Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Barendli Elcik Tavsiyesi

Evet bir tık konuyu hoplatıyorum barend,elcik ya da barendli elcik tavsiyelerinize açığım..
İleride kelebek gidona dönersem diye de düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı?
Mosso 1821 MSM H Trekking bisikleti için..

Scudo
Fonte boynuzlu Elcik kullandım .Rahat ve güzel duruyor

Evet bir tık konuyu hoplatıyorum barend,elcik ya da barendli elcik tavsiyelerinize açığım..
İleride kelebek gidona dönersem diye de düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı?
Mosso 1821 MSM H Trekking bisikleti için..
sedona-hl-g205-barendli-elcik-elcikler-sedona-hl-g205-50816-17-B.jpg
Bu üründen kullanıyorum memnunum. Kelebek gidon takacaksan gerek yok zaten.

• Beğen
Tepkiler: Erenovich
Ayrı ayrı almak ya da bütün almak olmak ya da olmamak?

uzak durun.. neden? çünkü ülkemizde malum bisiklet yolunda kulaklıkla yürüyenden tutunda mangal yakana kadar her türlü tip mevcut arabaları vs saymıyorum dolayısıyla her an fren ihtiyacı duyabiliriz.bu sebeple geç kalabilirsiniz frene basmada eğerki bu faktörlerden uzaksanız(yaya ,araba ,hayvan ,bozuk yol vs) kullanın ama böyle yollarda şehirler arasında mevcut benim tavsiyem kelebek gidona geçin tur bisikleti gibi konfor açısında daha iyi olur fakat para sizin zevk sizin bu sadece tavsiye

Kelebek gidonda yine ellerini koyduğun heryerde fren olmayacak ki... barendli elcik sürüş rahatlığı için bir alternatif, bildiğim kadarıyla alternatif tutuş pozisyonu olan çoğu gidon/elcikte elinin durduğu her yerde fren olmuyor.
Benim kullananlardan öğrenmek istediğim yukarıda birbirinin benzeri olan sabit barendli olan ürünlerde açı uygun oluyor mu (resimlerde bazı kişiler yere parelel kullanmış ancak bana kullanışlı gelmiyor), sanki yere 30 - 40 derece bir açılı durması gerekiyor gibi. En azından ben normal elcikte bileklerimi rahatlatmak için öyle tuttuğum zaman iyi geliyor.
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Erenovich
Enis bey fren konusunda katılıyorum fakat ben kendi adıma şunu yapıyorum;kalabalıktan uzak bir düzlüğü bulduğumda hemen barende geçiyorum,kalabalık ani fren ve manevra gerektiren yerlerde hemen elciğe dönüyorum.
Bu sayade el ve bilek ağrılarım tamamen bitti,açı değiştirmek sağlık açısından çok faydalı bu yaşayarak test ettim.Forte marka kısa barendli olan üründen kullanıyorum 2 aydır ve çok memnunum.Düşünen arkadaşlara tavsiyemdir kendim montaj yaptım oynama vs.de yok.

Kelebek gidonda yine ellerini koyduğun heryerde fren olmayacak ki... barendli elcik sürüş rahatlığı için bir alternatif, bildiğim kadarıyla alternatif tutuş pozisyonu olan çoğu gidon/elcikte elinin durduğu her yerde fren olmuyor.
Benim kullananlardan öğrenmek istediğim yukarıda birbirinin benzeri olan sabit barendli olan ürünlerde açı uygun oluyor mu (resimlerde bazı kişiler yere parelel kullanmış ancak bana kullanışlı gelmiyor), sanki yere 30 - 40 derece bir açılı durması gerekiyor gibi. En azından ben normal elcikte bileklerimi rahatlatmak için öyle tuttuğum zaman iyi geliyor.
Teşekkürler
Merhaba, bu açının kadro geometrisi, ölçüsü ve sizin bedensel özellikleriniz sonucu ortaya çıkan sürüş pozisyonunuzla doğrudan ilişkisi var. Örneğin küçük bir kadroda üst boru ve gidon boğazına bağlı olarak barendlere uzanma mesafeniz kısa selenizi de yüksekte olduğundan yere nispeten daha paralel bir açıya ihtiyacınız olur. Büyük kadroda ise tam tersi. Bu açı bilek ergonomisine göre kişisel bir açı yani.

• Beğen
Tepkiler: leeroy
Merhaba, bu açının kadro geometrisi, ölçüsü ve sizin bedensel özellikleriniz sonucu ortaya çıkan sürüş pozisyonunuzla doğrudan ilişkisi var. Örneğin küçük bir kadroda üst boru ve gidon boğazına bağlı olarak barendlere uzanma mesafeniz kısa selenizi de yüksekte olduğundan yere nispeten daha paralel bir açıya ihtiyacınız olur. Büyük kadroda ise tam tersi. Bu açı bilek ergonomisine göre kişisel bir açı yani.
Çok teşekkürler cevabınız için. Ben barendi ayarlanabilir Forte marka bir elcik siparişi verdim, geldikten sonraki deneyimlerimi paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Samet M.
Çok teşekkürler cevabınız için. Ben barendi ayarlanabilir Forte marka bir elcik siparişi verdim, geldikten sonraki deneyimlerimi paylaşırım.
Selamlar,
Forte marka barendli elcik aldım, ama montaj yaptığımda bir tarafın barendi hiç bir şekilde sabitlenmedi hatta elektrik bandı çektim altına yine de sabitlenmedi vidasını sonuna kadar sıktığım halde... bu yüzden ürünü iade ettim.
Ben elim yere dönük tutuş pozisyonunda tutuyorum elciği ve 15-20 derece yukarı dönük barend ihtiyacım olduğu için sanırım tek parça olanlar işimi görmeyecek. Ya barendsiz olanlardan bakacağım ya da farklı markaların ayarlı barendli olanlarını deneyeceğim.

yaklaşık 6 ay önce 55 TL'ye aldığım tranz x marka barend kullanıyorum, son derece memnunum.

Geri