Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet desteğiyle 48 kilo verdim.

Tepki
743
Bisiklet
Cube
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli oluyor ve rahatsızlık duyuyordum. Birkaç kez zayıflama kararı alıp uygulamayanlandanım. Bir keresinde Fransa Bisiklet Turuna denk geldim tv'de ve izledim cok hoşuma gitti. Birkac gun suren etkinligi heyecan ile takip ettim. Sonrasinda bisiklet almaya karar verdim. Ailemi ikna edip bisikleti aldim(tarih: 19 nisan 2015). Bisiklet: Bianchi Touring 413 idi. Aybi zamanda acik liseye gidiyorum universiteye hazirlaniyorum. Hem liseyi bitirme hemde universiteye hazirlanma telasi var. O sirada 130 kilo civarindaydim ilk baslarda 5 kilometre surmustum kalcam cok agrimisti 3 gun binmedim. Sonrasinda 10 ardindan 20 kilonetre surmeye basladim gunluk olarak. Haftada 3-4 gun suruyordum. Ama yediklerime pek dikkat etmiyordum acikcasi. Bu boyle devam etti araya kış girdi falan ara verdim. 2016 mart ayinda birden gaza gelerek yediklerime dikkat edip spor yapmaya basladim.

Sabah:
2 kasik yulaf ezmeli 2 yumurta ve 1 yemek kasigi nor dan olusab omlet. Domates, salatalik, maydonoz, bitki cayi, peynir yemeye basladim. Gun icinde neler yiyecegimi arastirip kendim hazirliyordum. Ogle meyve aksamda haslanmis 1 adet orta boy tavuk gogusu yaninda kara bulgur, bazen manti, tavuk yerine yulaf ezmeli kofte, yogurt, fistik ezmesi yiyordum. Egzersiz olarak haftabin 5 gunu yuruyus 8km kadar. Haftada 4-5 gun 25 km bisijlet ve haftanin 4 gunu 5 kiloluk agirlik ile guc ve dayaniklilik calistim. Bergamada yasiyorum, 20 nisanda gunluk turlarimdan birini gerceklestirirken bir bisiklet grubuna denk geldim "Bergama Aktif Bisikletciler" cagirdilar, ilgilendiler sag olsunlar beni aralarina aldilar. Birlikte surmeye basladik. Haftada 3 gun etkinlik kuruyorlardi facebook gruplarinda bende hepsine gitmeye calisiyordum. Bu siralar 115 kilo civarindayim.

Bu sayede ilk ay 10, ikinci ay 9 ucuncu ay 9 kilo verdim. Haziran basinda 103 kiloydum. 133 kiloyken 4XL tisort giyerdim haziran itibariyle XL tisort giymeye basladim. Butun gun evden cikmayan pc basinda oyun ve yemek ile yasayan biriydim. Bisiklet ve bisikletin getirdigi arkadasliklae cok hosuma gitmisti. Cok zor oldugunu dusundugum kilo vermeyide tahminimden cok daha kisa surede gerceklestirmistim. Yaz ayida bol bisiklet, bol yuruyus ve saglikli yemekler ile gecti. Yaz sonuna dogru 100 km bisiklet surebiliyordum tek seferde. Eylul basinda bisikletimi degistirdim. Yeni bisikletim Cube Touring idi (10 eylul 2016).Vee su siralar Dokuz Eylul universitesinde okumaya basladim. Bergama Aktif Bisikletciler grubundan biri olmustum artik. Grupta aktif bisiklet suren, sevip sayilan biriydim. Grup ile Bergama ve Selcuk Belediyelerin destekleriyle Efes - Bergama Unesco Dunya Mirasi yolunda bisiklet turunu gerceklestirdik.

2 gunu kapsayan bu guzel turun ilk gunu efesten bostanliya 110km, ikinci gun bostanlidan bergamaya 110 km bisiklet surduk. Guzel bir etkinlikti. Gelisimim konusunda yardimi buyuk oldu. Bisiklet hayatimin buyuk parcasi olma yolunda ilerliyordu. Gecen sene oldugu gibi sogukta bisiklet surulmez demedim firsat buldukca ciktim. Kasim 2016 tarihlerinde 95 kilo olmustum. Yuruyus ve agirlik calismasini hic birakmadik. Grubumuz ile haftasonlari 100km civari haftaicileri 30-40km lik turlar gerceklestiemeye devam ediyoruz bu siralar. 2016 guzel gecti, basarili gecti 2017 ninde oyle gecmesini temenni edip yeni yila gectik. Kilom 90 idi. Es zamanli olarak agirlik calismasi, yuruyus ve bisiklet sporlarini yapip yediklerime dikkat ettigimden olacakki 43 kilo verdigim halde vucudumda sarkma gerceklesmedi. Haftanin birkac gunu kesinlikle bisiklet surmeye devam ettim, dag bayir dinlemiyordum artik tam bir canavar olmustum. Grubumuz ile birlikte Canakkale Bisiklet Turuna katildik. (25-26 mart 2017) Grubum Bergamadan otobus ile katildi.

Ben gucum yeterli zamanim uygun oldugu icin surerek gime karari aldim. (23 mart )Ilk gunun aksami 25kg yuk ile 169km bisiklet surerek Behram Koyunde cadir kurdum ), diger gun ise erken saatte yola cikip 90 km bisiklet surerek Ayvacik uzerinden gittim saat 15:50de Canakkalrye ulastim. Benim icin gucumu hissettigim ve gururlandigim bir turdu. Sonrasiyla ayni gunun gecesi grubum 30 kisi ile Canakkaleye geldi. Sabahina 55 kilometrelik tur ikinci gun 60 kilometrelik tur ile canakkalenin iki yakasindada surmenin keyfi ve gururunu yasadik. Ertesi gun vize sinavlarim oldugu icin donusu grubum ile birlikte otobuste dondum. Bunlari yaparkende telefonumdan cektigim videolari youtube kanalima yuklemeye basladim. Suan 85 kilo, spor hayatinda buyuk yer kaplayan, Dokuz eylul universitesi 1. Sinif ogrencisi mutlu ve huzurlu bir iliski sahibiyim. Mutluyum, saglikliyim. Zamanimi evde pc basinda degil disarida spor yaparak arkadaslarim ile vakit gecirerek harciyorum. Kilo verme konusunda insanlar cok zor oldugunu dusunuyorlar. Ben bunun cok basit birsey oldugunu gordum. Kilolarindan sikayeyci olan varsa durmasin disari ciksin, hareketetsin. merak ettiginiz birsey olursa yasadiklarim dogrultusunda cevaplayacagim. iyi gunler, keyifli pedallamalar.

Bahsi gecen telefonum ile cekim yapip yine telefondan duzenlemeler yapip bisiklet turlarimin videolarini yukladigim youtube kanalim: (link)

Eski ve yakin tarihli fotograflarimida ekledim.

Ayni zamanda kalp ritim bozuklugu rahatsizligim var yaptirdigim kontroller sonucunda kalp yonundende herhangi bir sikinti olmamis yogun egzersizler sonucu.

Dosyalar

• 20170411_091317.jpg
    20170411_091317.jpg
    29 KB · Okunma: 19.358
  • IMG_20170405_113243.jpg
    IMG_20170405_113243.jpg
    101,5 KB · Okunma: 19.404
  • IMG-20170409-WA0021.jpg
    IMG-20170409-WA0021.jpg
    271,7 KB · Okunma: 19.317
  • 20160925_130322_HDR.jpg
    20160925_130322_HDR.jpg
    95,5 KB · Okunma: 19.225
  • 20170411_091255.jpg
    20170411_091255.jpg
    38,6 KB · Okunma: 19.088
  • IMG-20170327-WA0008.jpeg
    IMG-20170327-WA0008.jpeg
    79,1 KB · Okunma: 19.389
Scudo
Tebrikler. Azminiz muhteşem gerçekten. Ben de bu aralar kilo vermeye çalışan biri olarak oldukça etkilendim :) (171cm 80 kiloyum:acpsnr:)

@Seymour Glass tesekkur ederim. Yardimci olabildiysem ne mutlu bana. Bilgi paylasmadikca bir ise yaramadigini dusunuyorum bu yuzden yazma ihtiyaci hissettim.

@velicoskun01 @mfurkan tesekkurlerimi sunuyorum. Zayifladiktan sonra anladigim birsey var herkes istedigi vucuda kavusmali, Istedigi vucutta yasamali. Baska hayat yok.

Kilom yok ama beğenerek ve imrenerek okudum. Heyecan duydum. Bir an Herkesin okumasını istedim. azmini ve kararlılığını tebrik etmemek elde değil yüreğine pedalına kalemine sağlık müsaade edersen akşam web sitemizde seni yazmak isterim bana birkaç foto gönderirsen memnun olurum youtube kanalına link verebilirim.

Harikasınız, tebrik ederim. Okurken heyecan duydum. Benim de sizin kadar olmasa bile ufak bir kilo problemim var, birkaç kilo; çözmem için bana güç verdi yazdıklarınız.

@famousol35
Soneryen@gmail.com adresine gönderebilirsiniz çok iyi olur. Yazıyıda mailin gövdesine copy paste olur. Tekrar tekrar tebrik ediyorum temennim çok kişiye ilham olması

diyet yapan biri olarak hayranlıkla okudum. 25. kilomu verdim ve bisikletle birlikte devam ediyorum. sanırım yüzmeye de başlayacağım haftada bir zamanla iki gün olarak. umarım hedeflediğim kiloya sizin gibi ulaşabilirim. çok güzel bir örnek oldunuz bana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tebrik ederim dostum. 1.77 boyla 98 kilo olduğumdan ( sanırım 10 yıldır 100 +-5 kiloyum ) yazını heyecanla okudum. Zoru başarmışsın.

@famousol35 Necmettin ile aynı gruptayız(Bergama Aktif Bisikletçiler) , ben de kendisi ile ilgili bir şeyler yazmak istedim. İnsan değişimi yakındayken çok fark edemiyor ama fotoğraflara bakınca müthiş bir değişim olduğunu görüyor. Ben önceleri kendi hesaplarından eski fotoğraflarını paylaşınca inanamamıştım o olduğuna.
Her fırsatta tur düzenleyen, bisikleti hayatının merkezine alan aktif bir kardeşimiz kendisi. Bu müthiş değişim için buradan da kendisini tebrik ediyorum. İnsan azimle bir şeye odaklandığında olmaz denileni oldurabiliyor. Bu örnekte kendisi bize bunun en güzel örneğini sunmuş. Hem eğitim hayatında, hem sağlığında hem de bisiklette başarıyı yakaladı. Umarım bu güzel paylaşım başka arkadaşlar için de esin kaynağı olur.

Şu 100 kiloyu zorladığım günlerde bu yazı iyi denk geldi. Ev iş arası çok güzel bir rotam var her gün binsem baya etki edecek ama. 20 gündür hastalıktan gözümü açamıyorumki. Ama çivi çiviyi söker deyip yarın bir deneyeyim bakalım sonuç ne olacak :)

Tebrik ederim sizi.

Azimli sıçan beton deler sözünün bir örneği..tebrikler kardeşim.:)şimdi ağırlık antremanlarına girip vucudu sıklaştırmanın tam vakti.

Geri