hiç diş vb. çıkıntısı yok. Bu kadar zamandır 1 defa ön lastik patladı, o da yakın zaman önce, demir dikeni sebebiyle. Hangi lastik olsa patlardı sanırım. Islak zemin eğer biraz pürüzsüz vb. bir yapıdaysa fren yapınca arka teker kayıyor. Ama çok sıkıntı yaşamadım. Uygun fiyatlı ise öneririm. Bir de 15 ay önce aldığım, Btwin triban 500 bisikletimde Btwin lastik var, biraz daha dişli, yol tutuşu çok güzel ve şu ana kadar patlamadı. (link) ve (link) lastik fiyatlarını da linklerde görebilirsiniz. Her iki lastiği de öneririm, bana göre Btwin 1 tık önde. Keyifli sürüşler dilerim. Sağlıcakla kalınız.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
vittoria randonneur 700x35c

2700 km kullandım. oratalama basınç 55-65 psı arası oldu.

104 kilo olduğum için ve sürdüğüm güzergah süreki inişli-çıkışlı olduğu için hem frenlemede hem çekişte ekstra yük biniyor lastiğe.
panik fren haricinde zemin ıslak olmadığı sürece asla kaymıyor.
bir kere 45 km/h civarı oldukça keskin bir viraja girdim,bisiiklet neredeyse lastik yanağının üzerinde dönecek kadar yattı. orada bir kayar gibi olmuştu.

öndeki 2700 km boyunca 1 kere bile patlamadı. arkadaki 5-6 defa patladı.
sanırım hem çekiş hem frenleme hemde ağırlığın büyük bölümünün arkada olmasından kaynaklı

Son düzenleme:
şu an kullandıklarım michelin power road 28mm, goodyear eagle sport 28mm.. bugüne kadar kullandığım en güzel lastik vittoria open corsa sl idi..

Vittoria markasını rubino pro3 lerinden sonra yine Vittoria Corsa 700x25 sarı yanak modeline geçtim, kesinlikle tavsiye ederim .

• Beğen
Tepkiler: Ekincan
Tufo status 700x24 kullanıyorum henüz yeni kullanıma başladım ortalama 100 km civarı sürüşte yol tutuş konfor ve yuvarlanma direnci olarak beni memnun etti patlak yaşamadım umarım da yaşamam. :)

Geri