Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet Çantası/Heybe

Merhaba, katlanır bisikletime bu ürünü almayı düşünüyorum. Procycle'ın bu tarz bir ürününü kullananların yorumları yada bu tarzda farklı bir öneri sunabilecek arkadaşlardan önerileri önemli benim için. Şimdiden teşekkürler.

228409 dosyayı görüntüle

Ben katlanır bisikletimde bu ürünü kullanıyorum.
Bkz avatar foto.
Ürünü işiniz bitince yanlara açılan kısmı tekrar fermuarıyla kapatıyoruz.
20 inç lastikler normal ebata göre küçük olduğundan, bagaj üstü heybe daha şık gösteriyor.
Bagaj üstüne büyük ekmek, iki gazete, dezenfektan mendil, maske, 0,7 lt su şişesi, kilit, yağmurluk vs bir sürü eşya sığıyor. Burası dolunca anca semt pazarı ya da konaklamalı tur vb için yanlara ihtiyaç var. :)

Heybenin işçiliği kaliteli, fermuarlar sağlam. 3 aydır nerdeyse hergün kullandım sorun yok.

Fotoğrafta görüldüğü gibi bagaja üç yerden klipsle tutturuluyor.
Üst kısım yani asıl heybe cırt cırt ile alt kısma tutuyor. Ve 15 kg yüklü iken sorun Yaşamadım.
Ayrıca yanlar açılınca bagaja bağlamak için ipleri de var. Uzun turlarda bağlamak iyi olur.987ADB54-C4BE-4D2D-AF8F-956B19140E09.jpeg

Scudo
Uzun kullanım süresi sonrasındaki deneyimlerimi yazayım.

İlk bir kaç gün içinde,alt taraftaki cırtlı kısmı bagaja bağlayıp gerdirdiğimiz cırt bantın bir tane köprüsü kırıldı. Ben köprüler yerine metal bir çözüm bulup hallettim.
İkinci olarak,yan heybenin bir tane fermuarı zor açılıp kapanmaya başladı.
Daha sonra,çantayı alt parçaya sabitleyen klipslerden bir tanesi kırıldı.
En son olarak da ,ana bölmenin fermuarı bir noktada takılmaya başladı. Zor açılıp kapanıyordu.
Heybe konusundan bağımsız olarak , sele borusuna bağlanan bagaj da geçen hafta kaynak yerinden kırıldı. Sirkeci'den 90 liraya almıştım. Açıklamasında en fazla 9 kilo taşır diyordu. Ben 5'ten fazla koymamışımdır.

Şimdi yeni bir model bagaj ve çantaya geçtim. Sıra onları denemekte.

Yeni arka bagaj olarak sele borusuna bağlı TOPEAK MTX BEAMRACK (EX) - A TİPİ KIZAKLI ARKA BAGAJ aldım.
Çanta olarak da,benim arka bagajın raylı sistemine uygun olan TOPEAK MTX TRUNKBAG DXP - HEYBE OLABİLİR ÇANTA 22,6 L aldım.
Fiyatları gerçekten de çok pahalı ama malzeme kalitesi vs çok iyi. Takma çıkartma işlemi son derece pratik. Çanta,raya geçtiği için gayet güvenli. İç hacmi falan baya iyi.
Bakalım uzun kullanımda ne olacak.
229362 dosyayı görüntüle
Hocam bisiklet yuklemede en kritik nokta yükün denge merkezini bozmayacagi sekilde mümkün oldugunca asagilara çekilmesidir.
Ben kaliteli bir bagaj demiri ve heybe canta seti tavsiye ederim. 5 yildir topeak tourist dx modeli bi bagaj demiri kullanmaktayim. O kadar kamyon yükler gbi yukledim cok sukur sorun cikarmadi kapasitesi 25 kilo ama ben abartmis olabilirim
20181010_165759.jpg

@mariokaldato Ben o kadar ağır yüklemiyorum. Bu sefer bagaj ve çanta olarak Topeak aldığım için bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum,en azından öyle umuyorum çünkü çok para verdim :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@anti panik Çok teşekkürler ayrıntılı anlatımınız için. Artık daha netim, ben de bundan alacağım👍🙂
Ben hatta üst taraf dolduğunda yanları komple açmadan 1-2 cm kalınlığı geçmeyen ince eşyaları kilit vb. böyle yanlara koyuyorum. Tabii fermuarı zorlamamak lazım.:)0D3715F0-905E-4FF9-BD79-0C2D2B9BD397.jpeg

Ben hatta üst taraf dolduğunda yanları komple açmadan 1-2 cm kalınlığı geçmeyen ince eşyaları kilit vb. böyle yanlara koyuyorum. Tabii fermuarı zorlamamak lazım.:)229621 dosyayı görüntüle
Procycle’ın iki modeli var. Biri PC-415 diğeri PC-420. boyut olarak 415 daha büyük sanıyorum. Sizin model çok güzel olmuş büyüklük olarak, hangisi olduğunu hatırlıyor musunuz?

Procycle’ın iki modeli var. Biri PC-415 diğeri PC-420. boyut olarak 415 daha büyük sanıyorum. Sizin model çok güzel olmuş büyüklük olarak, hangisi olduğunu hatırlıyor musunuz?

Satışta model vb bilgisi yoktu. Mağazada 1 tane vardı. Sanki 420 gibi. 420 daha dikdörtgen.
415 daha konik görünüyor.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Sberkay
Satışta model vb bilgisi yoktu. Mağazada 1 tane vardı. Sanki 420 gibi. 420 daha dikdörtgen.
415 daha konik görünüyor.
(link)
Bu Pc420 modeli katlanırlar için mi yoksa tur bisikletlerinde de kullanılır mı? Okula gidip gelirken kitap koymak, 1-2 alışveriş yapınca heybeleri açmak için çok güzel bi ürüne benziyor :)
Pc415 35litre hacim, Pc420 ise 25 litre hacim olarak görünüyor :)
Düzeltme: Cevabımı aldım forumda benim bisikletin aynısına takan varmış :)

Konuyu hortlattıyorum ama yeni başlık açma yetkim yok. :)

26 " dağ bisikletim için 650 km uzun yol yapacağım kaliteli heybe arıyorum. Yolda kamp yaparak ilerleyeceğim için herşeyimi taşıyacak genişlikte olması önemli. Tavsiyeniz var mı?

Konuyu hortlattıyorum ama yeni başlık açma yetkim yok. :)

26 " dağ bisikletim için 650 km uzun yol yapacağım kaliteli heybe arıyorum. Yolda kamp yaparak ilerleyeceğim için herşeyimi taşıyacak genişlikte olması önemli. Tavsiyeniz var mı?
Hocam konu icindeki yorumlari okursaniz , ,alternatif bir cok öneri var :)

Anunnakiden siparişimizi bugün verdik. Nasip olursa Cuma Günü kargoya verecekler. Önce eşimin sonra da forumdaki değerli arkadaşların özellikle de sevdiğim abim @necmeddin abimin tavsiyelerine uyarak 2X45lik mavi renk siparişi verdim. Sağ olsunlar Anunnaki yetkilileri bıkmadan usanmadan her soruma cevap verdiler. Yaklaşık 30 dk kadar insagram üzerinden konuştuk. Sıcakkanlı davrandılar. Heybeler gelince deneyip izlenimlerimi bildiririm.

Topeak mtx heybe çanta ve bagaj kullanıyorum biraz tuzlu ama 3 senedir sorun yaşamadım fazla uzun yola çıkmadım ve fazla yük vurmuyorum

@mariokaldato yok abi abartmamışsın ama trafik kontrolde irsaliye ve kantar fişi isterler 😀
Ehehe benim yuklemelerim meshurdur ya polis alisti
( Bu yuklemede merakli esnaftan su konusmalari duydum :" _ Suriyeliye bak la yüklemis kartonlari "
_ mersedes ne arasin olm suriyeli adamda )
20190612_134406.jpg

Geri