Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Zırhlı lastik önerisi

@DenizCe Demek istediğinizi anlayamadım. Şeridi tek bir janta mı kullanayım diyorsunuz yoksa jantın bir bölümüne mi? Bir de şeridi takmadan önce jant deliklerinde çapak var mı kontrol edin.Varsa o çapaklar delebilir lastiği. Çapakları törpüleyin öyle takın şeridi.

Scudo
Corelli fabrikayı aradim bant çekin dediler deneyecegim ama elimdeki ic lastik yırtıldı bunu alırsam tek bölümünü janta yapistirsam olur mu
Eskiden bu parcalar bol bulunmazdı. Jant seritleri yenileceginde eski ic lastikleri duzgunce keserek yaparlardi.
Simdilerde mevcut jant seridi kayiyorsa, kağit bant veya elektrik banti alarak seritin uzerinden 2-3 tur yapistirip sabitleyenlerde var.
Veya internetten hazir satılanlarini jant capiniza gore siparis verebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: DenizCe
komple janti dolastiracagim jantin tel teknikleri açıkta kalmış çektikleri serit kaymış ve duzelmiyor

@DenizCe şeridi düzeltmek istersen kaynar suda 30 sn bekletebilirsin. Hem toparlayıp sıkılaşacak hem de şekli düzelecektir.

• Beğen
Tepkiler: DenizCe
Hepinize çok teşekkür ederim bant yetmedi ama ona rağmen oldu. artık patlamıyor tel delikleri açık olan bölgelere doğru yapıştırmıştım sorun kalktı en yakın zamanda çift ya da 4 kat bant geçsem sorun olur mu :) arka 110 ön 100 bastım. Çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
merhabalar yeni başlık açamadığımdan burada sormak istiyorum.
yeni geçtim yol bisikletine ve patlaklar ve basılacak hava psi miktarı canımı sıkıyor.
zırhlı lastik almayı düşünüyürom fakat malum fiyatlar baya yüksek baktığımda luganoyu gördüm sizce mantıklı olur mu bu lastiği almam.
2.soru youtube da yanı renkli lastiklerin sert olduğundan bahsediyorlar bu lastikte onlara dahil mi
3. soru sadece arkaya alsam acaba çok sıkıntı yaşar mıyım ? (yol tutuş meselesinden bahsetmişlerdi başka yerde fakat acaba bana çok sıkıntı çıkarır mı virajlarda dikkatliyim hız yapmam)
4.soru basacağım havanın basıncını ölçmek için bir alet yok elimde siz ayrı bir alet mi alıyorsunuz ya da nereden ölçüyorsunuz (petrollerdeki cihaz ölçmüyor geçen 10 psi gösterdi ama taş gibi oldu teker)

not:soruları karışıklık olmaması için numaralandırdım
lastiğin linki :
özceylan bisiklet sitede 116 tl
schwalbe
700x23C Schwalbe Lugano K-Guard Dış Lastik Siyah-Mavi

link paylaşamıyorum o yüzden site ve isim söyledim

Arkadaşlar meraba. Yazın denize bisikletle gidip geliyoruz. Ailece bisiklet kullanıyoruz. İzmir aliaga da sahil bandında sürüyoruz nadirde olsa patlıyor lastikler ve yapması artık zahmetli gelmeye başladı. Zırhlı lastik almayı düşünüyorum. 20 inç 24 inç ve 26 inç bisikletler var hepsine çifter alıyım diyorum. Öyle dağ taş gezmiyoruz. Uygun ve performanslı bı ürün varsa önerirsiniz. Sitelerden baktım ama kafam karıştı Cidden.

Arkadaşlar meraba. Yazın denize bisikletle gidip geliyoruz. Ailece bisiklet kullanıyoruz. İzmir aliaga da sahil bandında sürüyoruz nadirde olsa patlıyor lastikler ve yapması artık zahmetli gelmeye başladı. Zırhlı lastik almayı düşünüyorum. 20 inç 24 inç ve 26 inç bisikletler var hepsine çifter alıyım diyorum. Öyle dağ taş gezmiyoruz. Uygun ve performanslı bı ürün varsa önerirsiniz. Sitelerden baktım ama kafam karıştı Cidden.
Schwalbe durano plus. Kullandım. Öneriyorum.

Son düzenleme:
CST platinum protector kullanıyorum 28 jant bisikletimde, memnunum fakat ıslak zemin performansı çok iyi değil, fiyat olarak tatmin eder, dilediğiniz jantlarda bulabiliyorsanız ve f/p bir ürün istiyorsanız tavsiye ederim.

Schwalbe durano plus. Kullandım. Öneriyorum.
Teşekkür ederim şimdi arastirdim tanesi 500 civarı. 8 adet alacağım için bu rakam bana çok maaliyetli hocam. 5 mm bu oneriniz. 3 mm olsa daha ucuz olsa bana yeter sanirim

Zırhlı lastiğe çok güvenmeyin :D Zırhtan girmeyen diken yanaktan girince patlatıyor. :/

Ben de mitas long way ultimate kullanıyorum.. Öneririm.. Fiyat performans olarak makul bir lastik.. Bi değerlendirin derim..

İnternette 225 gr diyor, ben ihtimal vermiyorum, ağırlığı ne kadar tartma fırsatınız oldu mu?
Sadece durano olan model 245 gram.Durano plus olan modeli ise 380 gram.Aralarında çok ciddi bir ağırlık farkı var.Alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle durano almalarıdır.Yaklaşık 4 bin km’den beri bir kere bile patlamadı (arka lastiğe akıllı vida girmesi hariç☹️)

Continental GP5000 kullandım. Aman Allahım... Zırt pırt patlıyordu. (sürüşlerim ana yol, şehirlerarası yollar ve emniyet şeritleri) Dayanamadım ve GP5000'in yuvarlanma direncine "eksik olsun yuvarlanma direncin beee..." diyerek bu lastiği bırakma kararı aldım. :hihi:

Schwalbe Durano'ya geçtim. Biraz hissiyatı değişiyor; yuvarlanma direnci bi' tık fazla GP5000'e göre ama PATLAMIYOR! Bu özgüvenle çok güzel antrenman yapabildiğimi fark ettim. Memnunum açıkçası Durano'dan. :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
115 kg yim. Yol bisikleti kullanıyorum. Yılda 5000 km yapıyorum. Schwalbe Durano Plus ve Continental Gatorskin kullandım. İkisi de çok iyi ancak Schwalbe Durano Plus bir adım önde. Tabi ağır lastikler o yüzden yuvarlanma dirençleri yüksek. Tur bisikletinde CST platinum protector kullanıyorum. Kesinlikle patlamıyor.

Son düzenleme:
CST platinum protector kullanıyorum 28 jant bisikletimde, memnunum fakat ıslak zemin performansı çok iyi değil, fiyat olarak tatmin eder, dilediğiniz jantlarda bulabiliyorsanız ve f/p bir ürün istiyorsanız tavsiye ederim.
Kesinlikle katılıyorum.Bende 1 yıl öncesine kadar haftada 3-4 lastik yaması yapardım (hergün 15 km asfalt yol) .Bisikletten bıktım.CST Platinum Protector 28'' lastiğe geçtim.1 yıldır bırakın yama yapmayı yama çantasının nerde olduğunu bile hatırlamıyorum.Tavisye ederim.

ben 24" mitas stop thorn lastik kullanıyorum güzel reflektörlü yanaklarda işe yarıyor geceleri hem şık hem de güvenlik açısından işe yarar ayrıca 24"i tanesi 150 tl den aldım uygun fiyatlı instagramda the.rider.35 isminde hesabım var oradan bakabilirsiniz 4 aydır kullanıyorum

ben 24" mitas stop thorn lastik kullanıyorum güzel reflektörlü yanaklarda işe yarıyor geceleri hem şık hem de güvenlik açısından işe yarar ayrıca 24"i tanesi 150 tl den aldım uygun fiyatlı instagramda the.rider.35 isminde hesabım var oradan bakabilirsiniz 4 aydır kullanıyorum
Nerden aldınız hocam link site var mı? Yukarda arkadaşın onerdigi ctslerden buldum onlarda 26 inç harici üretilmiyor dedi.

Schwalbe Marathon plus tour kullandım . Yağmur harici performansı gayet iyi.

Cst 1920 yedek aldım. Daha kullanmadım ama fiyat performans olarak baya önerilen bir lastik.

Geri