Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet bakımı için anahtarlar ve aletler

Bu konuyu daha önce de açtım özür dilerim, tekrar sormak istedim belki aynı durumdan muzdarip olanlar vardır diye. Kaliperi kadronun içinde olanlar alyanı rahatça döndürüp diski ortalamak için ayar yapabiliyor musunuz? Ben yapamıyorum da herhâlde ben beceriksizim. Beceriksizsem beceriksizsin deyin hiç alınmam.
Sorun yanlış anahtar kullanmanız hocam. Uzun allene ihtiyacınız var.

Alternatif olarak, ben bu işi T şeklinde kol + bits uzatma kolu + hex bits ucu ile yapardım. Alet çantanızı bir karıştırın isterseniz böyle bir ihtimal için. Yoksa mecburen uzun allen almalısınız. Yuvarlak başlı tavsiye ederim, her zaman işe yarar.

Scudo
Adamın önceki attığı fotoğraf anahtarlaydı neden ofansif yaklaşıyorsunuz ki sadece bu tip alyanı göstermek istemiş. Bu tip alyan kullanıp yapabilen olup olmadığını merak etmiş bence dalga geçmiyor beni rahatsız etmedi şahsen. Kendisi de farkında konuyu biraz tekrarladığının özür dilemiş adam.

O alyan tipinin kullanım şekli zor biraz Tunç abi zorlar o yüzden sorun sizde değil bence de.
Sizi rahatsiz etmemis olabilir. Adamin attigi önceki fotograf anahtarliydi ama o fotografi atmadan önce ne anlatmak istedigini burada herkes gayet iyi bir sekilde anladi ve fikirler verdi. Sonra anahtarli attigi fotografida herkes cok iyi anladi ve fikir yerine bu seferde fotografli olarak hangi alyani kullanacagini gösterdiler.
Simdi bir de cakili alyan fotografi atinca olay degisecekmi, baska fikirler vs mi gelecek? Ozaman devamli özür dileyerek hergün ayni soruyu sorsun dursun.

Tunc abine selamlar, ben fikrimi yazdim ister kizin ister kizmayin ama bence yanlis yapiyor.

Sizi rahatsiz etmemis olabilir. Adamin attigi önceki fotograf anahtarliydi ama o fotografi atmadan önce ne anlatmak istedigini burada herkes gayet iyi bir sekilde anladi ve fikirler verdi. Sonra anahtarli attigi fotografida herkes cok iyi anladi ve fikir yerine bu seferde fotografli olarak hangi alyani kullanacagini gösterdiler.
Simdi bir de cakili alyan fotografi atinca olay degisecekmi, baska fikirler vs mi gelecek? Ozaman devamli özür dileyerek hergün ayni soruyu sorsun dursun.

Tunc abine selamlar, ben fikrimi yazdim ister kizin ister kizmayin ama bence yanlis yapiyor.
Eleştirinizde kısmen haklısınız. Tam olarak aynı şeyi sorduğumu düşünmüyorum. Bu tip alyanla becerebilen var mı, varsa bu işin püf noktası nedir anlamında sordum.

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik
Eleştirinizde kısmen haklısınız. Tam olarak aynı şeyi sorduğumu düşünmüyorum. Bu tip alyanla becerebilen var mı, varsa bu işin püf noktası nedir anlamında sordum.
Hocam, konudaki hiçbir faydalı mesajı dikkate almadığınız için trollendiğimizden şüphelensem de tekrarlayayım:

Çakı tipi anahtarla becerebilen yok. Çünkü yeterli manevra alanı yok. Siz denemeyin diye başka olmayacak şeyler:
- Ikea kutularından çıkan S şeklinde allen.
- Üçgen şeklinde multi-tool allenler.
- Anahtarlık biçimindeki allenler.

Konuda daha önce hiç kimse bahsetmedi biliyorum, ama işinize yarayacak tip uzun allen. Uzun olmalı çünkü kısa için yeterli manevra alanı yok.

Hocam, konudaki hiçbir faydalı mesajı dikkate almadığınız için trollendiğimizden şüphelensem de tekrarlayayım:

Çakı tipi anahtarla becerebilen yok. Çünkü yeterli manevra alanı yok. Siz denemeyin diye başka olmayacak şeyler:
- Ikea kutularından çıkan S şeklinde allen.
- Üçgen şeklinde multi-tool allenler.
- Anahtarlık biçimindeki allenler.

Konuda daha önce hiç kimse bahsetmedi biliyorum, ama işinize yarayacak tip uzun allen. Uzun olmalı çünkü kısa için yeterli manevra alanı yok.
Teşekkür ederim, konuyu kapatıyorum.

• Beğen
Tepkiler: portakallimon
Konu açmayı bilmiyorum, en kısa zamanda öğrenicem umarım. Altus m2000 9 vites arkadan görünüşü şu an bu şekilde. Geçenlerde zinciri ön aktarıcıya sıkıştı zorlayarak çıkardım acaba yamulttum mu tasarı mu böyle merak ediyorum. Rockrider st540 ya da dediğim aktarıcıyı kullanan varsa ve foto atarsa çok sevinirim.

Dosyalar

• IMG_20220401_191931.jpg
    IMG_20220401_191931.jpg
    128,5 KB · Okunma: 63
  • IMG_20220401_184429.jpg
    IMG_20220401_184429.jpg
    72,1 KB · Okunma: 62
Konu açmayı bilmiyorum, en kısa zamanda öğrenicem umarım. Altus m2000 9 vites arkadan görünüşü şu an bu şekilde. Geçenlerde zinciri ön aktarıcıya sıkıştı zorlayarak çıkardım acaba yamulttum mu tasarı mu böyle merak ediyorum. Rockrider st540 ya da dediğim aktarıcıyı kullanan varsa ve foto atarsa çok sevinirim.
Şekli böyle. Kullanımda problem var mı? Bir ihtimal aynakol dişlisi yamulmuş olabilir.

1648831556078.png

@Tnc91 Makaralar arka jant düzlemine paralelse bir sorun yok demektir.

Kablo/halat kesici olarak bu çok standart tasarımı aldım:
1649086599567.png

Ceta Form memnun olduğum bir marka olduğu için bu ürünü seçmiştim ama fren telini bile kesemedi. Penseyi sıkınca iki makas birbirinden yaklaşık 1 mm uzaklaşıyor ve tel oraya sıkışıyor.

Kablo ve housing kesmek için önerdiğiniz bir şeyler var mı?

285644 dosyayı görüntüle

Ceta Form memnun olduğum bir marka olduğu için bu ürünü seçmiştim ama fren telini bile kesemedi. Penseyi sıkınca iki makas birbirinden yaklaşık 1 mm uzaklaşıyor ve tel oraya sıkışıyor.

Ben bunu kullanıyorum: (link)
Kablo kesici de var, iki defa denedikten sonra başka bir yerde kullanırım diye kaldırdım. Kablo kesiciler kablo kesemiyor, çiğniyor.

Ben bunu kullanıyorum: (link)
Kablo kesici de var, iki defa denedikten sonra başka bir yerde kullanırım diye kaldırdım. Kablo kesiciler kablo kesemiyor, çiğniyor.
Ben de bunu kullanıyorum aslında. Hemen hemen aynı işi yapıyor sanırım:
1649088550916.png

Housing kesmede iyi mi kaporta makası? Attığım tel makası hiç iyi değil çünkü. Housingi yan keski ile kesip içini düzeltiyorum şu anda.

Ben de bunu kullanıyorum aslında. Hemen hemen aynı işi yapıyor sanırım:
285646 dosyayı görüntüle

Housing kesmede iyi mi kaporta makası? Attığım tel makası hiç iyi değil çünkü. Housingi yan keski ile kesip içini düzeltiyorum şu anda.

İyi bence. Yankeskiden kolay kestiğinden biraz daha güzel sonuç çıkıyor.

• Beğen
İyi bence. Yankeskiden kolay kestiğinden biraz daha güzel sonuç çıkıyor.
Teşekkürler. Bunu deneyeceğim.

Unior'ın 500+ liralık "housing kesme aleti"nin açıklamalarında özellikle tel kesmememiz gerektiği yazıyor. Bisiklet aletleri bazen dipsiz kuyu gibi hissettiriyor.
(link)

285644 dosyayı görüntüle

Ben Décathlon'dan aldığım kablo kesiciyi kullanıyordum, gayet güzel iş görüyordu.

• Beğen
Ben Décathlon'dan aldığım kablo kesiciyi kullanıyordum, gayet güzel iş görüyordu.
Decathlon'da olsa kesinlikle alırdım zaten. Aletlerinden fiyat/performans olarak hep memnun kaldım.

Bu arada son mesajımı yazdıktan sonra yankeski ve demir makasıyla iki V-frenimi de değiştirip ayarlayıp geldim. Boşuna maceralara girmişim. Önceki gibi devam.

1 milyoncudan aldığım yankeskiden memnunum. Alt çeneyi beton bir yüzeye dayayıp üst çeneye tek bir çekiç hamlesiyle hiç saçak yapmadan kesiyorum :cool:
Haha. Hocam bir hata yapıp yan keskiyi kalitelisinden almıştım. İçimden çekiçle vurmak gelmiyor.

Selam. Bir sorum olacaktı konudan alakasız. Alakasız çünkü kendi sorumu oluşturabileceğim bir ilan oluşturamadım o yüzden buraya yazıyorum. Arka arttırıcı alacağım fakat braketli ve braketsiz olarak 2ye ayrılıyor. Nedir bu braker? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba herkese. Bisikletimin maşadan kitlemeli amortisörü var. Kitlemek ya da açmak için bisikletin üzerinden inmek gerekiyor. Dün de amortisör açıktı ve yokuş çıkarken aptal gibi üzerinden inmeden kapattım. Şimdi açsam da kapasam da aynı, amortisör çalışmıyor. Maşa kilidi kırılmış olabilir mi? Tamiri mümkün mü yoksa yeni maşa mı lazım?

Geri