Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

Ben vision team 35 ile guncelledim. 1700gr ikisi rulmanli akiciligi guzel
@vusalazeroglu rs100 ya doğru. Dışardaydım yazarken de. Trainer üstünde kullandığımdan güncellemedim bu sene ama seneye düşünülebilir.
Jant bence en öncelikli güncelleme..

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Scudo
Merhaba arkadaşlar grand tour'a içim gidiyor:) Eco modelini alabilirim ama 54 kadro uygun olur mu emin olamıyorum. Aslında 56 top tube uzunluğu var. Benim boy 187 iç bacak 87 cm. Mosso Cavalier 56 tam oldu, denedim ve onun top tube 55 cm ama daha agrefi geometrisi var sanırım. Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Çok teşekkürler.

@BikerE

Belirttiğiniz vücut ölçüleri ile 54cm kadro size hayatınızın pişmanlığını yaşatır. Farklı marka ve modellerde karşınıza farklı ölçüler çıkabilir ancak 56/57cm kadrolara bakmalısınız. Gerekirse bekleyip para biriktirin, gerekirse ikinci el alın ancak hatalı boyda bir kadro almayın.

@BikerE

Belirttiğiniz vücut ölçüleri ile 54cm kadro size hayatınızın pişmanlığını yaşatır. Farklı marka ve modellerde karşınıza farklı ölçüler çıkabilir ancak 56/57cm kadrolara bakmalısınız. Gerekirse bekleyip para biriktirin, gerekirse ikinci el alın ancak hatalı boyda bir kadro almayın.
Teşekkür ederim. Peki Mosso Cavalierda 56 kadroda iyi hissettim tam oldu bana. Sizce farklı kadro tipleri olduğundan dolayı mı? Grand tour tt, Cabalier tt 56 cm çünkü biri 54 biri 56 kadro geçmesine rağmen.

Teşekkür ederim. Peki Mosso Cavalierda 56 kadroda iyi hissettim tam oldu bana. Sizce farklı kadro tipleri olduğundan dolayı mı? Grand tour tt, Cabalier tt 56 cm çünkü biri 54 biri 56 kadro geçmesine rağmen.

Bisan'ın kadro geometri tablosu ile ilgili çözmesi gereken bir problemi var sanırım. Geçen sene sezonun sonunda bir zahmet ekledikleri tablo, site güncellenirken yine uçmuş. :ckskc:

Bu başlığın önceki sayfalarında paylaşılan tabloya göre dediğiniz hem 52cm hem de 54cm olarak belirtilen kadro boylarında üst boru 56cm görünüyor! :eek: Bu durumda tabloya güvenmek gerçekten zor. 1.75 boydaki bir kullanıcıya 56cm üst boruya sahip bir bisiklet verirseniz sele borusuna profil kaynatıp öne almaya çalışacaktır.

En doğrusu elinize bir metre alıp bayiye gidin ve ölçüleri kendiniz kontrol edin. Gitmişken bisikletin üzerine çıkıp deneyin. Bayiden rica edip yandan birkaç fotoğrafınızı çektirin ve burada paylaşın. Bu şekilde daha net bir yorum yapmak mümkün olabilir.

Bisan'ın kadro geometri tablosu ile ilgili çözmesi gereken bir problemi var sanırım. Geçen sene sezonun sonunda bir zahmet ekledikleri tablo, site güncellenirken yine uçmuş. :ckskc:

Bu başlığın önceki sayfalarında paylaşılan tabloya göre dediğiniz hem 52cm hem de 54cm olarak belirtilen kadro boylarında üst boru 56cm görünüyor! :eek: Bu durumda tabloya güvenmek gerçekten zor. 1.75 boydaki bir kullanıcıya 56cm üst boruya sahip bir bisiklet verirseniz sele borusuna profil kaynatıp öne almaya çalışacaktır.

En doğrusu elinize bir metre alıp bayiye gidin ve ölçüleri kendiniz kontrol edin. Gitmişken bisikletin üzerine çıkıp deneyin. Bayiden rica edip yandan birkaç fotoğrafınızı çektirin ve burada paylaşın. Bu şekilde daha net bir yorum yapmak mümkün olabilir.

Bisan'ın kadro ölçülerini veremediği dönemlerde, ben kendi çapımda bir çok fotoğraf ve kendi bisikletimde cetvellerle ölçümler yaparak amatörce şu çizimleri yapmıştım.
Tabi ki gerçeğini yansıtmıyordur ama konuda tecrübeli arkadaşlarca fikir ortaya konulabilir belki.

Benim boyum 173, iç bacak boyum 78, benim bisikletim ve atta amatörce çizdiğim bisiklet 52 kadro.

1612523201092.png

1612523238656.png

Bisan'ın kadro ölçülerini veremediği dönemlerde, ben kendi çapımda bir çok fotoğraf ve kendi bisikletimde cetvellerle ölçümler yaparak amatörce şu çizimleri yapmıştım.
Tabi ki gerçeğini yansıtmıyordur ama konuda tecrübeli arkadaşlarca fikir ortaya konulabilir belki.

Benim boyum 173, iç bacak boyum 78, benim bisikletim ve atta amatörce çizdiğim bisiklet 52 kadro.

255560 dosyayı görüntüle

255561 dosyayı görüntüle
Çok iyiymiş :) tebrikler. Siz baya yatıyorsunuz gibi öne. Muhtemelen 173-183 olacak bir kadro gibi 52 grand tour. Sadece boya göre yatma oranı değişecektir biraz daha. Bilemiyorum siz ne diyorsunuz.
54 kadro rx9300 veya 9400 deneyebilirim bir bayiide var ama grand tour yok. Eğer referans kabul edebilirsem sizce grand tour için olur veya olmaz diyebilir miyim eğer 9300 veya 9400 denersem?

Çok iyiymiş :) tebrikler. Siz baya yatıyorsunuz gibi öne. Muhtemelen 173-183 olacak bir kadro gibi 52 grand tour. Sadece boya göre yatma oranı değişecektir biraz daha. Bilemiyorum siz ne diyorsunuz.
54 kadro rx9300 veya 9400 deneyebilirim bir bayiide var ama grand tour yok. Eğer referans kabul edebilirsem sizce grand tour için olur veya olmaz diyebilir miyim eğer 9300 veya 9400 denersem?
Grand Tour kadrosu Rx9300 ya da 9400'ler ile aynı değil. GTE kadrosu endurance (üst borusu yere paralel değil, sele tarafına doğru yere doğru olan düz bir boruya sahip) kadro. Dolayısı ile referans olarak alabileceğinizi düşünmüyorum. Tecrübesi daha çok olan arkadaşlar var. Ben bisiklet bilgisi konusunda çok daha yeniyim. Yine de 56 cm olan (TT) üst borunun uzanma mesafesi olarak size yeterli gelebilme ihtimali var. Buna karşılık seat tube borusu 54 cm olarak sizin 87 cm iç bacak boyunuzu ne derece karşılar bilemiyorum. Sele yükselterek kurtarabilir misiniz bilemiyorum. Eğer yakın çevrenizde bir 56 tt, 54 st endurance kadro bir bisiklet bulabilirseniz mutlaka bir deneme daha yapınız. Hatta size nerede oturuyorsunuz diye sorayım. Belki yakınınızda 54 kadro Grand Tour sahibi bir kişi varsa size yardımcı olabilir.

@suyunsesi

Sizinki amatör değil, gayet profesyonel bir çalışma. Gerçi (link) sitesinde bunu yapmak ve birden fazla bisikleti kıyaslamak çok daha kolay.

Bu siteyi kullanarak sizdeki Grand Tour 52cm kadro ile daha önceki bisikletim Cannondale Synapse 56cm kadroyu üst üste koyup kıyasladım.
20210205_144605.jpg
Altta kesik çizgilerle görünen Synapse'ın hatları, üstte de GT var. Sonuç neredeyse aynı. :acpsnr:

Bisan size olması gerekenden daha büyük kadro satmış durumda. Muhtemelen sizin esnekliğiniz ve üst gövde uzunluğunuz sayesinde bu durumu tolere edebiliyorsunuz, ancak sıradan bir kullanıcı için bu durum sakıncalı.

@BikerE

Görünüşe göre GT 54cm aslında 54 görünümlü 56cm kadro. Muhtemelen size de uyacaktır. :ckskc:

@suyunsesi

Sizinki amatör değil, gayet profesyonel bir çalışma. Gerçi ... sitesinde bunu yapmak ve birden fazla bisikleti kıyaslamak çok daha kolay.

Bu siteyi kullanarak sizdeki Grand Tour 52cm kadro ile daha önceki bisikletim Cannondale Synapse 56cm kadroyu üst üste koyup kıyasladım.
255563 dosyayı görüntüle
Altta kesik çizgilerle görünen Synapse'ın hatları, üstte de GT var. Sonuç neredeyse aynı. :acpsnr:

Bisan size olması gerekenden daha büyük kadro satmış durumda. Muhtemelen sizin esnekliğiniz ve üst gövde uzunluğunuz sayesinde bu durumu tolere edebiliyorsunuz, ancak sıradan bir kullanıcı için bu durum sakıncalı.

@BikerE

Görünüşe göre GT 54cm aslında 54 görünümlü 56cm kadro. Muhtemelen size de uyacaktır. :ckskc:
Harikasınız yahu :) Çok teşekkürler. Sorumu şu şekilde güncellemek istiyorum o zaman; genellikle İstanbulda ve Maltepe-Kadıköy sahil ve cadde hattında süreceğim, boş günlerimde İstanbul içi daha uzun turlar yapacağım, aynı zamanda 150-200 kmlik rotalar da yapmayı düşündüğüm için hangi kadro bana uyr? Grand tour en optimumu sanırım ama daha agresif kadrolarda yani rx9300 9400 veya carraro race 022 gibi kadrolar da beni mutlu eder mi? Çok uzun sürüşler yok o yüzden race gibi kadrolar da sorun olmaz mı dersiniz? Buarada yardır yedır performans sürüşüne bayılıyorum ama biraz da uzun rotaları denemek istiyorum bu yaz.

not: kondisyonum çok yerinde, sportif biriyim.

@BikerE

Sahil boyu watt peşinde koşacaksanız Grand Tour yanlış adres. Mümkün olduğunca aerodinamik ve daha agresif bir bisiklet sizi memnun edecektir.

Bildiğim markalardan Cannondale'in Supersix, Canyon'un Ultimate geometrilerini referans olarak alabilirsiniz.

Cannondale Supersix için 58cm öneriyor sizin ölçülerde. Canyon Ultimate 57cm ölçülerdeki L kadrosunu tavsiye ediyor.

Bu modellerin geometri tablolarını açın, ölçüleri not edin. Sonra da almayı düşündüğünüz bisikletin geometri tablosu ile kıyaslayın.

Cannondale Supersix için 58cm öneriyor sizin ölçülerde. Canyon Ultimate 57cm ölçülerdeki L kadrosunu tavsiye ediyor.

Bu modellerin geometri tablolarını açın, ölçüleri not edin. Sonra da almayı düşündüğünüz bisikletin geometri tablosu ile kıyaslayın.
Çok teşekkürler bakayım.

Şimdi bir hatamı fark ettim. Benim bisikletin gidon boğazı 80 mm.
Ben bu çizimde 110 mm kullanmıştım. Nasıl olurdu diye düşünmüştüm :uzgnm:.

Endurance kadroya sahip. 5-6 bin TL civarında sadece Bisan Grand Tour Eco var değil mi ?

00A4ABC7-543F-4FF2-8566-7807F4BBFE16.jpeg
68695CE7-A95C-415E-8D06-DF7E0D0FBB6D.jpeg
Bu da 52 kadro Grand tour eco :) Kendi kadro ölçülerinde top tube 56 gözüküyor ama ölçtük 55. Bence yine küçük oldu.

Geri