Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yüksek kadans her derde devaymış

Az önce kondisyon aletimle 15 dakika içerisinde 1.979 kadans pedal çevirerek kendi rekorumu egale etmiş bulunuyorum.

(Ortalama 132 kadans/dakika )

Bakınız, dekatlondan 6 bin liraya satın alınan aletle yakalanan bu kadans sayısını 600 bin liralık bisikletlerle bile yakalayamazsınız.

Geliniz vazgeçiniz bu sevdadan, bisiklet denen şey ulaşım aracından başka bir şey değildir.
bisiklet ulaşım aracından başka birşey değildir diyorsunuz ama siz kondüsyon bisikleti sürüyorsunuz 😂 😂 kondüsyon bisikletiyle bi yerlere ulaşabildiniz mi acaba

Scudo
ynsmrkckk demiş ki:
Niye kullanılmasın, tabiki kullanılsın, gerekirse saatlerce kullanılsın ama senin bi ihtiyacını görsün bu taşıt.

Mesela ben kırsal bi bölgede ikamet ettiğim zamanlar bi yerde aracımla yolda kalmıştım, çekiciyle en yakın sanayiye çektirip taksiyle evime döndüm, 2 gün sonra bisikletimle 70 kilometre mesafe katedip aracımı sanayiden teslim aldım

Benim demek istediğim bu.

Yüksek kadans çok derdime deva olduğu için kullanıyorum bu aleti, mesela yaklaşık 1 aydır her gün düzenli olarak büyük tuvalete çıkıyorum, dolu dolu s…ıp rahatlıyorum, her istediğimi yiyorum ama kilo almıyorum, vesaire.

AMACIMA ulaştım. :D
ulaşım aracından başka birşey değil diyen sizdiniz. yoksa sürdükden sonra isteyen istediği bisikleti alsın sürsün. banane, sanane, onane derler. sen dolu dolu s…ıp rahtlamak istersin adam uzun sürüşler yapar yada tırmanış yapar. herkesin AMACI farklı yani :)

Az önce kondisyon aletimle 15 dakika içerisinde 1.979 kadans pedal çevirerek kendi rekorumu egale etmiş bulunuyorum.

Bakınız, dekatlondan 6 bin liraya satın alınan aletle yakalanan bu kadans sayısını 600 bin liralık bisikletlerle bile yakalayamazsınız.

Geliniz vazgeçiniz bu sevdadan, bisiklet denen şey ulaşım aracından başka bir şey değildir.

Tamam, ulaşım ihtiyacınızı giderirken de kadansınız mümkün olduğunca yüksek olsun ama gerçek bu.
Abi sabah kalkıp bi bardacık kahveyi çakın geçin, yani dışkılamak için bisiklete binmek nedir 😒

Tamam, ulaşım ihtiyacınızı giderirken de kadansınız mümkün olduğunca yüksek olsun ama gerçek bu.

Güncel: 2.017 kadans/15 dakika, 134 kadans/dakika

Güncel: 2.017 kadans/15 dakika, 134 kadans/dakika
Oturduğunuz yerden yapmış olduğunuz kadans ın kadans olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Biraz araştırın lütfen.
Yanıldığınızı göreceksiniz.Saygılar....

Oturduğunuz yerden yapmış olduğunuz kadans ın kadans olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Biraz araştırın lütfen.
Yanıldığınızı göreceksiniz.Saygılar....

Niye, rüzgar yemek mi gerekiyor?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Direnç ayarı kaçta kullanıyorsunuz yada direnç ayarı mevcut mu ? Eğer en düşük dirençte bu kadansları yapıyorsanız çok masraf etmişsiniz.
1716883267826.png
Bu tip bir alette işinizi görürdü aslında.

Niye, rüzgar yemek mi gerekiyor?
Sadece rüzgar yetmez değil mi ? Yolun ani değişen etkenleri çoktur.Laboratuvar ortamıyla dış ortam aynı mıdır ? Rüzgar tünelinde verilen rüzgar hızı ve yönü
dış ortamla aynı mıdır ? Bir çok sebep var.Bunu google amca ya sorarsanız size detaylı cevap verir.Yoksa benim buraya yazmamla olacak şey değil.Saygılar....

Yüksek değil de uygun kadans bence çok önemli. Yaklaşık 2 yıldır 11-34 ruble ile antrenmanları yaptım. Bir iki yarışa girdim. Her şey iyi güzel gidiyordu.
Sonra yeni bir bisiklet aldım ve üzerinde 11-28 vardı. Daha bir iki antrenman anca yapmışken Bursa yarışında yokuşlarda kadansı tutturamadığımdan istediğim sonuçları alamadım. Kadans 65-70 altına düşünce bende enerjiyi çabuk bitiriyor. Yada laktatı tölere edemiyorum.
11-34 ve yüksek kadans ile devam ;)

Direnç ayarı kaçta kullanıyorsunuz yada direnç ayarı mevcut mu ? Eğer en düşük dirençte bu kadansları yapıyorsanız çok masraf etmişsiniz. 317581 dosyayı görüntüle Bu tip bir alette işinizi görürdü aslında.
selesi yok
Sadece rüzgar yetmez değil mi ? Yolun ani değişen etkenleri çoktur.Laboratuvar ortamıyla dış ortam aynı mıdır ? Rüzgar tünelinde verilen rüzgar hızı ve yönü
dış ortamla aynı mıdır ? Bir çok sebep var.Bunu google amca ya sorarsanız size detaylı cevap verir.Yoksa benim buraya yazmamla olacak şey değil.Saygılar....

havalar iyileşince 80 kiloya düşüyodum, yağışlı mevsimde 90'a çıkıyodum, çok sıkıcı bi şey, artık hep 80 kiloyum, eskiye nazaran daha dinç durumdayım gerisi fasafiso

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Bunu tecrübe ediyorum. Evde de bisikletim var. Evde ort. 90 kadans çevirirken dışarda ort. rotaya göre de değişiyor tabi 75-85 arası değişiyor.
Evimde (link) ürün var. Dışarı çıkamadığım günlerde nabız yükseltmek ve z2 için çalışma yapıyorum.
Amaaaaaaa
dışarda bisiklet sürmenin keyfini ne bu ne de trainer verir. Aksini iddia eden fetöcüdür :komik:

Yüksek değil de uygun kadans bence çok önemli. Yaklaşık 2 yıldır 11-34 ruble ile antrenmanları yaptım. Bir iki yarışa girdim. Her şey iyi güzel gidiyordu.
Sonra yeni bir bisiklet aldım ve üzerinde 11-28 vardı. Daha bir iki antrenman anca yapmışken Bursa yarışında yokuşlarda kadansı tutturamadığımdan istediğim sonuçları alamadım. Kadans 65-70 altına düşünce bende enerjiyi çabuk bitiriyor. Yada laktatı tölere edemiyorum.

şunun şurasında günde 15 dakka pedal çeviriyoz bari kadansımız yüksek olsun dimi, hedef 2.030 kadans :D
Bunu tecrübe ediyorum. Evde de bisikletim var. Evde ort. 90 kadans çevirirken dışarda ort. rotaya göre de değişiyor tabi 75-85 arası değişiyor.. Dışarı çıkamadığım günlerde nabız yükseltmek ve z2 için çalışma yapıyorum.
Amaaaaaaa
dışarda bisiklet sürmenin keyfini ne bu ne de trainer verir. Aksini iddia eden fetöcüdür :komik:

aynen ama bi yerde işim olmayınca bisiklet sürmek keyif vermiyor, bi keresinde bayram dönüşü trafik olur diye ankaradan istanbula bisikletle gelmeye kalkıştım, tek dönecektim, babam karşı çıkıp tartışınca vazgeçtim

aynen ama bi yerde işim olmayınca bisiklet sürmek keyif vermiyor, bi keresinde bayram dönüşü trafik olur diye ankaradan istanbula bisikletle gelmeye kalkıştım, tek dönecektim, babam karşı çıkıp tartışınca vazgeçtim

Eğer bisikleti bir ulaşım aracı olarak görürsen zaten gideceğin mesafe en fazla 3-5 km olur. Ama eğlence, spor, sosyallik, vb. düşüncelerin varsa o zaman sana 30-40 km de yetersiz kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Ankara - İstanbul arasındaki otoyola bisiklet girmesi yasak biliyorsunuzdur herhalde? Karayolundan gidilebilir tabi ama rampası bol olur.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Ankara - İstanbul arasındaki otoyola bisiklet girmesi yasak biliyorsunuzdur herhalde? Karayolundan gidilebilir tabi ama rampası bol olur.
Kabataslak şöyle takdim edeyim...

Screenshot_20240528_131958_Komoot.jpg

Benim kullanamayacağım bir ruble 11-34 özellikle 11 sistemde. 11-25 ve 11-30 rublem var. Parkurun büyük bir kısmı tırmanış (%5 üzeri) ise 11-30 kullanıyorum. Antrenman kadans ortalamarım genelde 85 civarı olur. 11-34 gibi rakamlarda dişler çok atlayarak yükseliyor. Bu nedenle istediğim verimde çeviremiyorum. Vites yükseltiyorum ağır geliyor, düşürüyorum hafif geliyor. 11-28 de 18t olmaması benim için hissedilebilir bir eksik oluyor. Bisiklete 12-25 (16 ve 18t barındırıyor) ruble ile başladım belki onun alışkanlığı ama ara dişliler benim için büyük konfor. Bence parkura göre ruble opsiyonu olmalı

Bunu tecrübe ediyorum. Evde de bisikletim var. Evde ort. 90 kadans çevirirken dışarda ort. rotaya göre de değişiyor tabi 75-85 arası değişiyor.
Evimde (link) ürün var. Dışarı çıkamadığım günlerde nabız yükseltmek ve z2 için çalışma yapıyorum.
Amaaaaaaa

Ağır oldu bu :) Türkiye şartlarını değerlendirdiğimde dışarıda sürmek benim için sadece stress ve endişe kaynağı, ekstra hiçbir artısı yok. Yazılımlar ve malesef pahalı oyuncaklar dış ortamı gayet iyi simüle ediyorlar artık. Hatta hıza göre rüzgarı simüle eden, eğime göre açınızı değiştiren ekipmanlar dahi var. Bu arada bu sadece bana özgü değil, yarışlarına sadece indoor hazırlanan, son 1 ay dış sürüş yapan pro sporcular dahi var.

Tek istisnası, bisikleti araca atıp, kendimi dağa bayıra vurmak, ya da Beykoz'a, bisikleti sırtlanıp parkura gitmek.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK
Ağır oldu bu :) Türkiye şartlarını değerlendirdiğimde dışarıda sürmek benim için sadece stress ve endişe kaynağı, ekstra hiçbir artısı yok. Yazılımlar ve malesef pahalı oyuncaklar dış ortamı gayet iyi simüle ediyorlar artık. Hatta hıza göre rüzgarı simüle eden, eğime göre açınızı değiştiren ekipmanlar dahi var. Bu arada bu sadece bana özgü değil, yarışlarına sadece indoor hazırlanan, son 1 ay dış sürüş yapan pro sporcular dahi var.

Tek istisnası, bisikleti araca atıp, kendimi dağa bayıra vurmak, ya da Beykoz'a, bisikleti sırtlanıp parkura gitmek.

ahh beykoz.. namını çok duyduk ama gelemedik. Bir ara gelmek istiyorum

• Beğen
Tepkiler: TafLan
Geri