Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletiyle yapılan hız rekoru

78.birşeydi ankara atakuleden kızılaya inerken mtb ile dişli lastik takılıyken. 80den sonrası hayat ince bir çizgi 78de de öyle:D yusuf yusuf gidyorsunuz. ama çok buyuk keyif orası ayrı

Scudo
Oğuzhan ilginç bir yorum olmuş dostum. :D Bu arada belin iyileştiyse bir basket maçı yapalım artık bostanlıda. :)

@faruk karataş

Su $6 lik km saatinde bile max hiz ozelligi var: (link)

arkadaşlar nasıl oluyor anlamıyorum.
bazıları mtb ile hız yapılmaz filan demiş.
bu yapılan hızlar anlık hız ve oluşması için belli başlı şartları var.

öncelikle virajsız bir yokuş bulunacak
rüzgar arkadan esecek.
kadans ve nabız max. noktaya ulaşacak.
korkulmayacak.

bu şartları sağladığımda BUCA köprüsünün altından 2005 yılı eylül ayında 87km hıza çıktım sadece 2-3 sn sürdü..

Sadece sahilde bisiklet yolunda bisiklete binen arkadaşlar bu tür deneyimler yaşamadıkları için anlayamıyorlar ve prof bisikletçileri örnek gösterip " o zaman fransa turuna filan katılın diyorlar"

yazık yazık.

@randie

trainerda sensörü arkaya takar 200 km görür boşa çevirirken sonra da max hız
diye fotoğrafını çeker:D

@zeki günaydın

Yakışmaz mı beeee :) :) :)

havada durdum şahitlerim var :D
sinopa giderken çok uzun, geniş ve ip gibi düz bir rampanın yarısına doğru 76.6 kaydettim. ama turdaydık ve 20 bisiklet hep beraber kendimizi rüzgarın sarhoşluğuna bırakamazdık..
bisikletim mtb ama lastikler asfalt için seçilmiş sadece kanalları olan ve yuvarlanma direnci düşük lastikler. ben de biraz ağırım (80'den biraz fazla diyeyim :) )o yüzden rampalarda birazcık daha fazla hızlanıyorum.

yokuş aşağı giderken dağ bisikleti - yol bisikleti ayrımı olacağını sanmıyorum. düz bir çizgide ilerleniyorsa lastikler, rüzgarın yönü ve hızı, üzerinizdeki kıyafetlerin uygunluğu, öne kapanarak sürerken kendinize olan güveniniz 65-85 arası bir hız yapmanızı sağlayabilir. daha fazlası için ekstra ekipman, mayo ve çelik gibi sinirler lazım. yani sanmıyorum öyle, laylaylom saldım kendimi bayıra, newton yasaları kayıra durumlarının gerçek olabileceğini

@Ahmet Kut

yok kardeşim 36 normal inanırım hatta biras antrenman yapıp kendini geliştirmen fena olmas

Ben en yüksek hıza 1.90 silik lastiklerle MTB ile Gökçe Adada limana doğru uzun (yaklaşık 2 km) iniş var orada 63 km ile gördüm. ve yavaşça firene dokunmaya başladım çünkü sonrası kontrol edilebilir değildi. aman derim arkadaşlar bisiklete eğlenmek için biniyoruz. ölmek için değil

bende mtb bisikleti ile yokuş aşağıya 83km yi gördüm düz yolda ise 58 km ye kadar bastım

@borab

Abi o kadar güzel anlatmışsınki bazı einstein arkadaşlarımıza ders olur umarım. Aman dikkat fizik profesörleri var :).

Sabuncubelinin en dik ve en kıvrımlı yokuşu vardır gelenler bilir izmire. Yokuşun aşşağısında bekliyorum boş bitane kamyon geçsinde asılayım iplerine çıkayım diyorum. Hah dedim işte bu tın tın gidiyo yavaş yavaş çıkartır bu beni tepeye. Gırgırgırgır çıkıyoruz tepeye çıkana kadar herşey güzel çok yavaş rüzgarda arkadan esiyor birde tepe off. Kamyonun arkası tatlı geldi hiç kendimi rüzgarla yormak istemedim 35 40 var hızımız, hemen inişin başında radar aracı mevcut tabi kamyoncuda haliyle basmıyo 35-40 devam. 100 Metre ilerideki trafik polisinide geçti kamyoncu birden gazladı. Bende haliyle asıldım pedala 58 den sonra pedallar boşa dönmeye başladı bende ''La olum şimdi çıkıcam bunun arkasından ama tın tın inicem bu yokuşu hiç gereği yok çabucak gidelim evimize karnımda acıktı zaten'' diyorum içimden. Ama kamyonla aramda yarım metre mesafe var ve gitgide hızlanıyoruz 65-75 arası iniyo bu iyice bıraktı ve en son 80,4 yi gördüm arkasında frene basmak istiyorum ancak o kadar korkuyorum ki. İçimden dua etmeye başladım çünkü bunun arkasından çıktığım anda rüzgar beni savuracaktı ve bundan yüzde yüz emindim. Ama korkunun ecele bi faydası yoktu artık çok yavaş milim milim frenaj yapmaya başladım. 70-68 artık kamyonun arkasından çıkmıştım ama önümdeki keskin viraja o kadar hızlı girmiştimki. Ve bir MTB bisiklet yüksek hızda ne kadar yatıyosa o kadar yatırdım. Bankete uçmama santimler kala durdum. İndim kafamdaki kaskı yere çarptım ve çalılıkların üstüne yattım. Kalbim kulağımdan çıkıcaktı sanki. Ben tövbeliyim daha. 17 Yaşındayım lan :D çocuğumu göremeden ölmeye niyetim yok :) Bir kardeşiniz olarak söyliyeyim büyüklerime. Çıkın dağa atlayın hoplayın zıplayın. Ağaçlar çalılar öldürmez sizi en fazla yaralar. Sevgiler saygılar

Emre Yaman Yüzücü

MTB ile düz yolda maksimum pedal çevirme ile 50km , hafif meyilli tünelde(izmir çevre yolu örnekköy tünelleri) 77km gördüm en fazla. Zaten banketten gittiğim ve bankette ızgaraların olmasından dolayı hafif fren ile dengeledim.Eğer frenlemeseydim tünel içi maksimum 80km sınırını aşabilirdim diye düşünüyorum :)

bi arkadasım 20 yıllık profillerinin içi pas dolu bianchisiyle 70 gördüyse sizin bisikletlerinizle görülmesi olağandışı gelmedi bana pek.

Gelenbe rampası (balıkesir-akhisar arası)

http://img638.imageshack.us/img638/1904/dsc055850.jpg
By (link) at 2010-06-29

• Beğen
Tepkiler: randie
valla ben çıkamam bu hızlara.17-18 yaşlarımda sahil yolunda pedaldan ayağım kayıp düştüğümde açılan yara izi hala duruyor.geçen yaz ölüdenizden fethiyeye doğru yokuş aşağı benim arabamı sollayan bisikletlileride unutamam.ben arabayla cesaret edemedim o hıza çıkmaya.ben en az 60 la gidiyordum o virajlarda.onlar bi 70 vardı heralde.

Mtb bisikletimle dik bi bayırda en fazla 60km gördüm. Yaptığım en son hızdı :D hoşuma gitmişti :D Bilen vardır belki Çorlu Türkücü köyü arasında Türkücüye girmeden önceki bayır

seydisehir -antalya yolu 20.km si :) mtb ile en son bu kadar. yol bisikleti ile 106 yı görmüştüm..

http://img842.imageshack.us/img842/7659/img2047n.jpg
By (link) at 2011-05-29

konya torku seker sporda serhat abi 151 km hıza ulastı. araba arkasında. :D

Geri