Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Alüminyum vs. Karbon kadro

@Emre Nakipoğlu
Gelde bu kadroyu kir bakalim ehehe
Scott diye soylemiiyorum ama eski model bmc kamyonlatinin şasesine benzeyen bi yapisi varr . Tabi Allah kazalardan korusun . Muhim olan kullaniciya bisey olmasin. Amin20160523_200329.jpg

Scudo
Karbon kırılınca telafisi olmaz.Aluminyum candır gerisi ağırlıktır. :)

@ihsan onur şener
Supermisin o halde dostum sen. Merak ettim acaba nasil basardin bi anlatir misn :D

@ihsan onur şener
Ehehe bence kulllanici abanmasiidir :D

@mariokaldato
voltage ın geometrisi çok güzel, tam oyuncak gibi :) en kısa boyunlardan takarsanız biraz daha eğlenceli bi hale gelir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@egebey3461
Görünüse göre baya bi karbon kadro kirmissiniz, dünyanin da kac bucak oldugunu böylelikle görmüssünüz. Cok merak ettim simdi dünyanin kac bucak oldugunu bize sölyermisiniz.

kırınca depresyoa girmeyeceğiniz kadro en iyisidir. bisikletinize özen gösterip çok hırpalamayacaksınız her materyal, ağırlığınızı taşıyacak şekilde mühendislik gerektirdiğinden kolay kolay kırılmayacaktır. ama karbon sanıldığı kadar da kırılgan değil, biraz daha araştırın lütfen. F1 de şasi, body kit ve fren disklerinde carbon kullanılıyor belirteyim, her ne kadar birebir aynı malzeme olmasa da.
eğer karbon sanıldığı kadar kırılgan olsaydı hem forumda bi sürü kırık kadro başlığı, ve mutsuz bisikletçi görürdük. gerçi bundan emin değilim, belki de karbon kadroyu kıran bisikleti bırakıp kayıplara karışıyorsa, haber alamamak normal

@mariokaldato
4 değil mi hocam, yanlış mı öğrendik yoksa ?

@mariokaldato Ortada abanacak bir durumda yoktu açıkcası. Marinoyu daha zorluyorum tık demedi. Alaşım meselesi sanirim ;)

• Beğen
Ben de Focus Cayo ile karbon dünyasına girmek istiyorum ancak sağda solda bulduğum tüm gereksizlerimi satarak kıt kanaat alıyorum zaten kırılırsa falan benim için temiz bir intihar sebebi olur. (Öğrenci adamız be ya :( )
Bisiklete gözü gibi bakan biri olsam da İstanbul koşullarında ara sıra zank diye bir çukura girmek, kaygan zeminde veya herhangi bir sebeple bisikleti (düşük hızda) yan yatırmak her sene başıma en az 2-3 kez gelir. Ne kadar dikkatli olsam da oluyor böyle şeyler yani. Karbon alsam bu tip durumlarda aha kadro gitti mi acaba diye kafamda soru işaretleri kalmasından korkuyorum çünkü giderse yerine yenisi gelmez. Aluminyum bir bisiklet de giderse yerine yenisi gelmez ama karbona yapılan bu cam adam muamelesi beni endişelendiriyor. Karbon kullananlar bana bir yardım eli uzatsın iyi kötü deneyimlerini paylaşsın lütfen ya. :(

@Ozan Yiğit Tabaş
kırılmaz

çizilmesini istemediğin yerleri kapla yeter, yoksa düşünce boya kalkıyo haliyle

@Ozan Yiğit Tabaş
alırsan korka korka binmene gerek yok, sana o kadar söyleyebilirim :)
kısmet olursa bi chinarelloyla crash test yapmak istiyorum yakın gelecekte :) onların dayanıklılıkları nasıl merak ediyorum

@Tasogare tam istediğim cevabı verdin vallaha. Alıp da korka korka binmek veya bir şey olacak korkusuyla evde süs etmek en çok korktuğum şeydi çünkü. :)

• Beğen
arkadaşlar.yeni nesil bisikletlerde ''NANO KARBON'' kadro tanımlaması var.bu nano karbon nedir..özellikle diğer eski nesil karbonlara farkı ve üstünlüğü nereden kaynaklanıyor.lütfen bilimsel bir cevap olsun.

Geri