Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

54kadro bulduğum an ben de katılacağım aranıza umarım
Bir tane 54cm buldum fakat 2020 model geçen sene ve bu seneki model arasındaki fark nedir acaba

ECO için soruyorsanız sadece lastik değişik, GT içinse hem jant hem lastik değişik.

• Beğen
Tepkiler: astatix
Scudo
Bulunduğum yerde iyi bir jant şeridi yoktu sipariş verdim gelecek dedi bisikletçi, onun yerine elektrik bandı çekelim hiçbir fark olmaz dedi neyse dün gece karanlıkta ilerlerken ufak bir çukuru fark etmedim ortalama bir hızla çukura girdim iki teker anında patladı. Bu bizim bisiklet özelinde bir durum mu yoksa her yol bisikletinde olan şey mi arkadaşlar ?

• Üzgün
Bulunduğum yerde iyi bir jant şeridi yoktu sipariş verdim gelecek dedi bisikletçi, onun yerine elektrik bandı çekelim hiçbir fark olmaz dedi neyse dün gece karanlıkta ilerlerken ufak bir çukuru fark etmedim ortalama bir hızla çukura girdim iki teker anında patladı. Bu bizim bisiklet özelinde bir durum mu yoksa her yol bisikletinde olan şey mi arkadaşlar ?
GTE Sora kullanıyorum, defalarca görmeden geçtim yarıklardan, çukurlardan. Jant şeridi değiştirdiğim günden beri patlak yaşamadım.

Ben de GTE sipariş ettim yanına bir de jant şeridi alacağım,ortalama bir jant şeridi öneriniz var mıdır ?

Lastik basıncı ile iilgili durum bu, 70 - 80 psi altında olmasın hava.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
GTE Sora kullanıyorum, defalarca görmeden geçtim yarıklardan, çukurlardan. Jant şeridi değiştirdiğim günden beri patlak yaşamadım.
Hangi marka şerit almıştınız link atar misin

Hangi marka şerit almıştınız link atar misin

Benim bisikletin jant şeridini, bisikletimi satın aldığım bisikletçi ücretsiz değiştirmişti. Sanıyorum bisikleti aldığımın 3 - 5 gün sonrasındaydı. O günden beridir lastik patlaması yaşamadım. Bu yüzden bildiğim bir marka yok :kötü:
Konu hakkında o günlerde yazdıklarım: Jant şeridimi ücretsiz değiştirdim.

Geçen sene 1 Temmuz da @TatanQa_tr arkadaşımız da jant şeridi konusunda şu güzel paylaşımı yapmış.
Taner kardeşime bilgilendirici paylaşımı için buradan tekrar teşekkür ediyorum.
Jant Bandı Değişimi (Youtube)

Alternatif olarak bir bisikletçiye gidip görerek alıp bisikletçi ile beraber çözün. Hem bisikletçi hem siz, şerit söküldüğünde gözlerinizle görerek karşılaştırmasını yapabilirsiniz iyi bir şerit taktırırsınız diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben de GTE sipariş ettim yanına bir de jant şeridi alacağım,ortalama bir jant şeridi öneriniz var mıdır ?
Hafta başında bisikletimin montajını yaptırdım. Bisikletçiye jant şeridi için sorduğumda yeni GTE'lerde sorun olmadığını söyledi. Yaklaşık 50km sürüş yaptım. Henüz bir sıkıntı yaşamadım.

• Beğen
Selamlar, bende dün GTE aldım, değiştirsem mi bilemedim Jant şeridini

Hafta başında bisikletimin montajını yaptırdım. Bisikletçiye jant şeridi için sorduğumda yeni GTE'lerde sorun olmadığını söyledi. Yaklaşık 50km sürüş yaptım. Henüz bir sıkıntı yaşamadım.
eski yeni mi bence 2sinde de aynı jant şeridi var benim patladı. hatta 15km olmadan patladı.

Bu yıl alan arkadaşlar arada sırada bisikleti yorumlarsa sevinirim, ben de almak için yaz tatilini bekliyorum. Özellikle şu lastik patlama olayı can sıkıcı gibi duruyor.

Bu yıl alan arkadaşlar arada sırada bisikleti yorumlarsa sevinirim, ben de almak için yaz tatilini bekliyorum. Özellikle şu lastik patlama olayı can sıkıcı gibi duruyor.
kardeşim alır almaz değiştireceksin yanına 2 iç lastik yama seti alacaksın ne olur ne olmaz. yarın ben hepsini halledicem inşallah. korkudan binemiyorum bisiklete yolda kalcam diye

4 gün önce aldım. Daha önceki bisikletimde microshift vites sistemi vardı. Shimanoyu ilk defa kullandım. İlk gün biraz zorlandım. Fakat alışınca diğer günler keyif vericiydi. Bisiklet gerçekten çok seri ve rahat. Toplamda 65 km oldu. Patlama sorunu daha yaşamadım :) Umarım bu şekil devam eder.

4 gün önce aldım. Daha önceki bisikletimde microshift vites sistemi vardı. Shimanoyu ilk defa kullandım. İlk gün biraz zorlandım. Fakat alışınca diğer günler keyif vericiydi. Bisiklet gerçekten çok seri ve rahat. Toplamda 65 km oldu. Patlama sorunu daha yaşamadım :) Umarım bu şekil devam eder.
Bende aynı şekilde 03.06.2021 de aldım hava biraz yağmurluydu eve gelene kadar kullandım. Sonrasında tatile geldim haftaya dönücem kullanıcam. Lastikleri her hafta kontrol etmemi söyledi aldığım yer durdukça iner vs dedi sanırım patlama sebebi de bu basıncın yeteri kadar olmamasından kaynaklı. Göstergeli bir pompa alıp düzenli şekilde kontrol etmek gerekli diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: fatihgocmez
2 3 gün önce sipariş ettiğim 2020 model GTE min kurulumunu bugün yaptırdım ön fren sora gelmesi gerekirken claris geldi,aldığım satici ile konustum ve pazartesi günü fabrika ile iletisime geçeceğini söyledi umarım sıkıntı çıkmaz bu arada jant şeridine bant sürmek yeterli oluyor mu olmuyorsa jant şeridi önerir misiniz?

2 3 gün önce sipariş ettiğim 2020 model GTE min kurulumunu bugün yaptırdım ön fren sora gelmesi gerekirken claris geldi,aldığım satici ile konustum ve pazartesi günü fabrika ile iletisime geçeceğini söyledi umarım sıkıntı çıkmaz bu arada jant şeridine bant sürmek yeterli oluyor mu olmuyorsa jant şeridi önerir misiniz?
İletişime sende geç satıcıyı bekleme

Bugün 10km sürdüm eve geldim balkona koydum. Bi ses geldi foss durduğu yerde patladı. Janta şerit üstüne Elektrik bandı çektim yama yaptım. Video çekip fabrikaya mail attım. Satıcı bayi ve servis bayisi nin ilgilenmediğini söyledim. Hanım dalga geçiyor aldığın bisiklete bak diye haklı valla ne diyim.

11-34 ruble takan oldu mu daha önceden, erdoğanlar bisikletten ruble siparişi verecektim ama firma desteklediğine kesin emin misiniz belki de 11-30 destekliyodur en fazla dedi, sizce 11-34 destekliyor mudur gt modeli.

Bugün 10km sürdüm eve geldim balkona koydum. Bi ses geldi foss durduğu yerde patladı. Janta şerit üstüne Elektrik bandı çektim yama yaptım. Video çekip fabrikaya mail attım. Satıcı bayi ve servis bayisi nin ilgilenmediğini söyledim. Hanım dalga geçiyor aldığın bisiklete bak diye haklı valla ne diyim.
Basit bir jant şeridi sorunu yüzünden koca bisikleti gömmesine izin verme :)
Sora setlisi için konuşuyorum. Zamanının fiyat performans bisikletiydi. (Geçen sene). Bu sene alternatifleri çoğaldı... Yine de tümden sora setli, karbon maşalı, bağlantı kaynak yerleri temizlenmiş bu görünümde, bu hafiflikte ve bu fiyatta iyi bir marka bisiklet var mı bilmiyorum. Varsın tek sorunu jant içi şerit olsun. ;)

Muadillerinden yaklaşık 1000 lira daha pahalı olan bir bisiklette böyle sıkıntılarla uğraşmak can sıkıcı. Farklı bir bisikletçiye gidip şeridi değiştirin çok pahalı bir şey değil. Bakalım sorun devam edecek mi.

Geri