Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet gözlüğü önerisi

.

Son düzenleme:
Scudo
Özellikle yazın gündüz çıkıp akşam dönmelerde rahatlık olsun diye aliexpressten 100tlye rockbros photocromic aldım TR fiyatı 388 tl idi. Kararma ve saydamlaşma tepkimesi gayet güzel, buğu yapmazken ter şeridi de terlerin gözlük camına gelmesini önlemeye yardımcı oluyor, cam kalitesi de oldukça güzel geldi dereceli gözlük aparatı da var. Xlc sgc13 modelini de kulladım değişebilir camlı hala da kullanıyorum görünümü çok güzel ama gözlük camları çok kalitesiz hemen çiziliyor kulak sapındaki plastikler de söküldü ben beğenmedim vasatın altı. decathlon rockrider gözlük de kullandım buğu yapmama konusunda gayet iyi hafif ve dayanıklı camı da hemen çizilmiyor ama kullandıklarımın hiçbirisinin polarize olmaması da kötü özellikleri arasında

Dosyalar

• 20210131_190951.jpg
    20210131_190951.jpg
    1,2 MB · Okunma: 53
@Kerimkzl Gözlük yüzünüze biraz küçük kalmış onun dışında tuhaflık yok. Buff falan takarsanız daha da iyi görünür.

• Beğen
Tepkiler: Kerimkzl
Ben de Rockbros markasından aldığım fotokromik modeli tanıtayım sizlere.

Öncelikle bu gözlüğü almamdaki temel sebep miyop çerçevesi olmasıydı. 2.5 numara miyopum ve bisiklet gözlüğü kullanarak net görebilmek harika! Fakat gözlüğün kavisinden dolayı iç çerçeve hafif kavisleniyor ve geniş açılı bir görüntü oluşuyor. Bu da nesnelerin gerçek boyutundan az da olsa küçük gözükmesine sebep oluyor. Fakat sürdükçe alıştım şimdilik her şey süper.

Gözlüğü Aliexpress'ten aldım ve yaklaşık 15 günde geldi. Vergi olarak 16 tl ödedim. Normalde ürün 22 dolar fakat satıcı kutu üstüne 5 dolar yazmış. Haliyle vergi de düşük çıktı. Bana her şey dahil yaklaşık 180 tl gibi bir fiyata geldi(numaralı camlar hariç). Numaralı camları da gözlükçümden 80 tl gibi bir fiyata taktırdım. Hiçbir özelliği olmasına gerek yok numarası uysun yeter. Bu arada gözlükçünün taktığı cam organik cam olarak geçiyormuş. Esneyebilmesi için bunu takmış ve bu yüzden bir tık pahalı.

Aynı gözlüğün daha güzel gözüken renkli lensli varyasyonları da vardı fakat günaşırı sürüşler yapmayı hedeflediğim için yanımda ekstra cam taşımamak için fotokromik cam tercih ettim. Kararması ve aydınlanması tam ayarında. Kararınca simsiyah olmuyor ve bu da iyi bir şey.

Rüzgar konusuna gelirsek gözlük büyük olduğu için rüzgarı büyük ölçüde engelliyor. Büyük ölçüde diyorum çünkü sert inişlerde biraz rüzgar alabiliyor.

Gözlüğün bana hissiyatlarını dile getirecek olursam gözlük çok rahat. Miyop çerçevelerini çıkarırsam gözlük o kadar hoş ki gündelik hayatta da kullanmak istiyorum :D Ama miyop çerçevesi bir tuhaf sanki hala alışma evresindeyim. Gözlüğü 2 aydıe kullanıyorum bu arada. Kulaklarımın üstünü hafif de olsa ağrıtacak gibi duruyor çünkü kulağımın üstüne gelen kısım sert plastik. Normalde bu düşünülmüş ve sapın bir kısmı yumuşak plastikten yapılmış ama benim kulağım sert kısma denk geliyor.

Genel olarak önerebileceğim bir gözlük. Aşağıda fotoğraflara yer vereceğim, inceleyebilirsiniz.

20201126_111342.jpg

20201126_111330.jpg20201126_111325.jpg20201126_110925.jpg20201126_110816.jpg

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
(link)
Bu ürünü kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz?

@OgulcanGuven Bu gözlüğün başka bir marka olanını kullanıyorum. Özellikle de kafa bandı ile takmak çok büyük rahatlık oluyor.

• Beğen
Tepkiler: OgulcanGuven
Arkadaşlar sarı sitede bi satıcıdan zacro Tiger uv400 aldım. Yalnız takınca bir garip gösteriyor beni. Siz ne düşünüyorsunuz? 255181 dosyayı görüntüle
Daha geniş çerçeveli bir gözlük sanırım daha çok yakışır yüzünüze. Gözlük rengi ve kask sadece uyumsuz buda bir olumsuz izlenim veriyor, bu bahsettiğim olay sadece görünüm ile ilgili, durumunuz yoksa yada böyle tercih ettiyseniz de saygı duyarım.

Merhaba arkadaşlar yüzüm geniş o sebepten saplar yandan sıkıyor. Dünkü turumızda bir süre sonra sıkılıp molada çıkarmış ve orda unutmuşum. Sapı ayarlanabilen veya geniş yüzler için uyumlu gözlük öneren var mı? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar yüzüm geniş o sebepten saplar yandan sıkıyor. Dünkü turumızda bir süre sonra sıkılıp molada çıkarmış ve orda unutmuşum. Sapı ayarlanabilen veya geniş yüzler için uyumlu gözlük öneren var mı? Şimdiden teşekkürler.
Rockbros'un kafa bantlı modeli var. Ben onu kullanıyorum. Saplı gözlükten daha rahat.
Bu örneği.. (link)

Selam arkadaşlar. Şu ana kadar normal güneş gözlüğü kullandım. Daha korumalı şöyle bir şey almak istiyorum.
(link)
Ama bu gözlük ne kadar kaliteli emin değilim. Neye dikkat ediyorsunuz? Bu gözlük işimi görür mü?

@expelliarmus7 aynı gözlük değildir ama buna benzer bir gözlük kullanmış ve buğu yaptığı için çok beğenmemiştim.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Selam arkadaşlar. Şu ana kadar normal güneş gözlüğü kullandım. Daha korumalı şöyle bir şey almak istiyorum.
(link)
Ama bu gözlük ne kadar kaliteli emin değilim. Neye dikkat ediyorsunuz? Bu gözlük işimi görür mü?
Dün elime gözlük kargom ulaştı ve çok güzel çıktı. HepsiBurada Yurt Dışı'ndan geliyor ama 9. günde elime ulaştı ve çok güzel çıktı. İçinde 5 farklı camı var. Saydam, aynalı, siyah, mavi, sarı olarak. Eğer gözünüz bozuk numaralatabileceğiniz ayrı bir çerçeve daha geliyor ve onu gözlüğe takabiliyorsunuz. Taşıma kabı, asma ipi vb. bir sürü şey geliyor içinde ve fiyatı da uygun, bir bakın derim. Fakat ürünün fiyatı sepetinizde neredeyse 2 katı oluyor. Gümrük vergisi, kargo ücreti falan daha ekleniyor ama yine de uygun fiyata gelior.
(link)

@çelikyürekli Büyük gözlüklerin görünüşü hoşuma gidiyor ama kullanışlı değilse vazgeçebilirim.

@OmegA Bu bayağı iyi gözüküyor. Bunu alabilirim. Teşekkürler tavsiye için.

• Beğen
Tepkiler: OmegA
@çelikyürekli Büyük gözlüklerin görünüşü hoşuma gidiyor ama kullanışlı değilse vazgeçebilirim.

@OmegA Bu bayağı iyi gözüküyor. Bunu alabilirim. Teşekkürler tavsiye için.

Hocam ben Ankara ayazından korunmak için almıştım, o işi gördü. Buğu giderici spreyle de buğu sorunu çözüldü ama bir de onu taşımak zorunda kaldım. Yine olsa yine alırım, çünkü gözümün bebeği üşürken bisiklete binmek çok zor oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: Calugur
ancak yokuş inişlerinde kenarlardan biraz rüzgar alıyor. (link) bu gözlükleri aldım şimdi gelmesini bekliyorum gelince deneyimlerimi yazacağım.
Ben aldım kullanıyorum çok memnunum,4yedek lenside güzel özellikle polarize olanla yoldaki çukurlar bozukluklar baya net görünüyor.9F5637A9-65F9-40A5-846D-25A8F9C05EDE.jpeg

Geri