Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Zırhlı lastik önerisi

IMG_20220506_100215.jpg

Hocalarım buna uygun zırhlı lastik ne alabilirim? Lastiği inceltmek istiyorum. Salcano nova 26"

Scudo
287482 dosyayı görüntüle

Hocalarım buna uygun zırhlı lastik ne alabilirim? Lastiği inceltmek istiyorum. Salcano nova 26"

Ne kadar inceltmek istiyorsunuz? Üstündeki 1.95" ~ 50mm

1.75" ~ 45 mm: (link)
1.60" ~ 40 mm: (link)
1.50" ~ 38 mm: (link)
1.40" ~ 35 mm: (link)

Bunlardan başka zırhlı lastiğin kralı Schwalbe Marathon'lar var ama fiyatlar çok yüksek:
1.50" ~ 38 mm Marathon: (link)
1.75" ~ 45 mm Marathon Plus: (link)

Ne kadar inceltmek istiyorsunuz? Üstündeki 1.95" ~ 50mm

1.75" ~ 45 mm: (link)
1.60" ~ 40 mm: (link)
1.50" ~ 38 mm: (link)
1.40" ~ 35 mm: (link)

Bunlardan başka zırhlı lastiğin kralı Schwalbe Marathon'lar var ama fiyatlar çok yüksek:
1.50" ~ 38 mm Marathon: (link)
1.75" ~ 45 mm Marathon Plus: (link)
Ben 28 için 700e35 var. Benzeri ne olur?

Ben 28 için 700e35 var. Benzeri ne olur?

Makul fiyatlı olarak (link)ler, daha iyisi için Schwalbe Marathon'lar.
Marathon serisinin (link), (link), (link), (link), (link), (link) gibi modelleri var. Ben lastiğin hafif ve akıcı olmasını da önemsediğim için Marathon Racer 700x35 kullanıyorum. Zırh bakımından en popüler olan Plus, Plus Tour, GT 365 ve Mondial en iyileri. Sadece Marathon ya da Marathon GreenGuard diye satılanlar da orta zırh, orta ağırlık.

• Beğen
Tepkiler: Ebabil ve webwebi
Maxxis owerdirive .26 jant 1.60 .Gayet iyi dağ bisikletimde kullandım
Makul fiyatlı olarak (link)ler, daha iyisi için Schwalbe Marathon'lar.
Marathon serisinin (link), (link), (link), (link), (link), (link) gibi modelleri var. Ben lastiğin hafif ve akıcı olmasını da önemsediğim için Marathon Racer 700x35 kullanıyorum. Zırh bakımından en popüler olan Plus, Plus Tour, GT 365 ve Mondial en iyileri. Sadece Marathon ya da Marathon GreenGuard diye satılanlar da orta zırh, orta ağırlık.
Yok ben anlatamadım benim 28lik için 700x35 kullanıyorum bunun 26daki.dengi neyse o lazımdı 26ya 700x35 olmak ama karışıklığı nedir bilemedim. Kendim mitas kullandım 2 yıldır çok sevdim fazla yukarı çıkma şansım yok çünkü çürük bir bisikleti hayata geçireceğiz

Yok ben anlatamadım benim 28lik için 700x35 kullanıyorum bunun 26daki.dengi neyse o lazımdı 26ya 700x35 olmak ama karışıklığı nedir bilemedim. Kendim mitas kullandım 2 yıldır çok sevdim fazla yukarı çıkma şansım yok çünkü çürük bir bisikleti hayata geçireceğiz

26x1.40. 700x35'ten yarım mm daha kalın.
Başka markalarda 1.40 bulunabilir (Schwalbe'de var mesela) ama Mitas'ta en yakın 1.50 (38 mm) bulabildim: (link)

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Tepkiler: ÆSir
Şuna da bir bakılabilir, adam akıllı zırhı var en azından.

(link)

• Beğen
Tepkiler: ugur3458
MTB için 27,5 jant lastik öneriniz var mı? 2.10 veya 2.25 lastik arıyorum, bütçem en fazla 400 olabilir.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
merhaba
(40x622) - 700x38c lastiğim az önce yarıldı ( mitas landmark ) ne önerirsiniz 500 tl ye kadar alabilirim.

merhaba
(40x622) - 700x38c lastiğim az önce yarıldı ( mitas landmark ) ne önerirsiniz 500 tl ye kadar alabilirim.

Vittoria Urbano 9:
(link)
(link)
(link)
(link)

Bütçe biraz artabiliyorsa Schwalbe Marathon GreenGuard:
(link)
(link)

teşekür ederim

Merhabalar. Zırhlı lastik konusunda çokça yazılıp çizilmiş, büyük kısmını da okudum forumda.
Ama Vittoria Urbano 700x35c ile CST Platinum Protector 700x35c arasında tercihiniz hangisi yönünde olurdu acaba? Tecrübesi ve fikri olanlar yardımcı olabilir mi?

Aslında şöyle de sorulabilir. Mevcut bisikletimin üzerinde gelen Mitas Hook 700x40c lastikler var. Üzerinde "antipucture system" yazıyor ama zırhlı değil tabii. 2 senede 2000km'lik kullanımda dört defa ön lastik diken girmesiyle patladı. Bir defa da arka lastiğe cam parçası girdi ama patlamadan kurtardım.

Düşündüğüm bu Vittoria Urbano veya CST Platinum Protector'un koruma düzeyi ile mevcut Mitas Hook lastiğin koruma düzeyi arasında nasıl bir fark vardır onu merak etmekteyim.

• Beğen
Tepkiler: bisranos
Merhabalar,

700x23 schwalbe zırhlı lastik almak istiyorum. Önereceğiniz lastik hangisi olur? Schwalbe one lastikler var üzerinde (700x25) ama ben değiştirmek istiyorum.

şıvalbe durano pılas kullandım. Ortadan ikiye kırık bira şişesi üzerinden geçtim. Hem ön, hem arka teker. Yoluma devam ettim. 23 alma 25 al.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RoninRider
şıvalbe durano plus kullandım. Ortadan ikiye kırık bira şişesi üzerinden geçtim. Hem ön, hem arka teker. Yoluma devam ettim. 23 alma 25 al.

Neden 25 abi? Rica etsem biraz açabilir misin? Orjinal üzerindekiler 25 ama 23 küçültsem sorun olur mu ki?

yol lastikleri elbette başka bir dünya.
ama şunu söyleyebilirim ki, şehir lastikleri için yok şöyle koruma katmanı var, yok böyle zırhı var, marathon plus harici hepsi hikaye.
kevlar patlak koruma bantlarıyla en dandik şehir lastiğini bile süper korumalı hale getirebiliyorsunuz.
tabii beni kimse iplemeyecek, okumayacak, kaale almayacak bile. olsun ben yine de belki birine faydam olur diye yazdım.

Not: en son 3 sene önce lastiğim patladı, o da kendi salaklığımdan. 20bin kmdir vukuatım yok.

Neden 25 abi? Rica etsem biraz açabilir misin? Orjinal üzerindekiler 25 ama 23 küçültsem sorun olur mu ki?
Gerek yok 23'e 25 daha konforlu olur senin için. Ülkemiz asfaltı için 23 seni çok yorar. Ben 24 kullanıyorum. En ufak çatlak delik görsem yön değiştirmeye çalışıyorum. 23 sana bi'şey katmaz ama 25 sana konfor ve biraz daha olsun güven katar.

Geri